Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 12:48
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Co z tego że na glosowaniu dostałem gruby plik kartek z tymi wszystkimi łepkami, ale tak na prawdę nie ma tam ani jednego który nadawał by się na to stanowisko."

Kolejny slogan bez tresci... A skad wiesz? Znasz ich osobiscie?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 16:05
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

Nie ma na kogo głosować !? Szczota z całym szacunkiem ale sam przyznajesz dostałeś "gruby plik kartek" jakbyś czytał gazety, oglądał TV słuchał radia to byś wiedział na kogo głosować popatrz ile jest partii do wyboru do koloru, od prawicy do lewicy.

Całe głosowanie opiera się tylko na TV. TVN podaje w sądarza prowadzi popis reszta to kit i na to ludzie głosują, bo co mogą powiedzieć sonadarze jakieś firmy !? spytają 100 polaków i już wiedzą wszystko.

konraddo mój kumpel powiedział tak: Głosowałem na Demokratów, bo żal mi ich było że nie dostaną się do sejmu Very Happy
Losiul Jaśnie Królewska Mość (JKM) RULEZ Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 16:26
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



no ba ; D - http://www.przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=293&Itemid=48

podoba mi się jego podejście, chociaż nie we wszystkim się zgadzam - przynajmniej jest szczery ; P.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 16:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cóż, wynik jest, jaki jest, też wolałbym POPiS niż PiSPO, ale mogło byc gorzej (czwarta kadencja lewicy, Cimoszewicz prezydentem, strach się bać) i do dużo gorzej (LPR. brrr...). Jako prezydenta wolałbym Tuska, bo inaczej PiS będzie miał zbyt mocna pozycję jak na mój gust. Pozatym zwyczajnie nie lubię Kaczyńskiego.
Jesli chodzi o JKM, to imponuje mi jego optymizm - od dwudziestu lat poparcie dla niego wacha się w granicach błędu statycztycznego, ale on mimo wszystko nadal startuje w każdych możliwych wyborach Very Happy Szkoda, że go nie ma, mielibyśmy przynajmniej jednego polityka z dystansem do własnej osoby. EDIT: po pzreczytaniu artykułu z postu powyżej moje zdanie o JKM nieco sie pogorszyło.
Dobrze natomiast, że Wielki Romek dostał się do sejmu - pomimo mojej absolutnej i niezachwianej niechęci do tego cżłowieka, muszę przyznać, że nie jest idiotą i przynajmniej sprawia wrażenie, że mu zależy nie tylko na kasie.
Gorsza jest ta fantastyczna frekwencja - jak to usłyszałem to udezyła mnie złota mysl, że Polacy sa jak wódka - czterdzieści procent konkretów i sześćdziesiąt procent balastu... A potem będą jeden z drugim narzekać, że im się nie podoba. Jak czytałem dzisiaj w Metrze wypowiedzi ludzi, dlaczego nie poszli na wybory, to miałem ochote puścić tego samego bełta, który nawiedzał Szczote przy transmisji komisji śledczej: "mój głos i tak nic nie znaczy", "wolałam iść na grilla", no do <autocenzura> raz na cztery lata można ruszyć dupę, jak jeden z drugim jest za głupi, żeby mieć własną opinie to niech wrzuci pustą kartę. Głos nieważny coś znaczy, a brak głosy świadczy tylko o niegłosującym.
Niniejszy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mogli, ale nie poszli głosować, dzięki wam mamy SLD i Samoobronę z dziesięcioma procentami, LPR z sześcioma i rząd zbyt słaby, żeby zmienić konstytucję i wreszcie zrobić coś z tym posranym krajem. Nie ma natomiast PD, która mogłaby być języczkiem u wagi POPiSu... Od dzisiaj jak usłysze narzekania na rząd będę pytał: "A byłeś głosować?" i jesli usłyszę w odpowiedzi "nie", to moja odpowiedź będzie mniej więcej taka
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 16:42
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



koalicji rządzącej brakuje bodaj 2 ludzi żeby móc zmienić konstytucję, więc chyba nie jest tak źle - jakieś PSL nie jest negatywnie nastawione (chyba) do rządu.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 16:42
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Rzekles. Wink Hej, nalejcie mu tam!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
yasiu777
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 19:00
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 08-08-2004

Sk±d: 127.0.0.1

W społeczeństwie polskim panuje przekonanie że wybory prezydenckie są ważniejsze, a to nie prawda. Jeśli sejm nie poprze uchwały to nawet prezydent nie pomorze. To sejm ma większą władze w Polsce - nie prezydent. A co sądzicie o liberaliźmie ?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wormageOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 22:08
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 10-07-2005

Sk±d: buahahahahahaha...

Status: Offline
pomorze tez nie pomoze Very Happy ja tam sie od polityki trzymam z dala... i tak glosowac nie moge a jak bym mogl zaglosowalbym na spidermana pewno Very Happy

_________________

 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 22:42
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



prezydent pelni bardziej funkcję prezentatywną, nie ma za dużo wladzy, bo Sejm może przebić się przez prawie wszystko - prezydent może tylko trochę utrudniać i psuć politykę zagraniczną. No chyba że wybuchnie wojna, bo wtedy ma trochę więcej wladzy ; P.

liberalizm jest dobry.. yee.. fajny jest, ten liberalizm.. mój kumpel mial po tym niezle jazdy.. yee.. xD

Myślę, że to zbyt ogólnikowe pytanie Yasiu ; ) - lubisz samochody combi? ; P
Sam sklaniam się w stronę liberalizmu, bo bardziej widzi mi się branie losu w swoje nieporadne ręce, niż liczenie na pomoc z góry. Prawo dżungli? Owszem. Z wszystkimi konsekwencjami.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-09-2005 - 23:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ja tam zawsze byłem fanem despotyzmu - władza w jednej ręce oznacza brak niepotrzenych sporów i szybkość podejmowania decyzji. Despota i kilku doradców to wszystko, czego trzeba, aby kraj prosperował. Oczywiście pod warunkiem, że nie trafi sie jakiś świr, tylko cżłowiek, któremu zależy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-09-2005 - 09:32
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"W społeczeństwie polskim panuje przekonanie że wybory prezydenckie są ważniejsze, a to nie prawda. Jeśli sejm nie poprze uchwały to nawet prezydent nie pomorze. To sejm ma większą władze w Polsce - nie prezydent."

Experto hombre muchacho, uchwaly maja charakter deklaratoryjny i niewiazacy. Wink Prawo w Polsce tworzy sie USTAWAMI. Wink

A prezydent nie uchwala prawa (z wyjatkiem rozporzadzen) z tej prostej przyczyny, ze zgodnie z trojpodzialem wladzy by Montesquieu, Parlament posiada wladze prawodawcza, a prezydent wykonawcza. Smile Zupelnie inny charakter. Wikipedia / Google.

"Ja tam zawsze byłem fanem despotyzmu - władza w jednej ręce oznacza brak niepotrzenych sporów i szybkość podejmowania decyzji. Despota i kilku doradców to wszystko, czego trzeba, aby kraj prosperował. Oczywiście pod warunkiem, że nie trafi sie jakiś świr, tylko cżłowiek, któremu zależy"

Innymi slowy, cesarz-filozof a la Marek Aureliusz. Piekna idea. A czemu nierealna? Bo po pierwsze, kazda wladza korumpuje, a wladza absolutna korumpuje absolutnie, a po drugie, na jednego Marka Aureliusza przypada trzech Neronow. A jesli wladza jest zepsuta, nie pomoga zadne, nawet najdoskonalsze prawa. Tu madra mysl francuskiego filozofa: "Nie pytam jakie są prawa, ale jacy sędziowie".

Zadne panstwo despotyczne nie jest w stanie sie rozwijac pona pewien poziom. Vide: Korea Polnocna, Kuba, ZSRR czasow Brezniewa... Wolnosc z reguly wiaze sie z niestabilnoscia, takie sa po prostu jej koszty.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Losiul
Temat postu:   PostWys³any: 28-09-2005 - 11:26
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2005



W historii można znaleźć przyklady dobrych królów, ale niemal zawsze po nich następuje 5 pokoleń warcholów. Często spotykaną sytaucją byly cale dynastie warcholów, za którymi staly tabuny warcholów-doradców.. Ale co tam, warto się poświęcić dla jednego Kazia Wielkiego ; p, którego swoją drugą coś musialo trafić po narodzinach 7mej córki.. ; p ; p.

_________________
http://img217.imageshack.us/img217/8008/1149595968350hv3.gif
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunarBirdOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-09-2005 - 11:31
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 10-08-2005



Status: Offline
Mike napisa³/a:

Parlament posiada wladze prawodawcza, a prezydent wykonawcza.

Coś mało tej władzy wykonawczej skoro bezpośrednio rządzi premier odpowiedzialny przed parlamentem... Smile
yasiu777 napisa³/a:

A co sądzicie o liberaliźmie ?

Ekhm. Jako doktryna społeczna nadaje się do kosza (tolerancja absolutna to zgubny zwyczaj). W gospodarce generalnie tak ale w pewnych granicach. Państwo ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo kraju stąd prosty wniosek że pewne gałęzie przemysłu są zbyt ważne by je ot tak rzucać na wiatr. Podobnie ludzie ubodzy (nie z własnej winy!) i bezrobotni (jak wyżej!). Powinni liczyć na pomoc państwa. Ale jestem absolutnie przeciwny pomaganiu ludziom z marginesu społecznego i rodzinom z patologiami typu alkoholiozm. Bez sensu. I tak wydadzą na wódkę zza wschodniej granicy i nikt w kraju na tym nie skorzysta, nawet oni sami. W tym wypadku pomoc musi być rzeczowa i starannie kontrolowana aby upewnić się że nie idzie w próżnię.
losiul napisa³/a:

Prawo dżungli? Owszem. Z wszystkimi konsekwencjami.

W społeczeństwie nie ma miejsca na prawo dżungli. Inaczej przyjdą ci biedni i pozażynają tych bogatych. I wtedy zobaczysz co to jest tak naprawdę prawo dżungli. Zresztą to nie po chrześcijańsku więc jestem absolutnie przeciwny.

_________________
Meet me at AnimeCore Forum
BOW TO NO MAN, TRUST NO ONE
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-09-2005 - 16:52
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Piekna idea. A czemu nierealna? Bo po pierwsze, kazda wladza korumpuje, a wladza absolutna korumpuje absolutnie, a po drugie, na jednego Marka Aureliusza przypada trzech Neronow. (...)

Wiem o tym, ale jak zwykle słabym punktem są ludzie. Tak samo jest w każdm systemie, jaki jesteś w stanie wymienić, łącznie z wynoszoną duchem politycznej poprawności pod niebiosa demokracją, która IMO jest koncepcją przestarzałą i pasującą do obecnych realiów jak pięść do nosa.

Cytat:
W społeczeństwie nie ma miejsca na prawo dżungli. Inaczej przyjdą ci biedni i pozażynają tych bogatych. I wtedy zobaczysz co to jest tak naprawdę prawo dżungli. Zresztą to nie po chrześcijańsku więc jestem absolutnie przeciwny.

Niespecjalnie interesuje mnie, jak jest po chrześcijańsku, ale pod resztą zdania podpisuję się wszystkimi kończynami.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-09-2005 - 17:58
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Tak samo jest w każdm systemie, jaki jesteś w stanie wymienić, łącznie z wynoszoną duchem politycznej poprawności pod niebiosa demokracją, która IMO jest koncepcją przestarzałą i pasującą do obecnych realiów jak pięść do nosa.


SÅ‚usznie prawisz...
Ale nim odbierzesz nagrode Nobla zrób jeszcze 2 rzeczy
znajdź (albo sam wymyśl) lepszy system
i zastosuj go w praktyce.
(p.Lenin i Hitler już próbowali, pierwszy punkt poszedł nawet łatwo tylko z drugim były problemy.)
Wink
Narzekać na to co jest łatwo (robiąc to jesteście jak Lepper i Giertych)
ale zrobić coś samemu przekracza mozliwości sporej części Polaków...
niestety Crying or Very sad

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits