Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
iolaOffline
Temat postu: Waneko i terminy O_o  PostWys³any: 02-04-2003 - 21:07
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Muszę sie normalnie wyżalić, bo już nie mam sił do tego wydawnictwa...
Cały czas mają opóźnienia i niby wszystkich za to przepraszają ale zupełnie nic nie robiążeby to się zmieniło, tylko grzecznie tłumaczą że drukarnia sie nie wyrabia. Jak sie drukarnia nie wyrabia to się do choroby szuka innej a nie robi klientów w balona.
Jak się dowiedziałam że nie wydadzą od razu 2 tomów Marsa to mnie krew zalała, a było to jakiś miesiąc temu. Teraz mnie krew zalewa bo nie ma nawet jednego tomu...
Ja to rozumiem chcą być mili dla wszystkich. Nie powiedzą drukarni złego słowa, nie bedą im kazali płacić za nie dotrzymywanie terminów (a takie coś powinno być w umowie) przecież to by było nie do pomyślenia w jpf'ie który może wydawane tomiki określać co do dnia i najwazniejsze trzymają sie tych termniów A Waneko? Coraz bardziej sie zawodzę na tym wydawnictwie. jak da mnie to narazie zrobili 2 dobre rzeczy : wydają(?) Marsa i wydają VGA i moze jeszcze coś sie znajdzie ale poza tym to praktycznie wszystko mnie u nich wkurza. Zachwują się nie profesjonalnie i zaczyna mnie to denerwować bo mojego kochanego Marsa bym chciała mieć na czas Confused
Na księdze gosci niby się ze wszystkiego wytłumaczyli,ale nie ze mną te numery. Nic nie wspomnieli o karach ktore powinni ściągac od drukarni tylko bidulą że nie mają kasy na przeniesienie sie do innej drukarni. Zdziwiło mnie tez to że ta wypowiedź była pisana w stylu że oni wszystko wiedzą a my nie kumamy i dlatego sie żalimy. Ech...już mi słów brakuje...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Re: Waneko i terminy O_o  PostWys³any: 02-04-2003 - 21:55
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisa³/a:
..
Cały czas mają opóźnienia i niby wszystkich za to przepraszają ale zupełnie nic nie robiążeby to się zmieniło, tylko grzecznie tłumaczą że drukarnia sie nie wyrabia.

Nie wierzę w nie wyrabianie się drukarni prez cały miesiąc. To po prostu jest neimożliwe w naszym kraju.

iola napisa³/a:

Ja to rozumiem chcą być mili dla wszystkich. Nie powiedzą drukarni złego słowa, nie bedą im kazali płacić za nie dotrzymywanie terminów (a takie coś powinno być w umowie) przecież to by było nie do pomyślenia w jpf'ie który może wydawane tomiki określać co do dnia i najwazniejsze trzymają sie tych termniów

Z tym trzymaiem terminów przez JPF to tez nie jest tak do końca. Zdażają im się wpadki kilkudniowe.
Co do umów z drukarnia - cieżko się rozmawia z drukaniami. To co oferują na początku nie jest tym co się dostaje na końciu - nagle cena się podnosi a czas sie wydluza.

iola napisa³/a:

Na księdze gosci niby się ze wszystkiego wytłumaczyli,ale nie ze mną te numery. Nic nie wspomnieli o karach ktore powinni ściągac od drukarni tylko bidulą że nie mają kasy na przeniesienie sie do innej drukarni.

Tego tez nie moge zrozumiec. Wiekszosc drukarni zgadza sie na druk z rozlozeniem na raty wiec nie widze problemu.

iola napisa³/a:

Zdziwiło mnie tez to że ta wypowiedź była pisana w stylu że oni wszystko wiedzą a my nie kumamy i dlatego sie żalimy. Ech...już mi słów brakuje...

Pogadam z nimi na Makonie tak od serca.
Bardzo ich lubie i zal mi serce sciska jak widze ze im nie wychodzi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-04-2003 - 09:05
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Mnie też szlak przez to trafia. Po ostatnim tłumaczeniu popatrzyłem jak inne drukarnie się sprawują i wyszło mi , że jedna na przykład oferuje 10 % zniżek przy zamówieniach złóżonych 3 tygodnie wcześniej , a stali klieńci mogą zapalcić po 2 tygodniach (bo normalnie płaci się przy odbiorze)... Wyłożyłbym kasę na zmianę drukarni , bo po prostu to jest poniżej wszelkiej krytyki.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-04-2003 - 09:55
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 22-02-2003

Sk±d: WrocÅ‚aw

Status: Offline
Cóż, znam co nieco temat i śpieszę wyjasnić, że z drukarniami dzieją się cuda niewyobrażalne la osób spoza branży. Przede wszystkim to nie jest tak, że drukarnie oferują wszystko po jednej cenie. Tu różnice są bardzo duże i sięgają nieraz kilkuset procent. Zapewne można znaleźć taką, która zrobi coś szybko, ale po prostu drożej. Z kolei te najtańsze są obłożone robotą i czasem ma się dylemat czy przymknąć okoi na opóźnienia, czy płacić gdzieś więcej, co oczywiście odbije sie tak czy siak na ostatecznym nabywcy. Dodatkowo w grę wchodzą w zasadzie notorycznie takie pierdoły, jak kalibracja barw, albo wycięcie kolorów na jakimś obszarze, albo ... I tak można mnożyć. Niby na ekranie składacza wygląda OK, ale bywa, iż w druku wychodzi coś zupełnie innego. I możecie mi wierzyć, że mimo dokładnego sprawdzania takie zjawiska są na porządku dziennym.
Piszę to bynajmniej nie latego, żeby usprawiedliwić wydawców, ale po prostu po to, by ukazać formalne trudności, które powodują, iż czasem poślizgi po prostu muszą się zdarzyć i nie da się ich uniknąć. Natomiast faktycznie inną rzeczą jest spóźnianie się notoryczne. To ze strony wydawcy grube przegięcie.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu: Re: Waneko i terminy O_o  PostWys³any: 03-04-2003 - 17:12
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
raul napisa³/a:
Z tym trzymaiem terminów przez JPF to tez nie jest tak do końca. Zdażają im się wpadki kilkudniowe.
Co do umów z drukarnia - cieżko się rozmawia z drukaniami. To co oferują na początku nie jest tym co się dostaje na końciu - nagle cena się podnosi a czas sie wydluza.

Wiem że jpf też nieraz ma opóźnienia, ale jak się spóźni góra tydzień to się nikt nie wkurza, a przeważnie terminy są w porządku.
Co do drukarni to ja rozumiem że to nie jest tak pięknie jak niektórym się wydaje, ale te spóźnienia trwają już taki kawał czsu że powinni jednak zareagować.

Kelly napisa³/a:
Zapewne można znaleźć taką, która zrobi coś szybko, ale po prostu drożej. Z kolei te najtańsze są obłożone robotą i czasem ma się dylemat czy przymknąć okoi na opóźnienia, czy płacić gdzieś więcej, co oczywiście odbije sie tak czy siak na ostatecznym nabywcy.

Też nie jestem całkiem zielona w temacie i wiem że wszystko zależy od danej drukarni. Ale trzeba poszukać...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-04-2003 - 18:32
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Tu się wszystko rozbija o pieniądze. O ile możnaby zmienić drukarnie bez podnoszenia ceny , o tyle wszystko robija się o terminy płatności. Na start trzebaby chyba wyłożyć mniej więcej (z naciskiem na więcej) 7 tysięcy złotych... A takiej sumy to ja bym w ciemno nie wyłożył...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 03-04-2003 - 21:56
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
JPFowi takie poslizgi zdarzają się tak rzadko, ze wierze im bez zastrzerzeń, kiedy mówia, ze cos w drukarni nie wypaliło, i przy tym przysyłają mailem przeprosiny i dokładne okreslenie nowej daty, której trzymaja sie juz bardzo scisle i nie jest odległa od starej o wiecej niz o tydzień. To miłe...i profesjonalne ze strony JPF. A waneko....eh........ciekawe kiedy bedzie ten mars, i jak bedzie wygladał, i czy przy wiedzy jak druk sie w innych tomach rozmazuje ta serię wydadzą jakos inaczej.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 04-04-2003 - 22:29
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
Mnie też bardzo ciekawi, kiedy wreszcie wyjdzie Mars. Co tydzień zaglądam do Empiku licząc na to, że to już się stało, a tu nic. Strata czasu. #evil Jak tak dalej pójdzie to uda mi się przepuścić wszystkie pieniądze i na tę mangę nie będzie mnie w końcu stać. Szczerze pisząc jednak bardziej mnie interesuje, kiedy wyjdzie 4 tom Kindaichiego (choć znając Waneko pewnie w maju). Już się nie mogę doczekać zakończenia historii ze Śnieżnym Demonem.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 07-04-2003 - 21:59
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
W/g pani Watanuki Mars wyjdzie za tydzien , a kolejny tom jakos tydzień później.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2003 - 08:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Czyli najłagodniej oceniając pół miesiąca poślizgu.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2003 - 16:51
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Deh półtora miesiąca poślizgu

Módlmy sie do wszystkich bogów jakich znamy to może nareszcie Mars wyjdzie Wink

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2003 - 16:57
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Na poczatku sie wkurzalam na poslizg, a teraz sie ciesze... Kase stracilam :(

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2003 - 18:40
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
Jakie półtora? Iolu, miało wyjść w marcu, wiec jak dobrodusznie załozymy ze ostatniego marca, a jest dopiero 8 kwiecień i wyjdzie za tydzień to tylko (jakie tylko, aż, kurcze!) pół miesiąca. Ja też kasę starciłam......
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 08-04-2003 - 21:12
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Iolu - dyskryminujesz ateistów.. Czuję się zdyskryminowany. Palę zaraz stanik na znak protestu ;)

Heh, ja też nie mam kasy... :(((( Plaga jaka czy co...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 09-04-2003 - 16:55
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Deh w sumie jakby liczyć to masz rację Smile ale i tak to za długo Smile

Ja wcale nie dyskryminuję ateistów (musiałabym zdyskryminować siebie Wink ) Nie napisałam że mamy modlić się do bogów w których wierzymy tylko których znamy Wink

A ja kasy nie straciłam :PPPPPPPPPPP

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits