Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KellyOffline
Temat postu: Kimi Ga Nozomu Eien  PostWysłany: 07-08-2004 - 23:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Romansidło do kwadratu, wyciskacz łez z standardowym zakończeniem, co zasadniczo wiadomo od początku. Trochę zatrąca o kino brazylijscie, ale ma tylko czternaście odcinków, dlatego daje sie oglądać. Podobało mi się, w kazdym razie. Oczywiście jest on i dwie one. Jedna go kocha, ale wciska go w ręce drugiej. Tyle, że ta druga ma wypadek i zapada w śpiączkę. Budzi sie po trzech latach no i właśnie o tym opowiada cykl: życie i wzajemne relacje trójki ludzi. Ładnie rysowane przy tym.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kjabolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-08-2004 - 13:23
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-05-2004

Skąd: Eternal

Status: Offline
mi się bardzo podobało, ma coś w sobie, ja czułem się po obejrzeniu tej serii troche zmieszany
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
CaliOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2004 - 02:01
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 11-05-2004



Status: Offline
Czy ja wiem czy takie romansidło w ktorym wszystko bylo znane od poczatku? Historia jest od poczatku tragiczna ,gdy dziewczyna nie moze wyrazic swoich uczuc ,tym bardziej ze jej "chłopak" w ktorym ulokowala swoje uczucia jest juz zarezerwowany dla innej ,przy okazji jej najlepszej koleznaki po 2 odcinkach podobnie myslalem ,ze jest to kolejne glupie romansidło ale na końcu 2 episoda cos mnie ruszyło ,przecierz to nie moze sie tak skonczyc ,dziewczyna laduje w szpitalu ,a chlopak obarcza wina za ten wypadek siebie i sie zalamuje ,akcja 3 odcinka przenosi sie kilka lat pozniej ( chyba to 6 lat minelo od wydazen z pierwszych 2 ) gdy spotyka siostre Suzumi, Akane ( dziewczyny ktora miala wypadek i ktora jednoczesnie byla jego dziewczyna ze szkolnych lat ). W tym momencie zaczyna sie problem ,gdyz Nasz bohater zwiazal sie ,a moze proboje sie zlaczyc z Mitsuki najlepsza kolezanka Suzumi. Cala sytuacja sie kompliku gdy Suzumi budzi sie i Akane prosi naszego bohatera zeby gral "szopke" ,ze niby nie minelo tyle lat jakby wypadku wogle nie bylo ,ale to trzeba zobaczyc.

Moge powiedziec ,ze jest to jedne z najlepszych anime jakie do tej pory ogladałem ,nie ma tam ,żadnej wartkiej akcji ,hakto litrów krwi czy całej masy dziewczyn w ponetnych bikini ,jest to anime hmmm ... mozna powiedziec z zycia wziete ,zyciowa rozterka czlowieka ktory nie wie ,co ma zrobic dalej ,ktory nie jest pewien swoich uczuc

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2004 - 22:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
powiem wam, ze bardzo mila odmiana po tych wszystkich roznych slodkich seriach, itp itd. Calkiem niezly dramat, chcociaz postawa tego goscia moze grac niezle na nerwach. Dziewczyna opiekuje sie nim 3 lata, on ja puszcza w kanal, wpycha ja w pijanstwo i w ramiona innych gosci. Samo zycie.

Btw-zastanawiam sie koncowki, czy Hayase wybaczyla mu na tyle, zeby zostac z nim dluzej, czy raczej dosc szybko dostal kopa w tylek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BunnyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-08-2004 - 23:44
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-10-2003



Status: Offline
jak dla mnie drugie Saikano - z tą różnicą, że tego nie mogłem obejrzeć do końća, na siłe, strasznie na siłe- jeszcze wypuścili w tym samym czasie H-gierke co świadczy już tylko o jednym

to nazywacie romansidłem? proponuje pooglądać troche starszych produkcji romansów- po których będziecie inaczej nazywali to co się teraz tworzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2004 - 06:58
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
nie mozna patrzec na wszystko przez pryzmat jednego tytulu. To jest jakas odmiana romansidla-dramatu, ale w tym momencie Kanon to tesh jest jakas pochodna. Z lekkich rom-dram moge podac ci: KOR czy Maison Ikkoku.
Kazdy tytul ma rozne koncepcje dotyczaca zawartych w sobie tychze gatunkow. Jedne dramy sa ciezsze, inne lzejsze. To zalezy od gustu tworcy.

Dla przykladu powiem-ogladalem Saikano, jakos mnie nie wciagnelo, tak poprostu jak mialem wolne, to dolookiwalem.
A Eien na tyle mnie wciagnal, ze 5 epizodow potrafilem obejrzec pod rzad nie znudziwszy sie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BunnyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-08-2004 - 14:16
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 19-10-2003



Status: Offline
Sheitan napisał/a:
nie mozna patrzec na wszystko przez pryzmat jednego tytulu. To jest jakas odmiana romansidla-dramatu, ale w tym momencie Kanon to tesh jest jakas pochodna. Z lekkich rom-dram moge podac ci: KOR czy Maison Ikkoku.

czy ja wyglądam na nowicjusza:D te anime to dla mnie podstawowe abecadło romansów Smile choć wole Maison Ikkoku, to KOR ma lepsze kinówki, dobre jeszcze są Mamaredo Boy oraz hana yori dango, tylko że to już troche inne romansy [z perpektywy dam]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZoisaiteOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2004 - 15:50
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 20-08-2004

Skąd: wwa

Status: Offline
Bardzo mi sie podobalo KGNE - na poczatku bylem bardzo zmieszany - nie wiedzialem co sie dzieje - na koncu przewidywalem zupelnie inne zakonczenie a tu cos takiego! Wogole to pierwsze anime z watkiem "trojkata" jakie obejrzalem. Historia tez taka troche podobna do historii matki w "Goodbye Lenin" - ona sie budzi po spiaczce a wszyscy udaja ze jest ok i tak samo jak bylo. Zastanawiajaca postacia byla dla mnie siostra Suzumiya Haruki - nic o niej nie wiadomo tak naprawde - i wogole postac taka niewyjasniona Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2004 - 19:40
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



imho 'kimi ga...' jest dobrą serią. może nie oglądałem zbyt wielu anime tego typu, ale to akurat bardzo przypadło mi do gustu. no i jest realistyczne [to zaleta, Wink]

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlquaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-12-2004 - 22:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 29-08-2003

Skąd: KrakĂłw

Status: Offline
Hmm dobre.. ale jakoś nie wciągnęło mnie bardzo.. tzn oglądałem w małych dawkach Smile

_________________
Elen sila lumen omentielvo!
Zapraszamy na DOJIcon7!
11 - 12 sierpnia 2007
www.dojicon.pl
Blog: www.alqua-londe.blog.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2005 - 07:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
Normalne ze standardowym zakonczeniem? Nikt tutaj nie jest "tym zlym" a happy end jest tylko dla dwojga z nich. Watpie zeby to bylo happy dla Haruki i Shinji'ego... samo zycie racja Sheitan :]
Cytat:
Btw-zastanawiam sie koncowki, czy Hayase wybaczyla mu na tyle, zeby zostac z nim dluzej, czy raczej dosc szybko dostal kopa w tylek.
wybaczyla wszystko scenka pod tym drzewem jest imo jednoznaczna :>

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2005 - 08:28
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Szczerze mówiąc nie szukam w anime realistycznego naśladowania życia, natomiast lubię logicznie poukładane rzeczy, które nie odbiegają od zdrowego rozsądku. Omawiane anime absolutnie nie odbiega.
Natomiast fakt, że uwazam, iż sprawa była wiadoma od poczatku jest oczywiscie bardzo subiektywnym spojrzeniem. Jednakże ogladałem je niedawno drugi raz z małżonką. Bodaj po pierwszym odcinku zapytałem ją, jakie przewiduje zakończenie, od razu powiedziała, ze dziewczyny się wymienią.
Czy, natomiast Akane jest taką tajemniczą postacią? Cóż, niezbyt rozumiem. Według mnie, to naprawdę super dziewczyna, znacznie fajniejsza od Haruki. Natomiast nie jest główną postacią, trudno więc, żeby podawano informacje szczegółowe właśnie o niej, a nie o głównych bohaterach.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nessOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-01-2005 - 08:45
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 20-03-2004

Skąd: spod 69

Status: Offline
heh tego ze sie wymienia bylem pewnien po 2 epie... tylko myslalem ze to sie wszystko inaczej potoczy i najbardziej zaskoczylo mnie ze kazdy posluchal glosu rozsadku a nie szedl za uczuciami do konca. Wszystko sie skonczylo happy ale imo kazde z nich przegralo a winnego nie ma (chyba ze ten kto spowodowal wypadek). Im dluzej nad tym tylulem mysle tym bardziej mi sie podoba :]
Akane jest pozytywna wiedzialem ze ktos peknie ale ze akurat ona

_________________
my eye is a camera
my feelings film
one hour to develop into my own newsreel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SakurciaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-02-2005 - 20:10
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 24-02-2005



Status: Offline
uwielbiam ogladac dramaty i lac do nich lezki, a w szczegolnosci te ktore koncza sie szczesliwie, KGNE bylo moim pierwszym anime o gatunku dramat i fakt zrobilo wrazenie
ciesze sie ze po drugim epizodzie nie wiedzialam tak jak wy jak to sie skonczy bo by mi to zespulo cale ogladanie
ale przyznam sie ze sadzilam do konca iz glowny bohater wybierze Haruke, pewnie dlatego ze jestem marzycielka i romantyczka, dlatego zakonczenie bylo dla mnie przykrym szokiem, po tylu ogladanych slodkich anime konczacych sie happy endem to bylo tak mocnym uswiadomieniem jakie jest prawdziwe zycie...nyu...nadal mi sie lezka kreci jak wspominam to anime, i zastanawiam sie czy on (imienia zapomnialam) nie zostal z Hayase z pewnej litosci lub wyzutow sumienia ze ona dla niego tyle zrobila a on ja ciagle krzywdzil...zauwazylam tez ze dla wszystkich skonczylo sie happy (tzn osiagneli to co chcieli) a Haruka nie...stracila najlepsza przyjaciolke i milosc, a w swej ksiazce zamknela swa gorycz i tesknote

_________________
Hakuna Matata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
smashfreakerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2005 - 15:05
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 17-02-2005



Status: Offline
Yoisho, yoisho, yoisho Smile

Tez sie dorzuce, niedawno obejrzalem i pochlonelem serie w dwa dni wiec w zasadzie to moge powiedziec ze mnie wciagnela Wink
Po pierwszym epie niedobrze mi sie troche zrobilo do tych sielankowych milosnych historyjek, ale autorow w pelni usprawiedliwia to w stosunku do tego real life ktore zafundowali od drugiego az do konca serii. Fabula mnie zaskoczyla dwa razy - raz jak sie okazalo ze widocznie zle przewidzialem zakonczenie i drugi raz - jak sie okazalo ze jednak dobrze przewidzialem Twisted Evil . Nie preferuje happy endow, ale okazuje sie ze bez tego jakis taki przydeptany czlowiek sie czuje. A ze nie identyfikuje sie z realistami to tak sie zwiazalem z postacia Haruki ze poczulem sie pod koniec az zdeptany.

_________________
Might be waiting for someone
Might be there for us to see
Might be in need of talking
Might be staring directly at me
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits