Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RaulOffline
Temat postu: Dobra zabawa a przy tym "zarobek"  PostWysłany: 14-07-2003 - 23:25
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Program partnerski strony www.kasumi.pl.

Mówiłem Wam o współpracy przy tworzeniu serwisu www.kasumi.pl .
Chciałbym na razie pomysł punktowania przedstawić na forum choćby z tego względu, że wole współpracować z tymi których trochę znam.
Na razie szukam 10 chętnych osób.

Jak zdobywać punkty:
Zgłosić sie do mnie do jakiego tematu chcielibyście pisać (anime, manga, japonia, j-pop itp. itd.) newsy. Można oczywiście pisać do innych ale to będzie dział za który odpowiadacie sami.

Newsy.
Punktacja:
10 punktĂłw za krĂłtkiego newsa (3-4 zdania).
15 punktów za dłuższego newsa
+ 5 punktĂłw za newsa w swoim dziale

Uwaga: Jeśli podacie takiego samego newsa jak ktoś przed Wami ale z większą ilością informacji to te dodatkowe punktuja też dla Was.
Jeśli newsy są takie same, wygrywa ten kto pierwszy.

Opisy/KrĂłtkie recenzie do Encyklopedii:
Opisy/krótkie recenzje mogą dotyczyć dowolnej ulubionej przez Was mangi bądź anime.
W opisie musi się znależć:
Autor/ka , Tytuł (japoński i/lub angielski lub polski), Wydawnictwo i rok rozpoczęcia serii oraz jeśli się zakończyła to także ilości tomów i datę zakończenia. Gatunek: shojo, shonen, shonen-ai , yuri, yaoi ... Sam opis pozostawiam już Wam.
Mozna także pisać o autorach.
Nie korzystajcie z " lub '. W Encyklopedii nie działają.
Punktacja:
40 punktĂłw za opis mangi lub anime
- 10 punktĂłw za brak autora/autorki, wydawnictwa
- 5 punktów za brak daty rozpoczęcia serii, ilości tomów (jeśli się skonczyła), gatunku
+ 5 punktów za okładkę (tylko 1 tom!) do Galerii (możecie podesłac obrazek do mnie).
+ 5 punktów za numer ISBN wydania japońskiego

Dania japońskie - coś dla Didy i Yohko. (punktacje podam jak zainstaluje moduł przepisów Smile)

Punkty:
Maksymalna ilość punktów na osobę w miesiącu to 500. Pierwsza osoba w miesiącu która będzie miała 500 punktów lub je przekroczy dostaje wybraną mangę z wydanych w Polsce (Jpf, Waneko, Egmont) - wersje nie kolekcjonerskie.
Jeśli w danym miesiącu nie było osoby która zdobyła 500 punktów, mangę zostaje rozlosowana wśród tych, którzy w ostatnich 3 miesiącach zebrali co najmniej 500 punktów. Wygranie mangi oznacza wykorzystanie zgromadzonych 500 punktów.

Punkty na wymianę za zakupy
1000 punktów = oryginalna manga z posiadanych przeze mnie lub jedno ze zwykłych wydań polskich z przesyłką.

Uwagi:
Na miejsce osoby która nie będzie miała co najmniej 100 punktów miesięcznie przez 3 miesiące będę szukał innych chętnych. 100 to są dwie dobrze napisane recenzje z numerem ISBN i okładką.

Propozycje są jeszcze do poprawienia.

Po jakimś czasie planuje stworzyć także gazetkę do ściągnięcia ze strony za darmo (oprócz newslettera). Chciałbym żeby te osoby które się włączą do programu miały także swoje działy w gazetce. Nie będzie ona duża, każdy będzie miał maksymalnie stronę Smile
Proszę o wasze komentarze i zgłoszenia Smile Pamiętajcie że miejsca są limitowane.

_________________
Pozdrawiam,
Raul


Ostatnio zmieniony przez Raul dnia 01-09-2007 - 19:45, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2003 - 23:32
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
chyba nie musze ci mowic ze sie na to pisze .. i tak watpie abym punkty wykorzystal .. ale tam, nie po to to robie .. a z tym zinem to myslalem ze w wersji papierowej :]

a .. tak zapomniales dodac chyba ze w encyklopedia mozna o samym autorze napisac, ne? .. cze nie? .. wydaje mi sie to logiczne.

A i jeszcze, artbooki tez wchodza w gre. .... bo soundtracki to raczej nie .. ^^, right?

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 10:44
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
pewnie kelly .. a ja sobie przyokazji skompletuje bebopa Razz. Jak da radee, ale w pisaniu nie jestem dobry, zreszta raul gdzies miales dac przykladowa recenzje ..a

i taki zupleny ot - gdzie masz w ccs yuri? .. ?_? ( z definicji na kasumi... ) i raczej yuri to jest dla facetow a nie dla kobiet .. ? right?

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:03
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
alfista napisał/a:
pewnie kelly .. a ja sobie przyokazji skompletuje bebopa Razz. Jak da radee, ale w pisaniu nie jestem dobry, zreszta raul gdzies miales dac przykladowa recenzje ..a

Zapomiałem. Napiszę przykładową i dokleję do "programu".

alfista napisał/a:
i taki zupleny ot - gdzie masz w ccs yuri? .. ?_? ( z definicji na kasumi... )

Może bardziej shojo-ai niż yuri ale prawie nikt nie wie co to shojo-ai a yuri kojarzą wszyscy. Chodzi o Sakurę i Tomoko (sp? dawno nie czytałem).
A co do yuri - niektĂłre kobiety lubia takĹźe yuri.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Mam pytanie dotyczace kwestii Encyklopedii. Jesli wypełnię wyznaczone pola i wysle dany opis, to czy pod tym pojawi się mój nick? Mam bowiem kłopoty z zalogowaniem się. Ciągle system nie chce tego zrobić. Próbowałem więc zarejestroować sie od nowa. I też nie mogę.
Ponadto jeszcze uwaga, czy w tekstach jest w przyszłości możliwość zmian.
I jeszcze jedno posłałem już jedną rzecz bez zalogowania się. powiedziano mi, ze zajmie sie tym Administrator.


Ostatnio zmieniony przez Kelly dnia 15-07-2003 - 11:31, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
a ja sie chcialam spytac, czy mozna najpierw popisac troche, potem wyslac i ewentulanie potem sie zapisac??? Bo nie wiem, czy se nadaje, i cvzy w ogole ktos bedzie chcial opisy.... :P

I jeszcze co do opisow anime - autora mangi, ilosc tomow itd dotychczacych mangi na podstawie ktorej jest to anime to tez trzeba, czy nie?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:40
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Kelly napisał/a:

Ciągle system nie chce tego zrobić. Próbowałem więc zarejestroować sie od nowa. I też nie mogę.

Poczekaj. Ja zerkne i zmienie ci haslo. Jesli to nie pomoze to juz nie wiem. Smile

Kelly napisał/a:
Ponadto jeszcze uwaga, czy w tekstach jest w przyszłości możliwość zmian.

Tak, ja mogę je zmieniać.

Kelly napisał/a:
I jeszcze jedno posłałem już jedną rzecz bez zalogowania się. powiedziano mi, ze zajmie sie tym Administrator.

Tak. Niezalogowani mogą wysyłać. Problem w tym że będą oznaczeni jako Anonimowi (proszę dopisywać swój nick na końcu w razie czego. Np. Napisane przez : Kelly.).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:43
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Veg napisał/a:
a ja sie chcialam spytac, czy mozna najpierw popisac troche, potem wyslac i ewentulanie potem sie zapisac??? Bo nie wiem, czy se nadaje, i cvzy w ogole ktos bedzie chcial opisy.... Razz

Przeciez to na razie próba. Możesz wysyłać na mój adres.

Veg napisał/a:
I jeszcze co do opisow anime - autora mangi, ilosc tomow itd dotychczacych mangi na podstawie ktorej jest to anime to tez trzeba, czy nie?

Jeżeli piszesz o anime to wypada podać autora anime. Jeśli powstało na podstawie mangi (lub odwrotnie) to możesz podać także autora mangi (często te same osoby:) ) . Ni emusisz do opisu anime dodawać ile było tomów mangi - to będzie w opisie mangi Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 11:49
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
alfista napisał/a:
myslalem ze w wersji papierowej :]

Na razie elektronicznie. Jak juz bedzie nas sciagac 1000 osob miesiecznie to sie zastanowimy nad drukiem.

alfista napisał/a:
a .. tak zapomniales dodac chyba ze w encyklopedia mozna o samym autorze napisac, ne? .. cze nie? .. wydaje mi sie to logiczne.

Można. Ale u autorów to się trochę zmienia a skończona manga czy anime raczej nie zmieniają ilości tomów czy odcinków.


alfista napisał/a:
A i jeszcze, artbooki tez wchodza w gre. .... bo soundtracki to raczej nie .. ^^, right?

Wole mangi i anime. Ale jak sie trafi cos naprawdę godnego uwagi, czemu nie? Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 15:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Raul, zalogować mnie zalogowało, a podpisów jak nie było, tak nie ma. W takim razie będę chyba zaznaczł, jak wspomniałeś. Proszę, byś jako administrator wszedł w to, co już wysłałem i dołozył tekst, o którym wspominasz Napisane przez: Kelly. A jest tego kilka sztuk; Mahou Senshi Riui, Ai yori aoshi, full metal panic!, NieA Under 7, Ayashi no Ceres, I My Me! Strawberry Egg i Here is Greenwood, Star Ocean EX. Na następnych już dopisywałem.

Ponadto kolejne pytanie. Czy, jeżeli mówimy o encyklopedii to w grę wchodzą również studia, seyiuu, autorzy muzyki etc.? Takiego bowiem zestawienia w Polsce jeszcze nie widziałem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 17:12
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Polecam korzystanie ze strony http://www.animenfo.com/
dla mnie to najlepsza strona informacyjna, jaka znam i chciałbym, żeby ta encyklopedia choc w jakiejść części była jej polski9m odpowiednikiem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 17:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Ja spotkałem wcześniej tylko jeden tytuł, którego nie mieli. Mimo to jednak jest to naprawdę wartościowa strona, z tym, że przy opisach może być tylko uzupełnieniem, ale cennym uzupełnieniem.

Ponieważ wszystko się dopiero kształtuje mam następujące propozycje:
po pierwsze: warto zgłaszać, co się opisuje, zwłaszcza teraz, po to po prostu, by nie dublować roboty. Ja prosiłbym o zostawienie mi tych serii anime, które otwarłem na forum i już opisałem. Zamieszczone opisy w encyklopedii to de facto zmienione i uzupełnione moje spisy z forum,
proponuję przyjąć również pewien standard. I tu pytanie, co myslicie o standardzie przyjętym przeze mnie? Uważam, że jest naprawdę informacyjny (a wszak to encyklopedia). Być może warto byłoby, żeby wszyscy go przyjęli, ewentualnie przerobili na lepszy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 17:55
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
troche konstruktywne kytyki :] .. mam nadzieje (nie wiem jakie jest zdanie raula na ten temat)

ale kelly uwazam ze moglbys sie bardziej postarac, zamiast aktorow podkladajacyh glos wazniejsze jest kto robil design, muzyke czy tez scenariusz albo podac autora mangi.

Jeszcze .. uwazam ze masz za krotkie teksty, i zbyt uogulniasz (nie wszsytkie oczywiscie ale jednak) . .

a moze lepiej powiem czego sie boje i czego bym nie chial .. aby encyklopedia na kasumi przypominala polskie strony/vortale o m&a .. gdzie jeeest duzo seriiiiii ale ich stan opisowy jest marny. Rownierz w encyklopedii mija sie z celem naprzyklad omawianie glownych postaci.

o wilew wazniejsze pod wzgledem typowo informacyjnym sa dane typu:
gdzie zostal wydane, co jest dostepne z danego tytulu/ isbny tych rzeczy, ceny, eventulanie jak raul by dal do przepidania trroche ten modul (mozna pisac w html?.. to by sie naprzyklad dawalo okladki od razu, a obok info - co to, isbn, cena, eventualnie kraje wydania)

naprzyklad z niea nie wspomniales sowem o mandze ani o naprzyklad artbook, soundtracku itp .. wszystko mozna znalesc w sieci trzeba tylko poszukac.

moim zdaniem rownierz opis powinien przypominac artykol. zas pod nim rozbudowana czesc informacyjne.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )


Ostatnio zmieniony przez alfista dnia 15-07-2003 - 18:31, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 18:07
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Kelly napisał/a:
jako administrator wszedł w to, co już wysłałem i dołozył tekst, o którym wspominasz Napisane przez: Kelly. A jest tego kilka sztuk; Mahou Senshi Riui, Ai yori aoshi, full metal panic!, NieA Under 7, Ayashi no Ceres, I My Me! Strawberry Egg i Here is Greenwood, Star Ocean EX.

Zrobie inaczej. Po prostu dopiszę w encyklopedii autora do tych co już wysłałeś. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje. Jak ja wysyłam to jest dobrze.

Kelly napisał/a:

wchodzą również studia, seyiuu, autorzy muzyki etc.? Takiego bowiem zestawienia w Polsce jeszcze nie widziałem.

Tak. Jak najbardziej.

Btw. Jeśli zapisujecie hasło np. anime a ono sie powtarza gdzieś w encyklopedii to jak dodacie ^anime^ (marchewki) to zrobi się z tego odnośnik. Postaram się to pouzupełniać.

I mała prośba na koniec. Nie spieszcie się tak. Ja nie wyrabiam z dodawaniem i wogóle Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2003 - 18:29
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
a to jeszcze jedno, ale to juz do raula sprawa, kelly bral slowa kluczowe .. czyli poprpstu gatunki to jakich mozna zaliczyc dane anime. niewiem czy by ci sie chcialo, bo pewnie trze by trohce przepisac modol, (a moze nie, musialbym zerknac do nuke jak dziala taka encyklopedia od strony admina - (mam na kompie ustawionego virulanego servera, mam ustwionego apache, mysql i wlasnie mam tez phpnuke .. tylko nie powiem ci ktora wersja)) a do sedna .. aby sie dalo wyszukiwac przez dany gatunek. choc ja wiem, dla sprytnego nic trudnego tak poprawdzie, wyszukiwatka powinna przeszukiwac zarowno naglowki jak i same definicje, wiec wystarczy samo slowo wpisac a sie znajdzie .. ale to ze tak powiem droga na okolo.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits