Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2006 - 12:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



IggI napisał/a:
. A w anime, jeśli masz inne zdanie niż autor anime to leżysz...

Jednak gdyby komuś nie pasowała animcowa grafika, to nie udzielałby się na takich forach
pawel_322 napisał/a:
Jeśli już mowa o dziewczynach w anime to nie wiecie jak w Japoni dziewczyny podchodzą do chłopaków oczywiście że w anime jest to trochę podkolorowane ale mimo wszystko tam może być trochę inaczej.

Też to słyszałem. Ktoś, gdzieś mówił że Japonki są śmielsze niż inne dziewczyny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2006 - 12:45
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Ogólnie w Japoni chyba są zachowania bardziej śmiałe niż na zachodzie chociaż mówi się że Japończycy są nieśmiali.
Ale może tylko takich udają.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2006 - 13:11
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
@Szczota:
Nie chodzi o animcową grafę jako taką ale o każdego z rysowników z osobna. Jesli powiesz ze wszystkie kobiety jakie dotad widizałęś w anime ci się podobały to będziesz kłamać.

@all:
Wielokrotnie w anime przerabiany jest tzw. "schemat haremowy" tzn. jeden koleś o sile woli i umiejętności wyboru równej -150 i tłumy dziewcząt walczących o niego.
Jakoś nie chce mi się wierzyć by to było prawdą w tak konserwatywnym społeczenstwie gdzie często kilka lat po ślubie mąż do żony mówi po nazwisku. Bardziej przemawia do mnie teoria ze "silna dziewczyna" to ogólnonarodowy fetysz Japończyków i jako taki wzbudza zainteresowanie u niezliczonych setek fanów. Teraz proste działanie: zainteresowanie fanów = kasa fanów więc wszystkie studia i twórcy mangi jadą w tę stronę pisząc scenariusze.

A co do "śmiałych zachowań" to odpowiedzią jest fakt że to zupełnie inny krąg kulturowy. Dla przykładu, w Japonii nagość w kąpieli jest czymś naturalnym. Natomiast u nas przez mylnie jak się dziś uważa pojety cytat z Bibli oraz klimat z ostrą zimą nagośc to głupota o ile nie grzech.

Pozatym można częśc winy zwalić na komputery i zmechanizowane coraz bardziej społeczeństwo które uniemożliwia wyrobienie sobie tzw. "schematów zachowań społecznych" co z kolei tym bardziej dziwi w obliczu skomplikowanej etykiety (same koncówki przy nazwiskach mogłyby zapełnić nieduży słownik) obowiązujacej każdego.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2006 - 12:53
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Cytat:
Wielokrotnie w anime przerabiany jest tzw. "schemat haremowy" tzn. jeden koleś o sile woli i umiejętności wyboru równej -150 i tłumy dziewcząt walczących o niego

No i czy to jest lepsze od życia? Kto chciałby mieć takie "schematyczne życie" i do tego bić się o jakiegoś tłuka hehe Very Happy

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2006 - 12:57
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Przepraszam, to pewnie nie ty, tylko jakaś inna forumowiczka nagle (jakiś miesiąc temu) poczuła coś do kolegi który jak sama pisała "ma już dziewczynę" i postanowiła ze będzie "o niego walczyć". Nie wiem czy jest tłukiem ale to chyba jedyny szczegół, odrózniający nas od anime?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarthaOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 13-08-2006 - 18:39
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 07-08-2006



Status: Offline
no, ten temat po prostu zwalił mnie krzesła...
w anime jest o wiele fajniej- jeśli chodzi o życie. Chociaż taki DB- powiedzcie mi, czy ktoś z forumowiczów tu obecnych, chciałby obrywać tak jak bohaterze DB? nigdy, nigdy, przenigdy!
a swoją drogą... Antinus- współczuję.
oczywiście, na swój sposób anime i manga uzależnia. mam w domu takie kartki a4, w którym wypowiada się jakaś tam psycholożka na temat anime- twierdząc że uzależnia.
oczywiście, jak święta nie byłam- sama byłam uzależniona od DB_-_

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
raznarookOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-08-2006 - 22:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-06-2005



Status: Offline
Cytat:
na swój sposób anime i manga uzależnia. mam w domu takie kartki a4, w którym wypowiada się jakaś tam psycholożka na temat anime- twierdząc że uzależnia.

No przecierz to jasne i oczywiste ze uzaleznia ,wszystko co fajne uzależnia, jakże miało by być inaczej Wink
Tak chyba juz jestesmy skonstruowani no nie ? Question Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-08-2006 - 22:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Zalezy co rozumiesz przez uzależnienie bo dopóki pamiętasz że kiedyś trzeba wstać od kompa i pójśc załatwić inne sprawy to spoko. Ale jesli anime przeszkadza ci w prawdziwym życiu to polecam odstawić oglądanie na jakis czas przynajmniej.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2006 - 08:02
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Albo prawdziwe życie przeszkadza ci w oglądaniu anime.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-08-2006 - 09:15
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Włąsnie dlatego wakacje są najlepsze... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits