Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy chciałbyś uciec z Polski?
Tak i taki mam zamiar jak najprędzej.
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, całkiem mi się tu podoba.
36%
 36%  [ 8 ]
Mam na to czasem ochotę, ale sądzę, że to raczej niemożliwe
40%
 40%  [ 9 ]
Wszystkich Głosów : 22


Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 14:46
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Ale zorzo Ty moja polarna, w Polsce ustawodawca jest nie pan Garlicki ani nie pan Kulesza, ale Sejm RP. Smile I jesli ustawa mowi jedno, a pan Garlicki drugie, to nawet jeslii pan Kulesza sie wmiesza, to i tak nic co nie zmienia.

W ustawie stoi jak wol, ze sluzba cywilna obejmuje tylko administracje centralna. Nie obejmuje administracji samorzadowej. I tyle. Koniec. Auf wiedersehen. Sayonara, amigos mios.

"członkami służby cywilnej są zarówno pracownicy jak i urzędnicy"

OK, to prawda. W rzeczy samej. Nie zaprzeczam. Ale ja nie o tym mowie, czy czlonek jest pracownikiem, czy urzednikiem. Ja mowie, ze sluzba cywilna nie obejmuje samorzadu terytorialnego. I o to caly czas chodzi.

A ja na to jak na lato. ;-P

_________________
Smile or Die!


Ostatnio zmieniony przez Mike dnia 04-07-2007 - 22:50, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 15:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Świetnie tylko wiesz, to Sejm podpisał sie pod ustawą, którą akurat Pan Kulesz przygotował, więc nie obrazisz się jesli napisze, że to jego projekt. Ależ oczywiście Sejm jest ustawodawcą Smile Mozna by tu jeszcze dodać, że nie tylko, no ale to jest nam obojgu oczywiste. Mówię o inicjatywie, tak na wszelki wypadek, gdybym źle została odebrana.

Mike aby pracować w urzędzie jakimkolwiek trzeba być zatrudnionym, prawda? Z tego punktu widzenia, zatrudnienia dokonuje urząd powołując sie na odpowiednie akty prawne-prawad? W takim razie pracownika zatrudnia urządz a nie państwo. Jednakże aby zostać pracownikiem nawet urzędu należy spełnić szczególne wymagania. Tak? Dotąd się zgadzamy?
Jesli tak to brne dalej. Gdy mówimy o samorządzie, mamy na mysli administrację samorządową, gdy o rządzie administrację rządową. Tym samym wprowadzono oddzielne rektrutowanie dla 4 kategorii urzędników. Zatrudnienie odbywa się na podstawie umowy o pracę, a dopiero po okresie próbnym pracownicy stają się urzędnikami służby cywilnej. Wprowadzono też wspólne zasady rekrutacji do pracy dla wszystkich urzędników, jasne kryteria oceny i zasady awansu oraz publiczny i otwarty charakter naboru. Ustawa ta włączyła do słuzby cywilnej wszystkich urzędników administracji rządowej i samorządowej.

A powiedź mi Mike, co to jest według Ciebie administracja rządowa i administracja centralna?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LoanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 15:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-01-2006



Status: Offline
Podsumowując, wlaśnie dzięki takim kretyńskim prawom, które pozwalają na pięć tysięcy intepretacji oraz kłótniom "na górze" o takie pierdoły jak zaserwowano nam powyżej, nabieram coraz większej ochoty na wyjazd z Polski Razz. Najlepiej do Tybetu, żeby spedzac czas bardziej produktywnie pasac kozy i owce i rozmyslajac o sensie zycia ;P.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 15:50
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
... Dobrze napisane... moge jechać z Tobą? Very Happy

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2007 - 22:52
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Puszku-okruszku, polemiki ciag dalszy. ;-P

"Ależ oczywiście Sejm jest ustawodawcą Mozna by tu jeszcze dodać, że nie tylko"

Whoa, widze jakies teorie dziwne... Wink To kto jeszcze jest ustawodawca, obok sejmu? Wink

"Mówię o inicjatywie, tak na wszelki wypadek, gdybym źle została odebrana. "

Bardzo latwo Cie zle odebrac, sloneczko cieplutkie. Wink Raz mowisz, ze kot jest bialy, a zaraz potem piszesz, ze masz na mysli, ze trawa jest zielona. Bycie ustawodawca to jedno, a posiadanie inicjatywy to drugie. Nie mieszajmy pojec.

"Mike aby pracować w urzędzie jakimkolwiek trzeba być zatrudnionym, prawda?"

Nie tylko, mozna tez byc mianowanym lub wybranym. Wink Ale mniejsza o to.

"Jednakże aby zostać pracownikiem nawet urzędu należy spełnić szczególne wymagania. Tak? Dotąd się zgadzamy?"

Nie. Nie zgadzam sie tu. Dzie jest tak napisane, ze trzeba? Z czego to niby wynika? Poza tym zmieniasz temat. Mowilismy nie o szczegolnych wymaganiach, ale o tym, czy na szczeblu samorzadu terytorialnego, w tym wypadku w gminie, dziala sluzba cywilna. Otoz nie dziala, i jest to oczywisty, banalnie prosty i dziecinnie oczywisty wniosek.

"Ustawa ta włączyła do słuzby cywilnej wszystkich urzędników administracji rządowej i samorządowej."

No co Ty... xD Nigdy w zyciu! Przeciez jak wol stoi w ustawie, ze sluzba cywilna obejmuje tylko (i wszyscy razem!) administracje rzadowa. Nie obejmuje administracji samorzadowej.

"powiedź mi Mike, co to jest według Ciebie administracja rządowa i administracja centralna?"

Sorry, w poprzednim poscie popelnilem oczywisty blad literowy - administracja centralna to administracja rzadowa. Smile Tam dziala sluzba cywilna. Ale w administracji samorzadowej - nie dziala. O to mi wlasnie chodzi. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 08:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Mike-tylko Ty nie wyjeżdżaj za nami, skoro masz tak marudzić xD

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 10:46
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 02-07-2007



Status: Offline
Nie wiem, czy czytaliście bądź oglądaliście wiadomości wczorajsze, między innymi była mowa o sondażu przeprowadzonym na lotniskach, podczas którego zadawano pytanie osobom, które przyleciały z Wielkiej Brytanii i Irlandii, czy zdecydują się na powrót do Polski. Jak się okazało prawie połowa odpowiedziała, że nie ma zamiaru wracać do kraju, aby zarabiać 800zł (w najlepszej sytuacji), kiedy w tym momencie ich miesięczne zarobki za granicą sięgają 7000 - 7500 zł. Natomiast część osób, które odpowiedziały na zadane pytanie twierdząco, jako termin powrotu określiły "za 5-10 lat". Wątpię, aby po takim upływie czasu, któraś z tych osób faktycznie wróciła. Kiedy słyszę opowieści moich znajomych, którzy mieszkają obecnie w Anglii o zarobkach i zupełnie innym życiu sama mam ochotę wyjechać. Co prawda zaraz po studiach dostałam pracę i jestem jak na razie w miarę zadowolona, ale prawdę mówiąc rozpatruję możliwość wyjazdu, biorąc pod uwagę obecną sytuację w naszym kraju, która niestety nie pozwala na pozytywne prognozy Confused
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 12:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
ehhh tak to jest jak sie prawnik z kimś kuci ;P (bo ne wiem kim TIGRA jest z wykształcenia ;P) i ne dość ,ze jest to prawnik to jeszcze Mikeusz ;P

<Usa staje obok TIGRy na butelce cytrynowej ;P> ejjjj ja też się z Wami chce napić ><! Tym bardziej cytrynowej bo takiej jeszcze ne piłam xD
Więc możemy po wakacjach sie jakoś ustawić xD
a miałam na wakacje sie do Wawy wybrać ale ne mam czasu ;( a tak to przy okazji by sie napiło xD choć OK wrzesień to jeszcze wakacje dla studentów więc jeszcze nic ne jest stracone xD

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 12:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Ja się ciągle dokształcam, zycie nie polega na zdobyciu jednego zawodu czy tytułu, teraz jak to mówią "czasospędzacz" na Uniwerku Warszawskim na WPIA Smile

Mike skoro lubisz tak ustawy, to dam Ci coś do poczytania Smile
Zrobisz ja zechcesz, bo szczerze mówiąc, nie mam pomysłu na "Ciebie" :d

administracja rządowa - ustawa z dnia 24 sierpnia 2006 r. o służbie cywilnej;
administracja samorządowa - ustawa z dnia 22 marca 1990 r. o pracownikach samorządowych
administracja państwowa - ustawę z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych

Nadmienie tylko, że wszystkie są stosowane.

@USAGI- nie piłaś cytrynowej? TT"
Zaprawde powiadam Ci, nie wiesz co straciłaś... Oczywiście, to jeszcze zalezy od tego co komu smakuje, jednak moje kubki smakowe wcale nie protestują Very Happy

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 13:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
A wątroba?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 15:13
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Mike skoro lubisz tak ustawy, to dam Ci coś do poczytania"

A ja Ci dam do poczytania, beziku lukrowany, Rozwazna i Romantyczna. Bardzo fajna ksiazka. Moze nawet troche fajniejsza niz te wszystkie ustawy. Ale co to wnosi do tematu? Wink Nic.

I nadal nie zmienia to faktu, ze samorzad terytorialny nie zatrudnia ludzi ze Sluzby Cywilnej.

A jak podajesz namiary na ustawy, to podaje sie numer i pozycje w dzienniku ustaw, cukiereczku mietowy. ;-P

"Zrobisz ja zechcesz, bo szczerze mówiąc, nie mam pomysłu na "Ciebie"

Po prostu spojrz faktom w oczy. Wink Ja mam racje, a Ty jej nie masz.

Nie ma bata. Wink W tym ukladzie, Ty stawiasz dwie flaszki, a ja jedna. Wink A ze Usa dochodzi, to moze trzeba bedzie podwoic ilosc flaszek od Joe'a, bo co to jest piec flaszek na cztery osoby?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
USAGIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-07-2007 - 23:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 08-09-2005



Status: Offline
@ TIGRA - piłam cytrynówkę mojego kolegi i była w deseczkę ;P tym bardziej z piwem xD więc domyślam się ,ze Finlandia też będzie xP

@ Sinner - a wątroba ne ma tu nic do gadania Wink

@ Mikei - OK to Wy stawiacie a ja pije xP no OK też moge przynieść flaszke żeby ne było ,ze tak o pustych mackach na chlanie przychodzę ;P podobno czerwona (bo ne pamiętam jaki to smak) Finlandia też jest w deszczułkę Wink

_________________
Raju we śnie poszukując...
USAGI
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2007 - 01:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
@MAJOR

przelicznie obcej waluty na naszą i mówienie że tam jest fajnie bo zarabia sie te 7000zł jest głupie bo tam zarabia w Euro/funtach owszem ale i wydatki codzienne też są e euro/funtach a nie złotówkach...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MAJOROffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2007 - 08:33
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 02-07-2007



Status: Offline
Jak macie już pić Finlandię to polecam o smaku owoców leśnych albo limonki Very Happy Bomba jednym słowem Very Happy To tyle w temacie, czy "uciekać z Polski" Wink Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits