Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 14:08
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Dokładnie to, wedle mojego przekonania, staram się wyjasnić Dehira: fan to osobnik zaangazowany. Popatrzmy bowiem na pojęcia związane ze słowem fan: fandom, działalność fanowska, zamieszczane w fanzinach fanficki i fanarty. Wszystkie te pojecia wskazuje na jakieś zaangazowanie skierowane na zewnątrz, na współdziałenie z innymi. Samo bycie maniakiem nie ma tu nic o rzeczy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 21:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
chyba staram sie jakos zakwalifikowac osoby, ktĂłre znam osobiscie: kochaja m&a, widac to po nich na pierwszy rzut oka, ale nigdy poza swoim wygladem nie wykazywali jakis spolecznych zapedow. sami zdobywaja swe kolekcje, nie chodza na konwenty, mangowe spotkania, do zadnego klubu, nie siedza na forach.....po prostu fani, ale dla siebie. nie bardzo ich obchodzi, czy inni sie tym interesuja czy nie.
No i co myslicie o takich typach?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 23:30
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Fan dla siebie to nieco żartobliwe określenie własnie miłosnika, który nie jest fanem. Jak wspominałem bowiem, moim zdaniem, fan to ktoś współdziałający z innymi, tworzący okreslone srodowisko etc.
Natomiast ja w ogóle popieram i mam wysokie mniemanie o osobach, które sie czymś interesują. Jakże wiele osób w Polsce nie ma w ogóle hobby, co sprawia, że tracą strasznie duzo z mozliwosci samorozwoju i wiele przyjemnosci. Żeby być fanem w podanym przeze mnie znaczeniu trzeba mieć troche takiego ciągu do ludzi, mieć czas, przebywac w odpowiednim srodowisku etc. Nie kazdy może i nie każdy chce. Wiele osób realizuje się po prostu przez indywidualne rozwijanie swoich zainteresowań. Wcale nie sa przez to gorsi, czy sa mniejszymi znawcami tematu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamuiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-11-2003 - 23:40
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 14-10-2003

Skąd: WaWa - Kabaty

Status: Offline
Kelly... wiesz ludzie nie mają hobby bo im się niechce mieć... ja mam "7 hobby" i jest mi z tym dobrze a inni wogóle niemają i mnie to bardzo dziwi... to co oni u licha robią w wolny czas...? Siedzą i gapią się w sufit... niee to nie tak... kazdy ma jakies hobby... np. ktos sie uczy caly czas --> jego hobby to nauka, ktoś oglada TV --> jego hobby TV... tzn. niezupełnie hobby ale jedak rzecz przy której spędza czas....

_________________
"We must live and love..."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 09:23
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Hobby to coś, w co człowiek osobiście się angażuje i sprawia mu to przyjmność. Może być nią działkowanie, szydełkjowanie, literatura piękna etc., ale nie moze być spanie, czy ogladanie telewizji. Wiem, ze granice niekiedy sa płynne, ale hobby to jakiś wydatek energii dla przyjemności, a wywalenie sie przed telewizorem na pewno tym nie jest.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 12:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
A jesli placi na przyklad za Cyfre +, Polsat cyfrowy itd??? Jezeli jest maniakeim filmow i kupuje mnostwo VHS i DVD???? (jak moi rodzice.... bleeee.... oni juz w ogole nie rozmawiaja, tylko sie gapia w tv, naprawde szkoda gadac....) :(

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 13:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Piszę o osobistym zaangażowaniu, a nie finansowym. Ponadto hobby to coś więcej niz robienie jakiejś czynnosci. Hobby oznacza poznawanie danej rzeczy, próby jej zrozumienia etc. To, ze ktos uwielbia telewizję i spedza wiele godzin przed ekranem, alebo jest maniakiem hazardu, albo dostaje orgazmu, kiedy sie go drapie po lewej łopatce nie znaczy, że jest hobbystą, choć rzecz moz byc całkiem kosztowna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 14:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Hmmmm... To co wedlug Ciebie musi robic fan m%a, zeby byc fanem??? (zaraz sie okaze, ze wcale nie jestem fanka, cos mi sie wydaje O_O)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 22:21
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Przeczytaj Veg, co pisalem o tym w poprzednich postach w tym topicu. Uspokajam Cię na wszelki wypadek, że w ocenie mojej definicji jesteś fanką, po prostu choćby z powodu udzielania sie aktywnego na tym forum.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
alfistaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-11-2003 - 22:39
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 20-04-2002

Skąd: Lublin

Status: Offline
hmm .. fan a miloscik .. roznica .. jestem milosnikiem naprzyklad alfy romeo .. ale mam dosc malo z nia gadzetow zwiazych .. ale ja lubie .. wiem o niej troche wiecej niz przecietny smiertelnik .. zas jetsem fanem m&a .. a w szczegolnosci Pana Makoto Shinkai .. wiec wiem o nim znacznie duzej, mam jego rzeczy (jeszcze soundtrack by sie przydalo kupic) [tak na uboczu ostatnio sobie kompa zmienil .. dobry ma teraz sprzet ...] .. tak samo lubie styl rysowania jaki prezentuej Range Murata .. tez jestem jego fanem . a wiec staram sie miec moze ni duzo rzeczy, ale rzeczy dosc unikatowe, rzadkie etc ..

tak wlasnie rozumeim slowa fan i milosnik .. fan sie bardziej angazuje emocjonalnie w to co robi, miloscik nie zawsze wklada serce w swoje hobby

_________________
alfi - nie tylko m&a : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2003 - 07:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



bardzo dobra 'definicja' - juz ja zapisalem do Jaczakowego slownika Wink

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 03-11-2003 - 14:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Jeśli chodzi o mnie, to fan to taka osoba, która podziwia czyjąś twórczość, dopinguje go, kolekcjonuje czyjeś dzieła...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2003 - 14:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
hmmm

- miłośnik >> osoba lubiąca coś i nie angazuje sie w daną rzecz zbytnio
- fan >> osoba zaangazowana w to co lubi... poszerza swoje wiadomości/kolekcjie przy każdej okazji
- fanatyk >> to juz choroba Wink


powrĂłce do poprzedniego postu

Cytat:
Ktoś kto obwiesza się w gadżety to niezawsze jest pozer...


mówiłem o chwaleniu sie a nie obwieszaniu... mozna coś mieć i poprostu nosić a mozna mieć coś i sie tym na około chwalić... jasne czasami chwalenie jest normalne ale w umiarkowanych ilościach... nie lubie sytułacji "ile ja tego mam i jaki jestem przez to zaje*****" (przepraszam za zwrot) można mówic co sie ma nowego.. spoko... ale nie "wozić sie" że coś sie ma...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2003 - 18:41
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
poczym poznać fana ?
po czerwonych oczach, gdy następnego dnia po nieprzespanej nocy spędzonaje nad PC/TV przychodzi do czegoś i gada do znajomych :"Wiecie obejrzałem wczoraj 40 odcinków ****- fajne to było...ziew..." i idzie spać na lekcji/wykładzie/pracy Smile
A tak na poważnie, przypominają mi się listy z KSK na temat bycia otaku=fanem=itp. To trudno jest pwiedzieć po czym go poznać, fanów jest wielu- interesujących się danym tematem lub lubujących się w danym hobby- a prawdziwy fan, no tak każdy ma na to swój pogląd. Ja osobiście uważam, że fan to osoba aktywnie (w miarę dostępnych/swoich możliwośći udziela się/interesuje na bieżąco/ zbiera/itp coś co się wiąże ze swoich hobby. Fan może być początkujący lub "stary" jak dinozaury- ale fan sam zawsze wie, czy jest to hobby na stałe, na poważnie, czy może coś co ma zastąpić znudzony temat Smile
wyborĂłw jest wiele Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 04-11-2003 - 19:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Hmm.... TIGRA, podobnie myślimy Very Happy
W szkółce trochę nad tym myślałem, i właśnie miałem to napisać, a tu się okazuje, że TIGRA napisała cos co sie pokrywa z moimi poglądami Very Happy
Oczywiście zgadzam sie też z innymi osobami, ale z TIGRĄ jakoś najbardziej Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits