Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 18:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ja już zaproponowałem lepszy system, nie moja wina, że ludzie nie nadają się do rządzenia sobą samymi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 18:51
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Sprytne, najlepiej narzekać... Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 19:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Narzekanie to jedna z niewielu darmowych przyjemności w życiu, dlaczego miałbym z niej rezygnować?

Co mogłem zrobić dla poprawy sytuacji, to zrobiłem (znaczy poszedłem głosować), a teraz prezentuję swoją opinię odnośnie toczącej się dyskusji Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 19:53
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Co mogłem zrobić dla poprawy sytuacji, to zrobiłem (znaczy poszedłem głosować)

Dobrze...
Możesz teraz przez najbliższe 4 lata narzekać na polityków w Polsce nie wychodząc na idiotę...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 22:51
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ano mogę.

+1:D
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 23:06
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 08-08-2004

Skąd: 127.0.0.1

Mówiąc liberalizm nie miałem na myśli skrajności bo to już by było źle. Co sądzicie o liberaliźmie który przedstawia sobą JKM.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-09-2005 - 23:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Mówisz o człowieku którego własna córka dźgnęła nożem w brzuch tuż pod Uniwersytetem?
O tym, który stwierdza że Hitler zrobił Polakom mniej szkody niż rządy SLD?
O tym, którego liberalizm to tekst "litr benzyny za 2 zł" a pieniądze potrzebne budżetowi państwa (min. na pensje dla nauczycieli, lekarzy, pomocy społecznej etc.) to "kradzież tego co się człowiekowi należy"?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 00:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2005



Hmm - jak dla mnie bogaci mają 1 000 000 sposobów jak sprawić, żeby biedni ich nie powyżynali, czasami kosztem swojego bogactwa. Co najwyżej moze być odwrotnie : P, ale uważam że gdyby tak się stalo, bogaci przestaliby być bogaci - bo nie byloby z czym się porównywać ; P. Stan równowagi jest chwiejny ale jest.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 10:01
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Coś mało tej władzy wykonawczej skoro bezpośrednio rządzi premier odpowiedzialny przed parlamentem..."

Dobra. Prosto z mostu. W Polsce mamy system kanclersko-prezydencki, czyli naczelna wladze wykonawcza dziela ze soba prezes rady ministrow i prezydent. Vide Konstytucja. Nie jest prawda, ze w Polsce Prezydent jest tylko dla ozdoby, jak w Izraelu czy w RFN, nie jest tez jednak tak, ze wlada krajem niemal samowladczo, jak w USA. To system mieszany. Obliczony na silna wzajemna kontrole wladz - przypominam, ze Konstytucje tworzono w latach 1995-97, a wiec ledwie 6-8 lat po upadku komunistycznego totalitaryzmu.

"Państwo ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo kraju stąd prosty wniosek że pewne gałęzie przemysłu są zbyt ważne by je ot tak rzucać na wiatr."

Eee... Cos bardzo szeroko rozumiesz bezpieczenstwo - nie tylko sily zbrojne i policja, ale takze fabryka swiec i biuro doradcy finansowego... Podaj, co masz na mysli piszac: "pewne galezie przemyslu". Mowmy konkretami.

"Podobnie ludzie ubodzy (nie z własnej winy!) i bezrobotni (jak wyżej!). Powinni liczyć na pomoc państwa. Ale jestem absolutnie przeciwny pomaganiu ludziom z marginesu społecznego i rodzinom z patologiami typu alkoholiozm. Bez sensu."

Alez z sensem! Czesto jest tak, ze w rodzinie patologicznej tylko jej czesc lub wrecz jedna tylko osoba jest przyczyna patologii. Czemu cierpiec za to ma takze i reszta? To wlasnie tutaj interwencja ma najwiekszy sens.

"I tak wydadzą na wódkę zza wschodniej granicy i nikt w kraju na tym nie skorzysta, nawet oni sami."

Czemu zakladasz, ze pomoc udzielana bedzie w formie wyplaty gotowki? To mylne zalozenie.

"W tym wypadku pomoc musi być rzeczowa i starannie kontrolowana aby upewnić się że nie idzie w próżnię."

To sie kurcze zdecyduj. Najpierw piszesz, ze pomoc jest bez sensu, a potem, ze owszem, trzeba udzielac.

"Tak samo jest w każdm systemie, jaki jesteś w stanie wymienić, łącznie z wynoszoną duchem politycznej poprawności pod niebiosa demokracją, która IMO jest koncepcją przestarzałą i pasującą do obecnych realiów jak pięść do nosa."

Mysle, ze im wiekszy stopien zamoznosci i edukacji spoleczenstwa, tym demokracja bardziej sie sprawdza. A ze oba te wskazniki ida w gore, i u nas, i (co do zasady) na calym swiecie, to to tylko podkresla przewage systemu demokratycznego nad kazdym innym.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 16:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Losiul - zdajesz sobie sprawę, że sugerujesz komunizm? Polska to nie las Sheerwood, tu nie ma miejsca dla Robin Hoodów. Przyszło Ci do głowy, że nie każdy bogacz to aferzysta, który zarobił swoją fortunę na przekrętach i malwersacjach? Są też ludzie, którzy przez całe życie harowali, najpierw ucząc się pilnie przez całe ranki, dni i wieczory, a niejednokrotnie również noce, a potem pracując przez cale ranki, dni itd? Z jakiej racji tacy ludzie mają oddawać swoje pieniądze warchołom i hołocie wszelakiej, która zamiast zakasać rękawy i wziąć się do roboty, woli narzekać, jak im niedobrze i jak ich wszyscy cisną?
Zgadzam się, że obecna Polska nie jest krajem, który pomaga swoim obywatelom stanąć na nogi, za sprawą irracjonalnego prawa podatkowego i rozpasionej do granic absurdu biurokracji, ale to jeszcze nie znaczy, że nie można tego małego biznesu rozkręcić. A okradanie bogatych to bardzo krótkowzroczna polityka - oni też w końcu zbiednieją i nie będzie już kogo doić, a w dodatku gwarantuję Ci, że przy takim układzie każdy, kto ma trochę grosza, bardzo szybko kupi sobie bilet do jakiegos normalnego kraju i już tam zostanie, a u nas zostanie tylko chołota, która potrafi tylko narzekac, jak im niedobrze i robić burdy w Warszawie.
Mike - żeby demokracja się sprawdziła potrzebny jest przede wszystkim tzw "wysoki poziom świadomości społeczeństwa" (bardzo się mnie podoba ten telewizyjny termin), a tak się smutno skąłda, że znaczna większośc naszego społeczeństwa to nie są ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak powinno wyglądać kierowanie państwem i głosują na kretynów głoszących robinhoodowskie tezy, vide Samoobrona.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 17:07
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Mike - żeby demokracja się sprawdziła potrzebny jest przede wszystkim tzw "wysoki poziom świadomości społeczeństwa" "

Niegotowosc spoleczenstwa do demokracji to ulubiony pretekst tyranow do przedluzania swojej dyktatury. Mowia: jeszcze tylko roczek, jeszcze dwa latka, a potem juz na pewno... I tak przez dekady, az do czasu, gdy ich wladza upada wskutek masowej rewolty.

"znaczna większośc naszego społeczeństwa to nie są ludzie, którzy nie mają zielonego pojęcia, jak powinno wyglądać kierowanie państwem"

A kim jestes TY by mowic, ze Polacy nie sa gotowi do demokracji?!
A wnioski z Twojej wypowiedzi s atakie, ze wszyscy jestesmy glupi jak barany, tylko jeden Sinner jest wyjatkiem i mistrzem Yoda... Veto takiemu mysleniu! Veto takim tezom!

"znaczna większośc naszego społeczeństwa - głosują na kretynów głoszących robinhoodowskie tezy, vide Samoobrona."

Aaaale no przeciez chyba niemal na pewno no co Ty! Od kiedy "znaczna wiekszosc" to 10% [wynik wyborczy Samoobrony]? Czy bede wiec bardzo daleki od prawdy mowiac, ze Twoje slowa to demagogia i manipulacja? Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 20:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Niegotowosc spoleczenstwa do demokracji to ulubiony pretekst tyranow do przedluzania swojej dyktatury. Mowia: jeszcze tylko roczek, jeszcze dwa latka, a potem juz na pewno... I tak przez dekady, az do czasu, gdy ich wladza upada wskutek masowej rewolty.

AJuż napisałem, że jestem fanem władzy w jednej ręce, a tyran niekoniecznie musi być zły (podobnie, jak demokratycznie wybrany przez naród rząd musi być dobry).

Cytat:
A kim jestes TY by mowic, ze Polacy nie sa gotowi do demokracji?!
A wnioski z Twojej wypowiedzi s atakie, ze wszyscy jestesmy glupi jak barany, tylko jeden Sinner jest wyjatkiem i mistrzem Yoda...

Już to pisałem, ale co mi szkodzi napisać jeszcze raz: za głupich jak barany uważam tych, co zostali w domach. Ale możesz mwi mi pre "mistrzu", nie obrażę się.
Cytat:

Veto takiemu mysleniu! Veto takim tezom!

Wychwalasz demokrację i zabraniasz mi wygłaszania dowolnej tezy? A gdzie moja wolność słowa?

Cytat:
Aaaale no przeciez chyba niemal na pewno no co Ty! Od kiedy "znaczna wiekszosc" to 10% [wynik wyborczy Samoobrony]? Czy bede wiec bardzo daleki od prawdy mowiac, ze Twoje slowa to demagogia i manipulacja?

Za "znaczną większość" uważam nie tylko tych, którzy głosowali na Samoobronę, ale też tych, co głosowali na LPR i tych, co wcale nie głosowali.
Czterdziestoprocentowa frekwencja i ty mi mówisz, że mamy psołeczeństwo dorosłe do demokracji? Gdyby nie był to dość smutny fakt, to strzeliłym rotfla teraz...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 21:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Miałeś moze w rękach dzisiejsze wydanie "Metra", Sinner. jest tam felieton z nastepującym tekstem:
"Jeżeli oglądało się choć fragment kampanii wyborczej to frekwencję 40% mozna uznać za osiągnięcie."

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-09-2005 - 23:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Nie miałem, dzisiaj w autobusie i w metrze czytałem "Fifth Elephant".
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-09-2005 - 12:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Oho, robi sie ciekawie... :-]

"tyran niekoniecznie musi być zły"

Az sie pale, by zapoznac sie z przykladami. Daj je. No dalej, daj jakies!

"Wychwalasz demokrację i zabraniasz mi wygłaszania dowolnej tezy? A gdzie moja wolność słowa?"

Tylko w scisle utopijnym ustroju anarchicznym wolnosc jednostki nie jest niczym ograniczona. W ustroju demokratycznym rzadzi wiekszosc, szanujac prawa mniejszosci. Ale - granica tego uszanowania jest szacunek mniejszosci dla faktu, ze rzadzi wiekszosc. Dlatego wlasnie wolnosc slowa konczy sie tam, gdzie zaczyna sie dazenie do obalenia systemu i wprowadzenia tyranii. To dlatego wlasnie, na przyklad, w Polsce panuje konstytucyjny zakaz gloszenia ideii nazistowskich i komunistycznych.

"Za "znaczną większość" uważam nie tylko tych, którzy głosowali na Samoobronę, ale też tych, co głosowali na LPR i tych, co wcale nie głosowali."

Nie tak wtedy mowiles. Ale dobra... Podsumujmy fakty: wg oficjalnych danych PKW, LPR zdobylo 7,4% mandatow, a samoobrona 12,2% mandatow. W sumie daje to 19,6%. Wcale nie wychodzi znaczna wiekszosc.

"Czterdziestoprocentowa frekwencja i ty mi mówisz, że mamy psołeczeństwo dorosłe do demokracji?"

Upraszczasz i banalizujesz, nie mowiac juz o tym, ze brak Ci wiedzy pozwalajacej dokonywac porownan. Spojrzmy prawdzie w oczy. Tylko w Iraku w czasach Saddama frekwencja wynosila 99,98%. A w dzisiejszej Szwajcarii na referendum idzie z reguly 15-20% wyborcow. Kumasz schemat? A moze bedziesz twierdzil, ze Irak lat 80-tych to kraj bardziej demokratyczny niz Szwajcaria?

"Gdyby nie był to dość smutny fakt, to strzeliłym rotfla teraz..."

Alez strzelaj. Smile To wolny kraj.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits