Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
dyrcieOffline
Temat postu: Czytanie to kradzież?  PostWys³any: 27-07-2004 - 15:26
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Wiesz... gdybym miał od groma kasy to bym Lodossa kupował, ale nie stać mnie na zbieranie wszystkich serii co nie znaczy że nie chciałbym się z treścią takiego Lodossa zapoznać, a Empik mi to umożliwia Smile
Po co mam wydać 2 dychy, raz przeczytać i odłożyć na półkę jeśli mogę to zrobić nie wydając ani grosza. No chyba że kreska mi się bardzo spodoba- wtedy kupię Smile


Ostatnio zmieniony przez dyrcie dnia 30-07-2004 - 00:13, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PysiolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-07-2004 - 18:31
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-02-2004

Sk±d: Szczecin

Status: Offline
Jak mozna czytać komiks w skelpie. Ja nie wiem jak ty, ale ja bym się wstydziła, bo to jest zwykłe złodzijstwo. Ja też nie mam strasznie dużo forsy, ale stać mnie na kupowanie moich ukochanych mang. A poza tym prawdą jest, ze poslki fandom jest chyba najbardziej wyberedny ze wszystkich. Ja tam się ciesze z .hacka i z Lodossa i z Wolf Rain(jak można powiedzieć, że anime jest kpieskie??) a poza tym MKR....
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 27-07-2004 - 18:34
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

rozumiem kiedy ktoś czyta komiks w sklepie, żeby zobaczyć czy daną pozycję kupić czy nie, tzn. przewraca kilka kartek - w innym celu idzie się do biblioteki a nie wygniata się komiks tym, którzy chcieliby go kupić. zresztą po co, skoro treść już znasz... Confused

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-07-2004 - 20:23
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
Jak mozna czytać komiks w skelpie. Ja nie wiem jak ty, ale ja bym się wstydziła, bo to jest zwykłe złodzijstwo.

Nie, nie wstydze się, w Empiku w Centrum jest nawet czytelnia z fotelami i można coś sobie poczytać i nikt się na ciebie nie patrzy jak na złodzieja. Złodziejstwo to by było gdybym ukradł ten komiks ze sklepu, a tak to go obejże/przeczytam i odłoze na półkę i kupi ktoś inny.

Cytat:
Ja też nie mam strasznie dużo forsy, ale stać mnie na kupowanie moich ukochanych mang

Mnie też! Zbieram wiele tytułów, które mnie interesują, ale Lodoss nie jest szczytem moich marzeń...

Cytat:
A poza tym prawdÄ… jest, ze poslki fandom jest chyba najbardziej wyberedny ze wszystkich.

No ja tam wielkim fanem nie jestem, może dlatego jestem taki "wybredny"- po prostu moim zdaniem wszystkie dobre tytuły już wydano. Zresztą obecnie wolę oglądać anime/filmy niż czytać komiksy.

Cytat:
Ja tam się ciesze z .hacka i z Lodossa i z Wolf Rain(jak można powiedzieć, że anime jest kpieskie??)

proste- ja nie lubie wszystkich nowych produkcji, Wolf rain niczym się wśród nich nie wyróżnia

Cytat:
w innym celu idzie siÄ™ do biblioteki

Nie znam żadnej biblioteki w której byłyby mangi Sad

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zandamOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-07-2004 - 20:59
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 21-06-2004

Sk±d: Wronki

Status: Offline
Cytat:
zandam->z jakiego anime masz ava?

Z Ayashi no Ceres Cool
Cytat:
Sprawa jest prosta. Albo cię manga interesuje, więc ją kupujesz. A jak nie jesteś nią zaitneresowany to się odwal od komiksu.

Popieram Twisted Evil
Cytat:
rozumiem kiedy ktoś czyta komiks w sklepie, żeby zobaczyć czy daną pozycję kupić czy nie, tzn. przewraca kilka kartek - w innym celu idzie się do biblioteki a nie wygniata się komiks tym, którzy chcieliby go kupić. zresztą po co, skoro treść już znasz...

Cytat:
Jak mozna czytać komiks w skelpie. Ja nie wiem jak ty, ale ja bym się wstydziła, bo to jest zwykłe złodzijstwo. Ja też nie mam strasznie dużo forsy, ale stać mnie na kupowanie moich ukochanych mang. A poza tym prawdą jest, ze poslki fandom jest chyba najbardziej wyberedny ze wszystkich. Ja tam się ciesze z .hacka i z Lodossa i z Wolf Rain(jak można powiedzieć, że anime jest kpieskie??) a poza tym MKR....

Zgadzam siÄ™ Razz
Cytat:
Nie, nie wstydze się, w Empiku w Centrum jest nawet czytelnia z fotelami i można coś sobie poczytać i nikt się na ciebie nie patrzy jak na złodzieja. Złodziejstwo to by było gdybym ukradł ten komiks ze sklepu, a tak to go obejże/przeczytam i odłoze na półkę i kupi ktoś inny.

Tak ale w jakim stanie pozostawisz go to ciebie już to nie obchodzi a innych np. tak Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-07-2004 - 21:04
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
Tak ale w jakim stanie pozostawisz go to ciebie już to nie obchodzi

Oj tu się mylisz-o każdą mangę dbam tak samo, czy to moja czy w sklepie i zawsze,jak odkładam, to jest w stanie idealnym!

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 12:14
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
No to może jednak mały komentarzyk
drycie napisa³/a:
Ja tam nic z tych serii nie bede zbierał :/
Przynajmniej zaoszczędzę trochę kasy (...)mangą tak więc poczytam ją sobie w epmiku, na własność mieć nie chce.

Rozumiem z tego że kase masz ale chcesz "zaoszczędzić" więc pójdziesz sobie do Empila
Ja rozumiem że można nie mieć kasy, ale to nie znaczy że można sobie czytać coś co powinno się kupić. Nie uważasz że to kradzież? A czy jeśli chciałbyś sie z tą mangą zapoznać (ale tylko raz) i zamiast ją kupić czytasz na miejscu to jest strata dla wydawcy te przykładowe 17 zł...

Cytat:
Po co mam wydać 2 dychy, raz przeczytać i odłożyć na półkę jeśli mogę to zrobić nie wydając ani grosza.

Bo ktoś to wydaje i musi na to wydanie zarobić #evil Po co wydawać tysiące na wydanie jakiejś mangi skoro czytelnicy "wolą nie wydać nawewt grosza"?
Cytat:
Złodziejstwo to by było gdybym ukradł ten komiks ze sklepu, a tak to go obejże/przeczytam i odłoze na półkę i kupi ktoś inny.

Przecież mangi sie kupuje żeby je czytać!!! I za to się płaci a nie za to że możesz ją sobie później postawić na półce...
Sorry ale ja z punktu widzenia wydawcy uważam to za kradzież, bo coś za co byś musiał zapłacić masz za darmo. Jeśli cię to interesuje kupujesz ty, i następna osoba po tobie. A co byś zrobił jakby komiksy były foliowane? Może wtedy skusiłbyś się na wyniesieie ze sklepu? Przecież po co masz płacić? Ty chcesz to tylko raz przeczytać... Później odniesiesz spowrotem...
Cytat:
Oj tu się mylisz-o każdą mangę dbam tak samo, czy to moja czy w sklepie i zawsze,jak odkładam, to jest w stanie idealnym!

Bla bla bla...Nie wiskaj mi kitu że nie pozostawiasz szladu po czytaniu, bo zawsze jakiś zostaje, a po tobie przychodzi jeszcze 10 kolejnych osób które też tak "starannie" czytają mangę i jej stan nie jest już taki idealny.

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 12:35
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
Rozumiem z tego że kase masz ale chcesz "zaoszczędzić" więc pójdziesz sobie do Empila

dokladnie

Cytat:
Ja rozumiem że można nie mieć kasy, ale to nie znaczy że można sobie czytać coś co powinno się kupić.

Co nie jest zabronione jest dozwolone.

Cytat:
Nie uważasz że to kradzież?

nie

Cytat:
A czy jeśli chciałbyś sie z tą mangą zapoznać (ale tylko raz) i zamiast ją kupić czytasz na miejscu to jest strata dla wydawcy te przykładowe 17 zł...

Z tego zdaje sobie sprawę ale wydawnictwa nie mają się aż tak źle aby 17 zeta miało je zbawić. Równie dobrze mógłbym ściągnąć skany i przeczytać. Założe się że i Ty masz jakieś skany pościągane (o anime nie wspominając) tak więc mnie nie pouczaj bo sama nie jesteś święta Wink

Cytat:
Bo ktoś to wydaje i musi na to wydanie zarobić Po co wydawać tysiące na wydanie jakiejś mangi skoro czytelnicy "wolą nie wydać nawewt grosza"?

No właśnie-"czytelnicy"- takich jak ja jest tysiące, nawet jak się zmienie i zaczne wszystko kupować to różnicy nie będzie żadnej

Cytat:
Przecież mangi sie kupuje żeby je czytać!!! I za to się płaci a nie za to że możesz ją sobie później postawić na półce...

Dla mnie płacić 17 zlotych za samo przeczytanie to stanowczo za dużo.
Jak coś kupuje to po to by móc sobie od czasu do czasu pooglądać Smile

Cytat:
Sorry ale ja z punktu widzenia wydawcy uważam to za kradzież, bo coś za co byś musiał zapłacić masz za darmo. Jeśli cię to interesuje kupujesz ty, i następna osoba po tobie.

Słuchaj, gdyby czytanie w Empikach było zabronione to bym tego nie robił, poza tym mało jest takich mang które czytałem w Empiku i nie mam ich na własność. Lodoss jest tu jednym z niewielu wyjątków.

Cytat:
A co byś zrobił jakby komiksy były foliowane? Może wtedy skusiłbyś się na wyniesieie ze sklepu? Przecież po co masz płacić? Ty chcesz to tylko raz przeczytać... Później odniesiesz spowrotem...

Nie przesadzasz? Wiadomo że jak coś jest zafoliowane to nie odpakowywuje- może więc niech wydawca foliuje mangi, a tak to sam kusi do czytania Rolling Eyes

Cytat:
Bla bla bla...Nie wiskaj mi kitu że nie pozostawiasz szladu po czytaniu, bo zawsze jakiś zostaje

Nie wciskam-ja żadnego śladu nie zostawiam Smile a jeśli jakiś zostaje to jest on niewidoczny.

Cytat:
a po tobie przychodzi jeszcze 10 kolejnych osób które też tak "starannie" czytają mangę i jej stan nie jest już taki idealny.

No widzisz-ja już pisałem takich jak ja jest bardzo dużo, myślisz że tak dużo zmieni jak jedna osoba ubędzie?

_________________
JAPONIA RULEZ!!!


Ostatnio zmieniony przez dyrcie dnia 28-07-2004 - 15:48, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kas-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 15:42
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 01-11-2003

Sk±d: Warszawa

Status: Offline
Cytat:
Sorry ale ja z punktu widzenia wydawcy uważam to za kradzież(...)

Czyli porzyczenie od znajomego mangi to także kradzież,
i kupienie komiksów od kogoś też...

Cytat:
Nie przesadzasz? Wiadomo że jak coś jest zafoliowane to nie odpakowywuje- może więc niech wydawca foliuje mangi, a tak to sam kusi do czytania

Tak powinno być, tylko założę się, że przynajmniej 1 egzemplarz byłby odpakowany(tak jest z gazetami). Wtedy naklejaliby Empikowe zabezpieczenia na folii i nie niszczyliby tomów:D

Ja przyznaję, że też czasem czytam w Empiku. Nie mam tyle forsy, by kupować każdą pozycję, która może mi się nie spodobać, ale moje ulubione mangi mam na półce i często biorę je do łapek\(^o^)/. Czasem czytam przynajmniej kawałek, czy stwierdzić, czy warto wydać te 17 zł, za które mogę sobie kupić inny tytuł.

_________________
Ojcowie zdolnych dzieci sÄ… gorÄ…cymi zwolennikami teorii dziedziczenia. (Carlo Manzoni) :]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 16:32
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
iola napisa³/a:
Bo ktoś to wydaje i musi na to wydanie zarobić #evil Po co wydawać tysiące na wydanie jakiejś mangi skoro czytelnicy "wolą nie wydać nawewt grosza"?

Coż iolu, czytających i tak jest kilka razy więcej niż kupujących. Ja wiem ze AnK kupowała np. 1 dziewczyna a czytało jeszcze jej 5 koleżanek. I co zrobisz? Smile Nie za wiele. Możesz się denerwować ale nawet foliując nic nie zmienisz Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 20:38
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Drycie załamujesz mnie...
Twoje motto to "wszyscy tak robią to ja też"?
Cytat:
Z tego zdaje sobie sprawę ale wydawnictwa nie mają się aż tak źle aby 17 zeta miało je zbawić.

Powiem ci jedno nie zdajesz sobie sprawy z niczego skoro tak piszesz. Bo jeden, drugi, trzeci będzie tak myśleć i taki kindol upada...
A nie wiesz że od jednostki zależy czy inni pójdą za nią?
Cytat:
Równie dobrze mógłbym ściągnąć skany i przeczytać. Założe się że i Ty masz jakieś skany pościągane (o anime nie wspominając) tak więc mnie nie pouczaj bo sama nie jesteś święta

Nie mam na kompie ani jednej mangi która wyszła po polsku!!!

Cytat:
No właśnie-"czytelnicy"- takich jak ja jest tysiące, nawet jak się zmienie i zaczne wszystko kupować to różnicy nie będzie żadnej

A właśnie że będzie, bo zaczniesz kupować a nie okradać. I jak się wyedukuje jedną osobę na człowieka to fakt że innych też się da.
Stwierdzenie że "wszyscy tak robią" nie jest żadnym usprawiedliwieniem
Cytat:
Słuchaj, gdyby czytanie w Empikach było zabronione to bym tego nie robił

A świstak siedzi... Empik jest głupi bo sam wstwia jakieś idiotyczne kanapy, ale ideą takiego typu sklepów jest przedewszystkim to że możesz sobie przejżeć towar zanim go kupisz.
Cytat:
Dla mnie płacić 17 zlotych za samo przeczytanie to stanowczo za dużo.

A nie rozumiesz że na świecie za wszystko sie płaci? Tymbardziej jeśli ktoś na to wykłada kasę.
Cytat:
Wiadomo że jak coś jest zafoliowane to nie odpakowywuje- może więc niech wydawca foliuje mangi, a tak to sam kusi do czytania

Taaa oczywiście czemu nie wpadłam na pomysł że to cały świat jest winny tylko nie jeden biedny, pokrzywdzony Drycie który pomimo że ma pieniądze na kupno idzie okradać do Empila
Cytat:
Nie wciskam-ja żadnego śladu nie zostawiam a jeśli jakiś zostaje to jest on niewidoczny.

Człowieku ty wiesz co mówisz? Ile ty masz lat przepraszam? Czytasz komiks to zawsze zostawisz jakiś ślad, a po tobie przychodzą inni i zostawiają następny. Po zwrocie z takiego Empila komiksami można się podcierać, bo było mnustwo osób które "nie zostawiają śladu"
Kas-chan napisa³/a:
Czyli porzyczenie od znajomego mangi to także kradzież, i kupienie komiksów od kogoś też...

Jeśli się uprzeć to oczywiście tak, ale ja tego nie uznaje bo tutaj musi być kupiony chociaż jeden egzemplarz, no i odchodzi sprawa niszczenia własnośći wydawcy.

Raul>ja wiem ze na to się nie poradzi, ale taki człowiek mógłby się chociaż przyznać że okrada wydawcę, a tu ani poczucia sprawiedliwośći, ani honoru ani nawet skromności żeby się tym nie chwalić...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 21:02
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
Dyrcie załamujesz mnie...

Przykro mi Sad

Cytat:
Twoje motto to "wszyscy tak robią to ja też"?

Nie. Moje motto to "inny tak robią to dlaczego ja mam tak nie robić".

Cytat:
Powiem ci jedno nie zdajesz sobie sprawy z niczego skoro tak piszesz. Bo jeden, drugi, trzeci będzie tak myśleć i taki kindol upada...

Niewielka strata Razz
a tak na serio to co sugerujesz- że jakbym kupił jakiegoś Kindola to by nie upadł Rolling Eyes ?

Cytat:
A nie wiesz że od jednostki zależy czy inni pójdą za nią?

Szkoda tylko że tych jednostek czytających za free jest więcej Rolling Eyes

Cytat:
Nie mam na kompie ani jednej mangi która wyszła po polsku!!!

O! Tylko pogratulować Smile
Z tym że ja też nie mam skanów mang wydanych u nas.
Podejżewam jednak że z anime jest inaczej. Ciekawe czy masz wszystkie anime który wyszły w Polsce a nie tylko divixy (standardowy przykład- kinówka Bebopa) Wink

Cytat:
A właśnie że będzie, bo zaczniesz kupować a nie okradać.

Jak już napisałem dla mnkie to nie jest kradzież i tego nie zmienisz.

Cytat:
I jak się wyedukuje jedną osobę na człowieka to fakt że innych też się da.

OK ale zacznij od kogoÅ› innego Smile

Cytat:
Stwierdzenie że "wszyscy tak robią" nie jest żadnym usprawiedliwieniem

Dla mnie jest

Cytat:
A świstak siedzi... Empik jest głupi bo sam wstwia jakieś idiotyczne kanapy, ale ideą takiego typu sklepów jest przedewszystkim to że możesz sobie przejżeć towar zanim go kupisz.

i...

Cytat:
A nie rozumiesz że na świecie za wszystko sie płaci? Tymbardziej jeśli ktoś na to wykłada kasę.

za czytanie w Empiku nie Rolling Eyes

Cytat:
Taaa oczywiście czemu nie wpadłam na pomysł że to cały świat jest winny tylko nie jeden biedny, pokrzywdzony Drycie który pomimo że ma pieniądze na kupno idzie okradać do Empila

Mam pieniądze właśnie dzięki temu że nie kupuje wszystkiego tylko to co chce kupić.
btw fajna rzecz takie legalne okradanie Wink

Cytat:
Człowieku ty wiesz co mówisz?

tak

Cytat:
Ile ty masz lat przepraszam?

nie ma za co- 18

Cytat:
Czytasz komiks to zawsze zostawisz jakiś ślad, a po tobie przychodzą inni i zostawiają następny.

Gdybyś zobaczyła moje mangi byś się przekonała jak bardzo się mylisz.
No chyba że ty zawsze oglądasz mangi pod lupą Rolling Eyes
A jak nie ja zostawie ślad to jak sama napisałaś zrobi to kto inny Rolling Eyes

Cytat:
Jeśli się uprzeć to oczywiście tak, ale ja tego nie uznaje bo tutaj musi być kupiony chociaż jeden egzemplarz, no i odchodzi sprawa niszczenia własnośći wydawcy.

zgadzam się z drugą częścią zdania Smile

Cytat:
ja wiem ze na to się nie poradzi, ale taki człowiek mógłby się chociaż przyznać że okrada wydawcę, a tu ani poczucia sprawiedliwośći, ani honoru ani nawet skromności żeby się tym nie chwalić...

OK przyznaje się OKRADAM WYDAWCE. już spoko?
A honoru tu nie mieszaj Wink
a jak będziesz się dalej w życiu kierować uczciwością to daleko nie zajdziesz Razz

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kas-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 21:24
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 01-11-2003

Sk±d: Warszawa

Status: Offline
Cytat:
A jak nie ja zostawie ślad to jak sama napisałaś zrobi to kto inny

Np. Empik, który wkleja głęboko w sam środek mangi wielką, białą naklejkę, która niszczy tomiki bardziej od czytelników Rolling Eyes. Ja właśnie przez tą naklejkę nie kupuję nigdy mang w Empiku i pewnie nie tylko ja:) Dlatego jest tam ich mnóstwo...

_________________
Ojcowie zdolnych dzieci sÄ… gorÄ…cymi zwolennikami teorii dziedziczenia. (Carlo Manzoni) :]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chaos_spawnOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 21:30
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 29-05-2004

Sk±d: Kraków...much much warpstone there

Status: Offline
Fajny offtop Very Happy ta dyskusja zeszła raczej na tory "piractwo za i przeciw".

Tak na marginesie to są inne ksiegarnie w których mozna kupić mange a w których ma sie pewność że nikt inny przed wami jej nie czytał, w empiku z zasady sie nie kupuje ... po pierwsze dlatego że jest to zachodni burżuazujno-kapitalistyczno-babilonski sklep Wink i takich należy unikac na równi z hipermarketami, po drugie należy dac zarobic rodzimym księgarnią , i po trzecie moim zdaniem instytucja emipk jest stworzona właśnie po to by usiąśc i poczytać nowości których niekonkoniecznie chce sie kupić, w wiekszości księgarni zaczynają patrzyć sie na ciebie krzywo jeśli przegladasz daną pozycje więcej niż kilka minut, poza tym w empiku można przejrzeć najnowsze gazety czego kioski ruchu raczej nie oferują.

_________________
"Tylko Bóg wie o co chodzi w niektórych ustawach... a jeśli chodzi o polskie ustawy to nawet bóg nie wie..." prof.S
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 21:35
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
chaos_spawn-> przywracasz mi wiarę w człowieka Very Happy
Masz całkowitą rację!

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits