Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dehiraOffline
Temat postu: Blade of the Immortal  PostWysłany: 19-02-2003 - 21:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
To moja najnowsza, swieĹźo zdobyta manga, a raczej jej skany.
To cos przeslicznego, realistyczna kreska i historia, która jak dla mnie jest skrzyżowaniem berserka i kenshina OAVek, i znacznie wiecej. Miecze, samuraje i wszystko pięknie narysowane, co do szczegółów, łącznie z fryzurkami samurajów (ah, te ogolone czubki^^) i strojów.

TO JEST PIĘKNE!!!!
polecam bardzo goraco wszystkim.
Jesli macie eMułka, to kilka pierwszych tomów można znaleźć na sharereactorze.
Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! I jeszcze raz ;]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
idiotka
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2003 - 14:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 23-02-2003

Skąd: cori celesti

temat o takim komiksie i nikt sie nie wypowiada? fstyt! ;p sama dopiero niedawno (wczoraj ^^') sciagnelam sobie kilka tomikow i juz wsiaklam....oczekiwalam czegos takiego jak berserk a to jest... znacznie wiecej... wogole nie wiem co tutaj robie, szkoda czasu - ide dalej czytac ;p

btw - powstalo moze anime BotI?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2003 - 21:21
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Ja nic o anime nie słyszałam, ale może to i lepiej - wkurzałabym się tylko, że grafikę zepsuli. A co do mangi, to się zgadzam, cudo. Myślałam, że mnie w końcu wyrzucą z tamej niemieckiej księgarni... ^-^;; I dlatego jak dorwę tego, co to odpowiada za dobór tytułów w Egmoncie, to normalnie nóż wezmę i gardło poderżnę, język wytnę, a oczy wyłupię i wystawię ku przestrodze. @_____@

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2004 - 18:35
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Genialna manga. Jeden z moich ulubionych tytułów. Laughing
Polecam wersję japońską-bez ingerencji cenzorów.
Wersji niemieckiej nie widziałam, ale za to amerykańska jest niestety ocenzurowana w stosunku do oryginału (głównie chodzi o bluzgi).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shiranuiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-12-2004 - 13:45
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 24-12-2004



Status: Offline
Przecztałem 3 tomy(niestety, tylko skany w angielskiej wersji), ale już teraz wiem że jest to jedna z najlepszych mang o samurajach jakie dane mi było poznać. Jak przeczytam kolejne tomy, to będe mógł się szerzej wypowiedzieć. Na razie pozostaje mi czekanie:)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-12-2004 - 11:48
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 21-06-2004

Skąd: Wronki

Status: Offline
-_- czy jestem jedyną osoba która czyta polską edycję? _-_ Ludu polski psujesz się.
Heh manga jak na Egmont wydana perfect tłumaczenie jest świetna,historia jeszcze lepsza. Nawet są dodatki no i wydawają co dwa miesiące. Jest lepsza od Kenshina.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-12-2004 - 14:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
A czy ja jestem jedyną osobą której sie ta manga nie podoba? Przeczytałam jeden tomik i więcej tej mangi nie ruszę Rolling Eyes jak zaczynałam czytać i przebolałam ten bezsens z glisdami to myślałam że może być nawet dobra historia, ale jak doszło do tego gościa co sobie przyszywa głowy kobiet do ramion to wymiękłam, takich bzdur dawno nie czytałam Rolling Eyes
Dobrą strona komiksu może być realistyczność w sprawie krwi...
Jak na moje oko Berserkowi nie dorasta do pięt Twisted Evil

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2004 - 01:12
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-05-2004

Skąd: KrakĂłw...much much warpstone there

Status: Offline
Cytat:
ale jak doszło do tego gościa co sobie przyszywa głowy kobiet do ramion to wymiękłam, takich bzdur dawno nie czytałam


Na pewno było orginalne Wink


Manga jest fantastyczna.... w mojej pierwszej trĂłjce razem z Edenem i Megatokyo.... hmm chyba nie potrafie porĂłwnac tego z Berserkiem, to raczej nie ma z nim wiele wspĂłlnego ^^'

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 05:34
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nie patrzcie na "BoI" tylko jako na historyjke, gdzie sie fajnie ciachaja. Smile W tej opowiesci kryje sie takze kilka glebszych watkow, ktorych nie ma na przyklad w "Berserku"... Zwroccie zwlaszcza uwage na pozbawiony watkow erotycznych motyw przyjazni bohatera i bohaterki - jesli sa jeszcze takie mangi, to ja ich w tej chwili nie pamietam.

Do dobra, niby ze glisdy, ale jako sposob wyjasnienia niesmiertelnosci - to jednak jest wcale niezle. I na pewno nie bardziej naciagane, niz wizja Piekla w Berserku...! #_# OK, przyszywanie glow, ale hej, czy w Berserku nie bylo akcji, ze wazacy sto kilo facet spada dwiescie metrow w przepasc, i ratuje go to, ze... na dole plynal strumyk?! No i poza tym, jak sie dobrze przyjrzec, to nie takie potwory sie tam przewijaly...

No i co jeszcze stanowi przewage BoI nad B. - nie olewa sie tam *az tak bardzo* realiow historycznych (watek ten rozwine w temacie berserkowym). Sa parafrazy, ale nie rzeczy wziete z kosmosu.

Sumujac, powiedzialbym, ze - warto. a chocby dla samej rozrywki ciachania, jak juz Wam sie tak nie chce szukac tych glebszych warstw... Smile

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 11:13
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Rozrywka ciachania do mnie nie przemawia i podobnie jak Iola po pierwszym tomie dałem sobie spokój. Nie wykluczam, że dalej jest coś lepszego - ale dla mnie pierwszy tomik w wydaniu gmontu to był dramat... - nie mówię, ze to wina wydawnictwa - po prostu historia mnie odrzuciła Sad

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 13:27
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Mike napisał/a:
W tej opowiesci kryje sie takze kilka glebszych watkow, ktorych nie ma na przyklad w "Berserku"... Zwroccie zwlaszcza uwage na pozbawiony watkow erotycznych motyw przyjazni bohatera i bohaterki - jesli sa jeszcze takie mangi, to ja ich w tej chwili nie pamietam.

Fakt przyjaźni jest rzeczywiście czymś oryginalnym w czasach gdzie wszędzie wszyscy wciskają miłość, ale moim zdaniem oba te motywy są na równi.

Cytat:
Do dobra, niby ze glisdy, ale jako sposob wyjasnienia niesmiertelnosci - to jednak jest wcale niezle. I na pewno nie bardziej naciagane, niz wizja Piekla w Berserku...! #_# OK, przyszywanie glow, ale hej, czy w Berserku nie bylo akcji, ze wazacy sto kilo facet spada dwiescie metrow w przepasc, i ratuje go to, ze... na dole plynal strumyk?! No i poza tym, jak sie dobrze przyjrzec, to nie takie potwory sie tam przewijaly...

Przede wszystkim Berserk to dark fantasty wizje, piekieł i potworów są tam dozwolone Rolling Eyes

Cytat:
No i co jeszcze stanowi przewage BoI nad B. - nie olewa sie tam *az tak bardzo* realiow historycznych (watek ten rozwine w temacie berserkowym). Sa parafrazy, ale nie rzeczy wziete z kosmosu.

Powtórka tego co powiedziałam wyżej, Berserk z racji swojego gatunku może spokojnie olać wszystkie wątki historycznie (jeśli takowe sie w ogóle pojawiają, bo ja nie pamiętam)

Cytat:
Sumujac, powiedzialbym, ze - warto. a chocby dla samej rozrywki ciachania, jak juz Wam sie tak nie chce szukac tych glebszych warstw... Smile

Samo ciachanie też niewiele przedstawia, bo główny bohater nie potrafi walczyć i nie ma dobrych scen Rolling Eyes

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 16:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



-> Mike:

dla mnie, będąc szczerym, porównywanie B i BoI całkowicie mija się z sensem. to co piszesz odebrałem jako udowadnianie tezy "Berserk jest be". a chyba nie o to chodzi, Rolling Eyes

---
przeczytałem jeden egmontowski tom [a może już dwa?! nie pamiętam...]. i nawet strawiłem BoI całkiem lekko, bez większych zgrzytów. ale... tymczasowo nie mam czasu by czytać dalej, ^^"

a glissdy są fajne. takie, hmmm... rpg'owe... Twisted Evil

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 19:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Jaczak, wyluzuj. Smile Gdybym nie lubil Berserka, nie bylbym autorem tlumaczen do 5-ciu jego tomow (Berserk cz. 11, 12, 22, 24, 25, http://www.mangatrans.cjb.net). Innymi slowy - wiem, o czym mowie, gdy krytykuje.

BoI ma kilka wyraznych przewag nad B: przede wszystkim jest wolny od skojarzen u europejskiego czytelnika, z tej racji, ze nie dzieje sie u nas (pamietacie "Az do nieba"? Nie czytaliscie? No wiec ja tez nie - ale fakt, ze akcja dziala sie w Polsce, juz obciazal mange na starcie potrojnymi oczekiwaniami od tych, co czytali).

I ja uwazam, ze BoI momentami ciezko sie czyta. Ale B-ka, tak od 24 tomu, to juz jedna wielka bezsensowna rzeznia. Autor albo cos lykal, albo robil rysunki w przerwach miedzy elektrowstrzasami na intensywnej terapii... #_#

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 23:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



heh, ceterum censeo Carthaginem esse delendam, bo cóż innego mogę powiedzieć...

no może tyle że po 24tomie zaczyna się zabawa [i to wcale imho z sensem, nawet głębszym, jak cała seria]... Twisted Evil Mr. Green Rolling Eyes

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-01-2005 - 18:41
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Jak juz pisałam wcześniej Mugen to jedna z moich ulubionych mang. Jedna z lepszych w klimatach samurajskich. Bardzo dobrze i ciekawie narysowana. Lubię taki sposób cieniowania (od razu przywodzi na myśl styl Norihiro Yagi'ego Smile ). Fabularnie też bardzo dobre. Mugen porusza wiele wcale nie takich błahych problemów, choć zapewne niektórzy muszą je mieć podane na tacy, żeby zauważyć. Wink Duży plus dla historii za Rin oraz za postać samego Manji'ego. Przynajmniej to jest gapcio, a nie typowy superhero, co to jednym ciosem 100 przeciwnków powala.

iola napisał/a:
Jak na moje oko Berserkowi nie dorasta do pięt


Rolling Eyes Jeśli już porównywać, to Berserk to typowe PWP. Mugen bije go na całej linii.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits