Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-04-2003 - 21:27
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Mam małe pytanko... czy ktos czytał moze "smocze królestwo" autorstwa R.A.Knaacka (tego od Humy i Kaza) kupiłem własnie sobie "Mrocznego Rumaka" z tej serii.. czytam to jak znajde czas czyli prawie wogóle i narazie jest to zwyczajna książka .. chciałem się dowiedzieć czy potem się rozkręca czy dalej pozostaje taka sama...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2003 - 00:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Chciałbym polecić Żywioł ognia Margareth Wells. Jak nie lubię powieści pisanych przez panie, tak ta stanowi jeden z bardzo nielicznych wyjątków. Jest po prostu świetna. Oczywiscie jest on i ona, przyzwoicie zrobione intrygi, wojna etc. Przyt tym cały czas autorka dba o tempo akcji ani razu nie uciekając się do tanich chwytów typu. pojawienie się przeciwnika, który wyskakuje niczym królik z kapelusza, albo główny bohater dowiaduje się czegoś sobie tylko wiadomym, nijak nie wytłumaczalnym przez logikę, sposobem. Mocną stroną jest również niebanalny opis postaci oraz pokazanie ich indywidualizmu. Przy czym to wszystko jest napisane bardzo lekkostrawnie i nieźle przetłumaczone. Przyznam, że dla mnie, to jedna z najlepszych powieści fantasy ostatnich lat.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AnathaeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-05-2003 - 21:45
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 18-05-2003

Skąd: Jelenia

Status: Offline
Joko że nikt jeszcze nie wspomniał to chciałam bardzo bardzo polecić cykl SF Barrayar (Lois McMaster-Bujold) 9 tomów wydano już 8 ^___^
1 tom "Strzępy honoru" właściwie nie wiem co by napisać żeby sie nie rozpędzić i nie popsuć wam przyjemności. Tą książke warto przeczytać chociażby dla samego epilogu... Trwa wojna między Kolonią Beta (wybitnie stechnizowana społeczność) a Barrayarem (100 lat wcześniej wyszedł z feudalizmu i b. szybko przysfaja sobie osiągnięcia współczesnej mu techniki). Na nowej planecie nadającej się pod kolonizacje spotykają sie kapitan zwiadu naukowego Bety Cordelia Naismith i i zdegratowany admirał Bearrayaru Aral Vorkosigan. Galeria postaci jest naprawde niezwykła. Pomimo, że 1i2 tom są tymi pisanymi na poważnie to i tak jest świetny humor, ciekawe rozwinięcie, wątek romansu też jest, ale... o ile dobrze pamietan to w 1 części pojawia sie zdanie, mniej więcej. Zakochałem się w tobie kiedy wymiatowałaś na moje buty.
3 tom i kolejne opisują perypetie Milesa syna Cordelii i Arala. I tu przydadzą sie chusteczki. Mnie zdarzało się dosłownie dławić ze śmiechu.

Jak ktoś to przeczyta opisze lepiej.
Ja puplicystą nie jestem ale i tak mam nadzieje, że udało mi się was przekonać i przeczytacie Barrayar. Warto!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-06-2003 - 11:26
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Juz bardzo, bardzo niedługo pojawi sie Vittorio Anne Rice ^_____^
I znów powrót do wampirów, eh, brakowało mi tego tematu ostatnio w literaturze i w ogóle......niby jeden z wielu wątków folklorystycznych, ale działa na wyobraźnie jak niewiele innych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2003 - 19:06
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Trzymam włssnie w łapkach "wampira Vittorio". 232 strony, papier klasycznej jakości, czyli wiecie jaki, 29 zetów ;_;
na temat treści niewiele jeszcze moge powiedziec, ale zrelacjonuje jak tylko przeczytam. w kazdym razie ciesze sie, ze to wydali. hope, ze reszte sagi o wampirach tez jeszcze wydadza^_^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-09-2003 - 19:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Czy pani Rice ma dobre książki?? jedno z czym miałem kontakt to z filmem "królowa przeklętych"... warto poczytać czy nie??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-09-2003 - 21:37
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
"królowa potępionych", gwoli scisłości ;P
Ksiązki Ani Ryż są...charakterystyczne, hehe, jednym się bardzo podobaja, inni ich wrecz nie trawią. Ogladałes "wywiad z wampirem"? To był film na podstawie jednej z jej ksiązek. Królowa Potępionych jest trzecim tomem z tej sagi. Mi sie podoba, ale polecam czytanie od poczatku ;P
Poza tym Rice słynie z np trylogii erotycznej o spiącej królewnie (ehhh.....@_O) , sagi o czarownicach ;P i obyczajówek, które osobiście uważam za bardzo dobre. polecam np "skrzypce"
Magnus, sam musisz się przekonać które oblicze Rice bardziej trafia w Twoje gusta, bo ma dośc szerokie spektrum twórczości^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2003 - 12:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Oki pomyśle nad kupnem Very Happy

co królowej to znałem tylko oryginalny tytuł i myślałem że tak go przetłumaczyli ale widać się myliłem...

"wywiadu" nie oglądałem Sad (dziwne co nie) ale po "królowej" miałem pozytywne odczucia... jeżeli książki są tak dobre jak film to chyba się sprawie... ale narazie mam DL na głowie "Ostrze Burzy" i nie mam czasu tego skończyć... ale jak przeczytam to zobacze

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2003 - 20:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
kupiłam dziś "smoki upadłego słońca", 1 tom z cyklu wojny dusz, tez z DL, zaraz zabieram sie za czytanie^0^ widziałam już tam imię tas i laurana, wiec może będzie o starych dobrych czasach? ::pełna nadzieji:: a nawet...moze bedzie tam raistlin??????
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-09-2003 - 23:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
plisu plisu jak przeczytasz to powiedz czy warto kupić Smile i o czym to wogóle jest ... u mnie jakoś DL ma pierwszeństwo jakos lubie ten swiat ale pisałem już o tym w temacie o DL

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-09-2003 - 09:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
nie ma sprawy. Ale wczoraj miałam się zabrać za czytanie tego, a zabrałam się za czytranie "Wyznań gejszy", i tak mnie wciągnęło, ze nawet DL nie ruszyłam^^" A ponieważ jestem dopiero w połowie, to pewnie dziś już nie rusze ^.^
W ogóle super książka, jeśli lubicie poczytać coś o Japonii. Bohaterka (ona opowiadała swoje dzieje autorowi książki) mówi o swoim zyciu, jak została sprzedana na nauką, jak została gejsza, czego i jak trzeba się nauczyć, żeby nią być (ciekawostki o kimonach, o fruzurach, o tym charakterystycznym "białym" makijazu...) A wszystko opisane ładnym i niemęczącym językiem. Polecam ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2003 - 17:12
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



tak wylece z klasykiem - Brian Aldiss -> 'Non-Stop'. Jedna z najlepszych 'twardych' SF jakie kiedykolwiek czytalem {nie tylko moja opinia!} - goraca polecam!

Expanse to your ego!

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2003 - 22:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
Jaczak, wymień 5 tytułów "twardych" SF, oki? Musze się w czyms połapać.........
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2003 - 23:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
co to jest "twardy sf"?? pierwszy raz słysze takie coś?? Confused moge prosić o tutoriala tzn wytłumaczenie tego określenia??

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2003 - 15:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
teoretycznie to sf pełny technokracyzmu. Mówi o rzeczach np z przyszłosci, i wyjasnia dokładnie jak tam co funkcjonuje, z czego zbudowane itepe.
ale przede wszystkim twarde sf jest oparte mocno na rzeczywistosci, nie ma "odbiegnięc" od zasad funkcjonowania naszej rzeczywistosci. Czesto też od historii. Dlatego dzieją sie raczej w przyszłosci^^ (ale przeszłosci tez, jesli jest na to dobre wytłumaczenie. Wszystko jest oznaczone w czasie zgodnie z naszym kalendarzem lub podany przelicznik, bez problemów mozna sie tam umiescic jako przodek lub potomek. jesli sa odbiegniecia to tez jest dobrze wytłumaczoneczemu tak a nie inaczej.
W innym rozumieniu, (które mi osobisci sie baaardzo nie podoba) twarde sf to sf poruszające tematyke wymagajaca główkowania, czyli ciężkostrawne i/lub rzeczy napisane koszmarnym jezykiem, bo autor tak ma...
well....w takim wypadku właśnie pod twarde sf ludzie zaliczają wszystko co meczyli dłuzej niz 3 dni ;_;

...przeczytałam to co napisałam i musze wyjasnić: nie wszytsko co mówi o przyszłości, czy gdzie są jakieś nowe technologie itepe jest twardym sf. jeśli nie ma objasnień a autor nie rozbiera choć trochę swych sprzetów (objaśnia zasady funkcjonowania społeczeństwa w jakiejś rzeczywistości/analizuje modele zachowań/bawi się bardzo w psychiatre - do wyboru i dopisz jeszcze kilka ;P) to to nie jest twarde sf. Wiesz, ten gatunek pisza myśliciele i naukowcy, lub ludzie z takimi skłonnosciami. Coś wymyslaja, mają idee i przelewaja je na papier. Czy słyszałes już, jak wielu naukowców mówi, ze wymyslili to lub owo bo przeczytali cośtam? hehehe....
I dochodzimy do sedna, czyli które książki zaliczacie do twardych sf? Jaczak, tytuły poproszę^^
lub podaj inne tłumaczenie, jesli nauczono Cie jakiegoś innego rozumienia pojecia twarde sf.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits