Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu: okładki  PostWysłany: 04-04-2003 - 09:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Co sądzicie na temat okładek książek? Czy mają dla Was jakies znaczenie, czy zaczej sie nimi nie sugerujecie przy wyborze ksiązek?

Piszę na ten temat dlatego, ze ...pojawiło sie ostatnio całkiem sporo ciekawych okładek na lit. fantasy. Mam wrażenie ze cos się zaczyna na tym polu dziać.
Do tej pory wiadomo było, ze jak fantasy czy sf, to okładka musiała być kolorowa, z jakimiś dziwnymi rzeczami (niekoniecznie mającym cos wspólnego z trescią). A teraz pojawiła się np taka fabryka snów, która wydaje polskie rzeczy z polskimi okładkami, i tu trzeba dodac ze ładnymi i ...jak by to ujać, schludnymi, nieprzeładowanymi obrazami i kolorami. Z ciekawą laminacją na częsci powierzchni^^
Poza tym, ..no własnie: "konsystencja", czyli takie matowe okładki mają cos w sobie. Fajnie, ze się zaczynaja tu i ówdzie pokazywac.

Niektóre książki zaczynają mnie teraz kusić okładkami^^ Np imajica-pojednanie, warto to miec dla samej grafiki na okładce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2003 - 09:47
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Cóż, mnie to zupełnie nie rusza. A co do okładek: kiedyś lubiłem zszywane, a teraz tylko kupując książkę mam nadzieję, że użyto dobrego kleju.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 11:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Okładki = Josh Kirby = Pratchett. Kirby = Pratchett, P. bez okładki autorstwa K. nie ma racji bytu. K. jest genialny, uwielbniam Go - każda okładka to dzieło sztuki powiązane dokładnie z treścią - opowiadające ją. Można zobaczyć okładkę i już się wie mniej więcej czego się spodziewać - na każdej tyle się dzieje! Tyle barw, ruchu, dynamiki - każda prezentuje coś innego, a jednak styl jest jeden - nie do pomylenia z niczym innym. Dla mnie Kirby to zdecydowanie najlepszy ilustrator wszech czasów.


A tak a propos... Kiedyś, tak z 11 - 12 lat wstecz miałem książeczkę.. Ona była niesamowicie psychodelicznie ilustrowana - w postaci z czymś w rodzaju masek operowych czy teatralnych zamiast twarzy. Te postaci miały niesamowicie długie nosy przeplatające się po całych stronicach. TO było cyba coś o jakimś chłopcu, który chciał zostać marynarzem, czy marzył o podróżach morskich... Nie wiem. A może tylko śnił.. WIem, że bałem się wtedy tej książki i Mama ją wyrzuciła... a teraz szukam i staram się sobie przypomnieć tytuł czy cokolwiek.. Jeśli ktos z Was ma jakiekolwiek skojarzenia, informacje lub wskazówki - proszę, dajcie znać. TO bardzo dla mnie ważne...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 13:15
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Dla mnie okladka jest baardzo wazna, ale na szczescie nie wazniejsza od zawartosci ;) Czesto lapie sie na tym, ze omijam jakas ksiazke bo nie widzi mi sie okladka... Ciekawe ile ciekawych pozycji mnie przez to ominelo... Pewnie sporo.

A co do Imajiki to faktycznie warto chocby dla okladki :))

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 15:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Ten zestaw kolorĂłw, a to boskie drzewko na grzbiecie....^0^

Hi hi, to mi przypomniało, ze ja tez czytałam w dzieciństwie pewną książke, która póxniej przez lata usiłowałam gdzieś znaleźć, ponieważ pamietam tylko tytuł: "O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej". Niestety, bezskutecznie. Czy ktos moze kojarzy ta ksiązkę? A moze nawet zna autora? W bibiotece, z której na pewno pochodziła juz od dawna jej nie ma, nie wiadomo gdzie sie podziała (kurka, mogłam byc szybsza i to ja ją zwinać, jesli juz musiała być zwinięta T_T)
Byłabym bardzo wdzieczna. To basń i to dla dzieci, ale dała mi niezłego kopa umysłowego na jakis rok. Był tam, rycerz-sierota, i zły mag, i magiczne klejnoty, i honor_ponad_wszystko, i ....esencja fantasy^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 16:24
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Gorska Halina - autorka "O księciu Gotfrydzie, rycerzu gwiazdy wigilijnej"

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 16:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Kyaaaa!!!!!!!!!! ::piszczy::
Czytałaś to??????????
I jak Ci sie podobało? Ja juz słabo pamiętam treśc, nie wiem, czy gdybym znów to przeczytała, czy by mi sie podobało, ale mam o tym takie wyidealizowane przez lata wspomnienia^^
Napisz czy fajne^^

Aha, i jesli jeszcze moge prosić Cie > jesli masz ta książkę na własność, czy mogłabyś napisac mi, w krórym roku to było wydane i przez jakie wydawnictwo? To by mi bardzo ułatwiło poszukiwania. Prosze^_____^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-04-2003 - 16:57
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Przykro mi, ze cie troche zawiode, ale nie mam ani nie czytalam, po prostu znalazlam ci autora :) a wlasciwie autorke... Ale owszem slyszalam pozytywne komentarze. Podpytam tu i owdzie to moze dam ci inne namiary :)

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2003 - 21:22
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
Pewnie o tym moim nic nie wiecie :))) No cóż, jeszcze mam nadzieję. Jak się wkurzę, to po prostu w Onecie wpiszę "długie nosy" lub coś w tym guście ;)))) Ech, szukam i nie moge znaleźć...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2003 - 17:06
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
No coz Herb, po dlugich nosach dosc ciezko zaskoczyc co miales na mysli :) Moze Escaflone? ;) Gdybys tak cokolwiek wiecej pamietal... chociaz kawalek tytulu, a tak to nie bardzo chyba :(

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-04-2003 - 21:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Może chodzi o Pinokia? Pamietam, że on pływał po jakimś morzu, a potem go wieloryb zerzarł... Ale wypluł, widocznie mu drzazgi nawłaziły Razz

Jeśli chodzi o okladki, to jest mi wszystko jedno, chociaż, oczywiście, miło jest, jesli okładka jest przyjemna dla oka. Podobają mi się okładki do Gwiezdnych Wojen - trochę chaotyczne, ale z sensem... Pratchett też ma fajne... Ostatnio kupiłem sobie amerykańskie wydanie jednej z książek Roberta Jordana - "A Crown of Swords" i bardzo mi się podoba okładka - czarne tło, napis srebrnymi literami i srebrny wąż na środku... Cudo.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2003 - 14:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 29-01-2003

Skąd: KrakĂłw, dawna stolica PolakĂłw!

Status: Offline
X___X Sinner.... X___X


Gilma - niestety, nie pamiętam. W końcu zrobię eksperyment :)))

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 14-04-2003 - 15:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

okladki sa pieknym dodatkiem, ale tylko dodatkiem. uwielbialabym Pratchetta tak samo i bez okladek Kirby'ego, choc jako kolekcjoner lubie miec wszystko z jednej serii - ladnie to wyglada na poleczce. jesli chce pieknego rysunku kupuje sobie komiks, mange, album ze sztuka, ale ksiazke wybieram ze wzgledu na tresc. czasem nawet ilustracje mi przeszkadzaja, bo ograniczaja moja wyobraznie. na pewno inaczej jest, kiedy jest sie dzieckiem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 15-04-2003 - 20:12
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Fakt, za ilustracjami nie przepadam. Wracajac jednak do okladek - tez nie uwazam zeby byly wazniejsze niz tresc albo determinowaly moje nastawienie do niej, niemniej niektoych ksiazek'niezauwazam' przez kiepskie okladki... :(

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2003 - 12:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

fakt, ze jesli czegos nie znam to okladka moglaby mnie zachecic, ale mam tak malo forsy, ze nie kupuje niczego nowego - wpierw spytam kumpli albo pozycze z biblioteki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits