Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Ankieta
Czy chciałbyś uciec z Polski?
Tak i taki mam zamiar jak najprędzej.
22%
 22%  [ 5 ]
Nie, całkiem mi się tu podoba.
36%
 36%  [ 8 ]
Mam na to czasem ochotę, ale sądzę, że to raczej niemożliwe
40%
 40%  [ 9 ]
Wszystkich Gosw : 22


Autor Wiadomo
yasiu777
Temat postu: Uciekac z Polski?  PostWysany: 11-10-2004 - 19:20
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 08-08-2004

Skd: 127.0.0.1

Nadaremno wypytywałem o niego w kioskach a tu patrze MANGAZYN UPADŁ ehhh... jak tak może być, jedyne czasopismo które naprawde mi sie podobało już nie istnieje. A na rynku tylko te badziewne kawaii. Polska to naprawde taki kraj że szkoda gadać. JA CHCE Z TĄ WYJECHAĆ to kolejny argument który dożuce do mojejego ogromnego wora. Polska jest niczym "Zachód" jest górą !!!


Ostatnio zmieniony przez yasiu777 dnia 11-10-2004 - 20:33, w caoci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nika
Temat postu: Re: ^^  PostWysany: 11-10-2004 - 19:34
Moderator
Moderator


Doczy/a: 26-08-2002

Skd: Warszawa

sorki, ale takie podejście to przejaw zwykłego lenistwa - pewnie lepiej się wynieść na Zachód zamiast pracować nad tym, żeby u nas było lepiej. łatwiej przyjść na gotowe. tylko, że tam nie chcą naszych leniuchów, bo mają własnych... żeby wyjechać trzeba znać język i być gotowym naprawdę ciężko pracować a to Tobie nawet się nie chce popracować nad językiem ojczystym, stąd czarno widzę Twoje szanse wyjazdu...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysany: 11-10-2004 - 20:39
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 29-05-2004

Skd: Kraków...much much warpstone there

Status: Offline
Racja tez sądze że upadek Mangazynu to powód zeby emigrowac... Laughing

Cytat:
Polska to naprawde taki kraj że szkoda gadać


Na pewno szkoda gadać, zwłaszcza jak sie nie do końca potrafi...


Tak na serio to nie wierze żebys pisał to na poważnie... a jesli przypadkiem faktycznie tak myslisz to na pewno nikomu nie ubędzie jak sobie pojedziesz

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
yasiu777
Temat postu: Re: ^^  PostWysany: 11-10-2004 - 20:44
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 08-08-2004

Skd: 127.0.0.1

Patriotci sie znaleźli.
A czym jest Polska dla was.
Pracować dla Polski żeby było lepiej, chyba żartujesz. A co polska daje swoim obywatelom nic. Afera goni afere, ogólne złodziejstwo i bezprawie.
Bezrobocie największe w europie i nawet osoba wykształcona trudno znajdzie prace. Zostanie w Polsce w moim przypadku wogule nie wchodzi w gre (no może nie ąż tak powiedzmy na 90%). Po co uczyłem się 7 lat angielskiego i nadal się ucze żeby w Polsce zostać pryh! Niewiem jak u was w Warszawie (Kraków) ale ja niechce mieszkać na tym syfiatym śląsku - wszędzie brud, pijaństwo, chamstwo, złodziejstwo itd. Jestem w stanie to wszystko porzucić, pomimo tego że sie tu wychowałem.

PS
A mangazyn (R.I.P.) wcale nie jest powodem, tylko kolejny małym argumentem dożuconym do całej doś pokaźnej listy.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu: Re: ^^  PostWysany: 11-10-2004 - 21:02
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Po co uczyłem się 7 lat angielskiego i nadal się ucze żeby w Polsce zostać pryh!


Ja sie uczyłem, zostałem, żyję, ba nawet skonczyłem studia i mam pracę.
U nas niestety też
Cytat:
brud, pijaństwo, chamstwo, złodziejstwo itd.
, ale zależy gdzie.
Mówiąc "wszędzie" masz tez na mysli swój własny dom i rodziców? Gratuluję.
A skoro planujesz zwiać to dorzuć jeszcze do swojej litanii dwie złe cechy: lenistwo i tchórzostwo.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
yasiu777
Temat postu: Re: ^^  PostWysany: 11-10-2004 - 21:38
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 08-08-2004

Skd: 127.0.0.1

Cytat:

ale zależy gdzie.
Mówiąc "wszędzie" masz tez na mysli swój własny dom i rodziców? Gratuluję.
A skoro planujesz zwiać to dorzuć jeszcze do swojej litanii dwie złe cechy: lenistwo i tchórzostwo.


Oczywiście że nie mam na myśli swoich rodziców i nawet najbliższych kolegów/zanek. Powracając do chamstwa i bezkarności otacza moje życie i spotykam się z nim codziennie np gdy wracałem ze szkoły autobusem kierowca dostał z pięści w twarz i zelżony za co a no za to że źle stanoł i delikwent musiał stać bo niebyło miejsca gdzie usiąć ( a nawet by sie nie przecisnoł). Przeszkadzają mi ludzie z zawodówek i technikum gdzie średnia wieku w piewszej kalsie wynosi 20-22 lat i te popijawy na ulice i to w centrum. Przeszkadza mi osiedle a zarazem dzielnica w której mieszkam gdzie społeczność sie dzieli na 3 grupy 1) podstawówka, gimnazjum zawodówka co nie potrafią się nawet wysłowić i co druge-trzeci wyraz wsadzają k#$% i h&$. 2) oszołomy z kościała pożytek taki że są kulturalni ale jak podpadniesz jednemu to podpadniesz wszystkim i trzeba tylko przytakiwać im beznadziejnym naukom i ich podejściu do życia że wszystko da Bóg i 3) do której ja sie zaliczam to ludzie którzy chcą się wybić z tego i bynajmiej nie są tchurzami i nie idą na łatwizne. Taki schemat powtarza sie na każdym większym śląskim osiedlu. A zapomniałem dodać o imbecylach którzy rozbijają sie swoimi maluchami, czinkusiami lub innymi 20 letnimi samochodami do który przyczepią 20 świateł, 5 spojlerów wżucą kilkuset watowy bemben (najtańszy oczywiście) i innego dziadostwa i tak obciązają te samochody że z miejsca nieumią ruszyć (w ich mniemaniu to jest tunning) jeżdżą i walą tym gównem na okrągło i ludzi tylko wku@#$%.
Nazwałeś mnie leniem i tchórzem. Leniam za to że chce godnie żyć, znaleźć dobrą prace ew. żone i tchórzem za to że mam ambicje i predyspozycje na to. Ale w "moim słowniku" te słowa znaczą całkowicie co innego. Leń to ten co nic nierobi, nie uczy się, pije i chleje za cudze kradzione/wyżebrane pieniądze i nic nie robi by polepszyćswój byt. Tchórz ten co nie rzuca przed siebie nowych wyzwań i siedzi tam gdzie siedzi i myśli żę ktoś (ew. Bóg) mu przyjdzie z pomocą.

edit:// Błyskawiczna reakcja (pewnie niki) i już możemy podziwiać nowy temat hehehe ale niemam sie co dziwić po ostatni dyskusjach wielowątkowych Wink
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysany: 11-10-2004 - 22:45
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 29-05-2004

Skd: Kraków...much much warpstone there

Status: Offline
Wydaje mie sie że ten temat znów skończy sie na wycieczkach osobistych...


W powyższym poście nie dałes żadnego powodu do opuszczenia kraju ... fakt że nie potrafisz sobie poradzic z otaczjącą cie rzeczywistoscią kwalifikuje cie raczej do jakiegos rodzaju pomocy psychologicznej niż do emigracji. Nie wydaje mi sie żeby opisane przez ciebie zjawiska były obecne tylko tam gdzie mieszkasz a to że w Polsce można zaobserwowac upadek obyczajów to raczej nie jest żaden powód. Jest w tym kraju jeszce kilka osób(nawet wiecej) którym zależy aby kraj sie rozwijał i stawał lepszy. Piszesz że nie ma pracy a Iggi przeciez pracuje i nie zauwazam żeby jakos specjalnie narzekał, osobiście znam wiele takich osób które wykształciły sie i z łatwoscia zdobyły parce (trzeba byc po prostu dobrym w tym co sie robi , a przeciez piszesz że masz predyspozycje).
W swoim poście obraziłeś co najmniej kilka grup społecznych całkiem niesprawiedliwie. Obraziłes równiez cześc uzytkowników forum (cofnij sie do tematu ortografia w którym niektóre osoby twierdza że pisanie z błedami jest obrazą tych do których sie zwracasz). Zapomniałes o czwartej grupie osób ... o snobach (ciekawe co to słowo znaczy w "twoim słowniku"). Fakt że ponizasz osoby jezdzące starymi samochodami i przerabiajacymi je na sposób jaki im sie podoba wysoko swiadczy o twojej kulturze i tolerancji.

Cytat:
jeżdżą i walą tym gównem na okrągło i ludzi wku@#$%.


aha.. wiesz tacy ludzie jak ty z pewnościa nie są potzrebni temu krajowi.

(Z góry przepraszam jesli obraziłem cie w powyzszych słowach )

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
chobi
Temat postu:   PostWysany: 11-10-2004 - 23:18
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 14-05-2003

Skd: 707

w przyszłości co prawda chcę wyjechać, ale to, co mówisz yasiu, to brednie jakieś @_@'''
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysany: 11-10-2004 - 23:49
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 22-03-2004



Status: Offline
Ja terz twierdze że pasowało by się zwijać z Polski bo w tym kraju nie bedzie lepiej przynajmniej przez następne 10 lat albo i dłurzej. Poprostu nasz rząd to banda idiotów i złodzieji więc jak miało by być lepiej w tym kraju ?

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nika
Temat postu:   PostWysany: 12-10-2004 - 00:12
Moderator
Moderator


Doczy/a: 26-08-2002

Skd: Warszawa

a dokąd chcecie się zwijać? gdzie jest lepiej? w Austrii, gdzie coraz wiekszą sympatią cieszy się Heider czy w Niemczech, gdzie do parlamentów krajowych wchodzą neonaziści a może we Francji, gdzie mamy Lepena? a może do Stanów Zjednoczonych, gdzie policyjnymi statystykami można straszyć małe dzieci? dokąd pojedziecie? gdzie jest taki piekny kraj, gdzie nie ma bezrobocia, chamstwa, pijaństwa, złodziei i biurokracji?!? wymieńcie jeden, gdzie żyje się lepiej niż w Polsce. jak dotąd słyszę narzekania - chętnie się zgodzę z wieloma zastrzeżeniami - tylko co z tego? myślicie, że u nas jest źle a gdzie indziej lepiej? mieszkałam w Niemczech i tam nie było dużo lepiej: jest tam również bezrobocie i młodzi ludzie nie mają, co ze sobą zrobić. chuligani grasują po ulicach a nazistowska przeszłość nie jest już taka wstydliwa. Niemcy nie ustępują miejsc w autobusie - ani staruszce ani dziewczynie w zaawansowanej ciąży, co u nas byłoby nie do pomyslenia. narzekacie na polską biurokrację? odwiedźcie Niemcy - pokochacie polskie urzędy, gdzie odstoicie swoje raz a nie dziesięć razy. przykłady możnaby mnożyć. w akademiku miałam kontakt z różnymi nacjami i wiem, że ludzie ze Wschodu są na ogól dużo cieplejsi, weselsi i lepiej wychowani. no ale jeśli już znajdziecie jakiś wymarzony kraj to czy sądzicie, że on Was przyjmie? z angielskim? chcesz pojechać do Anglii? - prosze bardzo jeśli Twoim marzeniem jest praca w restauracji, hotelu czy przy zbiorach fasoli. acha, potrzebują jeszcze kierowców autobusów. pensja całkiem niezła, tylko koszty utrzymania olbrzymie... jeśli liczysz na jakąś lepszą posadę to kilku Anglików też pewnie będzie ją chciało a oni lepiej mówią po angielsku niż Ty...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysany: 12-10-2004 - 06:41
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 01-02-2004

Skd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
ja chce wyjechac bo nie jestem Polką i nie mam powodu by tu zostac ^^" zresztą juz mam troche dosc ze po kazdym filmie historycznym w szkole kochani koledzy i koleżanki patrzą na mnie tak jakbym to ja osobiście przetrzymywała Polaków w łagrach == zresztą Polacy nie lubią Rosji, wystarczy poczytać Wyborczą, same bzdury piszą, same kłamstwa o Rosji. No i jak widzicie wlasciwie nie mam powodu zeby tu zostac więc na studia postaram sie wyjechac ^^"
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-10-2004 - 09:55
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
a Iggi przeciez pracuje i nie zauwazam żeby jakos specjalnie narzekał,


Ja nie narzekam, jak mam problem to sie wyzywam na licealistach. Dziś pożarlem klasę 1E. Laughing

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-10-2004 - 10:03
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
nika napisa/a:
no ale jeśli już znajdziecie jakiś wymarzony kraj to czy sądzicie, że on Was przyjmie? z angielskim? chcesz pojechać do Anglii? - prosze bardzo jeśli Twoim marzeniem jest praca w restauracji, hotelu czy przy zbiorach fasoli. acha, potrzebują jeszcze kierowców autobusów. pensja całkiem niezła, tylko koszty utrzymania olbrzymie... jeśli liczysz na jakąś lepszą posadę to kilku Anglików też pewnie będzie ją chciało a oni lepiej mówią po angielsku niż Ty...


Święta racja. W dzisiejszych czasach trzeba mieć mini9mum 2 języki by myslec o dochodowej pracy.
Jeżeli zaś chodzi o zatrudnianie Polaków do pracy w restauracji czy przy zbiorach albo bycie kierowcą autobusu... wiecie czemu potrzebują Polaków? Bo zaden rozsądny Anglik nie zgodzi sie pracowac tyle za takie male pieniądze.
Tu u nas zdaje się że pracownicy na zachodzie zarabiają fortunę, ale zajżyjcie na www.tesco.co.uk tam sie dowiecie ile kosztuje życie w Anglii. Takie wrażenie bogactwa, sprawiają ci którzy wyrwali sie z Polski "na czerwonym paszporcie", kiedy sa u nas na wakacjach to żyją jak królowie, ale po powrocie najczęsciej wracają do zycia na naszym (lub niższym) poziomie, niestety... Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-10-2004 - 13:34
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 22-03-2004



Status: Offline
Jesli chodzi o pracę na zachodzie to najbardziej opłaca się wyjechać na miesiąc lub dwa i wracać bo po porwocie do Polski i tak okarze się że zarobileś więcej niż mugł byśzarobić u nas.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-10-2004 - 14:09
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Wtedy tak. Mozna zarobic niezłe (jak na nasze warunki) pieniądze. Wielu moich znajomych tak jeździ. Ale jesli miałby tak robić całe życie to dzięki bardzo.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits