Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu: Ranma 1/2  PostWysłany: 13-12-2004 - 12:47
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Był już taki temacik, ale Jaczak go skasował, więc pozwolę sobie ponownie nawiązać dyskusję. Otóż wreszcie udało mi się zobaczyć obie kinówki i oavki. Co sądzicie na ich temat? Dla mnie bardzo zróżnicowane pod wzglądem poziomu - niektóre fajne, inne tragiczne jak Nihao My Concubine czy oavka z feniksem. Gdybym miała oceniać całą serię pod tylko tym kątem to zostałabym fanką Ryogi, który jest naprawdę słodki. Ranma za to prezentuje się fatalnie jako głupek i playboy. No miewa kilka przebłysków - podobały mi się wszystkie dowody jego uczuć i wybuchy zazdrości, ale pewnie Raul powie, że czegoś takiego nie ma w mandze (trzymanie za rękę, obejmowanie itd.) - buu! Szkoda tylko, że zachowuje się trochę jak pies ogrodnika: Akane jest dla niego narzeczoną tylko wtedy, kiedy chce ją ktoś inny.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum


Ostatnio zmieniony przez nika dnia 13-12-2004 - 13:43, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu: Ranma 1/2  PostWysłany: 13-12-2004 - 13:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Jako iz mam oake i filmy jednynie w ramikach i z angielskim dubbingiem - totalnie nie przypadlyby mi do gustu, choc szczerze mowiac gdybym miala "normalna wersje" tez by do mnie nie przemowily... Jakos zupelnie inne klimaty niz seria TV, ktora ma jedna zasadnicza wade - jest za dluga Razz

No ja jestem fanka Ryougi, dopieo po lkturze tych 3 tomikow mangi polubilam Ranme ^^

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu: Ranma 1/2  PostWysłany: 13-12-2004 - 15:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Oglądałem bodaj dwie i pół serii telewizyjnej oraz większość OAVek i bodaj jeden z filmów. Szczerze powiedziawszy, najbardziej przypada mi do gustu pierwsza seria, kiedy poznajemy bohaterów. Pozostałe spostrzeżenia: Akane pasuje bardziej krótka fryzura, opening pierwszej serii jest zabawny, Ranma nie wie, czego chce. Wprawdzie taka postawa stanowi mangową tradycję, jednakże u niego to juz przesada. No i spośród sióstr najfajniejsza jest Kasumi, ogólnie zaś Shampoo. Wprawdzie głosik ma zbyt świergotliwy, ale cała reszta ... łącznie z charakterkiem i babcią, ma się rozumieć. Ogólnie jednak podoba mi się ten cykl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Ranma 1/2  PostWysłany: 13-12-2004 - 17:31
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Moje spojrzenie:
1. Manga (nie w wersji Egmontowskiej , to co zostalo tam z Ranmy to po prostu szkoda slow) jest swietna.
2. Seria TV jest jak zauwazyl Kelly dobra przynajmniej I seria. Im dalej w las tym troche gorzej.
3. OAVki podobaja mi sie wszystkie, choc ta z feniksem jest rzeczywiscie "wyjatkowa".
4. O ile jeszcze pierwszy film cos tam sobie wnosi, o tyle drugi (i konkurs pieknosci) jest po prostu slaaaby.


Ostatnio zmieniony przez Raul dnia 13-12-2004 - 18:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu: Ranma 1/2  PostWysłany: 13-12-2004 - 17:32
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
dla mnie zarabista seria na odstresowanie-a widzialem wszystkie 7 sezonow, Oavki, filmy i wiecie kto dla mnie rzadzi?? Saotome Kun i Tendo kun-ojcowie sa poprostu niesamowici Smile

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Draco-sanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-12-2004 - 19:09
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 13-12-2004

Skąd: TomaszĂłw Mazowiecki

Status: Offline
Szczerze mówiąc mangi w wersji Egmontowskiej nie widziałem na oczy (choć słyszałem o niej tylko same negatywe opinie), posiadam tylko oryginalne tomy z Shonen S. C. i jak do tej pory najbardziej mi przypadła do gustu właśnie manga. Seria TV i kinówki są średnio udane (szczególnie drugi film), choć wolałbym je od takiego np. Naruto. Generalnie z ekranizacji Ranmy najlepsze są OAV'ki, szczególnie kilka środkowych odcinków.

A propo, widział ktoś artbooki Ranmy? Jest ich masa i nie wiem który sobie zakupić. No nie bardzo się orientuję. A wy?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shiranuiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-12-2004 - 13:19
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 24-12-2004



Status: Offline
Czytałem mangę, oglądałem OAV-ki, prawie wszystkie odcinki i jeden film kinowy. Cała seria bardzo mi się podoba. Najlepszą postacią dla mnie jest dziadek Happosai, zboczony mistrz Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2004 - 22:07
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmm kinówkę jedną dawno temu... a serie TV też dawno temu. Zgodzę się ejdnak, że 1 seria jest spoko 2 już gorzej, ale ejszce fajnei za to chyba w 3 czy 4 wysiadłem Smile. Niestety też oglądałem wszytsko w angielskim dubbingu - ale innej wersji nie mam Sad

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ChronoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-12-2004 - 16:40
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 04-09-2004

Skąd: Warszawa/NY

Status: Offline
to ja porusze taki temat ma moze ktos torrent z tym anime bo ja sukam i nie moge znalesc bo nie mam calosci jeszcze brakuje mi troche epkow
ale to co do tej pory widzialem to mi sie bardzo podoba : )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-12-2004 - 19:06
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
teraz to juz za pozno-ja na wiosne walczylem z ranma od AX-troche zeszlo:( Teraz AX zamknelo strone, kilka ich torrentow na boxtorencie mozna bylo znalezc, badz supr. Chwilowo boxt wisi, zas supr jest w stanie spoczynku.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HieadOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2006 - 11:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Osobiście oglądałem pare odcinków i czytałem mange, naprawde podoba mi się i polecam każdemu Otaku ta mange

_________________
Everything power it not, genuine force sticks (lie) we!

I saw fairest that anime!



My favorite heroines from it anime!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kuririnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2006 - 11:56
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 12-03-2006



Status: Offline
Dlamnie jedno z najgorszych anime cała serie mozna by było upchac w 50 epkach ciagle te same gagi i nic wiecej zawiodłem sie na Ranmie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits