Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
FelicitaOffline
Temat postu:   PostWysany: 05-10-2005 - 09:11
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 02-10-2005

Skd: Warszawa i okolice

Status: Offline
dla mnie to trzeci tom jest chyba najlepszy, chociaż tak jak po przeczytaniu pierwszego i drugiego nie mogę się doczekać dalszych tomów, bo moja wyobraźnia jest rozpierana na różne kierunki. Tak to już jest
Cytat:

Gdybym sie nie wczuwał w to co czytam to nieczytałbym nic innego poza podręcznikami bo byłoby to strata czasu... czytając szukam wrażeń i chce przezyć(poczuć) to co autor chce mi przekazać.


Zgadzam się zgadzam. Ja właśnie dlatego tak kocham czytać książki, bo kiedy sie wczuwam jestem też jednym z bohaterów i potem mam lepsze zrozumienie dla świata. Ale nie tylko, zaczynam też inaczej na niego patrzeć. Po przeczytaniu jakiejkolwiek książki moja głowa jest pełna rozmyślań nad otaczającym światem i ludźmi. Z tego co sama doświadczyłam warto czytać.....

_________________
Jestem w raju na ziemi i niech tak pozostanie na zawsze;)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 13-12-2005 - 01:05
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
Wreszcie zdobylam 3 tom i przeczytałam. O kurcze, słowa anioła stróza mnie powaliły dosłownie - takiego zwrotu akcji sie nie spodziewałam Very Happy. Ukłon w stronę autora.

A jest juz 4 tom? słyszałam że juz napisany... widział ktos gdzieś?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysany: 06-01-2006 - 20:18
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Heh, też przeczytałem wszystkie tomy i jedyne co mi przychodzi na myśl to złapać za pochodnie i wyruszyc w świat w celu zmuszenia do skruchy najbardziej zatwardziałych heretyków Razz
Nie ma to jak dobra książka... Za ile wyjdzie ten 4 tom?
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 07-01-2006 - 16:17
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
tego nie wie nikt.
wszystko co mozna znależć na necie sprowadza sie do tego:

Cykl o Mordimerze Madderdinie

* Sługa Boży, Fabryka Słów, czerwiec 2003
* Młot na czarownice, Fabryka Słów, grudzień 2003
* Miecz aniołów, Fabryka Słów, listopad 2004

W przygotowaniu

* Łowcy dusz, wydanie planowane na lato/jesień 2005
* Tytuł piątego tomu jest jeszcze nieznany, wydanie planowane na pierwszą połowę roku 2006

a strona wydawnictwa pisze nastepujaco: http://fabryka.pl/zapowiedzi.php?l=pl&id=lowcydusz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysany: 12-01-2006 - 15:52
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
no to pozostaje czekać Razz ...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Niebieska_Lain
Temat postu:   PostWysany: 12-06-2006 - 15:53
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 15-10-2005



Zapoznałam się z wszystkimi trzema tomami i mnie ppowaliły Wink Czekam z niecierpliwością na czwarty ^^ Z postaci największe wrażenie zrobił na mnie chyba Anioł Stróż....Uwielbiam tego skurwiela xP x]

_________________
Zrób mi jakąś krzywdę!
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
FelicitaOffline
Temat postu:   PostWysany: 19-07-2006 - 16:27
Nowicjusz
Nowicjusz


Doczy/a: 02-10-2005

Skd: Warszawa i okolice

Status: Offline
Oj Anioł Stróż ma coś w sobie. Ach chyba nadal nie ma czwartego tomu a ja czekam z taką niecierpliwością. A może jest tylko ja o niczym jak zwykle nie wiem, bo odważyłam sie wyjechać na długo z Polski i ominęło mnie wiele spraw. Aj, aj, aj.
Sługa Boży jest dla mnie jedna z najlepiej napisanych książek ostatnio. I do tego polskich. Kiedys nie przepadałam za polską literaturą, a teraz mnie zaczęła mocno wciągać i zapraszać w swoje progi.

_________________
Jestem w raju na ziemi i niech tak pozostanie na zawsze;)
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-07-2006 - 22:26
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 26-08-2002



Status: Offline
nic Cię nie ominęło. nadal czekamy....
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-02-2007 - 13:47
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Przeczytałem któryś z tomów i nie trafił do mnie, główny bohater to sadystyczny maniak religijny a większość "ciekawszych" akcji to tortury tyle wystarczy żeby mnie zniechęcić, oczekiwałem po tej pozycji trochę więcej...

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-02-2007 - 18:23
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
A ja ostatnio przeczytałem "łowce dusz" naprawdę fajny a do tego pochłonąłem go w dwa wieczory. Nie moge sie doczekać tej powieści, której zapowiedz była na końcu ostatniego opowiadania Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysany: 01-02-2007 - 20:08
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
Co podoba ci się w Mordimerze ? Mi prawie nic Razz

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2007 - 11:01
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Może o to autorowi chodziło? Nie chciał stworzyć różowego paladyna, wzoru do naśladowania, tylko człowieka bardziej normalnego, prawdziwego, bo nie ma krystalicznych ludzi są tylko tacy, którzy mają większe i mniejsze grzeszki... I to (według mnie) mu się udało. Mnie też trochę denerwuje mnie ten fanatyzm religijny i powtarzanie co chwila, że bracia inkwizytorzy prawdziwą miłością nawrócą grzeszników Very Happy ale dzięki temu bohater ma specyficzny charakter. Z resztą wydaje mi się że to już taki styl Piekary, bo na podstawie tej serii i "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" zauważyłem, że autora pociąga fanatyzm religijny.
Ujawnia się też jego miłość do ojczyzny (w obydwu książkach Polska jest ogromnym mocarstwem, którym bardzo interesują się inne państwa). Przynajmniej takie wrażenie JA odniosłem Razz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2007 - 16:22
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
"Może o to autorowi chodziło? Nie chciał stworzyć różowego paladyna, wzoru do naśladowania, tylko człowieka bardziej normalnego, prawdziwego, bo nie ma krystalicznych ludzi są tylko tacy, którzy mają większe i mniejsze grzeszki... I to (według mnie) mu się udało." fakt, takie założenie mogło mu przyświecać ale wg, mnie popada w skrajność. MNIE to odrzuca Razz
"Z resztą wydaje mi się że to już taki styl Piekary, bo na podstawie tej serii i "Przenajświętszej Rzeczpospolitej" zauważyłem, że autora pociąga fanatyzm religijny." - Temu nie zaprzeczę ani nie potwierdzę, ponieważ jedyną książką tego autora którą czytałem właśnie była książka o mordimerze.

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
ciobanOffline
Temat postu:   PostWysany: 02-02-2007 - 21:03
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-12-2005

Skd: gdzieś tam koło Warszawy...

Status: Offline
Przeczytaj "Przenajświętszą Rzeczpospolitą" jest całkiem fajna, chociaż ocieka erotyzmem, fanatyzmem religijnym i bluzgami. Trochę przez to na początku odrzuca, ale potem jakoś się do tego przyzwyczaiłem. Smile
Wormage: "wg, mnie popada w skrajność. MNIE to odrzuca" Mnie też trochę ale nie przeszkadza mi to w czytaniu serii Smile No i mimo tych wad muszę się przyznać, że przez pewien okres byłem "podniecony" tym bohaterem Razz Graliśmy wtedy w jakiegoś RPGa, chyba Arkonę, i zrobiłem sobie bohatera *troszeczkę* inspirowanego Mordimerem Smile Fakt bohater ten nie wzbudza takiej sympatii jak np. Wiedźmin ale da się znieść Smile
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysany: 03-02-2007 - 19:28
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 10-07-2005

Skd: buahahahahahaha...

Status: Offline
>Przeczytaj "Przenajświętszą Rzeczpospolitą" jest całkiem fajna, chociaż ocieka erotyzmem,

Przeżyję Razz

>fanatyzmem religijnym i bluzgami.

A w ogóle o czym opowiada ta książka ?
Hehe prowadzenie takiej postaci mogłoby być całkiem ciekawe, zawsze to jakieś odbicie od postaci prowadzonych dotąd. Przeczytaj "bez litości" fajna książka, fajny główny bohater... taki... cyniczny ale jednak fajny.

_________________

 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits