Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VanaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2005 - 00:58
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-07-2005



Status: Offline
Ja osobiście anime zaczęłam oglądać od tego co było emitowane w telewizji, czyli od tych starszych jak „Pszczółka Maja”czy „W 80 dni dookoła świata”,a potem były...Sailorki^^ oraz to co później było moĹźliwe do oglądania na RTL7(po co oni zdjęli ten program i przerobili go na TVN siedem?==). Tak to chyba właśnie od tego się zaczęło(chociaĹź moĹźe było cosik jeszcze? ach ta skleroza XD)...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IKaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-07-2005 - 10:51
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 27-05-2005



Status: Offline
Od kiedy??? O matko.... dawno to było we wczesnych latach 80 ... kiedy w TV leciała rano "Załoga G", a wieczorem Maja, Złote Miasta, Dżeki i Nuka, coś o wiewórce z dzwoneczkiem na szyi, Tajemniczy Opiekun, Ania z Zielonego Wzgórza i cała klasyka dziecięca, nie wspominając o Nielssie Holgersonie i jego Cudownej Podróży z dzikimi gęśmi. Miło sie wspomina czasy, gdy w TV nadawany był Robin Hood i Ulisses, a na Poloni1 (w koszmarnej jakości - w końcu zasięg nadajników był na jakieś 40 km od Wrocka - nie moja wina, że mieszkam na 50 km :>) Tsubasa, Zorro i Daimos, oraz wszelkie Bie, Ksiegi Dżungli itp.

Świadomość, że to anime przyszła z którymś numerem PC Shareware, który wpadł w moje ręce czyli gdzieś w latach 90... a potem juz poszło z górki... pojawiły sie Sailorki na Polsacie, Armitage i Dragon Half zakupione na VHS i męczenie kuzyna z dostępem do "Ale Kino!", żeby nagrał Gitsa i Akirę "bo to ostatni raz bedzie! T__T" (strasznie upierdliwa byłam... musiał mi jeszcze Star Trek:NG nagrywać w oryginale XDDD)

_________________
Jenocie Recenzje Anime
http://tanuki.pl
Strona o Slayersach
http://minamoto.fm.interia.pl
Deviant
http://minamoto.deviantart.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2005 - 12:26
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 10-07-2005

Skąd: buahahahahahaha...

Status: Offline
mĂłj pierwszy raz to wlasciwie zaczelo sie od mangi (GUNSMITH CTS RULEZZZZZZZZZ !!!!). bylem na jakims wyjezdzie z kolegami i kolega czytal mange. smialem sie z niego ze czyta takie "glupie ksiazeczki dla dzieci". Dal mi zobaczyc i glupio to wyglada ale zaczalem czytac tylko dlatego ze tam byl jakis erotyczny fragment, i chialem zobaczyc o co chodzilo i reszte tych fragmentĂłw. no i sie zaczelo. przez 3-4 dni caly czas siedzialem i czytalem w kazdej wolnej chwili mange. ni moglem sie oderwac !!! kiedy skonczylem serie wtedy 4 czesci (juz jest 7).
to byl koszmar. po przeczytaniu serii czulem sie tak dziwnie. nie moglem sie doczekac nowej czesci. i nadal nie mam wszystkich. ale brat tez sie wciagnal i mu zawsze podkradam i sobie czytam. a potem trafilem na strone o anime. niedawno odkrylem siecie torrent wiec sobie moglem pociagnac !! No i ciaglem ! Ninja scroll byl pierwszy, potem gunsmith cats, hellsing. ach. anime to calkiem niedawno odkrylem (jakies miech moze dwa) ale mange juz daawno.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wormageOffline
Temat postu: Czy pamiętacie co sądziliście przed pierwszą manga i anime ?  PostWysłany: 10-07-2005 - 13:04
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 10-07-2005

Skąd: buahahahahahaha...

Status: Offline
tak jak w tytule. kto pamięta co sądził przed przeczytaniem / obejrzeniem pierwszej mangi i pierwszego anime ?????? Twisted Evil

--- połączenie postów --- mod j

ja pamiętam ^^. Śmiałem się z kolegi że czyta "głupi książeczki dla dzieci". Dał mi zobaczyć. Teraz jest to dla mnie narkotykiem Smile Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu: Czy pamiętacie co sądziliście przed pierwszą manga i anime ?  PostWysłany: 10-07-2005 - 13:12
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Boshe, to było tak dawno temu... nie pamiętam Wysoki Sądzie... Wink
Ale skoro to było przed obejrzeniem, a z zasady nie oglądam rzeczy które mi się nie podobają, więc chyba coś w stylu hmmm, zobaczmy, może będzie ciekawe? jak nie to wracam do komiksów o Asterixie i TM-Semiców Twisted Evil

EDIT: Myśli te naszły mnie gdy Nika oświeciła mnie, że Gigi la Trotola, Capitan Hawk i Daimos są z Japonii, a nie Włoch jakby można było przypuszczać z dźwieków jakie wydawały postacie i wręczyła, chyba, tomik Hasło brzmi Sailor V gdy wspólnie ogladaliśmy pierwszą, chyba, serię SM na Polsacie

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu


Ostatnio zmieniony przez IggI dnia 10-07-2005 - 23:42, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VampirEOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2005 - 23:12
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 22-03-2004



Status: Offline
Ja powiem że myślałem tak jak IggI, pewnego dnia wpadło mi w ręce jakieś anime i mi się spodobało.

_________________
Gunery United Nuclear Deuterion Advanced Manuver
Zero Gravity Maneuver Fighter - X42S Destiny Gundam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
OdolOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-07-2005 - 23:22
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-08-2003

Skąd: The Abyss of Eternity

Status: Offline
Hmm... Ja musiałem chyba myśleć coś w stylu "Co ten Jaczak znowu wymyślił?" Razz

_________________
This world may have failed you,
it doesn't give you reason why.
You could have chosen a different path in life.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wormageOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2005 - 00:03
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 10-07-2005

Skąd: buahahahahahaha...

Status: Offline
prawde mówiąc mi się kiedys anime az tak nie podobalo. do anime trzeba dorosnąć ??

_________________

 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2005 - 00:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Nie wiem ani ile masz teraz lat ani ile lat miałes biorąc do rak pierwszą książeczkę ale
sądze że nie chodzi tylko o dorastanie do anime ale o samo dorastanie,
jest ogromna róznica w postrzeganiu świata przez 10-cio i 18-latków i to chyba stanowi tę różnicę.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Usako
Temat postu:   PostWysłany: 11-07-2005 - 17:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 14-06-2005



Hmm...przygoda? Od zawsze uwielbiałam oglądać najróżniejsze bajki, zaczęło się chyba od Yattamana czy jak to tam się pisze, a potem albo w podobnym czasie pojawiła się Sally mała czarodziejka i tak powoli wkroczyłam w świat anime. Wtedy nie wiedziałam skąd dane bajeczki pochodzą, nie obchodziło mnie to. Najważniejsze było dla mnie wtedy, że to mi się podoba. Potem po długim czasie na Polsacie ukazał się pierwszy odcinek SM i od tamtej pory dosłownie zakochałam się w tym wszystkim po uszy. Koleżanka podsunęła mi za jakiś czas mangę BSSM i nie było mowy o tym aby nie zerknąć do kolejnej. Tak się wszystko zaczęło. Zupełnie bez uprzedzeń weszłam w ten świat i tak pozostanie^^

_________________
http://tsuki-no-odango.totalh.com/

Jeśli w niebie nie ma czekolady to ja tam nie idę...xD'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MaricaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-07-2005 - 01:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 28-06-2005

Skąd: ŁódĹş

Status: Offline
Co sądziłam? Szczrze to nie wiele bo nie zdawałam sobie sprawy co to jest Razz Jak wielu ludzi teraz nie rozróżniałam anime od amerykańskich kreskówek. A potem.. potoczyła się z górki Very Happy

_________________


 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SakadoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2005 - 14:11
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 18-07-2005



Status: Offline
Moje pierwsze anime-Dragon Ball kiedy jeszcze lecial na rtl7. Boshe jakie to było piękne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2005 - 14:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
- ciach - mod j

A co do tematu: ee, dopoki pierwszy raz nie zobaczylem, to nic nie sadzilem, bo nie wiedzialem, ze istnieje. A gdy zobaczylem, to pomyslalem, ze fajne. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KellyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2005 - 15:02
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 22-02-2003

Skąd: Wrocław

Status: Offline
Pierwsze anime, które oglądałem, to "Battle of the Planets", czyli amerykańska przeróbka japońskiego "Gatchmona" (albo czegoś takiego, nie pamietam dokłądnie tytułu). Pojęcia przy tym nie miałem, że takie coś nazywa się anime. Wcześniej zaś nie wiedziałem, ze w ogóle Japończycy mają rozwinięty rynek produkcji. Dziwiło mnie także przy jednej z najwczesniejszej serii anime, którą oglądałem w TV, czyli "Przygodach Sindbada", ze pojawiają się japońskie nazwiska.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-07-2005 - 15:19
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Piewsze naprawde dobre anime, jakie widzialem, to "Zorro". Zabawne, duzo akcji, ladne panienki, chwytliwe powiedzonka ("Skad wiesz?" "Ksiezyc mi powiedzial!") i w ogole fajnie. Wink Troche glupio sie czulem, bo raczej kibicowalem armii, niz rebelii. Ale poza tym - pelna jazda. Jak ktos ma okazje, niech obejrzy.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits