Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2003 - 15:38
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Łooo przeczytałem dwa razy i już teraz mniej więcej wiem o co biega w tym okraśleniu... choc też twarde SF moze być dla niektórych nie aż tak twarde... wysto zalezy chyba od tego jak kto lubi SF... ale nie wtrącam sie do waszego tematu Wink ja juz swoje sie dowiedziałem Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-09-2003 - 23:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
dawalem w wyszukiwarce ale nie znalazlo wiec napisze... a czy ktos z was czytal moze 'Mroczna Wieze' Stephena Kinga?? Taki ni to horrorek, ni to fantasy, ni to s-f. taki misz-masz kilku gatunkow. ale czyta sie to bardzo przyjemnie. na razie jestem po pierwszym tomie, ktory opowiada o przygodach rewolwerowca i jego poszukiwaniu pewnego czlowieka. sama ksiazka z tego co wiem jest coraz bardziej zmaotana w miare uplywu czasu. jest tego w tej chwili 5 tomow a ma byc piec. kazdy nastepny jest grubszy od poprzedniego o dobre kilkaset stron, jednym slowem sporo czytania. wlanie mam w domu drugi tom i na dniach wezme sie za niego.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2003 - 13:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Eeeee... W tej chwli 5 tomow a ma byc piec??????????? O_O

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2003 - 19:27
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



no wiecie - chodzilo mi o taki hardcore.... bedac szczerym nie wiem jak to mam wyjasnic... Embarassed

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-09-2003 - 12:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
sorki moja pomylka. 7 ma byc, chyba ze znow cos pochrzanilem Smile

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-09-2003 - 20:55
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
pierwszy raz na tym działe i nie wiem co skrobnąć, no dobra napisze co ostatnio wygrzebałam z piwnicy (tak moi drodzy, kto nie ma dużego mieszkania, szafek, i takich tam, książki trzyma w piwnicy, ale sajgon): "Ludzie jak bogowie" Sniegowa i moim skromnym zdaniem kończy się to tak, ze spoko można by było dalej to kontynułować Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2003 - 05:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



offtop - ciach! -moderator

co do 'twardej' fantastyki - e.g. J.Wyndham, F.Hoyle, A.C.Clark...

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-10-2003 - 16:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
"Wampir Vittorio" Anne Rice nie dorósł poprzednim tomom do pięt. Ale to było melodramatyczne i głupie!!!!!!! ;_;
Ja chce wiecej Lestata i spółki, a tu autorka zrobiła z wampirów satanistów!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zombiak
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2004 - 13:46
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-04-2004

Skąd: łódzkie

Pragnę gorąco polecić dwie... ekhm... baśnie. Wiekowe już są, to fakt. Jednakowoż tak wspaniałej atmosfery brakuje mi w książkach "dla dorosłych"...

1--- S.C. Lewis - "Opowieści z Narni"

Na pewno kojarzycie serial, który swego czasu przewinął się przezs naszą telewizję... "Lew, czarownica i stara szafa"... "Srebrne krzesło"... Moje dwie ulubione historie tego cyklu. Pamiętacie jeszcze historię dzieci, które pewnego dnia przez starą szafę dostają się do Narni -- tajemniczej i pięknej krainy rządzonej przez boga-lwa Aslana?? Jesli ktoś nie przeczytał- niech nadrobi braki, nie pożałuje.

2--- A. Lindgren - "Bracia Lwie Serce" Tutaj równiez dzieci dostają się do krainy (wzorowanej na średniowieczu, kiedy to mężni rycerze... itd. itp.) zwanej Nanigalja ( nie jestem pewna pisowni ). Różnica jest zasadnicza - Z tej krainy nie ma już powrotu do naszego swiata, dzieci trafiają tam po śmierci. Spokojna zazwyczaj kraina stoi u progu wielkiego zagrożenia... Baśn ta jest (jak dla mnie) niezwykle mroczna, zwłaszcza jak na lekturę dla dzieci. Natężenie występujących w niej uczuć (walka z chorobą, miłość braterska silniejsza od smierci) wręcz oszałamia. Najwięksi twardziele uronili na moich oczach łezkę w trakcie lektury...

_________________
Calm down,
--------sloooowly...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-04-2004 - 19:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
oj prawda, prawda, ja roniłam łzy jak krokodyl.
a czytałam to w 6-tej klasie podstawówki. lindgren w ogole dobrze pisała wg mnie, ale ta jej basn poleciłabym własnie staruszkom, jak my, a nie dzieciom....
najbardziej mnie rozwaliło w tej ksiażce, ze....kiedy dotarli juz do tej nangijali, czy jakośtam, i tak się poświęcili.....i bohaterka nawet tam pozwoliła im umrzeć z ran. To w ogóle nie była bajka tylko jakiś sadyzm (tak uważałam w 6-tej klasie).
niemniej teraz uważam, ze to jedna z najlepszych ksiązek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2004 - 19:33
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
skończyłam czytać przed chwilą książkę Jacka Piekary pt: "Sługa Boży"
To naprawde ciekawa i wciagająca książka ^0^.
Tak w wielkim skrócie - opowiada o inkwizytorze i jego pomocnikach, którzy stają w obliczu róznych sytuacji... no i niby takie to normalne, powiecie? sredniowiecze itepe? ok, ale wiara w imieniu której staje główny bohater troche odbiega od "normy". Świat przedstawiony nie jest wcale milutki, mamy tam duzo róznych pomysłów - i czarodzieje, i "wilkołaki" na świecie pleni się brutalnośc a zycie nie jest warte zbyt wiele. Całośc opowiedziana z punktu widzenia bohatera, którego lubi się niemal jak bohaterów "czarnej kompanii". czyli niby dobrego, ale złego, a w ogole to i tak czytelnik ma na ten temat wlasną opinię ;]

Ja gorąco polecam, to się czyta bez odrywania oczu od ksiązki ^0^.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-06-2004 - 21:27
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
jestem w trakcie ;]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-06-2004 - 17:45
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
A juz jestem za drugą częścią - "Młot na czarownice"
To też było super - chcę się wreszcie dowiedzieć kim jest grubas ratujący głównego bohatera... panie Jacku, do dzieła proszę XD
Super czytadło w każdym razie, wydaje mi się, ze odrobine lżejsze niż część pierwsza, ale też wiele się dzieje, są wampiry, są prawdziwe najazdy inkwizycji na miasto, są pokrętne pomysły i duzo niedomówień. I anioły, które potrafią być niezłymi...ekhem....wrednymi stworzeniami (żeby tylko żaden tego nie usłyszał Razz). Bardzo lubię, kiedy główny bohater jest równoczesnie narratorem - to on opowiada co się dzieje, wydarzenia są opisane z jego punktu widzenia - no i oczywiście co chwilę wtrąca swoje komentarze^^

Bohater nazwał w każdym razie sam siebie sługą bożym, młotem na czarownice i mieczem aniołów, więc czekam na część trzecią ;3
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mayumayuOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2004 - 21:20
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 20-06-2004



Status: Offline
Senyuutei Enchoo "Dziwna historia o upiorach z latarnią w kształcie piwonii"- powieść awanturniczo- fantastyczna, historia o grupie osób, których przeznaczenie łączy z sobą, na początku pewien samuraj zabija pijaka, który się o to "prosił", dalsze perypetie tego samuraja,los jego córki, służącej, sąsiada, syna zabitego i innych istot ludzkich, z upiorem w tle. Książka przedstawia hierarchię wartośći ludności starej Japonii, zachowania i obyczaje samurajów (i tych złych i tych dobrych), podłość złych ludzi, rozpruwanie brzucha, poświęcenie, miłość (też cd miłości nieboszczki), przeznaczenie, itp, itd.
Gorąco polecam, lekturę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.


Ostatnio zmieniony przez mayumayu dnia 11-07-2004 - 21:57, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2004 - 21:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Pytanie: czy komuś z Szanownych Forumowiczów udało się położyć łapki na "Ciemnych Materiach "?

Reklamują to zawzięcie jako "cos dla wielbicieli Harryego Pottera i Władcy Pierścieni", co świadczy że;
a) za reklamę wzięli się nowicjusze (ew. rodzina autora)
lub teĹź
b) to bedzie pomięszanie z poplątaniem które możnaby spróbować, zobaczyć bo a nóż (a widelec) trafi się coś fajnego...

Stąd to pytanie...
A przyokazji jakby co jest to trylogia...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits