Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
AtaruOffline
14 Temat postu: Serial Experiments Lain  PostWysłany: 12-03-2005 - 19:40
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-03-2005

Skąd: NeoLublin

Status: Offline
Anime, które wywarło na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Pozycja niezwykle ambitna i trochę kontrowersyjna, dość ciężka w odbiorze, jak i zrozumieniu, ale wydaje mi się, że jest to taka pozycja, obok której nie mozna przejść obojętnie. Jest to o tyle dziwne anime, że tak naprawdę nie wiadomo w zasadzie w nim nic. Kim jest tytułowa bohaterka? Do tej pory sam się zastanawiam. Pojęcie boga jest tam jakby postawione zupełnie do góry nogami. ciekawe jest też to, ze przez większośc trwania filmu odczuwamy swoisty lęk. Pozycja bardzo ambitna, ale jest to jedna z moich ulubionych pozycji, ma w sobie wiele z tego, co ja osobiście tak bardzo kocham w japońskich filmach animowanych.
Pozdrawiam serdecznie

_________________
Lost in words of anticipation
Lost in words of revelations
23 and 5 resulting
Equally absorbed their sigh
And I need my chemicals
I need your chemicals
Are my dreams gone?
Are my words forgiven?
Are my deeds undone?
Am I now forgiven?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu: Serial Experiments Lain  PostWysłany: 12-03-2005 - 22:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
To bardoz specyficzne i mozna powiedziec trudne anime. Trzeba sie uprzec zeby obejrzec je do konca. Ja juz nawet nie pamietam czy dokonalem tej sztuki. Ale w pewnym momencie doszlo tdo tego ze nie za bardzo wiedzialem gdzie jest swiat realny, a gdzie ta "siec"... Ale rzeczywiscie anime jak najbardziej warte polecenia. Gratuluje gustu Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CaliOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2005 - 22:22
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 11-05-2004



Status: Offline
2-3 lata temu dostałem od kumpla na dysku ,niestety po 2 odcinkach wymiekłem ,dość trudne anime jak dla mnie. Może się odważe za jakiś czas ,jak mi ktoś podrzuci ,bo nei chce mi sie sciągać.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2005 - 22:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
ja dostalem gotowe :> tak sie zaczalem zastanawiac czy sobie nie obejrzec jeszcze raz...??

PS. dobre zwieszone anime nie jest zle

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AtaruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 09:35
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-03-2005

Skąd: NeoLublin

Status: Offline
MetAtroN napisał/a:
(...)w pewnym momencie doszlo tdo tego ze nie za bardzo wiedzialem gdzie jest swiat realny, a gdzie ta "siec"(...)

No tak a ja myślałem, ze tylko mi się zdarzyło jakieś "pomieszanie" Wink , ale dodać jeszcze muszę, że anime jest umieszczone w naszych czasach, co dodaje takiego swoistego smaczku.
Cali napisał/a:
(...)niestety po 2 odcinkach wymiekłem ,dość trudne anime jak dla mnie(...)

Ech ja oglądałem je w czasach, gdy jeszcze nie miałem internetu, więc nie mogłem sobie pozwolić na jakieś wybrzydzanie Wink , ale też ciężko było mi jakoś przebrnąć przez całość, w sumie teraz zastanawiam się, czy nie poszukaj tej płytki(może znajdować się w najciemniejszych zakątkach mojego pokoju, tak na marginesie to jedyne, czego muszę długo szukać to właśnie płyty)...
MetAtroN napisał/a:
(...)tak sie zaczalem zastanawiac czy sobie nie obejrzec jeszcze raz...??(...)

... i obejrzeć po raz kolejny
Pozdrawiam^^

_________________
Lost in words of anticipation
Lost in words of revelations
23 and 5 resulting
Equally absorbed their sigh
And I need my chemicals
I need your chemicals
Are my dreams gone?
Are my words forgiven?
Are my deeds undone?
Am I now forgiven?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 15:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
duzym plusem Lain byla tez muzyka, bardzo pasujaca do calosci.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 16:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
dosc zakrecony tytul, ogladalem tylko 1 raz, i to dobrych kilka lat temu w crapowatej jakosci, i tak wlasciwie nie do konca je zrozumialem. Dlatego jakis czas temu zaopatrzylem sie w hsub Basaki, i musze znalezc chwile co by looknac.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AtaruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 16:22
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-03-2005

Skąd: NeoLublin

Status: Offline
MetAtroN napisał/a:
duzym plusem Lain byla tez muzyka, bardzo pasujaca do calosci.
Napewno tak. Muzyka ogólnie bardzo spokojna i nastrojowa, no nie licząc openingu i endingu. Nasuwa mi się porównanie do Ghost in the shell. Do tego jeszcze ta cisza z jakimś takim szumem, nie wiem do czego to porównać nawet.
Sheitan napisał/a:
(...)dosc zakrecony tytul(...)i tak wlasciwie nie do konca je zrozumialem. musze znalezc chwile co by looknac.

Zakręcony to napewno. Na tym polega piękno tego filmu, że pozostawia po sobie tyle niedopowiedzeń i niezrozumiałości.
No lookaj lookaj, ja również to zrobię w najbliższym czasie

_________________
Lost in words of anticipation
Lost in words of revelations
23 and 5 resulting
Equally absorbed their sigh
And I need my chemicals
I need your chemicals
Are my dreams gone?
Are my words forgiven?
Are my deeds undone?
Am I now forgiven?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 16:46
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
z zakreconych tutulow, ale na wesolo polecam Furi Kuri, NieA Under 7, Jungle Wa Itsumo Hale Nochi Guu, Exel Saga. z tym ze Guu nalezy ogladac po paru glebszych Wink

a wracajac do Lain to interesujacy byl tez sam sposob montazu anime. z tymi wstawkami a'la obraz ze starego monitora

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AtaruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 17:01
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-03-2005

Skąd: NeoLublin

Status: Offline
MetAtroN napisał/a:
(...)interesujacy byl tez sam sposob montazu anime. z tymi wstawkami a'la obraz ze starego monitora

Tak, interesujący. Ja jestem raczej przeciwnikiem komputerów w aż takim stopniu zaangażowanych w produkcję anime, lecz przyznaję, ze tutaj to po prostu pasuje jak ulał. Tła nie zachwycają, ale to po części też buduje klimat tej serii. Taka szarość, może tłumaczę to trochę mętnie, ale mam nadzieję, że zostałem zrozumiany. A co do Furi Kuri, to czy można FLCL oglądać bez paru głębszych?W każdym razie FK też polecam. Reszty nie widziałem, więc się nie wypowiadam, ale pewnie niedługo nadrobię to niedopatrzenie, i tak już dzięki Wam mam co ściągać Wink
Pozdrawiam^^

_________________
Lost in words of anticipation
Lost in words of revelations
23 and 5 resulting
Equally absorbed their sigh
And I need my chemicals
I need your chemicals
Are my dreams gone?
Are my words forgiven?
Are my deeds undone?
Am I now forgiven?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 17:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
sposob montazu poza fabula dalej wprowadzal widza w stan ciezkiej schizofrenii :> tla sa minimalistyczne nie tak jak np. w GITS.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AtaruOffline
Temat postu: Lain  PostWysłany: 14-03-2005 - 12:43
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 12-03-2005

Skąd: NeoLublin

Status: Offline
W Lain mamy takie bardzo spokojne (jak i cały film z resztą) przedstawienie akcji. Porównanie, które mi się nasuwa to Vampire Princess Miyu (swoją drogą jest to jedna z moich absolutnie ulubionych pozycji). Wątki prowadzone są w sposób dość powolny, co w tym akurat wypadku jest atutem tej serii. Wywołuje to taką mieszankę strachu i swoistej melancholii, co doskonale buduje klimat Serial Experiments Lain. Chcę jednak zaznaczyć, że nie jest to film monotonny... to jest tak jak z niektórymi książkami. Zaczniesz taką czytać, czujesz że jakoś cię nie wciąga, ale jak wprowadzi cię w swój świat, to ciężko jest się od niej oderwać. Podobnie jest właśnie z tym anime. W Gunsmith Cats na przykład ciągle coś się dzieje, nie mamy czasu na swoje przemyślenia, bo gdy się na moment choć wyłączymy, możemy nie nadąrzyć za akcją. W SEL jest dokładnie odwrotnie, mamy sporo czasu, ażeby zastanowić się nad poszczególnymi wątkami, autorzy wręcz nas do tego zmuszają, lecz paradoks polega na tym, że im dłużej się zastanawiamy, tym mniej rozumiemy.Pojawia się coraz więcej pytań bez racjonalnej odpowiedzi. I to właśnie jest urok tego wspaniałego filmu. Pozdrawiam tych, których Lain wciągnęła w sidła WIRED.

_________________
Lost in words of anticipation
Lost in words of revelations
23 and 5 resulting
Equally absorbed their sigh
And I need my chemicals
I need your chemicals
Are my dreams gone?
Are my words forgiven?
Are my deeds undone?
Am I now forgiven?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu: Lain  PostWysłany: 17-03-2005 - 13:07
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Lain to chyba mije ulubione anime widziałem je już 3 razy i pewnie kiedyś obejże jeszcze raz. Pisaliście że czasem nieda się odrużnić świata żeczywistego od Wired ale oto właśnie w tym chodzi, tam świat misza się z siecią (Wired wpływa na świat rzeczywisty, protokuł siudmej generacji) Swoją drogą ciekawe dlaczego IP v7 logicznie po wykożwstaniu puli adresów z IP v4 będzie V6 i V8 lub 16. Jeszcze jedno tego anime nieda się zrozumieć ma tyle niedopowiedzeń że to poprostu niemożliwe, można się jedynie zastanwiać kim jest Lain i co znaczą jej ostatnie słowa.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu: Lain  PostWysłany: 19-03-2005 - 23:36
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Ja to mam pytanie. Albo wszyskim tak się podoba to anime że je chwalą jak tylo mogą. Albo to jest tak stare że nikt tego nie zna. Albo reszta myśli że to debilne anime i nawet nie chcą sięwypowiadać.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu: Lain  PostWysłany: 20-03-2005 - 23:29
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
ja to mam pytanie, wez wytlumacz co napisales??

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits