Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 20-09-2004 - 20:49
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

vulcan69 napisa³/a:
Thx. Za wyjaśnienie. I to jest właśnie klasa, przyznać się do błędu (nie swojego, ale jednak). A nie jak taki egmont, który wydaje za 18zł takie szmaty (i nie chodzi mi tu o tytuły). mangi egmontu oceniam na góra 12-13zł. A za nasycenie czerni w Gunsmithach to mógłbym udusić. Natomiast mangi Arashii będę kupował w ciemno (no chyba że to będą jakieś takie tytuły o pe..., znaczy homoseksualistach), bo jakość jest bardzo dobra. Zresztą mangi Saishy też są wysokiej jakości. I zastanawiam się czy obowiązuje tu pewna reguła, że: im mniejsze wydawnictwo tym lepiej wydany tytuł.


Nie =^.^= JPF jest większy od Waneko , a o ile lepszą ma jakość. [Raul się znowu będzie czepiał , ale mimo wszystko nie da się ukryć , że Waneko częściej daje dowody nieprofesjonalizmu]

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vulcan69Offline
Temat postu:   PostWys³any: 20-09-2004 - 21:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 14-09-2004

Sk±d: Zabrze

Status: Offline
To już zależy, kto co uważa za lepszą jakość. Ja nie uważam np. że bielszy papier to lepsza jakość. Chodzi mi bardziej o wpadki typu: brak numerka na obwolucie na 24 tomie OMG, lub ta wpadka ze stronami w Slayersach, lub w egmoncie to wspomniane juz przezemnie nasycenie czernią w GC, oraz co uważam za karygodne okładka Miecza nieśmiertelnego (mangofile wiedzą o co mi chodzi). Widziałem tą okładkę w wersji niemieckiej również wydanej przez egmont tyle, że niemiecki, ale takiej chałtury z tymi czarnymi prostokątami nie odwalili. Natomiast Waneko. Hmm. Chyba jedynymi moimi zarzutami są: tlumaczenie Love Hiny jest koszmarne (jestem ślązakiem i uważam, że pani Watanuki to na śląsku nigdy nawet nie była 9poza konwentami oczywiście) i jej tłumaczenie jest gorsze niż serial Święta wojna na TVP2) oraz zbyt małe litery (tu jako przykład podaje GTO), no i jeszcze może minimalizm w mangach, bo zarówno Love Hina jak i GTO w niemczech są wydane w troszkę większym formacie i uważam skalowanie mang przez Waneko za bezsens. Natomiast Egmont jest strasznie drogi. No cóż, każde z wydawnictw obecnych na naszym rynku pozostawia trochę do życzenia, ale pomijając wszelki wady, to IMO Waneko daje najlepszy współczynnik jakość/cena (Pomijam tu Saishe i Arashi, gdyż jakościowo są OK tylko ze względu na stosunkowo mały nakład cena ich mang jest niezacznie wyższa, ale biorąc pod uwagę to, że są to pojedyncze mangi, a nie serie to ta cena jest do zaakceptowania).

_________________
"My rządzimy światem, a nami... manga".
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2004 - 19:16
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

vulcan69 napisa³/a:
Chodzi mi bardziej o wpadki typu: brak numerka na obwolucie na 24 tomie OMG, lub ta wpadka ze stronami w Slayersach,


Ależ WANEKO miało identyczną , w siódmym tomie VGAi.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vulcan69Offline
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2004 - 19:32
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 14-09-2004

Sk±d: Zabrze

Status: Offline
Ale wpadki Waneko nie są tak częste. Nie mam zamiaru bronić Waneko, chciałbym tylko zauważyć, że jak tylko JPF poczuł sie pewnie na pozycji "lidera" to zaczął odwalać wiekszą chałturę i robić to częściej. Zreszta rozmowa o naszych wydawcach to temat rzeka. A może by tak założyć topik o wychodzących tytułach, w którym możnaby zrecenzować, oczywiście nie merytoryczną zawartość, ale tą zewnętrzną każdego nowego tytułu (jako tytuł mam na myśli każdy kolejny tomik) na rynku mangowym. Co wy na to? Jeżeli tak to ja się podejmę bo i tak siedzę w zarzyjaźnionej księgarni kilkanaście godzin w tygodniu, a i sporo tego co wychodzi kupuję. Tylko zaznaczam od razu, że jestem bardzo krytyczny i jak czasem przychodzi po 80szt. czegoś nowego z Egmontu to mam problem wybrać coś dla siebie. Dlatego potrzebuję kogos dla przeciwwagi.

_________________
"My rządzimy światem, a nami... manga".
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2004 - 22:33
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 23-03-2003

Sk±d: Warszawa

vulcan69 napisa³/a:
Ale wpadki Waneko nie są tak częste.


E , dwie wpadki JPFu na jedną Waneko. Nie jest aż tak źle.

vulcan69 napisa³/a:
Nie mam zamiaru bronić Waneko, chciałbym tylko zauważyć, że jak tylko JPF poczuł sie pewnie na pozycji "lidera" to zaczął odwalać wiekszą chałturę i robić to częściej.


Hm. A to nie z tego powodu , że więcej tytułów wydają , a pracowników wciąż tyle samo?

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vulcan69Offline
Temat postu:   PostWys³any: 22-09-2004 - 22:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 14-09-2004

Sk±d: Zabrze

Status: Offline
Radagajs napisa³/a:

E , dwie wpadki JPFu na jedną Waneko. Nie jest aż tak źle.


Nie chodzi mi tylko o wpadki edytorskie, ale o całokształt
np. pan Watanuki najlepiej pakuje paczki, natomiast te z JPF'u idą prosto z Colorado i są czasami wrzucone luzem do za dużych kartonów. Niby nie ich wina, ale jednak to JPF. Dla mnie estetyka samej mangi (chodzi o poszczególne sztuki jakie mam w ręku, też jest ważna)

Radagajs napisa³/a:

Hm. A to nie z tego powodu , że więcej tytułów wydają , a pracowników wciąż tyle samo?


No, to też jest jakieś racjonalne wytłumaczenie.

_________________
"My rządzimy światem, a nami... manga".
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 13:52
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Oprócz kiepskiej jakości wydania przyczepiłabym się też do tłumaczenia. JPF i Egmont cenzurują mangi jak leci. A tłumaczenia Waneko to "ja znać polska mowa".

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 14:43
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 21-06-2004

Sk±d: Wronki

Status: Offline
Heh nażekasz.Waneko wcale nie ma takiego z łego tłumaczenia to raz,JPF i Egmont chyba nie cenzurują mang to dwa<chyba bo tak mówili> zreszta zobaczymy w następnym tomie Edenu Twisted Evil Co do paczek to jak naarzie nie mam żadnych przeciwskazań.Żadne mangi nie uszkodziły mi się więc jest ok.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 16:25
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Heh nażekasz.Waneko wcale nie ma takiego z łego tłumaczenia to raz,JPF i Egmont chyba nie cenzurują mang to dwa<chyba bo tak mówili>



Buahaha...dobre, dobre... zwykli kłamcy z nich!

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 17:21
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 21-06-2004

Sk±d: Wronki

Status: Offline
0_0czytałeś japońską wersję jakiejś mangi?? Shocked Shocked Shocked jakiej?? powiedz,że to nie prawda Crying or Very sad
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 18:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Louise napisa³/a:
Cytat:
Heh nażekasz.Waneko wcale nie ma takiego z łego tłumaczenia to raz,JPF i Egmont chyba nie cenzurują mang to dwa<chyba bo tak mówili>



Buahaha...dobre, dobre... zwykli kłamcy z nich!


No, to zasuwaj, co gdzie jak bylo ocenzurowane, jak bylo oryginale, poprzyj kilkoma dowodami XD

Bo na razie i tak nie uwierze :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nicodemusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-09-2004 - 21:03
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 15-10-2003

Sk±d: Aiur

Status: Offline
Imho poza Egmontem, który kaleczy mangę, nie widzę jakiś większych wałków w polskich wydaniach mang. Za to co Egmont wyprawia, zasługuje na nawleczenie na pal. Brak obwolut i notek odautorskich, kadry wychodzące za stronę. Aż płakać się chce. Fakt, że Waneko czasmi przyjmuje dziwne metody tłumaczenia, a JPFowi zdarzają się błędu (zagubione numerki), ale nie są to moim zdaniem wielkie potknięcia.
Nie ma na co narzekać (poza Egmontem). Wręcz przeciwnie, sądzę, że powinniśmy się cieszyć i dziękować (a Egmont nawleć na pal).

_________________


Only idiots do the cool, dangerous stuff.
That's why they're cool.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2004 - 07:20
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
0_0czytałeś



Ekhem... czytałaś!


Cytat:
powiedz,że to nie prawda



Prawda, prawda.


Cytat:
No, to zasuwaj, co gdzie jak bylo ocenzurowane, jak bylo oryginale, poprzyj kilkoma dowodami XD

Bo na razie i tak nie uwierze Razz




Mam wrażenie, że niektórzy po prostu nie chcą widzieć tego fatalnego tłumaczenia.
A co do przykładów, to ja już dawałam kilka np. z GSC (bo temat o kiepskim tłumaczeniu wałkowany jest od dawna). Przejżyj moje posty.
A jesli chcesz duuużo dokładnych przykładów (tzn. błędów, cenzury, zmian tekstu w stosunku do oryginału), to przyślij mi kilka różnych tomików, to Ci znajdę i podam.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2004 - 10:40
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 21-06-2004

Sk±d: Wronki

Status: Offline
Cytat:
Ekhem... czytałaś!

eh sorki Embarassed Nie wiedziałam
Cytat:
Mam wrażenie, że niektórzy po prostu nie chcą widzieć tego fatalnego tłumaczenia.
A co do przykładów, to ja już dawałam kilka np. z GSC (bo temat o kiepskim tłumaczeniu wałkowany jest od dawna). Przejżyj moje posty.
A jesli chcesz duuużo dokładnych przykładów (tzn. błędów, cenzury, zmian tekstu w stosunku do oryginału), to przyślij mi kilka różnych tomików, to Ci znajdę i podam.

Hmm wiesz w kazdym kraju prubują przyblizyć mangę czytelnikom więc drobna korekta tekstów nie jest zła Confused Zresztą błędy edytorksie mogą się przydażyć nawet najlepszym więc narazie nie jest tak źle. A co do Egmontu to są dziwni.Eden i Miecz nieśmiertelnego śa wydane bardzo dobrze.Szkoda ,że KKJ i Kenshina tak nie wydali<nie wspomnąc o Ranmie> #evil
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-09-2004 - 11:12
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
zandam napisa³/a:
A co do Egmontu to są dziwni.Eden i Miecz nieśmiertelnego śa wydane bardzo dobrze.Szkoda ,że KKJ i Kenshina tak nie wydali<nie wspomnąc o Ranmie> #evil

Bo Eden i Miecz Niesmietlenego kupuja komiksiarze ktorzy takiego syfu jaki odwalaja z reszta mang by nie strawili. Po prostu zjechali by Egmont nie zostawiajac na nich suchej nitki.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits