Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TemariOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-05-2005 - 22:29
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-01-2005

Skąd: Taka wieś koło Łomianek:)

Status: Offline
Hmmmmm... skoro tak mowisz. Ja juz napisalam jakie lubie serie moze ktos jeszcze cos o tym napisze co? Embarassed Twisted Evil Question Shocked Smile

_________________
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
Miłość to dróżka co prowadzi do łóżka a z łóżka do szpitala i przynosisz krasnala Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KinOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2005 - 20:28
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 22-03-2005



Status: Offline
ok^^ Ja najbardziej lubie "Super Star" (czy jakos tak, nie pamietam juz==") No i R też mi sie podobała^^

_________________
"Shambala leży blisko, tam gdzie moja dłoń dotyka Twojej ręki" || Full Metal Alchemist Movie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TemariOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2005 - 21:35
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-01-2005

Skąd: Taka wieś koło Łomianek:)

Status: Offline
aha "Super Star" tez jest fajna, ale ja juz mowilam co ja lubie Wink

_________________
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace.
Miłość to dróżka co prowadzi do łóżka a z łóżka do szpitala i przynosisz krasnala Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2005 - 22:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
A czy te serie nie leciały jakoś tak? Think
1. SM
2. SM R
3. SM S
4. SM Super S
5. SM Stars

Jeśli chodzi o anime najbardziej lubiłam Stars, ze względu na brak Mamoro i Chibiusy Twisted Evil , nowe fajne postacie i humor. Smile W mandze za to ta część akurat nie przypadła mi za bardzo do gustu. Confused Kurczę, nie pamiętam, która seria w papierowej wersji podobała mi się najbardziej. Embarassed Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 11-05-2005 - 22:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

lubiłam Seiyę i opening serii Stars najbardziej mi się podobał, ale koniec był taki obrzydliwie pacyfistyczny. a co sądziecie o filmach/specialach? Pierwsza miłość Amy ma ładne piosenki, ale w sumie historyjka jest głupia a z filmów widziałam tylko ten do serii R z tymi różami, też taki sobie

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomi_21Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2005 - 08:57
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-04-2005



Status: Offline
jesli chodzi o filmy to sailor moon R był najciekawszy,sailor moon S nieco nudniejszy a super S jakby zrobiony dla 8 latków.Jesli chodzi o odcinki to zawsze było tak że kilka ostatnich odcinków kazdej serii było o wiele ciekawszych niz reszta(te piosenki były prześliczne).Z I serii uwazam za najlepsze odcineki 34,44,45,46 a z serii Stars odcinki 195-200 bo np ostatni odcinek to juz prawdziwe arcydzieło.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomi_21Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2005 - 17:39
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-04-2005



Status: Offline
jakie masz na mysli powtarzalne sceny walki bo mnie wlasnie najbardziej podobały sie końcowe odcinki kazdej serii (poniewaz było wtedy najwięcej akcji).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2005 - 20:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

końcowe odcinki każdej serii były bardzo fajne - mówię o kolejnych daimonach i innych kolorowych wrogach w trakcie serii

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomi_21Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-05-2005 - 20:30
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-04-2005



Status: Offline
kolorowych wrogach?,ciekawe okreslenie a czy uwazasz sailor moon za anime szczególnie smutną i wzruszająca az do takiego stopnia ze chwilami nie mozna powstrzymac łez
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2005 - 10:30
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

wzruszające tak a co do łez to ja płaczę na wszystkim, kiedy jestem chora i mam gorączkę Wink
kolorowi wrogowie, bo w odróżnieniu od main wrogów - ludzi (i kosmitów) byli pomarańczowo-fioletowi albo w innych psychodelicznych kolorkach

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2005 - 11:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Sailorki miały wzruszające momenty. Smile Ale poryczałam się jedynie na odcinku o śmierci Nephlite. Mr. Green

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-05-2005 - 12:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

to chyba najlepszy wątek z tych dodanych w anime

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2005 - 13:34
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



Hmm...kreska Naoko jest świetna, ja ją po prostu uwielbiam. A sailorki...hmm anime zdecydowanie różni się od mangi, jak z resztą wcześniej pisaliście. Ci którzy przygotowywali anime dla Nas, Europejczyków, nio czy kto tam jeszcze został...w każdym razie jestem pewna, że wiele scen zostało pominiętych i pozmienianych. Wszystko za sprawą stereotypów, że mangi i anime są wyłącznie dla dzieci, tak przeciętnie myśli chyba każdy rodzic, no prawie...(ja mam w tym przypadku pecha==') Dlatego sądzę, że tłumaczenie typu "groch fasola", które nijak się ma do tego, co naprawdę jest zaklęciem wypowiadanym przez Minako (można podawać wiele przykładów równieź na innych czarodziejkach), służyło udziecinnieniu tego anime. Nie jestem w stu procentach pewna, że Pani Naoko widziała Polskie opracowanie jej twórczości.
Anime tak czy siak mi się podobało, bo dla mnie wiekowo było dopasowane (jakieś 8 lat miałam ^^"). Dużą rolę odegrały barwy i cudna ścieżka melodyczna, a co za tym idzie, wrażenia są zdecydowanie silniejsze podczas oglądania anime, niż czytania mangi. Chociaż wertując raz po raz mój zbiór BSSM, i tak nie potrafię powiedzieć, dlaczego mi się podoba na równi z anime.
HIeh ale się rozpisałam ^^" gomenasai

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2005 - 15:11
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Dlatego sądzę, że tłumaczenie typu "groch fasola", które nijak się ma do tego, co naprawdę jest zaklęciem wypowiadanym przez Minako (można podawać wiele przykładów równieź na innych czarodziejkach), służyło udziecinnieniu tego anime.

Mnie to nie przeszkodziło za bardzo w odbiorze, a innym? Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 12-07-2005 - 19:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



A ja się będę upierać przy swoim...Razz
Nie można tolerować tego, w jak kiepski sposób zostały przetłumaczone zaklęcia. I już koniec kropcia. d'oh! //zaraz mi się oberwie ^^"//

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits