Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Autor Wiadomo¶ć
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2006 - 18:36
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Nie przekreślam parti z powodu negocjacji politycznych lub innych drobnych wpadek które mu się zdarzają. Uważam PIS za uczciwą partię(pozyskiwanie posłów to co innego) i mam nadzieję że to się nie zmieni.

Jakiś czas tmeu słyszałem ze w Kanadzie którmuś Kongresmenowi który opuścił swoją partię w nagrode dano stanowisko ministerialne. Zgadnijcie czymzajął się tamtejszy parlament? Ustawa uniemożliwiajacą zmianę ugrupowania w ciągu kadencji. Jesli wybrano cię z Samoobrony to ozstajesz w Samoobronie. Jesli uważasz ze to sprzeczne z twoim sumieniem zrezygnuj i weź udział w wyborach uzupełniających. Może i u nas by się przydało?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2006 - 19:29
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 24-10-2005



Status: Offline
pawel_322 napisał/a:
I PIS ma jeszcze 3 lata by udowodnić co jestwart.


Taaa i w ciagu tych 3 lat udowodni to samo, co udowodnil podczas tego roku, czyli to ze sie nie nadaja.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2006 - 20:25
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 11-10-2002



pawel_322 napisał/a:
Nie rozśmieszajcie mnie.PIS to najlepsza partia i mam nadzieję że będzie rządzić jeszcze bardzo długo.A przy następnych wyborach zdobędzie większość żeby samodzielnie rządzić.Niestety nie głosowalem na PIS i tego żałuję lecz teraz na nich zagłosuję jak będą wybory.I ten powinien żałować kto nie głosował na PIS a nie odwrotnie.

Szanuje cudze poglÄ…dy, ale siÄ™ z nimi nie zgadzam. SiÄ™ mĂłwi „o gustach siÄ™ nie dyskutujÄ™” Moje zdanie jest takie jak wiÄ™kszoĹ›ci, a ty w tym przypadku stanowisz dość jaskrawÄ… mniejszość, ale takie jest Twoje zdanie, do ktĂłrego masz swoje prawo.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 00:50
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Ostatnio w radiu ktoś zacytował publicystę the Economist'a który napisał że "Polsce nie są potrzebne nowe koalicje (PiS wygrał wybory ale wciąż brakuje im paru głosów by móc rządzić nie oglądając się na innych) a nowe wybory tez nic nie pomogą (bo winna jest nie ta czy tamta partia ale cała grupa ludzi zajmująca się polityką - w większości pamiętająca jeszcze komunę tak dobrze że po prostu nie potrafiąca sprawowac władzy inaczej). Trzeba poczekać aż minie kilka pokoleń" - taka była jego rada. Problem w tym że cytujący spytał "tylko kto w tym czasie ma rządzić?"

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 04:42
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ja zadam inne pytanie - czy po tych kilku pokoleniach będzie czym rządzić?

Jak dla mnie Prawo i Sprawiedliwość ma z prawem i sprawiedliwością tyle wspólnego, co gazeta "Prawda" z prawdą.

Patrząc na nich widzę tylko rozpaczliwe trzymanie się stołków, kłamstwa i żenujące wpadki, na które nie powinni sobie pozwalać szanujący się politycy. Pusty śmiech wywołuje też tłumaczenie, że przekupywanie Begerowej to nie korupcja, tylko zwykłe negocjacje. Zaiste, proponowanie jej kasy na ewentualną spłatę weksla z publicznych pieniędzy wcale nie jest propozycją przyjęcia kożyści majątkowej... Gdyby skończyło się na stołku w rządzie, to byłbym w stanie się zgodzić, że to tylko nieeleganckie negocjacje, ale te pieniądze to moim zdaniem dość, by posadzić kilka osób za kratki, Rywinowi do towarzystwa i śmieszy mnie pomysł powoływania komisji śledczej w tej sprawie... "Damy ci kupę kasy, jeśli będziesz głosowała tak, jak my chcemy" - czy to korupcja? Litości...

Codo wcześniejszyh wyborów - jestem za, bo nie widzę przyszłości w obecnym układzie sił. Nawet jesli PiSowi uda się zmontować jakąś większośc, to będzie ona krucha i tylko opuźni nieuniknione, co w dodatku źle się odbije na kraju. Z drugiej strony nie widze też rządu opozycyjnego, w którym, siłą rzeczy, karty rozdawałaby PO, wraz z Samoobroną i jakimś planktonem. A poglądy tych dwóch partii sa, moim zdaniem, zbyt rozbierzne, żeby stworzyć sensowną wspólną linię. Mam nadzieję, chodź wątłą, że nowe wybory wyłonią wreszcie zdecydowanego zwycięzcę, który w końcu coś zrobi, bo nawet złe decyzje sa lepsze od braku jakichkolwiek decyzji.

Szczota - to powiedzonko jest jedną z większych bzdur, jakie wymyśliła cywilizacja zachodnia, zaraz za poprawnością polityczną, która zresztą poniekąd z niego wypływa. Jesli nie dyskutujemy o gustach, to tak naprawde nie mamy o czym rozmawiać.

EDIT: WIN, gdzieś jest temat o polityce, będziesz tak uprzejma?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 08:09
Czytelnik
Czytelnik


Doł±czył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Ja bym był za nowymi wyborami jakby partia która wygrywa automatycznie uzykiwała większość.A PIS coś takiego zaporoponował.
Obecnie poparcie dla PIS najprawdopodobniej wynosi ok 30 % (bo napewno nie 20 lub mniej) więc ich wyborcy są w mniejszości ale i tak żadna partia nie ma większego obecnie poparcia.
A tak poza tym skoro nie ma dobrej alternatywy dla PISU to nie ma sensu już po roku komuś innemu powerzyć władzy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 11:24
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 08-06-2003



pawel_322 napisał/a:
(bo napewno nie 20 lub mniej)


na pewno to Kopernik nie ĹĽyje.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 11:28
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Zgodnie z ostatnim sondażem (po ujawienieniu słynnego nagrania) spadło do 18%. Źródło: >> klik <<.

Ja jestem przeciwny wszelkim machlojom przy ordynacji wyborczej, a już zwłaszcza rozmaitym "automatycznym większościom". Jak już kiedyś pisałem nie jestem specjalnym fanem systemu demokratycznego, a po ostatnich wyborach mój entuzjazm jeszcze bardziej opadł, niemniej jednak jeśli już musimy mieć tę domokrację, to niech ona będzie prawdziwa. Z jakiej paki partia (jaka by nie była), która cieszy się poparciem jednej trzeciej społeczeństwa, ma dostawać ponad połowę miejsc w parlamencie? A jeśli druga partia w kolejce będzie miała, powiedzmy, pół procenta mniej głosów, czyli jej poparcie społeczne jest niemal identyczne? A jej wpływ będzie znikomy.
Cytat:

A tak poza tym skoro nie ma dobrej alternatywy dla PISU to nie ma sensu już po roku komuś innemu powerzyć władzy.

Jeśli coś jest szkodliwe, to się to wyrzuca. PiS dostał swoją szansę i nie skożystał z niej, niech teraz porządzi Platforma i zobaczymy, na co stać Donalda, Jana Marię Władysława i ich wesołą kompanię. Jeśli i oni się nie sprawdzą, to przy kolejnych wyborach będziemy mieć problem...

Swoją drogą chciałbym, aby przy okazji wyborów można też było postawić krzyżyk przy nazwisku, którego nie chce się w sejmie widzieć - mogłyby wyjść ciekawe rzeczy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 11:32
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Mi by wystarczylo gdyby chociaz krzyzyk przy nazwisku osoby ktora chcesz widziec cos znaczyl.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 11:39
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 08-06-2003



Sinner napisał/a:
(...)to przy kolejnych wyborach będziemy mieć problem...


Korwin-Mikke! Mr. Green

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 11:57
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Ma zbyt skrajne poglad.
Sporo dobrych pomyslow, masa pomyslow utopijnych, no i zajadly wrog kobiet - Z tego co o nich mowil popieram tylko jedno jak chca rownouprawnienia to na calego.

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 14:09
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 20-03-2004

Sk±d: spod 69

Status: Offline
Cytat:
Samoobrona chce się zajmować rolnictwem i polityką socjalną i mam wrażenie że są do tego dobym ugrupowaniem.


to masz troche nieteges wrazenie ;p

lepper byl nedznym ministrem.
obiecywal ze pozalatwia pewne rzeczy malo z tego wyszlo, nawet bardzo malo.
slowa klucze
klęskowe ubezpieczenia rolnicze, przekroczenie limitu produkcji mleka nakladanego przez EU (kwota mleczna czy jak to sie tam zwie), dopłaty do ziarenek na siew i jeszcze pare innych rzeczy.

duzo gadal biegal z kamerami po polach gryzl trawe i nic wiecej.

A zajmowac sie polityka socjalna to moga nawet moi 4-letni kuzyni.
Juz potrafia przepuszczac kase i naciagac starych na glupoty.
Problem w tym ze na socjal trzeba jeszcze zarobic...

IggI racja ze musi minac troche czasu. Pare pokolen to imo przesada wystarczy ze zmienia sie proporcje wychowanych za glebokiej komuny i tych z rocznikow ~70 wzwyz.
Imo nieprawda jest ze przy obecnym stanie rzeczy nie daloby sie zmontowac jakiegos rozsadnego ugrupowania (PO jest mniejszym zlem niz PIS ale to nie jest szczyt moich marzen jesli chodzi o polityke), tylko ze ci ktorzy moga na taka partie glosowac nie rusza dupy do urn.

W chwili obecnej jednyna szanse na bezwzgledna wiekszosc mialaby partia podobna do pisu jesli chodzi o kierownictwo. Czyli charyzmatyczny lider ktory potrafilby ruszyc te 60% majacego w dupie sejm spoleczenstwa do urn ktory potrafilby niektorym przetlumaczyc dlaczego socjal sie nie oplaca ogolnie szedl pod prad ale z glowa (a nie jak korwin).
Zeby sie ladnie komponowalo z tematyka kasumi taki polski koizumi Wink
Niestety takiego czleka na dzisiaj nie ma raczej predko sie nie pojawi.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel


Ostatnio zmieniony przez ness dnia 30-09-2006 - 22:32, w cało¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 20:31
Elita forum
Elita forum


Doł±czył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Niestety prawda jest taka, ze PO sam rzadzic nie moze, a jedyna mozliwa koalicja jest z PiS (chyba, ze z SLD, ale to bylby troche taki samoboj, jak PiS-LPR). Dlatego nie warto eskalowac napiecia miedzy tymi partiami. Tak, to prawda, na skandalu wygrywa przede wszystkim PO. Ale po wyborach trzeba bedzie wrocic do codziennosci. Na 4 lata.

Ergo - punktowac PIS, ale nie palic mostow.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 21:09
Moderator
Moderator


Doł±czył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Szkoda tylko, że PiS niespecjalnie daje się punktować, conajwyżej karnie :/

Jedyne, co im wychodzi, to ściganie afer, ale tu z kolei przesadzają z drapieżnością...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2006 - 22:59
MĹ‚odsza elita forum
MĹ‚odsza elita forum


Doł±czył/a: 20-03-2004

Sk±d: spod 69

Status: Offline
hmm rzady pis i po sa lekko watpliwe
tak samo teraz jak i po wyborach.
ofkoz to polityka i mozna sobie 'wybaczyc' w 5 sec byc szczerymi przyjaciolmi i druhami ale tutaj juz troche za duzo bylo pyskowania...
po 2 pis jak i po sa na najlepszej drodze zeby byc 2 dominujacymi partiami ktore sobie beda dobierac koalicjantow posrod tych niszowych (jak leppery i sld).
Po zjezdza na lewo PiS gra pod elektorat samoobrony.
LPR juz i tak dogorywa wiec to naturalne ze najblizej ich wyborcom do pis.
Gdyby wybory mialy sie odbyc za rok/poltora to postawilbym flache ze PO sie hajtnie z SLD ale teraz to rzeczywiscie moze byc ciezko bo jeszcze spoleczenstwo nie zapomnialo o rzadach millera, nie wszyscy kojarza sld z olejniczakiem.
Ale imo nawet teraz to nie bylby samoboj, szczegolnie jesli bedzie znow ostra kampania i pis solidnie przegnie elektorat po sie kompletnie do nich zrazi.
Zreszta wszystko zalezy od tego jak ulozylyby sie glosy po wyborach.
Gdyby po mialo wiekszosc ale nie 3/5 (chyba tyle trzeba miec zeby odrzucic veto prezia) to mogloby rzadzic samo.
niby w sondazach sa na granicy, ale sondaze niestety sa srednio reprezentatywne ostatnio...
W takim wypadku SLD zatrudnialiby tylko do odrzucania weta za jakies pare stolkow + nie wchodzenie sobie mocno w droge i nie nadrgyzanie elektoratu (jakos by sie chyba dogadali).
Szczerze to taki uklad bylby dla jednych i drugich bardzo na reke.
Imo

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomo¶ci Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits