Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2003 - 20:04
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
Kelly napisał/a:
Pierwsze wyglada bardzo OK


ciesze sie :]

Cytat:
(choć ja wyznam, że w przeciwieństwie do Ciebie lubię się wczesniej co nieco dowiedzieć i o akcji i o bohaterach, gdyz po prostu nas tej podstawie okreslam prawdopodobieństwo, że anime mi się spodoba)


nie mowie, ze nie, ale z kolei . (widziales saikano) jak tak to powinines zrozumiec dlaczego tego nie robilem. bo to naprawde losy pobocznych bohaterow i ich powiazania tworza cala fabule.

Cytat:
., ale z tym drugim nieco przesadziłeś przycinając. Hihihi Smile


hehe .. wiem, nie umi streszczac Razz

Cytat:
Zauwaş, şe twoja notka encyklopedyczna pasuje od biedy zarówno do Ayashi no Ceres, jak i do Nadesico, czy teş Ai yori aoshi. A przecieş to kompletnie róşne pozycje. Notabene do szekspirowkiego dramatu Romeo i Julia tez pasuje (przynajmniej w scenie balkonowej).


nio .. dlatego ja raczej nie pisze w encyklopedi, chyba ze czyste informacje .. bo to nie trtudno znalesc w sieci ale w zasadzie jak bym przysiadl i skrocil to bym napisal kilku zdanimowe podsumowanie. A w zasadzie to bym zotawil to:
"Naszymi głównym bohaterami są Chise i jej chłopak Shuuji. W środku nocy Chise zostaje zabrana do bazy wojskowej gdzie naukowcy zamieniają ją w broń. Następnego dnia Shuuji wraz z kolegami robi zakupy w mieście gdy zaczyna się na lot, wojna. Nagle na niebie pojawia się ‘coś’ co zaczyna niszczyć samoloty agresorĂłw. Shuuji gnany ciekawością podąża za tym ‘czymś’. W końcu przed oczami ukazuje mu się Chise - zaczyna się historia prĂłby ich miłości"

Cytat:
Tak samo jak film opisuje perypetie szkolne grupy przyjaciół, czy tajna zła organizacja pragnie zdobyć władzę nad swiatem, czemu przeciwstawia się czynnie młody, ambitny w stanie wolnym, albo bohater dzieki swojej sile i wytrwałości pnie się coraz wyżej w rankingu graczy go.
Chyba troche mało. Nie uważasz?


hmm .. jak na encyklopedie, niet

Cytat:
Czyli jednak trzeba troche więcej. Gdyby oczywiscie odnośnik od razu powstawał ze szczegółową recenzją, to no problem, ale umówmy się. Z przyczyn przerobu materii jest to po prostu awykonalne. Stąd, wydaje mi


napisanie sredniej receznji to pare godzin (liczac z przygotowaniem i zbieraniem informacji)

Cytat:
się, chcemy, czy nie chcemy bedziemy bazować w encyklopedii na czymś posrednim między jednozdaniową notka, a dokładnym omówieniem. Po prostu sa pewne ograniczenia, a kiedy nad tym bedzie pracowało nie kilka osób, a kilkaset, to wtedy będzie można uzupełniac i rozbudowywać.


szczerze .. dobrze jak sie znajdzie kilkanascie osob

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2003 - 20:43
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Osobne woluminy Encyklopedii

Wygląda na to że w ramach Encyklopedii nie zależnie od woluminu można linikować hasła przez "marchewki" (czyli ^hasło^ w treści lub bez marchewek w hasła związane - o ile już istnieje takie hasło to link się robi automatycznie! Smile.

Wobec takiej sytuacji sądzę że Encyklopedia powinna być dzielona.
Po prostu odnośniki do haseł związanych można spokojnie umieścić w odpowiednich miejscach.
I jeszcze jedno - nie wszystkie mangi i anime są treściowo zgodne (bo po co ogladać/czytać to samo?) więc hasła też powinny się odnosić konkretnie do mangi lub anime.

Kelly napisał/a:
Po prostu sa pewne ograniczenia, a kiedy nad tym bedzie pracowało nie kilka osób, a kilkaset, to wtedy będzie można uzupełniac i rozbudowywać.

Alfiista napisał/a:

szczerze .. dobrze jak sie znajdzie kilkanascie osob

Coż za optymizm. Kilkanaście, kilkaset ...
Ja liczę że na stałe będzie uzupełniać Encyklopedię np. 8 osób. Niech każda napisze 5 recenzyjek miesięcznie to daje powiedzmy 40 recenzji miesięcznie. 480 rocznie. (Przy założeniu pesymistycznym) Myślę że do Polski nie dociera rocznie więcej niż 100 tytułów. Jak sie dobrze podzieli pracę to jedna osoba będzie uzupełniać hasła dotyczace starszych anime, jedna autorów a reszta tytuły i naprawdę za rok będzie to już niezła skarbnica Smile
Po za tym jeśli ktoś wejdzie i zobaczy że jego ulubionego anime nie ma, być może dopisze. A ja postaram się uzupełnić w miarę możliwości.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2003 - 21:07
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
co do tej setki tytulow rocznie .. moze, moze ..mowimy oczywisciie o nowosciach, tak? ...

hmm ..mi jak jaraazie weszlo od poczatku roku jakies 10 serii ... mowie oczywiscie o najnowszych produkcjach .. nie koter so jeszcze nie zakonczone ..

hmm .. chyba zeby polegc naprzyklad na wpisach z animenfo, potem szukac konkretow .. i wpisywac do encyoklopedi

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 01:47
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Veg napisał/a:

No i oczywscie nie moglam sie zalogowac Razz (zaczynajac od tego, ze nie mge sie nawet zarejestrowac Razz) No i Hellsnu opisalam ze ja to napisalam, a w reszcie zapomnialam -_-'

Nie ma sprawy - dopisałem jak trzeba Smile

Co do rejestracji:
1. Masz prywatna wiadomość - podałem Ci nowe hasło.
2. Jeżeli jesteście zarejestrowani a w Online jesteście jako goście (nie ma waszego nicka na liście) kliknijcie na tutaj w tymze menu i Przywróć zapomniane hasło i voila.
Dalej wiecie co robić.

Jeśli problem jest innej natury to proszę o prywatna wiadomość.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 11:37
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Zrobione działy ścieżek dźwiękowych i artbooków. Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 15:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, Raul, ponieważ, ja nie wiedząc o pracy Anime Maniaca tez to zrobiłem, to najwyżej skleć, jesli anime Maniac się zgodzi, z dwóch recenzji jedną i podpisz nas razem jako autorów. Ponadto konieczne jest przejrzenie tego wszystkiego i powiązanie odnośnikami. Niestety, pole które na to zostawiłeś jest po prostu za małe, zeby połaczyć tytuły: Love Hina, Love Hina Again, Love Hina Christmas Special, Love Hina Spring Special. I zdaje mi się, że w Love Hina Christmas Special dwa razy napisałem tytuł.

Teraz chyba pora na Mahoro, plastic little i Duala, a potem pewnie PSME, czy VG Ai. Chyba, zeby ktoś chciał.

z pozostałych mogę si pobawić:
Witch Hunter Robin
Saber marionette
Great teacher Onizuka
Armor Hunter Mellowlink
Angle's Tail
Read or Die
801 TTS Airbats
Shamanic Princess
Hand maid may
Ancient Book of Ys
Jubei chan
Nadesico
dual
Tokyo Underground
Boys be
Berserk
Vandread Stage 1 I 2
Kilmagure Orange Road
The lost universe

To sa serie, które w miare ostatnio ogladałem. Jeżeli ktos chce coś sobie z tego wziąć, to po prostu niech napisze. moze alfi, chciałby Berserka, a Veg KOR odcinkowy?

Raul, ja naprawdę lubie pisać recenzje. to dla mnie przyjemność.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 16:51
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
Veg napisał/a:
Ja teraz chyba zrobie OST z Hellsinga: Raid. I chyba jeszcze z Chobits...


tylko taka moja uwaga/propozycja ... przy rzeczach typu arbook i soundtrack .. ograniczylbym sie tylko i wylacznie do danych, bo pisac ze ten kawalek jest najlpszy, a ten jest do bani, wedlug mnie mija sie z celem.

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 16:51
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Kelly napisał/a:
Niestety, pole które na to zostawiłeś jest po prostu za małe, zeby połaczyć tytuły: Love Hina, Love Hina Again, Love Hina Christmas Special, Love Hina Spring Special. I zdaje mi się, że w Love Hina Christmas Special dwa razy napisałem tytuł.

Oki. Napiszę raz jeszcze - Hasła można "linkowac" ze sobą w treśći (np. Jak wpisujesz -> Słowa kluczowe: komedia, science-fiction
to możesz dać poniżej -> Odnośniki: ^Love Hina Again^, ^Love Hina Christmas Special^
Gdy tylko dopiszesz hasło Love Hina Again link uaktywni sie sam. Smile

Kelly napisał/a:
Raul, ja naprawdę lubie pisać recenzje. to dla mnie przyjemność.

Cieszę się bardzo.

Dodałem już wyszukiwanie (po prostu przeszukuje sie całą stronę na dane słowo i Encyklopedię od razu też Smile (chwilowo dziala tylko z Szukaniem wybranym z menu.)

Właśnie naszło mnie - Encyklopedia seiyuu? Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 17:01
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Anime Maniac, ja to lubię, ale wcale nie upieram się przy tych tytułach. Oprócz tego z anime piszę dla fanzinu Fluffy zine, jestem redaktorem naczelnym Twierdzy, jednego z największych polskich portali fantasy, gdzie publikuję swoje artykuły głównie na temat Celtów i irlandii, a nawet piszę do swojej gazetki parafialnej. Przyznam, że dzielenie się swoimi przemysleniami daje mi dużą satysfakcję, a juz jestem naprawde bardzo zadowolony, kiedy wiem, ze jeszcze ktos to czyta. Ostatnio naprawdę ucieszyła mnie następująca informacja: znasz być może system RPG Legendy 5iu Kregów wzorowany na kulturze średniowiecznej Japonii. Prowadzę ten system jako GM dla jednej, konkretnej osoby, a potem spisuję jej przygody w postaci dziennika. W tej chwili ów dziennik liczy sobie ze siedemdziesiąt stron i jest umieszczony na kilku stronach internetowych (choć nie w całości). Bohaterem tych dzienników jest pan Akodo Toshiro, dzielny samuraj, który stara się wywalczyć sobie w świecie jak najmocniejszą pozycję. Walecznością i intrygą zdobył na razie pozycję niewielkiego daimio. Otóż dowiedziałem się, że kilku znajomych mojego znajomego ściągnęło sobie ową przygodę i podczas wieczoru kawalerskiego zamiast ogladać striptiz rozważało sposoby zabicia głównego bohatera.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 17:06
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Co do seiyuu? oczywiście tak. Po prostu wezme się za nie, jak mi się skończy wena co do filmów. podobnie, jeżeli chodzi o studia. Tez ich je trocha. tylko roboty bedzie, zeby to wszystko podlinkować pomiędzy sobą. Jednakże będzie to faktycznie coś w stylu encyklopedii, pierwszej na polskim internecie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 17:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
HCo do seiyuu, to bardzo dobry pomysl - wtedy nie trzeba by bylo pisac w nawisie gdzie jeszcze dana osoba maczala palce (ja tego i tak nie robie :P) tylko po prostu mozna by zrobic zeby po kliknieciu na dana osobe pojawiala sie lista anime, w ktorych osoba sie udzielala

Co do serii, to chetnie wzielabym sie za KORa (ale serie TV - moze Kelly zrobisz OAvy i filmy?) i Hand Maid May TV i special. Szczerze mowiac beserka tez chetnie bym napisala, bo wlasnie koncze ogladac - jestem na przedostatnim odcinku, ale to juz zalezy od Alfisty :)))

Alfista: co do OSTow, to masz racje, ze nie warto. Przeciez kazdy ma inny gust. Chyba bede dawac po prostu trackliste i ogolny opis mniej wiecej ktore kawalki znane z serii (openingi i endingi glownie, b te jako tako rozpoznaje :P)

Raul: dawac okladki plyt do opisow OSTow??? jesli tak, to jakies miniaturki, czy takie do wydrukowania???

Niom, to ja napisze swoja liste planowanych rzeczy, jakby ktos mial w planach, albo juz robi to niech krzyczy:
Cowboy Bebop
Digi Charat
Digi Charat hanami
Digi Charat Summer Special
Panyo Panyo Di Gi Charat
Fushigi Yuugi TV
Gunnm OAV
Jin-roh
Kaeshi Kanojou No Jijou TV
The Animatrix
Vampire Hunter D - Bloodlust
Kokaku Kido Tai
Mononoke Hime
Robot Carnival
Perfect Blue
Shin Seiki Evangelion TV
+ filmy Death, Rebirth, End Of Eva
Spriggan

_________________


Ostatnio zmieniony przez Veg dnia 17-07-2003 - 17:21, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 18:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Raul, dodaj pozycję seyiuu. Ja odtąd będę tak przygotowywał swoje pozycje, ze nie bedzie opisów przy filmach, ale od razu bedą seiuu, jako osobne pozycje. to jest konieczne, zeby się znów nie dublować, chyba, że dodajemy je do pozycji anime.
imię i nazwisko,
płeć
główne role.
Nie przeczę, ze tu moim xródłem jest głównie AnimeNfo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 18:13
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Co do reszty sie zgadzam Smile

Veg napisał/a:

Raul: dawac okladki plyt do opisow OSTow??? jesli tak, to jakies miniaturki, czy takie do wydrukowania???

Mam pomysł na razie. Bez obrazków. Do żadnych haseł. Jeśli macie obrazki to dobrze - zrobcie sobie malutki katalog na obrazki. Jeśli nie to ja poszukam i jak wrócę to pomyślimy jakie obrazki.
Do wydrukowania raczej nie. Będą za dużo, w zwykłej encyklopedii też sa tylko małe obrazki (z reguły).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 18:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Kelly, o kim piszesz Question
Bo ja też będę zaczynał o seyuu. Very Happy
A do danych o seyuu można dodać:
Data urodzenia
Miejsce urodzenia
A jeżeli chodzi o seyuu to ja też korzystam głównie z AnimeNfo. Smile

Raul, masz na swojej szkrynce 2 nowe wpisy do encyklopedii.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2003 - 18:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Miejsce i data urodzenia według mnie nie są potrzebne. u seyiuu istotny jest bowiem głos. od biedy jeszcze data, ale akurat miejsce urodzenia to według mnie na AnimeNfo wrzucili, bo mogli znaleźć taką informację. Szczerze mówiąc nie wiem po co?
Na razie opisałem:
Shiina Hekiru, Fuchizaki Yuriko,
a jestem w trakcie
Kawasumi Ayako, Takada Yumi i Takimoto Fujiko.

Ustalmy, że wszystko, za co się zabieramy bedzie tu wpisywane, bo inaczej niepotrzebnie zdublujemy robotę.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits