Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 14:47
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
To powinno trafic do tematu o broni palnej. Wink

1.IggI, moralność a honor to dwie różne sprawy. Kodeks Bushido na przykład nie ma nic wspólnego z moralnością.

2.Jeśli pierwsza linijka była do mnie to: nie obchodzi mnie czy mają wolę życia, czy nie, dla mnie to będa tylko króliki doświadczalne, a jeśli zaczną się buntować to... poszuka się nowych królików Twisted Evil .

Dlaczego być przeciwnym karze śmierci? Po co trzymać seryjnego gwałciciela i mordercę w więzieniu skoro mozna go o wiele taniej i okrutniej dla niego, spalic na krześle elektrycznym. Dlaczego myślicz, że dożywotnie więzienie sprawi, że zacznie zastanawiać się nad tym co zrobił? Dla takich jak oni to żadna kara, tym bardziej w naszym kraju, gdzie po czymś takim mógłby wyjść nawet po dwóch latach za dobre sprawowanie.

A to akurat powinno iść do "Rozmów o polityce" Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 17:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
IggI, moralność a honor to dwie różne sprawy. Kodeks Bushido na przykład nie ma nic wspólnego z moralnością.

Jak pisał Nitobe Inazo "etos samurajski kształtował się od okresu Heian. Największy nacisk, zgodnie z konfucjańskimi zasadami pięciu powinności, kładziono na lojalność wobec pana i zachowanie honoru, wykształcenie, powściągliwość w mowie i zachowaniu i dzielność w walce." więc czym jest honor?
Czy mozna zachowac honor postepując nieetycznie? Mordując bezbronnych, popisując się swoją siłą? Sądzę że to już wykracza poza ramy Bushido.

Cytat:
Po co trzymać seryjnego gwałciciela i mordercę w więzieniu skoro mozna go o wiele taniej i okrutniej dla niego, spalic na krześle elektrycznym.

Okrutniej będize przez chwilę, ja bym wolał żeby się męczył przez resztę życia i przeklinał dzień w którym zabił każdego ranka i za każdym razem nim pójdzie spać. Nic nie mówiłem o dożywotnim więzieniu (toż to jak hotel) tylko o obozie pracy a jest subetlna różnica. poczytaj Archipelag G.Uł.A.G to się dowiesz na czym polegała... Wink

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LinDOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 17:42
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 05-11-2005

Sk±d: Boring Town

Status: Offline
Popisywanie się swoją siłą poprzez zabijanie niewinnych ludzi, jest niehonorowe.
Robienie eksperymentów na ludziach nie ma nic wspólnego z honorem, prędzej z etyką, ale ja uważam, że nie ma miejsca na etykę w nauce.

A, miałeś na mysli obozy pracy! To akurat jest świetny pomysł, jeszcze tyko dodać do takiego obozu sektor naukowy do eksperymentów na ludziach i mamy świetne miejsce do lokowania przestępców(będą pracować i przysłużą się nauce).
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YamanekoOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 19:49
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 14-09-2005

Sk±d: ToruÅ„

Status: Offline
Przepraszam, że się wtrącę, ale chciałbym podać swój tym na Czarny Charakter; na moje to Legato Bluesummers z Triguna; No i oczywiście Vegeta z DB Wink

_________________
Nie bierz życia zbyt poważnie, i tak nie wyjdziesz z niego żywy.


Ostatnio zmieniony przez Yamaneko dnia 22-08-2007 - 22:56, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 20:33
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Pytanie 1.
IggI napisa³/a:
Pierwsza sprawa, czy ja pytałem o statystyki? Nie, spytałem co zrobiłby LinD (albo każdy inny).
Pozatym Thondor, czy to co powiedizałeś znaczy że jeśli ktoś jest złodziejem to ty też masz do tego prawo?

Przytoczony przez Ciebie cytat był odpowiedzią na pytanie:
IggI napisa³/a:
Zaraz, czy zabijanie cywili nie uwłacza honorowi wojskowego?

SÄ…dzÄ™, że moja wypowiedź byÅ‚a jasna – pytaÅ‚eÅ› o honor wojskowych, ja przedstawiÅ‚em swoje stanowisko w tej sprawie.
IggI napisa³/a:
Jeśli wyznajesz zasady w tym stylu to ciekawe kiedy dojdziesz do wniosku że "skoro wielu kradnie (słychać o tym non-stop w wiadomościach) to może i ja powinienem?"
To samo można odnieść do każdej innej zasady moralności... morderstwa, gwałty. Wiele osób to robi... tylko co z tym całym... jak to sie nazywało... honorem? Wink
To ze robiÄ… to od dawna i w sumie jest ich wielu nijak nie czyni tego moralnym ani poprawnym. Sad

Proszę byś nie zarzucał mi tej mentalności. Wywołuje ona u mnie jedynie wstręt i gniew. Boleśnie odbieram również sugestie co do mego honoru, lub raczej jego braku, nie raz już życie dało mi w kość ze względu na ów honor właśnie. Co do mojej poprzedniej wypowiedzi, opisałem tylko jak sytuacja wygląda w rzeczywistości; to wcale nie znaczy, że akceptuję taki stan rzeczy.
BTW: Czy negowanie mojego honoru nie jest afrontem? Smile
Zgodzę się z tobą, że
IggI napisa³/a:
To ze robiÄ… to od dawna i w sumie jest ich wielu nijak nie czyni tego moralnym ani poprawnym.

Smutne jest to, że nie wszyscy się zgadzają z Twoją opinią. Sad
Pytanie 2.
IggI napisa³/a:
Znów pomyłka bo pytałem nie o pluton ale o konkretną sytuację: Czy jeśli będziesz przestępcą i zostaniesz złapany to porzucisz wolę życia? Nie? To czemu oczekujesz tego samego od innych? Wink

Wydaje mi się, że nikt nie porzuci woli życia, podobnie jak nikt nie będzie chciał poddać się karze. Czy to znaczy, że nie należy karać? Przecież sam ukarany byś być nie chciał. W przytoczonej przez Ciebie sytuacji kara polega właśnie na tym, że jego chęć życia zostaje zignorowana, a żywot przerwany.
IggI napisa³/a:

Jestem przeciwny karze śmierci bo póki człowiek nie nauczy się przywracać życia mozna zbyt łatwo stać się ofiarą "pomyłki sądowej", takich ludzi trzeba trzymać do konca życia w obozach. Najlepiej w takich by zastanawiali się każdego dnia czemu nie popełnili samobójstwa zaraz po morderstwie. Musieliby pracować, a jakiekolwiek zarobione przez nich pieniadze wyrokiem sądu przekazywanoby rodzinie ofiary. #evil

Tu się różnimy. Ja jestem zwolennikiem kary śmierci.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 21:50
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Moment... W wypowiedziach Thindora czuje nutke pacyfizmu-anarchizmu... Dobrze wnioskuje?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 20-11-2005 - 22:02
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Nie.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 00:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
Wiec czemu mowisz, ze kazdy zolnierz to morderca?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 06:37
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
Mike napisa³/a:
Wiec czemu mowisz, ze kazdy zolnierz to morderca?

Gdzie powiedziałem coś takiego?
Chodzi mi o to, że wśród nich często zdarzają się gwałciciele i mordercy. Mam tu na myśli oczywiście sytuację konfliktu zbrojnego, gdy ludziom puszczają hamulce i robią rzeczy, których w innej sytuacji by nie zrobili. Trzeba naprawdę silnej woli, by wówczas kierować się honorem - to chciałem powiedzieć.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 11:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
kazdy zolnierz to morderca?

Warte zastanowienia, kiedy żołnierz (człowiek służący swoim zyciem dla bezpieczeństwa i nadstawiający karku dla kraju) staje sie mordercą?
Czy można tym słowem objąć lotnictwo US Army które walcząc z terrorystami zrzuca tzw. "pięćsetfuntówkę' na cały dom gdzie się znajdują?
Wszak robią to by oszczędzić ryzyka towarzyszom którzy musieliby ryzykować i zdobywać pięc godzin jedną iracką chałupę, więc wyobraźcie sobie że zdobywanie jednego miasteczka trwa tydzień.
Z drugiej jednak strony, czy można zrzucić bombę jeśli powstańcy zabarykadowali się w domu gdzie siedizała bogu ducha w inna rodzina, albo w szkole?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 12:19
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Warte zastanowienia, kiedy żołnierz (człowiek służący swoim zyciem dla bezpieczeństwa i nadstawiający karku dla kraju) staje sie mordercą?
Czy można tym słowem objąć lotnictwo US Army które walcząc z terrorystami zrzuca tzw. "pięćsetfuntówkę' na cały dom gdzie się znajdują?
Wszak robią to by oszczędzić ryzyka towarzyszom którzy musieliby ryzykować i zdobywać pięc godzin jedną iracką chałupę, więc wyobraźcie sobie że zdobywanie jednego miasteczka trwa tydzień.
Z drugiej jednak strony, czy można zrzucić bombę jeśli powstańcy zabarykadowali się w domu gdzie siedizała bogu ducha w inna rodzina, albo w szkole?

Należy też wziąść pod uwagę, co rozumiemy pod pojęciem "terrorysta". Ostatnio modne jest nadużywanie tego określenia, np. władze rosyjskie mówią o terrorystach czeczeńskich. Pamiętajmy, że już Hitler nazywał terrorystami i przestępcami polskich powstańców. Mam pytanie: gdzie według Was przebiega granica, za którą powstaniec staje się terrorystą i jak daleko można się posunąć w walce o wolność?
Co do pytania IggI'ego:
Nie uważam, aby żołnierza wykonującego rozkazy przełożonych można nazwać mordercą. Niezależnie od własnych poglądów ma on najczęściej dwa wyjścia: wykonać rozkaz lub stanąć przed sądem polowym. Nie można też przesadzać z humanitaryzmem w realiach wojny - oczywiste jest, że żołnierze będą starali się przede wszystkim ochraniać życie swoje i kolegów, zwłaszcza walcząc na obcym terytorium, gdzie los miejscowej ludności ma dla nich znaczenie drugorzędne...
Uważam, że żołnierz staje się mordercą, gdy szafuje życiem ludzkim, zabija dla przyjemności lub korzyści, a nie z konieczności.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 12:32
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
z konieczności

Czyli dlatego że ktos mu nakazał? Nie jesteś przeciez maszyną ani komputerem. Oczywiście że żołnież strzelający do bezbronnych cywilów na rozkaz przełożonego, nie ponosi całej winy ale bez przesady, kim on bedzie jak wróci z wojny?
Nie dostanie czegos w sklepie i co? Zastrzeli sprzedawcÄ™?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ThondorOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 12:42
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 25-10-2005

Sk±d: Bydgoszcz

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Cytat:
z konieczności

Czyli dlatego że ktos mu nakazał? Nie jesteś przeciez maszyną ani komputerem. Oczywiście że żołnież strzelający do bezbronnych cywilów na rozkaz przełożonego, nie ponosi całej winy ale bez przesady, kim on bedzie jak wróci z wojny?
Nie dostanie czegos w sklepie i co? Zastrzeli sprzedawcÄ™?

Tak, właśnie dlatego, że ktoś mu kazał. Jeżeli nie wykonałby rozkazu postawionoby go przed sądem polowym, a ten oskarżyłby go w najlepszym wypadku o niesubordynację, w najgorszym zaś o zdradę. Kim on będzie jak wróci z wojny? A kim by był gdyby strzelał tylko do wojskowych, nierzadko swoich rówieśników, lub nie daj Boże, piętnasto-, szesnastolatków? Do których strzelałby tylko dlatego, że urodzili się po drugiej stronie granicy? Wojna jest okrutna. To smutne, ale prawdziwe.

_________________
Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-11-2005 - 22:19
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Wojna jest okrutna. To smutne, ale prawdziwe.

Tego nie neguję ale gdybym dostał rozkaz zastrzelenia bezbronnej rodziny wolałbym sąd wojenny.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-11-2005 - 01:21
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Tak, właśnie dlatego, że ktoś mu kazał."

Thondor wykazuje laikat... khem, laicyzm. Nawet w slynacej z dyscypliny armii izraelskiej sa sytuacje, gdy zolnierz moze odmowic wykonania rozkazu. A w armii USA to juz w ogole caly system jest... Zwroccie uwage na filmy - np. w "Cienkiej czerwonej linii" porucznik odmawia pulkownikowi przeprowadzenia ataku frontalnego, i wcale nie dostaje w czape, ale zgarnia Purpurowe Serce. O, albo "Karmazynowy przyplyw" - pierwszy oficer odbiera kapitanowi dowodztwo okretu, bo nie zgadza sie na wykonanie jego rozkazow. I takie sa realia.

Tak wiec nie dramatyzujmy. A to, ze byl rozkaz, to tym chcieli sie usprawiedliwiac SS-mani. A czasy sa juz inne...

"Kim on będzie jak wróci z wojny?"

Zalezy, wykonania jakiego rozkazu odmowil. Bo nie zawszejest tak, ze odmawiajacy ma racje.

"Do których strzelałby tylko dlatego, że urodzili się po drugiej stronie granicy?"

Thanda znow dramatyzuje. Wojny po to, by zabic ludzi po drugiej stronie granicy, sie nie toczy. Uzasadnienia sa inne. Niepodleglosc, obrona interesow politycznych i gospodarczych, zwalczanie separatystow, zwalczanie przestepcow. Tos a glowne powody. I jesli w trakcie, dajmy na to, operacji armii kolumbijskiej przeciw plantacjom koki prowadzonym przez partyzantow z FARC okaze sie, ze czesc ochroniajacych plantacje bojowkarzy jest nieletnia - to coz, sorry, Winnetou, trzeba bylo o tym pomyslec gdy sie zapisywales, koles.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits