Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Ankieta
Czy chcemy, by Saisha wydała coś shoujo-ai/yuri?
Tak
66%
 66%  [ 16 ]
Nie
16%
 16%  [ 4 ]
Nie mam zdania
16%
 16%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 24


Autor Wiadomość
chobi
Temat postu: coś shoujo-ai ^^  PostWysłany: 13-07-2004 - 14:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

s-ai może oznaczać także shoujo-ai ;3
chcielibyście, by saisha wydała jakieś mangi shoujo-ai?
ja bym chciał "utenkę" (powieść dla mnie zawiła, po polsku bym zrozumiał więcej ^^") i "blue" - koniecznie *.*

a Wy?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 16:01
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
hmm ja radzej wolałabym by Saisha pozostała na obecnym torze wydawania tytułów związanych z obecną tematyka prezentowanych nam mang...

skąplikowannneee Smile

Niech bedzie tak jak jest =)

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 17:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

ale ja też chcę poczytać coś z saishy xD
a yaoi raczej nie jest dla mnie ;x
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 18:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
A mnie tam wszystko jedno co bedzie - na yaoi sie nie znam ;) Ale czekam z niecierpliwoscia :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NachebetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 19:24
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 06-07-2004

Skąd: Poznań

Status: Offline
Co za pytanie? Oczywiście, że tak! Mnie w zasadzie, jako dziewczynie bardziej podpasowałby jakiś jajojec, ale naprawdę chciałabym przeczytać pożądne yuri i to takie, które nie byłoby rysowane przez żadnego faceta, bo to nie jest yuri tylko jakieś hentai (ok,ok, nie znam tych fachowych nazw, ale znając Japończyków, pewnie wymyślili na to specjalne określenie *lol*). Kiedyś w sieci natknęłam się na jakieś skany yuri (i nawet były przetłumaczone na anglika *,*) i szczerze powiedziawszy, zrobiły na mnie ogromne wrażenie, nie to co mangi Satoshiego Urashihary...
Ja w zasadzie nie znam się na yuri, nie wiem jakie tytuły są dobre, nie znam jakichś dobrych mangaczek w tej dziedzinie, czytałam jedynie recenzje tego co napisali w pierwszym numrze Mangazynu (jakaś Nana? to chyba tak brzmiało ;-P)... może jest tu ktoś obeznany w temacie i podałby zagubionym duszyczkom jakieś interesujące stronki, dobre tytuły, coś polecił? Czekam na czyjąś wiedzę Wink

_________________
szare gołebie
przynoszą szarym ludziom
skrzydlate myśli

Mariusz Parlicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 19:58
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

hmm. polecam :

"nana" - historia dwóch dziewczyn - właścicielki kawiarenki/bibliotekarki (nigdy nie pamiętam xD) i piosenkarki rockowej - które nosiły to samo imię - nana. razem mieszkają, razem przeżywają trudności i szczęścia. i rodzi się między nimi cudoooffne uczucie Wink
nachebet - pojawia się tutaj panienka 110% gochhiro~ri *.*

"blue" - dwie dziewczyny. z jednej klasy. jedno uczucie. bardzo realistyczna kreska, ale cudooofna ^^

"shoujo kakumei utena" - po prostu temat rzeka *.* moja ukochana manga. opowiadać nie muszę, pewno wszyscy wiedzą. świetna, świetna, świetna *__________*
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NachebetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 20:20
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 06-07-2004

Skąd: Poznań

Status: Offline
w takim razie jestem za Naną *.*.... a jakies adresy internetowe? nie wiedzieć czemu, zawsze kiedy już zachce mi się czegoś poszukać w neci i wpiszę 'yuri', to wyskakuje mi info o jakichś grach komputerowych o__O' Może wie ktoś, gdzie dorwać jakieś skany? *evil smile*

_________________
szare gołebie
przynoszą szarym ludziom
skrzydlate myśli

Mariusz Parlicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 20:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

skany bardzo ciężko, bo "nana" jest prawie wszędzie zalicencjonowana xD
wpisz "nana, ai yazawa" w google.com Wink niestety, większość stron jest po włosku xD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 21:35
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Ze stronek to sprawdź: http://lililicius.cjb.net (skanlacje) i możesz też http://www.yaoiiyuri.neostrada.pl/index.htm (omówienia wielu tytułów wraz z kilkoma skanami z wewnątrz).

Z tytułów to polecam:
"Indigo Blue" - historia pisarki żyjącej w związku z kolesiem, która zakochuje się w kobiecie i oczywiście dokonuje właściwego wyboru Very Happy Historia bardzo dobra, ale dośc feministyczna no i rysowana przez lesbijke. Za to dużo ładnych scen zawiera Laughing Embarassed Zdecydowanie od 18 latek Wink
"Pieta" - przepiękna manga, czasem smutna Crying or Very sad czasem radosna, Very Happy o dziewczynie z dużymi problemami emocjonalnymi, która znajduje oparcie w swojej koleżance z klasy (wbrew wszystkiemu nie jest to typowa historia o miłości licealistek). Naprawdę polecam.
"Himitsu no Hanazono" - nieco naiwna ale też na swój sposób piękna historia o miłości z niesamowitym happy-endem. Very Happy

To są, jak narazie, moje trzy ulubione yurijce. Ale jest też sporo fajnych doujinów z Ruką i Michi. Inne historie Yamaji Ebine (tej od "Indigo Blue") też są warte uwagi. No i jeszcze jest "Rica tte Kanji" oraz "Works", ale to też są typowe komiksy lesbijskie. Hmm...jak tak sobie teraz myślę, to mi wychodzi sporo tytułów wartych uwagi.
I jeszcze coś - facet nigdy nie narysuje pożądnej historii yuri.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 13-07-2004 - 22:09
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

specjalistka od yuri jak zwykle niezawodna Cool
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 00:05
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 26-08-2002



Status: Offline
nie znam tematu yuri wlasciwie wogole, przegladałam jedynie utene ale mi sie nie podobała wcale ==
um, nie działa mi ta pierwsza stronka, którą podałaś, Louise, ale zajrzałam na ta druga - chcesz powiedziec ze to ciemno-krótkowłose stworzenie z indigo blue to kobieta? Very Happy
kreska taka mocno nierzucajaca sie w oczy...hope ze historia pozwala o tym zapomniec ^^
Nana wyglada bardzo ciekawie!
Z tych kilku kadrów Pieta przypomniała mi o hana kimi...nie mam pojęcia czemu XD
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 00:17
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Spróbuj ten pierwszy adres wpisać w pole "adres" - powinno działać.
Oczywiście, że to ciemno-krótkowłose stworzenie z IB to kobieta Very Happy Nazywa się Tamaki. Na jednym ze skanów widać, że ma piersi Laughing Mnie się taka oszczędna kreska podoba i dlatego też uważam,że Tamaki jest ładna. A historia, to zależy kto co lubi. To typowy komiks lesbijski więc podejrzewam, że nie każdemu by przypadł do gustu.
Hana Kimi nie czytałam Sad Czy to yaoi? (tylko mnie nie bić za to pytanie)

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 09:39
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Hana Kimi to ja czytalam daaaawno temu jeden tom i z tego co pamietam to bylo po prostu shoujo... Chyba ze cos pomieszalam i to nie jest ta manga o dziewczynie zakochanej w pewnym sportowcu ktora wrocila do Japonii z Ameryki i udaje faceta, a na dodatek mieszka ze swoim lubym ;)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 11:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 14-05-2003

Skąd: 707

omg O.O ale namieszane. mi kreska w "indigo blue" zdecydowanie kojarzy się z "blue" ^^" ale czy przypadła do gustu...? raczej nie...

"nanusię" kocham ^^ wiadomo - kreska yazawy, fabuła yazawy - czy może być coś lepszego *.*
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-07-2004 - 12:17
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Wiadomo, że każdy ma swoje gusta, a ja nie chcę nikogo przekonywać do żadnego tytułu. Fajnie, że jest ten temat, bo mozna podyskutować o różnych pozycjach.
Uważam, że "Nana" jest fajna, ładnie narysowana, fabularnie lepsza od wczesniejszych mang Yazawy, ale też trochę kuleje. Bohaterowie dla mnie nie są tak wiarygodni i rzeczywiści jak postacie z mang Yamaji Ebine. Może po prostu bardziej podoba mi sie "Indigo" dlatego, że ja wolę mangi stricte lesbijskie. No i niestety w "Nanie" tego yuri wcale tak dużo nie ma.
"Blue" też mi sie podoba wizualnie i fabularnie, ale jednak czegoś mi w tej mandze brakuje.

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits