Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 21:42
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Ja też traktuję Empik jako czytelnię i nie uważam tego za coś złego. I czytam w nim nie tylko mangi, ale też czasopisma i inne komiksy. Dodatkowo czasem idę sobie tam tylko po to, żeby posłuchać jakiejś płytki.
Podobnie robi wielu moich znajomych.
Teraz kiedy na naszym rynku pojawia się coraz więcej mang po polsku, zapewne liczba osób czytających mangi w księgarniach czy dużych centrach prasowych wzrośnie, bo nie będzie ich stać, żeby kupować wszystkie tomiki, a przecież niektórzy kolekcjonują wszystkie tytuły, jakie ukazują się po naszemu.
Nie każdy musi znać tytuły wydawane np. przez JPF. Choćby takiemu człowieczkowi jest potrzebne zobaczyć ten produkt na własne oczka, a nie tylko skan okładki na stronie jakiegoś sklepu.
A jeśli już mam patrzeć przez pryzmat strat jakie ponosi wydawca, to raczej powinien się on liczyć z faktem że jeśli jego produkty będzie można kupić poza wydawnictwem, to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie to tylko czytał/słuchał/oglądał zamiast kupić. Ma to też swoje plusy, bo zawsze można wypróbować produkt przed kupnem, aby potem nie żałować wydanych pieniędzy. Jeśli to miałaby być kradzież, to kradzieżą należałoby nazwać również np. granie w dema gier. Traktowanie tego jako kradzieży jest bez sensu.
Zgadzam się z moim przedmówcą, to, że przeczytam sobie mangę w Empiku, nie znaczy że kradnę. Ona tam zostaje i przyjdzie ktoś inny, kto ją kupi.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 22:57
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Louise-> święte słowa Smile

he he i co iola- jesteś w mniejszości Wink
A do tego nie masz racji Razz

Jak widzisz nie jestem jedynym który czyta mangi w Empikach i się do tego przyznaje...

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kas-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:00
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 01-11-2003

Sk±d: Warszawa

Status: Offline
Louise--> zgadzam siÄ™ z TobÄ… w 100 %!

_________________
Ojcowie zdolnych dzieci sÄ… gorÄ…cymi zwolennikami teorii dziedziczenia. (Carlo Manzoni) :]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:08
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
dyrcie napisa³/a:
chaos_spawn-> przywracasz mi wiarę w człowieka Very Happy

A mnie odbierasz Rolling Eyes
iola napisa³/a:
Twoje motto to "wszyscy tak robią to ja też"?

Nie. Moje motto to "inny tak robią to dlaczego ja mam tak nie robić".

Wiesz khem...to znaczy dokladnie to samo...

Eh... ty czegoś nie rozumiesz, ja mówie o was wszystkich, a nie o tobie jednym, jakby był jakiś stopień uczciwośćci w tym kraju to taki przykładowy Kindol by nie padł
Cytat:
Podejżewam jednak że z anime jest inaczej. Ciekawe czy masz wszystkie anime który wyszły w Polsce a nie tylko divixy (standardowy przykład- kinówka Bebopa)

Hmm...z anime mam (na kasecie)Tencie, armitage, Sen to, wszystkie saiolry, mononoke z czego mononoke mam także na płycie w wersji oryginalnej bo na DVD takiej nie było, a kinówki Bebopa nawet nie oglądałam ale wiem że gdzieś u mnie w domu na płycie sie szwędała, ale już sobie nie obejżę bo brat połamał jak wyszła polska wersja, Arjuny nie kupowałam i nie oglądałam.
iola napisa³/a:
drycie napisa³/a:
Cytat:
Stwierdzenie że "wszyscy tak robią" nie jest żadnym usprawiedliwieniem


Dla mnie jest

Ostatnio popularne są kradzieże komórek, więc powodzenia, wszyscy tak robią więdz idź sobie zarobić na wakacje

Cytat:
nie ma za co- 18

Jezu i jeszcze ma prawo głosu =.= toż to niebezpieczne...
Cytat:
honoru tu nie mieszaj
a jak będziesz się dalej w życiu kierować uczciwością to daleko nie zajdziesz

A czemu mam nie mieszać? Osoba honorowa nie kradnie...
Kieruje sie w życiu uczciwością i dobrze na tym wychodzę, ale niektóry nie tak potrafią bo kość im w gardle stoi że jak jest możliwość to trzeba ukraść/zniszczyć...

Cytat:
Choćby takiemu człowieczkowi jest potrzebne zobaczyć ten produkt na własne oczka, a nie tylko skan okładki na stronie jakiegoś sklepu.

Dokładnie zobaczyć nie przeczytać i po to w empilach wystawia sie bez foli

Ja się w ogóle nie dziwię Japończykom że tak nie chcą robić z nami interesów...A jak później będziecie marudzić że w Polsce to i to nie wyszło to miejcie pretensje do siebie...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:19
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
A mnie odbierasz

Nie martw siÄ™, czasami jeszcze zdarzajÄ… siÄ™ ludzie z takimi poglÄ…dami co Ty Wink

Cytat:
Wiesz khem...to znaczy dokladnie to samo...

to był żart Rolling Eyes

Cytat:
Eh... ty czegoś nie rozumiesz, ja mówie o was wszystkich, a nie o tobie jednym

szkoda że dopiero teraz o tym wspomniałaś Razz

Cytat:
jakby był jakiś stopień uczciwośćci w tym kraju to taki przykładowy Kindol by nie padł

Kindol był widocznie kiepskim tytułem, jakoś inne mangi w Polsce nie upadają Rolling Eyes

Cytat:
Hmm...z anime mam (na kasecie)Tencie, armitage, Sen to, wszystkie saiolry, mononoke z czego mononoke mam także na płycie w wersji oryginalnej bo na DVD takiej nie było, a kinówki Bebopa nawet nie oglądałam ale wiem że gdzieś u mnie w domu na płycie sie szwędała, ale już sobie nie obejżę bo brat połamał jak wyszła polska wersja, Arjuny nie kupowałam i nie oglądałam.

a Metropolis? Wink

Cytat:
Ostatnio popularne są kradzieże komórek, więc powodzenia, wszyscy tak robią więdz idź sobie zarobić na wakacje

Porównujesz czytanie mangi z kradzieżami komórek Shocked
człowieku Ty sie lecz Confused

Cytat:
Jezu i jeszcze ma prawo głosu =.= toż to niebezpieczne...

nie martw się na Ciebie głosować nie będę Wink

Cytat:
A czemu mam nie mieszać? Osoba honorowa nie kradnie...

zmień płytę z tymi kradzieżami Confused

Cytat:
Kieruje sie w życiu uczciwością i dobrze na tym wychodzę

do czasu...

Cytat:
ale niektóry nie tak potrafią bo kość im w gardle stoi że jak jest możliwość to trzeba ukraść/zniszczyć...

ech...

Cytat:
Dokładnie zobaczyć nie przeczytać i po to w empilach wystawia sie bez foli

Nie zapomnij że podczas przeglądania też się manga niszczy, tak więc czy się podoba czy nie powinno się kupić bo nie można przecież odłożyć obmacanej zniszczonej mangi Rolling Eyes

Cytat:
Ja się w ogóle nie dziwię Japończykom że tak nie chcą robić z nami interesów...

No tak, przecież w Japonii nawet nie przyjdzie ludziom do głowy poczytać mangę w sklepie...

Cytat:
A jak później będziecie marudzić że w Polsce to i to nie wyszło to miejcie pretensje do siebie...

Wszystko co dobre już wyszło Smile

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:29
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Dokładnie zobaczyć nie przeczytać i po to w empilach wystawia sie bez foli



Więc po co wystawiają też płyty bez folii? Przecież wiadomo, że ludzie będą tego słuchać (też całą płytę).
Bez foli wystawiajÄ… nie tylko w Empiku.
Zobaczyć tzn. też przeczytać (fragmenty lub w całości). Choćby po to, żeby sprawdzić jak dany tytuł się zapowiada i czy warto kupować kolejne tomiki. Albo np. żeby sprawdzić jak sie prezentuje sprawa wydania i wierność tłumaczenia.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:42
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
dyrcie napisa³/a:
Kindol był widocznie kiepskim tytułem, jakoś inne mangi w Polsce nie upadają Rolling Eyes

Jeż był dobry, ale upadł, Locke też, Michael (świetny tytuł) wyszedł z bólami
Cytat:
a Metropolis? Wink

ObowiÄ…zkowo

Cytat:
Cytat:
Ostatnio popularne są kradzieże komórek, więc powodzenia, wszyscy tak robią więdz idź sobie zarobić na wakacje

Porównujesz czytanie mangi z kradzieżami komórek Shocked
człowieku Ty sie lecz Confused

Nie rozumiem czemu sie tak dziwisz i jedno i drugie to kradzież, ale dla ciebie chyba istnieją jakieś podziały na kradzież lepszą i gorszą co?
Cytat:
nie martw się na Ciebie głosować nie będę Wink

Głos od osoby, która ma gdzieś uczciwość nie jest głosem...
Cytat:
zmień płytę z tymi kradzieżami Confused

Dlaczego mam zmienić plytę? przecież o to w tej calej dyskusji chodzi...
Cytat:
Cytat:
Kieruje sie w życiu uczciwością i dobrze na tym wychodzę

do czasu...

Prorok czy co?
Cytat:
Nie zapomnij że podczas przeglądania też się manga niszczy, tak więc czy się podoba czy nie powinno się kupić bo nie można przecież odłożyć obmacanej zniszczonej mangi Rolling Eyes

Taaa napewno manga mniej sie zniszczy jak przejżymy pare stron, a nie przeczytamy całość
Cytat:
No tak, przecież w Japonii nawet nie przyjdzie ludziom do głowy poczytać mangę w sklepie...

Mówię o tym że Japończycy nie uważają nas za kraj któremu można wierzyć. A mangi czytają w specjalnych sklepach (jeśli dobrze pamiętam to nazywają się book-off) a nie w księgarniach.
Cytat:
Wszystko co dobre już wyszło Smile

Mało jeszcze widziałeś skoro tak twierdzisz...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kas-chanOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:45
Nowicjusz
Nowicjusz


Do³±czy³/a: 01-11-2003

Sk±d: Warszawa

Status: Offline
Louise napisa³/a:
...Albo np. żeby sprawdzić jak sie prezentuje sprawa wydania...

No właśnie! Ja kiedyś kupiłam bez oglądania (czyli w 100 % uczciwie) 4 tomik Edena, a w domku okazało się, że na kilku stronach rozwalony jest tush, który zniszczył na tych stronach kadry i nie mogłam podziwiać pięknej walki Kenjiego Sad Już na przyszłość będę to sprawdzać, bo nie chcę mieć popsutych wydań...
A i przypomniał mi się zamówiony 2 tomik X`a. W którym było kilka powtarzających się kartek, które musiałam wycinać nożykiem do tapet==.
Wyszło całkiem nieźle, ale też przejechałam się na nieprzeglądaniu i nieczytaniu zakupionych mang... Gdybym wiedziała jak wyglądają, to bym nie kupiła==...

_________________
Ojcowie zdolnych dzieci sÄ… gorÄ…cymi zwolennikami teorii dziedziczenia. (Carlo Manzoni) :]
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:57
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Co nie jest zabronione jest dozwolone.


Po prostu super. Może się spotkajmy - przemaluje ci wtedy splejem twarz na zielono, włosy na zółto, a na plecach napiszę "jestem idiotą". W końcu nic co napisałem nie jest zabronione, prawda ?

Cytat:
Oj tu się mylisz-o każdą mangę dbam tak samo, czy to moja czy w sklepie i zawsze,jak odkładam, to jest w stanie idealnym!


Jasne. Zwłaszcza jak przed tobą komiks czytało na przykład 10 osób a po tobie następne. Wtedy ten "stan iedalny" naprawdę wspaniale musi wyglądać.

Cytat:
Przynajmniej zaoszczędzę trochę kasy (...)mangą tak więc poczytam ją sobie w epmiku, na własność mieć nie chce.


Cytat:
Dla mnie płacić 17 zlotych za samo przeczytanie to stanowczo za dużo.


Zdecyduj się na coś. Jeżeli czytasz całą mangę to znaczy , ze jesteś nią zainteresowany. Nie ma żadnego znaczenia ile razy ja przeczytasz. Nawet dla jednego razu powinno się ją kupić. W przewciwnyjm razie będzie to złodziejstwo.


Cytat:
No widzisz-ja już pisałem takich jak ja jest bardzo dużo, myślisz że tak dużo zmieni jak jedna osoba ubędzie?


Tych "bardzo dużo" składa się z jednostek i zawsze trzeba zaczynać od jednej.


Cytat:
Niewielka strata
a tak na serio to co sugerujesz- że jakbym kupił jakiegoś Kindola to by nie upadł ?


Jakby zamaist czytać po empikach, kupowały go wszystkie osoby, które były nim zainteresowane, wtedy byc może mógłby się on utrzymać dłużej.



Pamietałbym jeszcze o paru rzeczach. Trwałość płyty jest zdecydowanie większa od trwałości ksiażki. To raz. Brudne, tłuste, albo mokre ręce nie uszkodza płyty bo zwyczajnie nie będą ż nia miały kontaktu. To dwa.
Po za tym jednorazowo nie uzywają więcej niz jednej płyty na raz - jeżeli wcześniej była juz jakaś otwarta, to z niej właśnie korzystają. To trzy.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-07-2004 - 23:57
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
iola-> proszę popraw to pierwsze cytowanie będzie lepiej wyglądało Smile

Cytat:
ObowiÄ…zkowo

No! Smile

Cytat:
Dlaczego mam zmienić plytę? przecież o to w tej calej dyskusji chodzi...

Cytat:
Nie rozumiem czemu sie tak dziwisz i jedno i drugie to kradzież, ale dla ciebie chyba istnieją jakieś podziały na kradzież lepszą i gorszą co?

Po raz nty piszę- czytanie mang w Empiku to dla mnie nie kradzież.
A jeśli chodzi o kradzież lekką/gorszą to chyba taki podział istnieje- za kradzież komórki można trafił do pierdla, a za czytanie mangi, no jakby to powiedzieć... Rolling Eyes

Cytat:
Głos od osoby, która ma gdzieś uczciwość nie jest głosem...

Jest i liczy się jak każdy inny Razz

Cytat:
Prorok czy co?

Nie-doświadczenie (i od razu pisze że nie moje a dużo starszego kolegi)

Cytat:
Taaa napewno manga mniej sie zniszczy jak przejżymy pare stron, a nie przeczytamy całość

Ale zawsze Rolling Eyes

Cytat:
Mówię o tym że Japończycy nie uważają nas za kraj któremu można wierzyć.

i nie tylko Japończycy.
a to że polsce nie można wierzyć to malo powiedziane...

Cytat:
A mangi czytają w specjalnych sklepach (jeśli dobrze pamiętam to nazywają się book-off)

to prawda, ale w polsce takich miejsc nie ma Sad

Cytat:
a nie w księgarniach.

na pewno sÄ… wyjÄ…tki Wink

Cytat:
Mało jeszcze widziałeś skoro tak twierdzisz...

Czy ja wiem czy mało, może i tak ale ja nie jestem otaku,nie zapoznaje się z każdym tytułem który się ukazał i obecna porcja tytułów całkowicie mi wystarczy.

Cytat:
Po prostu super. Może się spotkajmy - przemaluje ci wtedy splejem twarz na zielono, włosy na zółto, a na plecach napiszę "jestem idiotą". W końcu nic co napisałem nie jest zabronione, prawda ?

To akurat jest zabronione- istnieje coś takiego jak "naruszenie nietykalności osobistej" (no chyba że się na to zgodzę Wink )

Cytat:

Jasne. Zwłaszcza jak przed tobą komiks czytało na przykład 10 osób a po tobie następne. Wtedy ten "stan iedalny" naprawdę wspaniale musi wyglądać.

Co nie zmienia faktu że dbam o komiks który czytam.

Cytat:

Zdecyduj się na coś. Jeżeli czytasz całą mangę to znaczy , ze jesteś nią zainteresowany.

To że czytam mangę nie znaczy że jestem nia zainteresowany. Chce przeczytać 1 tom i ocenić czy warto kupić- sory obejżenie obrazków i przeczytanie kilku dymków mi nie wystarczy...

Cytat:

Nawet dla jednego razu powinno się ją kupić.

Może i powinno ale nakazu nie ma

Cytat:

W przewciwnyjm razie będzie to złodziejstwo.


nie bede sie powtarzał...

Cytat:

Tych "bardzo dużo" składa się z jednostek i zawsze trzeba zaczynać od jednej.


jak każda inna grupa ludzi

Cytat:

Jakby zamaist czytać po empikach, kupowały go wszystkie osoby, które były nim zainteresowane, wtedy byc może mógłby się on utrzymać dłużej.


A inne mangi jakos się trzymają, chociaż występuje takie samo zjawisko, po prostu tytuł się ludziom nie podobał Confused

Cytat:

Pamietałbym jeszcze o paru rzeczach. Trwałość płyty jest zdecydowanie większa od trwałości ksiażki. To raz. Brudne, tłuste, albo mokre ręce nie uszkodza płyty bo zwyczajnie nie będą ż nia miały kontaktu. To dwa.
Po za tym jednorazowo nie uzywają więcej niz jednej płyty na raz - jeżeli wcześniej była juz jakaś otwarta, to z niej właśnie korzystają. To trzy.

Tu Krzych ma racjÄ™

_________________
JAPONIA RULEZ!!!


Ostatnio zmieniony przez dyrcie dnia 29-07-2004 - 00:30, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-07-2004 - 00:10
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
dyrcie napisa³/a:
A jeśli chodzi o kradzież lekką/gorszą to chyba taki podział istnieje- za kradzież komórki można trafił do pierdla, a za czytanie mangi, no jakby to powiedzieć... Rolling Eyes

No i dochodzimy do tego co mówiłam, kradniesz bo można...dla mnie to żadne usprawiedliwienie...

Cytat:
Cytat:
Prorok czy co?

Nie-doświadczenie (i od razu pisze że nie moje a dużo starszego kolegi)

A ja znam ludzi którzy całe życie byli uczciwi i się na tym przesadnie nie przejechali.

Cytat:
a to że polsce nie można wierzyć to malo powiedziane...

Skoro ma takich obywateli...

Cytat:
Cytat:
A mangi czytają w specjalnych sklepach (jeśli dobrze pamiętam to nazywają się book-off)

to prawda, ale w polsce takich miejsc nie ma Sad

Oczywiście że są Confused antykwariaty...

Krzychu>>chociaż raz sie w czymś zgadzamy ^_~

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-07-2004 - 00:22
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-03-2003



Status: Offline
Cytat:
No i dochodzimy do tego co mówiłam, kradniesz bo można...dla mnie to żadne usprawiedliwienie...

Kraść nie można a czytanie mangi to nie kradzież!
Wydawca udostepniając swoje tytuły w Empiku zdaje sobie sprawę że będą one CZYTANE tak więc wyraża na to zgodę a w takim przypadku to nie jest kradzież Confused

Cytat:
A ja znam ludzi którzy całe życie byli uczciwi i się na tym przesadnie nie przejechali.

tylko pozazdrościć Wink

Cytat:
Skoro ma takich obywateli...

jakich?

Cytat:
Oczywiście że są antykwariaty...

Nie znam w Waszawie żadnego antykwariatu z mangami Confused

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-07-2004 - 00:35
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
dyrcie napisa³/a:
Cytat:
No i dochodzimy do tego co mówiłam, kradniesz bo można...dla mnie to żadne usprawiedliwienie...

Kraść nie można a czytanie mangi to nie kradzież!
Wydawca udostepniając swoje tytuły w Empiku zdaje sobie sprawę że będą one CZYTANE tak więc wyraża na to zgodę a w takim przypadku to nie jest kradzież Confused

W przyszłości (mam nadzieję) jak się rozwinie Arashi też chcemy prowadzić sprzedaż przez empik i wcale nie dlatego że chcemy żeby ludzie tacy jak ty za darmo skorzystali sobie z tego w co my wkładamy ciężkie pieniądze tylko dlatego że są tam też ludzie którzy to kupią, niestety w kiepskim stanie, a to co przyjdzie ze zwrotu do wydawnictwa wątpię żeby można komuś wysłać. (już nawet nie przyczyniasz się do tego że się nie zarabia, ale do strat)Także nie mów mi o tym że wydawcy zgadzają się na taki stan rzeczy.
Cytat:
Cytat:
Skoro ma takich obywateli...

jakich?

Który w tak prosty i głupi sposób usprawiedliwiają w tym wypadku kradzież Confused
Cytat:
Cytat:
Oczywiście że są antykwariaty...

Nie znam w Waszawie żadnego antykwariatu z mangami Confused

To może jeszcze powiesz że żadnych tam nie ma?

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-07-2004 - 00:58
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Płyta sie rysuje. Jesli cały czas jest używana jedna to tym bardziej. Pobrudzic ją może osoba, która w Empiku udostepnia te płytki do odsłuchania. Już raz widziałam taką sytuację - pije sobie kawkę, wyjmuje płyte z pudełka i...kap kawka na płytkę Confused
Skoro już mowa o pojedyńczych sztukach, to jak czytam komiks w księgarni, to tam zazwyczaj jest wystawiony jeden egzemplarz i wszyscy kożystają z tego samego.
Powtarzam się, ale gadanie, że czytanie komiksu to jest kradzież jest naprawdę głupie. Bo skoro dyskutujemy w kategorii kradzieży to pod to podchodzi wszystko. To co jak pójde do sklepu i przymierzę jakiś ciuch to też od razu kradnę, bo przecież przez jakiś czas miałam to ubranie na sobie bez płacenia? Albo dema gier o których pisałam już wcześniej.
To co lepiej, żeby ktoś kupił wybrakowany produkt lub taki, który nie spełnia jego oczekiwań niż miał sprawdzić czy mu odpowiada? Przecież zwrotu komiksu czy gry nie przyjmują.
Wydaje mi się, że niektórzy chcieliby trafić do policji gospodarczej czy coś i ścigać każdego empiko/księgarniobywalca Rolling Eyes

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PysiolOffline
Temat postu:   PostWys³any: 29-07-2004 - 07:35
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 08-02-2004

Sk±d: Szczecin

Status: Offline
Ja jestem całkowicie przeciwna czytaniu komiksu w księgarniach, a sluchanie płyt to raczej się tak nie opłaca, bo przecież jeżeli utwór się podoba to apewne chciałoby się go słuchać częściej. Owszem można przesłuchać płytę, czy przejżeć magazyn i potem zdecydować się, ze się go nie kupi, ale jeżeli idziesz do empu z zamiarem przeczytania całości i odłozenia na pułkę, dla mnie jako córki prawnika to jest niewyobrażalne. Jeżeli manga ci się nie podoba to nie kupuj, a jak się podob a to kup zamiast czytać za free. Poza tym na przykłąd ja, jak komuś porzyczam jakąś magnę to tylko pierwszy tom, dlaej kupuj se sam jak chcerz. I to działa bo namówilam w ten sposób moje koleżanki na "marsa". ale teraz rozmowa schodzi na inne tory. Sory Sad
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits