Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
chaos_spawnOffline
Temat postu: Eden 7 ^_^  PostWysłany: 04-08-2004 - 22:34
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 29-05-2004

Status: Offline
Po zdecydowanie za d?ugim czasie oczekiwania egmont zdecydowa? sie wreszcie wydac 7 cz??c a nast?pna dopiero za ho ho Sad , ale gdy w r?ce trzymam jeszce pachn?cy tomik wszelka z?o?c na wydawnictwo mija i towarzyszy mi tylko smutek ?e to tylko 216 stron... ech
Przeczyta?em mniej wi?cej po?owe i boje sie czytac dalej. Pedro w poprzednim tomiku bohater numer jeden do zabicia i poszlachtowania zosta? teraz przedstawinoy z innej strony , zrobi?o mi sie go po prostu ?al ( genialna manga !) zw?aszcza gdy przybli?ony zosta? jego zwi?zek z Manuela. Mimo wszystko Eliah wydaje sie nieust?pilwy w swoich morderczych sk?onno?ciach ( no i w sumie ma ch?opak racje gdy sobie przpomne biedn? Helene z poprzedniego tomu Crying or Very sad . Musze sie zebrac i dokonczyc ( i znowu 3 miechy czekania ).

InCo napisał/a:
wogóle nie pojmuj? co w nim widzi tyle ludu? przecie? to jest bardzo kiepskie =/

Niestety eden zdecydowanie nie jest kiepski, a liczba jego zwolenników wsród czytelników mang jest tego dowodem... w ko?cu to elita tego kraju Wink Very Happy [/quote]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
InCoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 08:46
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 04-08-2004

a, tak... elita... =='
skoro taka elita, to dlaczego nie ma nawet osobnego dzia?u na tym?e forum? Wink

dobra, ju? dobra, jak si? wybior? do Empiku <ostatnio chyba by? tom 1, przynajmniej tak mi si? wydaj? =/> spróbuje co?ik przeczyta? Wink
Wyggrana po waszej stronie :p

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 09:06
Czytelnik
Czytelnik

No i nie zawiod?em sie ! Autor zaskakuje na ka?dej stronie (genialna manga ! ) , a czytaj?c po prostu czujesz emoje bohaterów, byle wi?cej takich.

Ostatnio rozmawiaj?c z kumplami rozwin?? sie temat , jakoby eden by? manga szownistyczna !? Jak by nie patrzec wizerunek kobiet jest raczej do?c niekorzystny, zasadniczo mozna wyró?ni? podzia? na trzy grupy: narkomanki, zarabiaj?ce na ulicy i dzia?aczki organizacji przest?pczych... choc oczywi?ie cz?sto wyst?puje mieszanie sie obu grup ( zw?aszca pierwszych dwóch ). Jedyn? "normaln?" przedsatawicielka p?ci pi?knej wydaje sie matka g?ównego bohatera, choc pewnie o niej tez dowiemy sie czego? "ciekawego w nastepnych tomach. Juz abstrahuj?c od faktu ?e wysokie pozycje w herarchii zajmuja w przyt?aczaj?cej wiekszo?ci meszcy?ni , to zastanawia fakt , czy autor robi to podswiadomie ( jako meszcyzna faworyzuje meszcyzn ) czy tez umyslnie w spo?ecze?stwie przysz?o?ci chcia? naszej dominacji nad kobietami ? (mo?e mia? wizje Twisted Evil Wink )

kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 09:35
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, ?wiat kuli, droga mleczna, wszech?wiat, przestrze?, wi?cej przestrzeni....

Mam ju? tomy to 10, i uwierz ?e b?dzie si? dzia?o.Very Happy
Bardzo si? ciesze ?e zdecydowali si? wyda? tom 7.
Ale Eliah si? zmieni? od pierwszego tomu, zupe?nie jakby by? starszy o jakie? trzy lata, w pierwszych tomach to wygl?da na posta? z Akiry, mo?e Tetsuo. A teraz: bishiee. Very Happy

zandamOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 18:46
Czytelnik
Czytelnik

Dołączył/a: 21-06-2004

Cytat:
Mam ju? tomy to 10, i uwierz ?e b?dzie si? dzia?o.
Bardzo si? ciesze ?e zdecydowali si? wyda? tom 7.
Ale Eliah si? zmieni? od pierwszego tomu, zupe?nie jakby by? starszy o jakie? trzy lata, w pierwszych tomach to wygl?da na posta? z Akiry, mo?e Tetsuo. A teraz: bishiee.

Mo?esz zdradzi? co w nich by?o?? Twisted Evil

VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 19:59
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 25-01-2003

Ale na priv!!! I nie mnie XD Jeszcze zapomne i przeczytam, a Eden jest manga w ktorej spoilerow nie toleruje XD (do dzisiaj pamietam wstrzas pod koldra jak z latarka czytalam tomik 2 czy 3... Jak Keczua stanel na minie... Odwracam strone i totalny szok i bicie serca...) Zadnych spoilerow, blagam XD

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2004 - 20:15
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, ?wiat kuli, droga mleczna, wszech?wiat, przestrze?, wi?cej przestrzeni....

B?d? milcza? jak trup. Zreszt? jestem trupem. Twisted Evil

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2004 - 01:04
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Eh czy trzeba wychwala? go?cia o którym i tak wszyscy wiedz? ?e jest genialny? Very Happy Nie b?d? tego robi? bo wszyscy wiemy jaki talent ma Mr. Endo Smile
Dlaczego te 200 stron tak szybko mija?? No czemu??? ja nie wiem czy wytrzymam do nast?pnego tomika (w sumie z netu mog? sobie ?ci?gn??, ale chyba wol? "pierwsze czytanie" mie? standardowo na papierze Wink )

Chaos mam podobne jak ty odczucia co do Pedra, mi te? si? go?cia zrobi?o ?al (kurde a to przecie? tylko historia komiksowego bohatera, a autor bawi si? naszymi uczuciami...) Po tomiku 6 by? dla mnie poprostu czarnym charakterem, a tu lipa... I jak teraz go?cia nienawidzi??
A tak w ogóle to mam pytanko. Jak wam si? widzi zwi?zek Pedro z Manuel?? Bo w tych scenach w domku to my?la?am ?e on jest w niej zakochany, ale by?o tam te? ?e mówi? do niej "mamo" i "?e wyjad? razem z Marco i b?d? szcz?sliwie ?y?" czy co? takiego, podej?ewam ?e Marco to jego brat. Wi?c ja jednak s?dz? ?e on nie kocha Manueli mi?o?ci? do kobiety, a raczej widzi w niej swoj? matk? i np. dlatego nie chce si? z ni? kocha?...
Co do Eliaha to ?adniutki si? zrobi? i bardzo dobrze ^____^ chcia? pokazuje ?e ?rodowisko ma znacz?cy wp?yw na kszta?towanie sie charakteru cz?owieka, bo przecie? on nie lubi? przemocy, pó?niej si? z ni? oswaja? a na ko?cu dosz?o do tego ?e zabija maj?c 15 lat.
Co do kobiet to jest to chyba to samo co w przypadku Eliaha, autor pokazuje nam t? nieciekaw? stron? ?ycia - ?wiat przest?pczy i okrutno?? z nim zwi?zana, nie ma tutaj miejsca na po??dne kobiety, zreszt? nie tylko one, bo czy w tej mandze jest jakikolwiek pozytywny bohater??? Bo za takiego móg? uchodzi? Eliah, ale i jego teraz trudno uzna? za takowego skoro zabija ludzi i nie ma po tym wyrzutów...

Bardzo podoba mi si? to jak zbudowana jest historia w tej mandze, nie ma tutaj jakiego? konkretnego pocz?tku i punktu kupminacyjnego do którego d??? bohaterowie, jest to poprostu wycinek z ich ?ycia i to lubi?^^ (nie znosz? schematów pocz?tek - punkt kulminacyjny- koniec)

A jednak to powiem : GO?CIU JEST GENIALNY!!!! WSPANIA?Y I W OGÓLE!!! postawi? sobie o?tarzyk z edenów i b?d? bi? pok?ony ka?dego ranka^_^'

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2004 - 10:41
Czytelnik
Czytelnik

Cytat:
(w sumie z netu mog? sobie ?ci?gn??, ale chyba wol? "pierwsze czytanie" mie? standardowo na papierze

Co racja to racja, nie ma to jak dosta? w ?apki nowiutki tomik edenu.. niesamowite uczucie Very Happy

Cytat:
kurde a to przecie? tylko historia komiksowego bohatera, a autor bawi si? naszymi uczuciami..

Jak dla mnie to w?asnie o to chodzi .. ja nie móg? bym lubi? mangi/ksi??ki która nie wyzwala w czytelniku uczu?.

Cytat:
Jak wam si? widzi zwi?zek Pedro z Manuel?? Bo w tych scenach w domku to my?la?am ?e on jest w niej zakochany, ale by?o tam te? ?e mówi? do niej "mamo" i "?e wyjad? razem z Marco i b?d? szcz?sliwie ?y?" czy co? takiego, podej?ewam ?e Marco to jego brat. Wi?c ja jednak s?dz? ?e on nie kocha Manueli mi?o?ci? do kobiety, a raczej widzi w niej swoj? matk? i np. dlatego nie chce si? z ni? kocha?...

Mozesz mie? racje zw?aszcza bior?c pod uwage jak j? pobi? gdy chcia?a sie z nim kocha?, cho? jest to tez ciekawa reakcja w stosunku do kobiety która uwaza za matk? choc wcale nie tak niezrozumia?a , lecz wydaje mi sie ?e nich?? do stosunku z Manuel? mo?e wynika? równiez z faktu ?e kocha j? po prostu jak kobiete i pragnie ?eby i ona go pokocha?a a nie po prostu by?a mu za co? wdzi?czna, gdyby faktycznie do czego? mi?dzy nimi dosz?o Pedro móg?by sie poczuc jak jeszce jeden z klientów, moze po prostu czeka? na chwile a? sie przekona ?e jego mi?o?? jest odwzajemniona ? Jak na razie Manuela wybra?a narkotyki ale kto wie jak to sie rozwinie... ( jeszcze tylko 4 miesi?ce, jeszcze tylko 4 miesi?ce.. )

Cytat:
Co do Eliaha to ?adniutki si? zrobi? i bardzo dobrze ^____^ chcia? pokazuje ?e ?rodowisko ma znacz?cy wp?yw na kszta?towanie sie charakteru cz?owieka, bo przecie? on nie lubi? przemocy, pó?niej si? z ni? oswaja? a na ko?cu dosz?o do tego ?e zabija maj?c 15 lat.

Spokojnie mo?na by powiedziec ?e faktycznie to ?rodowisko wp?ywa na bohatera, lecz nie mozemy byc do ko?ca pewni czy tak jest na pewno , w ko?cu jego ojciec zabija? w podobnym wieku mimo ?e zosta? wychowany na szcelnie izolowanej wyspie?

Cytat:
Co do kobiet to jest to chyba to samo co w przypadku Eliaha, autor pokazuje nam t? nieciekaw? stron? ?ycia - ?wiat przest?pczy i okrutno?? z nim zwi?zana, nie ma tutaj miejsca na po??dne kobiety, zreszt? nie tylko one, bo czy w tej mandze jest jakikolwiek pozytywny bohater??? Bo za takiego móg? uchodzi? Eliah, ale i jego teraz trudno uzna? za takowego skoro zabija ludzi i nie ma po tym wyrzutów...

Wg. mnie Eliah nadal zas?uguje na miano pozytwnego bohatera, podobnie jak Sophia i juz na pewno Wycliff. Nie mo?esz porównywa? Eliaha do wychowanego w tamtym ?rodowisku przest?pcy który morduje dla zarobku , ?eby sie podliza? bossom, czy ?eby podnie?? swoj status w gangu... , zosta? sprowokowany, skrzywdzeni zostali ludzie mu bliscy mimo ?e nie zrobili nic co by zas?ugiwa?o na tak? kar?, jak dla mnie to jak najbardziej zemsta jest uzasadniona , okazanie s?abo?ci mog?oby sie tylko gorzej dla niego skonczy?.

Cytat:
A jednak to powiem : GO?CIU JEST GENIALNY!!!! WSPANIA?Y I W OGÓLE!!! postawi? sobie o?tarzyk z edenów i b?d? bi? pok?ony ka?dego ranka^_^'

Ja swój zbudowa?em po przeczytaniupierwszego tomu codzienie zansze tam ?wie?e kwiaty i modle sie o zdrowie pana Endo i o wieczn? wene twórcz? dla niego...

iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2004 - 13:09
M?odsza elita forum
M?odsza elita forum

Dołączył/a: 31-08-2002

Cytat:
Jak dla mnie to w?asnie o to chodzi .. ja nie móg? bym lubi? mangi/ksi??ki która nie wyzwala w czytelniku uczu?.

I w?a?nie dlatego on jest geniuszem Very Happy
chaos_spawn napisał/a:
Wg. mnie Eliah nadal zas?uguje na miano pozytwnego bohatera, podobnie jak Sophia i juz na pewno Wycliff. Nie mo?esz porównywa? Eliaha do wychowanego w tamtym ?rodowisku przest?pcy który morduje dla zarobku , ?eby sie podliza? bossom, czy ?eby podnie?? swoj status w gangu... , zosta? sprowokowany, skrzywdzeni zostali ludzie mu bliscy mimo ?e nie zrobili nic co by zas?ugiwa?o na tak? kar?, jak dla mnie to jak najbardziej zemsta jest uzasadniona , okazanie s?abo?ci mog?oby sie tylko gorzej dla niego skonczy?.

Ja jednak nie nazwa?abym ich pozytywnymi, raczej osobami, które d??? do jakiego? celu, który w guncie rzeczy z?y nie jest, ale do jego wykonania idzie si? po trupach. Walczy? o w?asne idee to szczytny cel ale zabija? dla nich ju? nie...

- Nawet obcym nale?y si? godny pochówek...
- To nie s? obcy i zostan? tak jak le??

-----The last of the Mohicans------

chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2004 - 15:14
Czytelnik
Czytelnik

iola napisał/a:
Ja jednak nie nazwa?abym ich pozytywnymi, raczej osobami, które d??? do jakiego? celu, który w guncie rzeczy z?y nie jest, ale do jego wykonania idzie si? po trupach. Walczy? o w?asne idee to szczytny cel ale zabija? dla nich ju? nie...

Ja widze to inaczej. Wszyscy troje s? raczej wyj?tkowo zagubieni ( mo?e poza sophi? ale ona przez ca?e ?ycie mia?a problemy ze swoimi uczuciami ) , nie maj? konkkretnego celu raczej s? przyt?oczeni przez otaczaj?cy ich ?wiat. Eliah jako pi?tnastolatek nie ma jeszcze ugruntowanego pogl?du na ?wiat i nie wie jeszce czego chce , do dzia?ania zosta? sprowokowany i to nie tak ?e zabijaj?c Pedra realizuje jak?? swoj? idee, nie mo?na chyba powiedziec ?e idzie do celu po trupach... raczej celem jest trup. I dalej podkre?lam ?e nie mo?na pot?pi? bohatera za zabijanie ( po scenie z Helen? i Pedrem te? mia?em mordercze my?li cho? moje ?rodowisko wcale nie jest szcególnie zdemoralizowane). Co? chyba ?e uwa?asz ?e jako cel Eliah postawi? sobie walke ze z?em jako tak? ... ?

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat