Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2005 - 11:15
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Wystarczy poczytać artukuł w nowej Polityce ("Kobierzyckie Eldorado") - osobiście się wkurzyłem, bo mała wieś Małuszów w której mieszkam od dziecka została przedstawiona w bardzo, hmm, negatywnym świetle - nie twierdzę, że nie mają racji, ale to tylko jedna strona prawdy. W gazecie są dwa zdjęcia - wójta gminy, z którego synem chodziłemdo podstawówki i sołtysa wsi, który jest moim sąsiadem ; P ; P - urok małych gmin ; p.
Ale wracając do sedna, takich ludzi jest u Nas mnóstwo, mają klapki na oczach i wystarczy że ktoś popiera rolników wygadując spiskowe hasła, a pójdą się za niego zabić..

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2005 - 13:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Post factum dorabiasz teorie...

Skąd wiedziałem, że to napiszesz?

Cytat:

1/ Narod jest glupi i niezorientowany w realiach;
2/ Tyrania jednostki zapewnia silna wladze, a demokracja oznacza slabosc panstwa.

No, nareszcie zaczynamy się rozumieć.

Wyjaśnij mi zatem, dlaczego w dzisiejszej Polsce jakoś nie ma rzek mlekiem i miodem płynących, skoro mamy tak wspaniały ustrój, a za czasów Kazimierza Wielkiego płynęły?

A codo USA - tam demokracja jest trochę inna niż u nas - zwycięska partia z założenia ma większość, więc nie musi z każdą drobną ustawą ganiać i szukać kogoś, kto ja poprze, zatem władza jest silniejsza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-10-2005 - 17:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"mała wieś Małuszów w której mieszkam od dziecka"

Lo' man, znam Maluszow! Smile Czesto tamtedy przejezdzam, w drodze na Swidnice!

"Wyjaśnij mi zatem, dlaczego w dzisiejszej Polsce jakoś nie ma rzek mlekiem i miodem płynących"

Bo ustroj demokratyczny ma w Polsce 15 lat. Slownie: pietnascie. Przez pietnascie lat to mozesz karpia wyhodowac, a nie stworzyc kraj dobrobytu. Ale jestesmy na dobrej drodze, i przyzna to kazdy, kto zna statystyki rozwoju gospodarczego Polski w latach 1990-2005. Poza tym, tak, sama demokracja nie gwarantuje sukcesu gospodarczego. Jest jego niezbednym elementem, ale nie jedynym. Vide: Grecja.

"a za czasów Kazimierza Wielkiego płynęły?"

Sinna man, rece mi opadaja... Prosto, krotko i dobitnie:

Po pierwsze, Kaz Wielki nie był dyktatorem, ale monarcha stanowym (zajrzyj do podrecznika) o bardzo ograniczonych kompetencjach urzedu.

Po drugie, rzeki miodu wcale nie plynely. Jesli twierdzisz, ze 700 lat temu Polska byla zamozniejsza i bogatsza niz dzis, to chyba jestes chory. A co najmniej niepowazny. Ludzie marli tysiacami z glodu i z braku podstawowej higieny, mieszkali w ziemiankach i drewnianych chatach, jedli zgnile mieso i stechly chleb roznaszacy tyfus, smiertelnosc dzieci siegala 50-70%, co trzecia kobieta umierala w czasie porodu, wojny przetaczaly sie przez poludnie (Turcy, Tatarzy) i polnoc (Krzyzacy) kraju, wlasnie wtedy Polsce siegnela zaraza dzumy, a Ty mowisz o mleku i miodzie?! _-_,, Is this guy for real or what?

"A codo USA - tam demokracja jest trochę inna niż u nas"

Ale to jest nadal DEMOKRACJA, a nie DYKTATURA! ^____^

"zwycięska partia z założenia ma większość, więc nie musi z każdą drobną ustawą ganiać i szukać kogoś, kto ja poprze"

Mylisz sie zakladajac, ze w Kongresie USA istnieje takie cos jak monolityzm czy dyscyplina partyjna. To nie jest NSDAP ani Chinskie Zgromaczenie Ludowe. Zaznaczajac rzklad glosow w Kongresie miedzy obiema partiami uzywa sie az pieciu opcji (strong republ-moderate republ-neutral-moderate democr-strong democr) i dogadywanie sie co do glosowan to codziennosc. Vide: kwestia mianowania Jacka Boltona na ambasadora USA w ONZ.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 12:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jako anglista zgadzam się z Mikem w całej rozciągłości.
Zwłaszcza co do różnic w partriach. Tam juz dawno zrozumieli że tylko w grupie siła i choć mogą się róznić kwestiami to jednak zdają sobie sprawe że jeśli ogłoszą secesję i odejdą z partii z powodu kilku "różnic ideowych", już nigdy nikt ich nie poprze. Jednak opłaca się szukanie podobnie myslących kolegów. Dlatego też mamy wewnątrz każdego z dwóch molochów po 5 opcji, a czasami bywa że "neutral republican" ma blizej, przynajmniej w niektórych kwestiach (np. aborcja, sztuczne zapłodnienie) znacznie bliżej do kolegów Demokratów niż swoich własnych "towarzyszy partyjnych".
A co do dyscypliny. Istnieją tak zwani "Whips" (taaak, wiem co to słowo oznacza to co oznacza, w potocznej angielszczyźnie) czyli najmłodsi stażem członkowie każdej z reprezentacji parlamentarnej danej partii, których zadaniem jest zatroszczenie sie o to by wszyscy Reprezentanci czy Senatorowie głosowali według "linii partyjnej". Dlatego każda frakcja (wewnątrz partii) ma swoich własnych Whips którzy troszczą się o to by przedstawic wszystkim zdanie reprezentowanych przez nich kolegów. Czasami dochodzi do niezłych zwarć i wtedy (niektórzy) Whips Demokratów leca na spotkanie z Whips Republikanów by dogadać się co do mozliwych opcji głosowania. Wink
Uważam że i u nas powinno byc coś takiego. Dzięki temu zamiast dyskutować w czasie obrad nad głosowaniem mozna się zająć czytaniem innego projektu (I zwiększa się wydajnośc parlamentu z hektara ^_#) a niech Whips dogadają się między sobą.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 14:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Czyli jestem młodym yuppie bo nie głosowałem na Samoobronę.
Nie wiem czy czytałeś inne wymogi niezbędne by być określanym jako takowy?
Yuppie [japi] to angielski skrót oznaczający young urban professional
Niestety, do mnie z poniższej definicji (ze SWO PWNu) pasują jedynie wytłuszczone fragmenty...
młody bardzo dobrze zarabiający przedstawiciel wielkomiejskiej klasy średniej, prowadzący ostentacyjnie wystawny tryb życia.
Zasłużeyłeś na cytat ze swojego ulubionego autora...
bo odnosi się do ciebie w 200%
Cytat:
Is this guy for real?
Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 17:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Zanim pojdziemy o krok dalej, przypomne, co dokladnie napisalem: >>Nawet Samoobrona posiada pewna grupe spoleczna, ktorej jest reprezentantem. Cokolwiek powiecie - takze takie partie sa czescia realiow politycznych kraju. Nie wszyscy Polacy to mlodzi yuppies.<<

Wnioski: To, ze Iggi nie glosuje na Samoobrone, nie czyni go yuppi. I nic takiego ja na pewno nie pisalem. Kto tak twierdzi, manipuluje. Ze zdania, ktore napisalem, wynika, co nastepuje: Poniewaz nie wszyscy Polacy naleza do wielkomiejskiej klasy srednie, umownym symblem ktorej sa yuppies, rowniez takie partie jak Samoobrona maja grupy spoleczne, interesy ktorych reprezentuja.

Juz jasne? No.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 17:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
A ja powiem ci że ludzie głosujący na Samoobronę daja sie nabijać w butelkę.
I powtórzę za człowiekiem z Gazety Wyborczejodpowiedź na pytanie będące hasłem wyborczym tej partii.
"Nie wiem dokąd zmierza Polska ale partia z takim spotem zmierza chyba na konkurs produkcji telewizyjnych w Bangladeszu" i dodam, oby jak najszybciej wyjechali.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 17:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"A ja powiem ci że ludzie głosujący na Samoobronę daja sie nabijać w butelkę"

Moze tak, moze nie. Ale glos jest oddawany indywidualnie. Jesli Jan Kow... (sorry, Iss), znaczy sie Malinowski, chce glosowac na Samoobrone - niech glosuje. Nikt nie ma monopolu na racje. Nawet Zwiazek Nauczycielstwa Polskiego (nota bene, IMO tez bardzo podejrzana ekipa).

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 17:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Dlatego nie należę...
ani do Samoobrony ani do ZNP. Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 17:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
No OK. Ale to nie znaczy, ze wszystkie opcje, ktorych nie popierasz, sa do wykoszenia... Wink Tolerancja.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2005 - 18:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Jasne Ĺźe nie.
Pisałem już gdzie ich widzę. jakby co moge się im pomóc spakować...
Kosić dopiero będę kiedy wszystkich tam wyślę, z rakiet ziemia-powietrze, do samolotów powrotnych z Bangladeszu. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2005 - 14:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Właśnie siedzę sobie w robocie i słucham radyja. Wypowiadał się „Kandydat na prezydenta”. Co ciekawe, facet z dość duĹźym problemem wysławiał się po polskiemu, a to dla tego Ĺźe 40 lat przesiedział za granicą i jeszcze narzekał na polski ustrĂłj. Głupek, za czasĂłw, kiedy w Polsce była totalna rozwałka, siedział sobie za granicą i tłukł kasę, a teraz jak wszystko juĹź się wyprostowało (no prawie wszystko) to zwala się do Polski i łamaną polszczyzną oświadcza Ĺźe chce zostać prezydentem. Dziwie się Ĺźe on ma małe poparcie, bo jak dla mnie nie powinien mieć Ĺźadnego poparcia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2005 - 14:52
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Heh, tak się mówi, ale przecież mieć rodzinę za granicą każdy chciał - czasami przysyłali prezenty..
Co do samego kandydata natomiast, to też mi się nie podoba ; p - orzenił się z 20 lat młodszą chinką, o ile się nie mylę ; p ; p

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 07-10-2005 - 14:57
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Tego nie wiem bo nie wypowiadali się na ten temat, ale to że taki ktoś chce kandydować i jeszcze myśli ze wygra, to jest po prostu nie poważne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 10-10-2005 - 09:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



A problem w tym, że aby kandydować trzeba było mieć 100tys. podpisów. I skąd oni je wzięli, tu jest pies pogrzebany?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits