Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2006 - 22:16
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Tak musi być i koniec. Nie za mądre pytanie

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2006 - 23:56
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Często świat mangi różni się od naszego tylko dlatego, że jego twórcy nie byli w stanie realistycznie go przedstawić... Czasem jest to zamierzona "egzotyka"...
Czy w ogóle można mówić o jednym świecie mangi? Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
FelicitaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2006 - 06:52
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 02-10-2005

Skąd: Warszawa i okolice

Status: Offline
Swiat Mangi i Anime tylko w pewnym sensie jest podobny do naszego. Przeciez zostal stworzony przez ludzi. Ja mialam kiedys problemy z zyciem w innej rzeczywistosci. Oczywiscie nie byly one bardzo powazne i dotyczyly ogolnego ogladania telewizji, filmow i bajek. Bylam wtedy dzieckiem i dla mnie swiat anime, bajek byl idealny. Czulam, ze nie naleze do tego naszego swiata. Ale ja wydoroslalam, zadko ogladam telewizje. Nie mam telewizora w domu. POza tym trzeba miec umiar we wszystkim. Nawet mozna sie zatracic w ksiazkach. Marzenia to sprawa oddzielna. Marzyc wrecz trzeba i nie da sie tego nikomu zabronic, ale jak ktos zaczyna gadac niestworzone historie, lubzachowywac sie w sposob daleki od normalengo wtedy radzial bym sie obawiac o te osobe.
Po tych moich problemach. Jak sie tylko one skonczyly (po prostu wylaczylam telewizor) dostrzeglam, ze swiat wokol mnie jest przepiekny i nie mam ochoty tracic ani jednej minuty. Teraz sama nauczylam sie kontrolowac jak cos ogladam. Staram sie z niczym nie przesadzac. Wiem, ze mozna sobie z tym poradzic. Zycze powodzenia innym majacym podobne problemy. Pamietajcie zycie mamy tylko jedno a te nadprzyrodzone moce sa naszymi naturalnymi i prawdziewymi talentami. Pozdrawiam. Very Happy

_________________
Jestem w raju na ziemi i niech tak pozostanie na zawsze;)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2006 - 20:40
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



pięknie powiedziane...brava dla tej pani^^

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-03-2006 - 08:08
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Fakt...
Inna sprawa że każdy powinien wiedzieć takie rzeczy...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamuiShiro
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2006 - 10:58
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 26-11-2005



Felicita napisał/a:
Swiat Mangi i Anime tylko w pewnym sensie jest podobny do naszego. Przeciez zostal stworzony przez ludzi. Ja mialam kiedys problemy z zyciem w innej rzeczywistosci. Oczywiscie nie byly one bardzo powazne i dotyczyly ogolnego ogladania telewizji, filmow i bajek. Bylam wtedy dzieckiem i dla mnie swiat anime, bajek byl idealny.



Dla mnie nie był O_O jako dziecko odbierałem wszelkie pokazywane mi anime jako bardzo niepokojce i stresujące - tyle niebezpieczeństw i zagrożeń, coś zupełnie innego niż Myszka Miki. Same rozwiązania fabularne, rysunek postaci i muzykę pamiętam jako coś niesamowitego. Naoglądałem się takich różnych dziwnych "bajek" i jakoś kilka miesięcy temu dowiedziałęm się, że wszystkie były made in Japan Confused
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sakura_89Offline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2006 - 11:30
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 18-02-2006



Status: Offline
Cytat:

Bylam wtedy dzieckiem i dla mnie swiat anime, bajek byl idealny. Czulam, ze nie naleze do tego naszego swiata

a ja nadal się tak czasem czuję... Very Happy szczególnie jeśli chodzi o przynależność do tego świata

_________________
"Pepole cannot gain anything without sacrificing something. You must present something of equal value to gain something."
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2006 - 00:05
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Cytat:
jako dziecko odbierałem wszelkie pokazywane mi anime jako bardzo niepokojce i stresujące - tyle niebezpieczeństw i zagrożeń, coś zupełnie innego niż Myszka Miki.

To chyba nie dotyczy tylko anime. Wstyd przyznać, ale jako dziecko uważałam HeMana za fascynującą opowieść pełną dramatycznych zwrotów akcji i ciekawych postaci... Niedawno znowu trafiłam na ten serial (stara wersja) Rolling Eyes Spadłam z krzesła ze śmiechu, kiedy narrator podczas podawania obowiązkowego morału na koniec stwierdził: Tak dzieci, teraz już rozumiecie! HeMan posłużył się inteligencją Wink
Dlatego chyba nigdy nie zdecyduję się na ponowne oglądanie Generała Daimosa Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2006 - 00:18
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-10-2005

Skąd: Bydgoszcz

Status: Offline
Teraz już nie obejrzę ani HeMana, ani Daimosa, ani smerfów. Wink Po co się rozczarowywać?

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2006 - 23:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Chyba każdy kto oglądał seriale dla dzieci jako nieomalże dorosły człowiek nie powinien się dziwić...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HieadOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 11-07-2006 - 09:07
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
to normalne że myslisz że jesteś postacią w tym anime, ja tez juz zaczynam mysleć juz że nawet gdybym mógł to bym żył w takim świecie juz na zawsze

_________________
Everything power it not, genuine force sticks (lie) we!

I saw fairest that anime!



My favorite heroines from it anime!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2006 - 10:55
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Czy lepsze od Ĺźycia ?
Napewno przyjemniejsze.
W życiu są dobre i złe chwile i anime jest tą dobrą częścią życia.
A jaką odgrywa rolę to już zależy od konkretnej osoby.
Ja uważam że czym więcej czasu ma dana osoba tym wiecej ma czasu na anime.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2006 - 15:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



JuĹź kiedyś pisałem o tym Ĺźe świat anime daje złudzenie lepszego świata. Nawet animce opowiadające o zwykłym Ĺźyciu szkolnym, wydają się lepszym światem. Nawet taki epizod jak relacje pomiędzy chłopakiem i dziewczyną. W animcach piękne dziewczyny (tam są tylko takie Wink )są gotowe zrobić wszystko aby upragniony chłopak je zauwaĹźył, a w Ĺźyciu realnym, wielokrotnie chłopak moĹźe zostać zgnojony przez dziewczynę i jedyne co moĹźe zrobić, to... w zasadzie nic. Świat animcĂłw jest światem wielokrotnie idealniejszym od realnego, bo został stworzony przez podobnych „samotnikĂłw” jacy w większości potem oglądają takie produkcje. Siedzi Japończyk marząc o idealnej dziewczynie, nie dostępnej w realnym świecie i co robi? Jeśli w tym świecie jest to nie realne, to po prostu tworzy inny świat animcami. Podałem przykład na relacjach pomiędzy chłopakiem i dziewczyną, bo w prawie wszystkich animcach jest to większym lub mniejszym nurtem.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2006 - 15:25
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Należy jeszcze zauważyć ze nie jest to prawdą we wszystkich przypadkach. Trzeba sobie pod nosem spiewać "dust yourself up and try again". Jak nie z tą to z tamtą. A co do tego że "w anime są tylko piękkne dziewczyny". U nas też kwestia tylko taka że "beatuy is in the eye of the beholder" czyli ten kto patrzy ocenia co jest piękne i tyle. A w anime, jeśli masz inne zdanie niż autor anime to leżysz...
Pozatym obraz z ekranu(nieważne czy to LCD, plazma czy inny) to tylko zbór punktów swiatła a nie dziewczyną. Kto chce się dowiedzieć jak mylący moze być obraz niech zajrzy do historii Anglii i poszuka epizddou o amorach Henryka VIII i Anny Kliwijskiej. Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2006 - 11:20
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Jeśli już mowa o dziewczynach w anime to nie wiecie jak w Japoni dziewczyny podchodzą do chłopaków oczywiście że w anime jest to trochę podkolorowane ale mimo wszystko tam może być trochę inaczej.

Ale widocznie ci którzy tworzą anime wolą żeby było tak a nie inaczej chociaż w wielu anime to również chłopakowi bardziej zależy na dziewczynie niż odwrotnie.[/url]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits