Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MagnusOffline
Temat postu: Kevin Smith - przegięcie czy mistrzostwo  PostWysłany: 18-09-2004 - 23:38
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Kiedyś była mowa o filmach tego pana w temacie o komiksach ale tym razem chciałbym pogadać tylko o jego filmach...

dla nie wtajemniczonych powiem że pan K.Smith jest odpowiedzialny za powstanie dwóch kultowych postaci Jaya i Silent Boba... uznany za ojca kina niezależnego (troche aż nad to bo niezależnie powstał tylko jeden film, mowa tu o filmie "Clerks") oprócz tego znany w światku komiksów amerykańskich za pisanie scenariuszy np do "Daredevila" czy "Green Arrowa"... jak go opisał jeden koleś z Marvela Kevin to "Ultimate Fan Boy" czy jakoś tak...

a teraz wracając do tematu...

no ostatnio ogladałem "Chasing Amy" już chyba po raz 5 albo 6 i powiem że ten film jest nie do znudzenia oraz im człowiek starszy to inaczej go rozumie... jednym słowem jak dla mnie to mistrzostwo... i powiem że juz obwiniałem już każdego bohatera w tym filmie, Alysse, Bankyego, Holdena... i dalej nie wiem po czyjej stronie jest winna... choć ostatnio stwierdzam że napewno nie Alyssy...

Tak samo juz jakiś czas temu ogladałem "Jersey Girl" i powiem wam że śmiesznie sie oglada film bez J&SB... film jednak nie traci uroku i powiem że jest fajny i przyjemny... niby nic takiego a jednak cieszy a Liv Tayler ma fajną role hehe... juz nie wspomne o córce głównego bohatera Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 02:00
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

akurat Jaya i Silent Boba trawię w małych ilościach - o tyle co w Dogmie, która jest moim zdaniem rewelacyjna. postać Metatrona, Głosu Boga... ech, rewelka... nie wiem o co tyle krzyku z tym szarganiem świętości - wymowa filmu jest jak najbardziej w chrześcijańskim duchu i to chyba powinno być ważne... nawet Ben vel Drewniany Chłopiec nie był taki beznadziejny - widać było, że dobrze się bawi.
co do Jaya i Silent Boba to tam chyba jest jedna rewelacyjna scena z Mattem i nawiązanie do "Good Will Hunting"... to mnie rozwaliło, ale to co zrobiono z Markiem Hamillem... żal mi biedaka - poza Lukiem Skywalkerem nic już w zasadzie nie zagrał...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 07:55
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
a ja ostatnio widzialem na jakims kanale ponad godzinny wywiad z nim, opowiadal o swoich filmach. Normalnie w realu go nie poznalem. Smith ma talent, Clerks za 20 czy 30 tys zrealizowany --> zarobil kupe szmalu. Szczury z supermarketu - mimo iz wielki naklad finansowy, to wielka klapa finansowa. Malo ludzi wtedy poszlo na ten film. Zostal bardzo zjechany przez krytykow. Dopiero po kilku latach ludzie przekonali sie do tego tytulu. Dlatego na realizacje Chasing Amy dostal tylko 250 tys., film ktory w pierwszy weekend zarobil kilka milionow dolarow. Very Happy Mowil o Dogmie, ze to bardzo religiny film, a nie zadna obraza, i nie rozumial dlaczego co poniektorzy ludzie/organizacje niezdrowo sie podniecaly.
A takze poruszyl temat Jersey Girl - mial chec nakrecic poprostu cos nowego, z nowymi ludzmi.
Wszystkie jego dziela zwiazane sa z jego przezyciami, z tym co go spotkalo w zyciu, rozne historie. Kazdy film zawiersa w sobie jakas czesc jego zycia.

...przynajmniej tak mowil.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 10:20
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jednak Hamill jeszcze zagrał, a ile głosów podłożył (nawet w Atomówkach i Icewind Dale).
Dobra, nic nie mówię, bo to nie o nim topic.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 12:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
no i w każdym filmie widać jego przywiązanie do Jersey... wszyscy gonią do Nowego Yorku a o sercem zawsze był w Jersey Very Happy

Co do Jersey Girl to jednak aż tylu nowych ludzi tam nie było... dwie nowe aktorki tylko Very Happy reszta to ekipa która grała w przynajmniej w jednym filmie...

tak samo kiedyś nie lubiałem Afflecka ale po filmach Smitha przekonałem sie do tego aktora zwłaszcza jak jest w duecie z Mattem Daymonem... ci kolesie bajera razem grają...

Co do "Szczurów" to w sumie jest słaby film ale ma coś w sobie... motyw z preclami jest straszny ale dobrze znać taki sposób na nie lubiane osoby...

mi też podobają sie odwołania do Star Warsów czy Batmana w wykonaniu Silent Boba...

Dogma... film jest tez świetny niby dotyczy tematu któego lepiej nie ruszać ale Smithowi sie to udało...

Co do J&SB:SB hmmm jeżeli chodzi o komedie to jest ona u mnie na pierwszym miejscu... nigdy sie nie nudzi i gagi zawsze bawią Very Happy ... no i mozna sie świetnie bawić w poszukiwanie odwołań z poprzednich filmów...

z reszta kazdy film Smitha był połączony zawsze gdzies można znaleźć odwołanie... tworzą one w sumie całość choć dotyczą różnych rzeczy...


no i jedna rzecz jest fajna jak pokazują jak kręcą daredevila w jednym ze studiów w J&SB:SB ale pokazane jest to w wycietych scenach Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 14:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ja przypuszczam, że Ben tak dobrze grał, bo był rozluźniony - czym nie wiem, ale trzeźwy to on nie był. co do Matta, pewnie też, ale on akurat nie potrzebuje, bo jest świetnym aktorem.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 14:57
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
taki mały flash back... kto ogladał Chasing Amy?? bo mam małe pytanka ale wiedza o filmie musi być w miare świerza

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2004 - 16:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Dogma mi sie podbala, co chyba widac po nicku :> ktory wzial sie wlasnie z tego filmu Very Happy ogolnie tworczosc Smitha mi przypadla do gustu. Jay i Cichy Bob moga byc. ale wole Bob'a. jak juz cos powie... Twisted Evil i tak ta para jest lepsza od Ali G w pojedynke. probowalem obejrzec Ali G - Bling bling ale nie zdzierzylem i wylaczylem po 15 minutach bo to po prostu bylo zenujace.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-10-2004 - 20:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
ostanio ogladałem 3 raz Jersey Girl.... i powiem że to naprawde fajny film... mała odskocznia od Jaya i Silent Boba... film prosty ale mądry...

ostatnio mnie wzieło na powtórne ogladanie filmów Smitha... i jakos one mi sie chyba nigdy nie znudzą Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-11-2004 - 19:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Właśnie nabyłem Mallrats na DVD za jedyne 20 zeta Very Happy poprostu jestem happy tak że hej...

szkoda że dodatki nie maja polskich subbbów ale ważne że wyszło i to za tak niską cene Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-11-2004 - 23:30
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
tak Jersey filmem bardoz przyjemnym jest, trzeba przyznac. po zestawie aktorow mozna poznac ze KS maczal w tym palce :>

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2004 - 00:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do aktorów i filmów KS to jest tak że tam tylko dochodza postacie ekipa sie tylko powiększa a nie zmienia Razz

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2004 - 13:57
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



dla warszawiakĂłw - 3grudnia jest nocny maraton filmowy, Mr. Green

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2004 - 14:13
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
maraton wszystkich filmĂłw czy tylko wybrane??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 01-12-2004 - 14:17
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



- dziewczyna z jersey
- clerks
- w pogoni za amy
- dogma

jak coś to szczegóły tu Wink

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits