Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MuzzyOffline
Temat postu: Gankutsuou  PostWysłany: 18-11-2004 - 20:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
Ostatnimy czasy zainteresowala mnie ta seria coprawdawychodzi juz od pewnego czasu ale dopiero teraz mialem okazjie sie zapoznac i musze poweidziec ze bardzo ale to bardzo przypadla mi do gustu ta seria
ciekawa animacjia , muzyka i scenariusz inspirowany w duzym stopniu jedna ze znanych powiesci sprawiaja ze zniecierpliwoscia czeka mna nastepne oscinki ciekaw jestem jakie sa wasze wrazenia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ChronoOffline
Temat postu: Gankutsuou  PostWysłany: 18-11-2004 - 21:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 04-09-2004

Skąd: Warszawa/NY

Status: Offline
ja mialem okazje obejrzec jak narazie 1 ep i powiem ze mie troche zdziiwil sposob animacji ale mam nadzieje ze jak sciagne pozostle odcinki to sie nie zawiode bo to anime jest z mojego ulubionego studia Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-11-2004 - 21:12
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Sposób animacji sprawia, że jest to dla mnie totalnie kiepskie. Kiepskie nie tyle w znaczeniu czegoś obiektywnego, bowiem nie czuję sie na siłach oceniać w ten sposób, ale kiedy widzę tą grafikę rodem z malarstwa awangardowego zwyczajnie pasuję
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-11-2004 - 22:20
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
mi szczerze spowsob animacji rowniez na poczatku jakos nie przypadl do gustu ale zaczole mzauwazac jakie ciekawe efekty daja takie rozwiazania naprawde ta seria jest na pewien sposob unikalna chyba ze powstala jakas seria wykonana podobnie lae nie przypominam sobie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2005 - 10:24
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Seria jest jak najbardziej na plus.
Do animacji mozna sie przyzwyczaic... awangardowe sa tylko stroje i wlosy cala reszta (tla twarze cialo :>) jest standardowa.
Jest sporo komputerowych wstawek i czesto wyglada to bajecznie: rezydencja hrabiego, ladowanie jego miedzyplanetarnej gabloty, pojedynek "mechow". Nie przypominam sobie zeby widzial w anime lepsze.
Co do fabuly to ciezka sprawa... z jednej strony nie mozna tego nazwac ekranizacja (animizacja? Very Happy) ale patrzac pod innym katem klimat ksiazki jest zachowany wiec niech bedzie ze jest inspirowany powiescia. Misterny plan zemsty. Coprawda nie do konca a to za sprawa tytulowego ganktsuou... i Alberta. Nie wiem jak z tego wyjda mam nadzieje ze to sie skonczy logicznie.
Jesli ktos nie czytal ksiazki to pewnie nie bedzie mial wiekszych obiekcji ja sie staram podchodzic do tego z dystansem chociaz zastanawiam sie dlaczego hrabia jest monte christo!? Z tego co dotad wylapalem to majatek i srodki do przeprowadzenia swojej zemsty posiadl przez pakt(?) podpisal cyrograf sam nie wiem ale jego przydomek jest z kosmomu (doslownie i przenosni :])
Denerwuja mnie tylko pewne rzeczy... przeniesienie calej akcji w blizej nieokreslona przyslosc czasmi wychodzi to nielogicznie i ciezko to przelknac i czasami mnie mocno wnerwia. Widac ze swiat jest robiony pod scenariusz a nie na odwrot wychodzi to troche na sile.
Tak czy siak jesli mam porownywac to z filmem ktory byl calkiem niedawno (2 lata temu?) w kinie i ktory tak upraszczal i splycal cala historie to anime wypada o niebo lepiej.

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 13-04-2005 - 19:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



jestem po pierwszym epie... animacja jest, hmmm, pozytywnie intrygująca. szczególnie ubranka. cóż, takie małe jaczakowe zboczenie.

co do samej historii - wersję książkę uwielbiam i przez to na 'animizację', xD, patrzę trochę inaczej niż na reszte animców. tymczasowo nie jest źle. :]

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2005 - 18:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Oglądałam, ale zaprzestałam... chyba wrócę jak znajdę trochę wolnego czasu; ale po 6 ep nawet mi sie podoba

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2005 - 20:19
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nie wytrzymałam pierwszego odcinka - animacja nie w moim guście, psychodeliczna taka jakby autor ją tworzył po absyncie

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2005 - 15:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Nika a Wy go z Iggim, na Ai-conie pierwszy raz widzieliście, bo tam puszczali- na początku wydaje sie takie dziwaczne, później w sumie też, ale jest dobre.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2005 - 16:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

no a nie pamietasz jak wychodziliśmy w połowie?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2005 - 09:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
no za bardzo nie, bo wtedy Kiyubi się ujawnił i jakoś cała moja uwaga przeszła na niego ^^

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2005 - 09:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ranisz moje serce

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-04-2005 - 15:29
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
przepraszam, obiecuje, że to już więcej się nie powtórzy- czym mogę Cię udobruchać- może ptysiem ^^

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2005 - 00:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
do 18 bardzo fajne potem niestety w dol.
Ale warte zlookania, grafa nie przeszkadza po paru epach
poza tym potem juz nie afiszuja sie tak ze swoja awangarda :>

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2007 - 15:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Ech, już trochę stary ten temat, ale cóż... może ktoś się jeszcze odezwie....
W ramach odstresowywania się po sesji zrobiłam sobie wielki maraton tego anime. W sumie mi się podobało, chociaż mam kilka zastrzeżeń.
[spoiler:569775ce46]Po pierwsze Albert jako główny bohater bardzo mnie denerwował. Poza tym skąd to nagłe przywiązanie ludzi hrabiego (skoro obiecywali Edwardowi, że pójdą za nim do piekła, to skąd nagle problem z zastrzeleniem syna jego wroga).
Po drugie końcowe pojedynki za bardzo przypominały walki robotów (pewnie takie były zamierzenia twórców, ale mi to trochę psuło klimat...)
Po trzecie wiek bohaterów; Albert i s-ka mieli po 15 lat, Edward i Mercedes w retrospekcjach podobnie, a tu już śluby, dowodzenie statkiem itd.
Po czwarte końcówka; pozytywna i patetyczna do granic wytrzymałości... a już ostatni odcinek przypominał mi przydługie zakończenie 3 części ekranizacji Władcy Pierścieni...
No i jeszcze kilka drobiazgów typu skąd nazwa Monte Cristo, jakim cudem Fernand był w stanie ukryć swoją tożsamość itd.[/spoiler:569775ce46]
No, ale do grafiki i muzyki nie mam zastrzeżeń. Jeśli oczywiście nie odstraszą kogoś na samym początku Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits