Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy chcemy, by Saisha wydała coś shoujo-ai/yuri?
Tak
66%
 66%  [ 16 ]
Nie
16%
 16%  [ 4 ]
Nie mam zdania
16%
 16%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 24


Autor Wiadomość
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2004 - 19:18
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 21-02-2003



Status: Offline
Polecam jeszcze ten www.yuri.pl adres.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2004 - 20:03
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Mam tylko pytanie, czy ktoś zna stronę (może być obojętnie w jakim języku XD narazie liczą się rysunki *.*), gdzie mogłabym obejrzeć troche skanów z jakąś fabułą?


Jeszcze apropo strony ze skanlacjami, właśnie na tej pierwszej stronce http://www.yaoiiyuri.neostrada.pl/index.htm oprócz skanów, znajdziesz też polskie tłumaczenia m.in. mang z lililiciusa (na razie tylko "Pieta"). Z innych jest tłumaczenie do "Kaguyahime" i "Himitsu". Póki co pierwsze rozdziały/części.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NachebetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-07-2004 - 22:47
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 06-07-2004

Skąd: Poznań

Status: Offline
Dziękuję za pomoc :** : -) Nache będzie się szkolić XD

_________________
szare gołebie
przynoszą szarym ludziom
skrzydlate myśli

Mariusz Parlicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-07-2004 - 21:22
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Zerknalem na wyniki glosowania , 3:1. Troche malo glosujacych Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 16:39
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Mało głosujących, bo samo zainteresowanie yuri jest nieporównywalnie mniejsze niż yaoi. Buuu Crying or Very sad

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 18:57
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Louise napisał/a:
Mało głosujących, bo samo zainteresowanie yuri jest nieporównywalnie mniejsze niż yaoi. Buuu Crying or Very sad

Dziwne. Mężczyzn powinno to interesować z założenia, a kobiety i tak inaczej patrzą na te sprawy. Teoretycznie zainteresowanie powinno mniej więcej podobne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2004 - 20:15
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Dziwne. Mężczyzn powinno to interesować z założenia, a kobiety i tak inaczej patrzą na te sprawy. Teoretycznie zainteresowanie powinno mniej więcej podobne.



Dla mnie nie. Widze jak niektórzy faceci reaguja na yuri. (shoujo-ai pomijam bo to delikatne jest). Wielu z nich łatwiej przekonuje się do hentaii ze scenakami F/F (zwykle obleśnymi i z urzyciem gadżetów Confused ) niż do yuri.
Powód? Wydaje mi sie, że te historie są dla nich zbyt babskie, bo zwykle oprócz scen damsko-damskich jest w nich też sporo romantyzmu, uczuć, itp. A że większość rysują kobiety, to rola mężczyzny (o ile wystepuje tam wogóle) jest sprowadzona do minimum. No i sceny wyglądają inaczej niż by chcieli, żeby wyglądały.
Na reakcję na yuri ma też pewnie wpływ stereotyp, że yuri to odmiana hentai. Czyli, że takie historie to tylko hard seks dwu lub kilku kobiet. I dlatego sporo facetów po to sięga. A okazuje się, że to hentai nie jest. A ilu z Was (mężczyzn) liczy tylko na gorące damsko-damskie sceny, co? Very Happy Wink
No i trzeci powód - jeśli ktoś nie toleruje homoseksualizmu w jakiejkolwiek odmianie, to tym bardziej i yuri mu nie podpasuje.

Ww wnoski wysunęłam na podstawie własnych doświadczeń i oczywiście mogą nie zgadzać się z doświadczeniami innych.

A kobiety...niektóre kobiety lubią yuri Laughing Ja sama znam wiecej kobiet zafascynowanych yuri, niż facetów.

Morał (mój) - dziewczyny mają yaoi, a faceci hentai. Wink

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-07-2004 - 18:28
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Louise napisał/a:
Widze jak niektórzy faceci reaguja na yuri. (shoujo-ai pomijam bo to delikatne jest). Wielu z nich łatwiej przekonuje się do hentaii ze scenakami F/F (zwykle obleśnymi i z urzyciem gadżetów Confused ) niż do yuri.

Ja nie lubie hentajow. No a jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń zamiast ciekawej historii no to nie dziwne , że sie rozczarowuje Smile

Louise napisał/a:
A ilu z Was (mężczyzn) liczy tylko na gorące damsko-damskie sceny, co? Very Happy Wink

Ja moge mówić tylko za siebie. Wolałbym raczej czytać o uczuciach niż oglądać scenki. Rozumiem , że w yuri bez tego się nie da. Może sobie coś kiedyś przeczytam.

Louise napisał/a:
A kobiety...niektóre kobiety lubią yuri Laughing Ja sama znam wiecej kobiet zafascynowanych yuri, niż facetów.

Dziewczyny są chyba jednak bardziej otwarte Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-07-2004 - 21:20
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
Wolałbym raczej czytać o uczuciach niż oglądać scenki. Rozumiem , że w yuri bez tego się nie da.



Powiedzmy, że sceny to ważny element, ale nie w każdej mandze się pojawiają. Czasem jest tylko początek scenki i nic więcej nie jest pokazane, innym razem jest tylko zasugerowane, że bohaterki ze sobą sypiają. Pod tym względem w yuri jest podobnie jak w innych gatunkach Very Happy (z tą różnicą że są scenki F/F Laughing )

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-07-2004 - 18:17
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Louise napisał/a:
innym razem jest tylko zasugerowane, że bohaterki ze sobą sypiają.

No ale w yuri jest tylko zasugerowane ze sypiaja? Czy mowimy o shojo-ai?

Louise napisał/a:
Pod tym względem w yuri jest podobnie jak w innych gatunkach Very Happy (z tą różnicą że są scenki F/F Laughing )

A jest jakies yuri gdzie sa dwie dziewczyny wygladajace jak dziewczyny? (czytaj: jedna z nich nie wyglada jak sportsmenka z bylego NRD lub jak jej brat blizniak).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-08-2004 - 16:57
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
No ale w yuri jest tylko zasugerowane ze sypiaja? Czy mowimy o shojo-ai?



Oczywiście, że w yuri może być tylko zasugerowane.



Cytat:
A jest jakies yuri gdzie sa dwie dziewczyny wygladajace jak dziewczyny? (czytaj: jedna z nich nie wyglada jak sportsmenka z bylego NRD lub jak jej brat blizniak).



Nie trzeba daleko szukać - Utena, bohaterki są przecież bardzo kobiece. Inne przykłady to choćby Paros no Ken, Futte Mo Harette Mo, Love My Life, Blue, Nana.
Szczerze mówiąc nie przypominam sobie yuri w którym bohaterka wyglądała by tak, jak to opisałeś.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KasiotfurOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 17:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-05-2003

Skąd: Pierwsza stolica polski XD

Status: Offline
Hmm... z tego co wiem, Waneko nie moze wydac Nany, bo warunkiem japonskiej strony bylo wydanie wszystkiego Yazawy Ai (nie zebym narzekala, ale nie przejdzie ;))

_________________
..*~Gothic-and-Lolita~*..
There is nothing wrong in being a Harry Potter fetishist :3
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2004 - 19:43
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Gdyby wydali to i tak pewnie "Nana" by się sprzedawała, dlatego, że to kolejny szojec Yazawy, z masą biszonenów i yaoi podtekstami, Confused niż dlatego, że tam się coś yuri pojawia. Very Happy

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Angel_YukariOffline
Temat postu: ^^  PostWysłany: 25-08-2004 - 22:10
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: z Gorzowa ^^

Status: Offline
heh ja tez jestem za czyms shoujo-ai ^_- to mnie bardziej interesuje niz shounen-ai ^_- miłość kobieca jest ładniejsza i ciekawsza Razz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-08-2004 - 08:30
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Very Happy Wiesz, co dobre...

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits