Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Anime_Maniac
Temat postu: Fullmetal Alchemist  PostWysłany: 18-09-2003 - 06:48
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Co o sądzicie o tym tytule??
Zapraszam do dyskusji Very Happy

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AkaisoraOffline
Temat postu: FMA  PostWysłany: 10-11-2003 - 19:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-11-2003

Skąd: Gdańsk

Status: Offline
Nic dodać nic ująć... Za jakość tytułu może świadczyć fakt, że pierwszy rozdział przeczytałam tydzień temu, a teraz mam już pięć rozdziałów (szukam kolejnych), ściągam 3-ci odcinek anime (z 6-ciu obecnie dostępnych) i mam obsesję na wyszukiwaniu stron www o FMA (tymbardziej że jest ich niewiele...) Żadko kiedy nowy tytuł robi na mnie takie wrażenie Smile

Kreska jest boska i przypomina mi inny tytuł, ale nie mogę sobie przypomnieć jaki... a na dokładkę cute Elrick Brothers... kawaii Very Happy

Anyway, manga jest boska. Jak na mĂłj gust lepsza od anime (chociaĹź anime teĹź jest niczego sobie nio Very Happy )
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-11-2003 - 20:42
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Wpisuje się w kanon najzwyklejszego shonen pod slońcem, ale bardzo mi się podoba. Szczerze mówiąc to pierwsza "dziecięca" seria po Naruto i HikaGo, którą aż tak bym polubiła... A nie, przepraszam, jest jeszcze Bleach. Cool
Kreska też niesamowicie przypadła mi do gustu - ktokolwiek jest autorem, ma niezłe wyczucie stylu; faceci jak faceci, ale dziewczyny są zwyczajnie urocze. Nie ładne, tylko urocze właśnie, i potwornie mi się to podoba. Ta naiwna panienka, która w pierwszym tomie chciała kogoś ożywiać - słodka była. A z Edwarda też sympatyczny dzieciak. Mr. Green

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2003 - 07:45
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Manga ma bardzo duzy potencjal. Bardzo mi sie podobala - szkoda tylko ze TW tak wolno umieszcza/tlumaczy nowe rozdzialy...

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AkaisoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2003 - 12:44
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-11-2003

Skąd: Gdańsk

Status: Offline
Tutaj przyznaję rację! Ta manga ma faktycznie bardzo duży potencjał. Jeżeli w całości jest taka jak te pierwsze pięc rozdziałów to zapowiada sie na hit... a propos... czy ta manga jest juz zakończona, czy cały czas "się rysuje" Very Happy , bo gdzieś mi sie obiło o uszy, że jest tego cztery tomy?

A na Toriyama's World to trzeba zrobić nalot Very Happy Huntera, Bleach i Naruto wypuszczaja na bieżąco, a o FMA zapomnieli...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2003 - 07:39
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

FMA jest już zakończone.
Jest tego dokładnie 4 tomy.

- ciach - moderator J.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AkaisoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2003 - 15:08
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-11-2003

Skąd: Gdańsk

Status: Offline
Dzięki za informację Smile

Co do skanów FMA to na pewno je mają, bo piąty rozdział jest jednocześnie pierwszym drugiego tomu. Z tego co wyczytałam na stronie TW to oni kupują wszystkie mangi w tomikach, więc drugi powinni też mieć, ale może faktycznie nie mają czasu (chociaż tyle mają ludzi, że dziwię się czemu nie wypuszczają rozdziałów wszystkich mang codziennie Wink ) ... Jedyne co pozostało to czekać... albo kupić oryginał (to zaczyna być nęcący pomysł Very Happy )

_________________
-Don't you ever call me chibi!! I'm still growing!
-Well you're chibi now.
CHIBI-CHIBI-ULTRA-HYPER-SUPER-CHIBI!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2003 - 15:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Można prosić o taki bardzo malutki i bardzo skromniutki opisik fabuły? Ale taki naprawdę tyci tyci Smile

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Anime_Maniac
Temat postu:   PostWysłany: 13-11-2003 - 19:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Lublin

Nie różni sie ona za bardzo od fabuły w anime o tym samym tytule.
A wiec:

Seria opowada o dwóch braciach alchemikach: Edwardzie i Alphonsie oraz ich wyprawie w poszukiwaniu metod aby odzyskać swoje normalne ciała. Oczywiście żadnemu z nich nie zależ na sobie, tylko na braciszku. Po drodze dochodzą również inne wątki, a takze ich przeszłośc jest po trochu ujawniana.

_________________
Mou Nido to akirametari wa shinai yo!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWysłany: 22-11-2003 - 20:48
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-03-2003

Skąd: NeoHell

Szczerz mowiac ja zaczynalem od anime. Ale teraz po pierwszym tomiku stwierdzam, ze manga jest lepsza. Chociaz anime tez jest super Smile Strasznie przypadla mi ta historia do gustu, juz dawno zadna nowosc nie zaciekawila mnie w taki sposob. Chcialbym, zeby Jpf wydalo te pozycje, zwlaszcza, ze ma tylko 4 tomy.

Historyjki na koncu tomu RZADZA!! Very Happy

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AkaisoraOffline
Temat postu: Jest!!!!!  PostWysłany: 24-11-2003 - 17:17
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-11-2003

Skąd: Gdańsk

Status: Offline
W końcu kolejny rozdział FMA, boski tylko początek troszkę mnie wkręcił... niom ale cóż... a ty Gotenks to masz farta, ja nie mogę ściągnąć nawet 5-ego bo mi moja rodzicielka zarekwirowała kabel od zasilania, żebym się uczyła, ale dziś wyjatek bo sie przeziębiłam Very Happy

Ale tak na marginesie, to ten 4 odcinek tez w dechę... szczególnie końcówka... nie wiem jak dla was ale dla mnie to był szok... najpierw myślałam że to ten alchemik coś zrobił temu chłopcu... no ale bez spoilerowania Very Happy

- ciach - moderator J: nie-pytamy o linki Smile

_________________
-Don't you ever call me chibi!! I'm still growing!
-Well you're chibi now.
CHIBI-CHIBI-ULTRA-HYPER-SUPER-CHIBI!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu: Full Metal Alchemist  PostWysłany: 06-07-2004 - 19:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



Będąc pod wielkim wpływem serii TV, nie mogłem powstrzymać się przed (powtórnym) sięgnięciem po mangę. Wielkich zmian względem anime nie ma, mniejszych zaś jest całkiem sporo. Manga jest ogromnym streszczeniem anime - wiele dość ciekawych wątków po prostu pominięto [o skali tego "zjawiska" niech świadczy fakt, że 4 przeczytane przeze mnie tomy mangi odpowiadają ok 30 epizodom anime]. Niestety, manga wydaje się także o wiele mniej thought-provoking. Szczęśliwie nie zmienia to faktu, że czyta ją się z wielką przyjemnością. Polecam!

_________________
hope you never grow old


Ostatnio zmieniony przez jaczak dnia 04-11-2004 - 01:19, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2004 - 21:10
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Anime nie oglądałęm, przeczytałęm za to dwa pierwsze tomiszcze. I jak? Fajna koncepcja, wykonanie też.
Tylko że wkurz mnie postać Gluttony, jak dla mnie jest baaarzdzo typowy. Po prost odmóżdżony facet co tylko chce żreć...a na przykłąd mógłby być wychudzonym i wyrafinowanym kolesiem co siedzi w mroku i tajemniczo się odzywa. Ale dlaczego ciągle coś pałaszuje?? Taka moja koncepcja.
A w ogóle to ciekawią mnie pozotałe ,,grzeszki'' bo na razie pojawiły się tylko Envy i Lust (oprócz pana łysola).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2004 - 21:53
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



w anime pojawiły się jeszcze: Wrath, Sloth, Greed [prawie komplet, Wink]

dalej - każdy z Homunculus'ów [gomen za spoiler, Razz] dość akuratnie przedstawia swą "domenę" -> na tym tle Gluttony wypada cokolwiek nienajgorzej Twisted Evil

Kiyubi - sięgnij po anime Mr. Green

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PysiolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2004 - 17:36
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 08-02-2004

Skąd: Szczecin

Status: Offline
Ja nie miałam okazji oglądać anime, jednak mangi przeczytałam ze dwa tomy. Mi podoba się bardzo. Ale przecież anime zostało zrobione na podctawie mangi, więc manga nie może być streszczeniem anime, ale moim zdaniem to dobrze, że obie wersje różnią się od siebie, jest powód by zapoznać się z obiema.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits