Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 16:21
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
no i trzeba dodać że kolory CMY są kolorami dopełniającymi do RGB i na odwrót...
no i ogółem system CMY jest tez taki że po zmieszaniu wszystkich barw ma powstać czarny jako że urządzenia są jakie są i nie da sie dobrze zrobić wyciągu barwnego tak by po nałożeniu farby każdego koloru bylo w proporcji 1:3 więc czarny kolor (ta prawdziwa czerń) jest prawie nieosiągalna zawsze wyjdzie taka "brudna" czerń wiec do tego systemu dodano też czarny czyli 4 kolor uzupełniający i tak powastał z CMY system CMYK (jak to było napisane wcześniej Cyan\Magenta\Yellow\blacK.... no i jeszcze można dodać że przy druku używa sie tez takie coś jak "poddruki" czyli pomimo stosowanego czarnego koloru drukuje sie też czarny z CMY czyli w miejscu gdzie ma być żywa czerń nakłada sie CMY które stworzą nam czerń i dobija sie to też czernią osobną wtedy wychodzi prawdziwa czerń... ale że jest to dość upierdliwe w druku gdyż BAARDZO długo schnie i pieknie sie odbija stosuje sie to tylko przy niektórych drukach i nie na kazdym papierze... no i z tych 4 kolorów można uzyskac każdy kolor...

a skoro jestesmy przy druku to .... jako że 3 farbki i czarny to mało by mieć dużą różnorodność kolorów powstało też takie coś PANTONE wzornik kolorów gdzie jest 12 głównych kolorów farb z których powstaje cała masa innych... są jeszcze inne wzorniki ale pantone jest tym uniwersalnym na świecie

RGB to już kwestia optyki ale to co było wyżej napisane wystarczny

jednym słowem to co mamy na monitorze nie będzie takie same po wydruku...


co do monitorów czy telewizorów to nie będę ciągnął tematu bo jak bym miał być upierdliwy to bym sie czepiał co do pojęć barwa a kolor bo to jednak całkiem inne pojęcia

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 16:29
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
A wy juz się tak o tych kolorach nie rozwodźcie, dostali w CMYKu, wyszło jak wyszło, ważne że da się rozczytać


ja zaczołem to tylko dlatego że pierwszy raz słyszałem by do drukarni dawać coś w RGB a nie w CMYKu... po tylu latach spedzonych przy maszynie nie słyszałem o takim czymś.... choć słyszałem różne śmieszne teksty osób które przychodziły jako "konsultanci druku" z różnych firm a strzelali takimi tekstami które oj szkoda mówić...

OK dla mnie temat już skończony... teraz możecie wracać do swoich mang

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 16:33
MÅ‚odsza elita forum
MÅ‚odsza elita forum


Do³±czy³/a: 31-08-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
ja zaczołem to tylko dlatego że pierwszy raz słyszałem by do drukarni dawać coś w RGB a nie w CMYKu

Magnu a gdzie to pisało? o_O Ja napewno nigdzie tak nie napisałam, za to dwukrotnie podkreśliłam że dostali w CMYK a nie RGB

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dehiraOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 16:35
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 26-08-2002



Status: Offline
iolu - tam naprawde to ja sama jestem wielka zwolenniczką białego papieru - ale w tym przypadku zgadzam się z Tobą - tu zółty wręcz pasuje - do tej krechy. Stylowo by było.

i super, że można przelewem zamiawiać - ale wygoda :3
<< leniwus pospolitus>>
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 16:57
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Ioluś kto powiedział że ty...


Cytat:
(Wyslaliscie im rozbarwienie w CMYKu a nie RGB?)


to mnie zaintrygowało...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 19:31
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
no i trzeba dodać że kolory CMY są kolorami dopełniającymi do RGB i na odwrót..


[great ciach]

No wybacz, ale jestem informatykiem (z wykształcenia) i dziennikarzem (z wyboru Wink i pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką wiem to to, że jak tłumasz coś komuś pierwszy raz to pomijasz niepotrzebne szczegóły. Chyba, że nie chcesz wyjaśniać, ale się popisywać.

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 19:33
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
Ioluś kto powiedział że ty...


Cytat:
(Wyslaliscie im rozbarwienie w CMYKu a nie RGB?)


to mnie zaintrygowało...


Geez, przecież to Raul się pytał.

BTW: z powodu czcionki i użytych dwóch kolorów tekstu (czarny i czerwony) miałem wrażenie, że reklama Arashii była wzorowana na reklamie Ai No Kusabi Wink

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 01-07-2004 - 23:19
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
No wybacz, ale jestem informatykiem (z wykształcenia) i dziennikarzem (z wyboru i pierwszą i najważniejszą rzeczą jaką wiem to to, że jak tłumasz coś komuś pierwszy raz to pomijasz niepotrzebne szczegóły. Chyba, że nie chcesz wyjaśniać, ale się popisywać.


muszę Ciebie rozczarować moja wypowiedź była skirowana do Didy w formie uzupełnienia twojej wypowiedzi... wybacz ale niestety nie chce sie popisywać... jeżeli bym chciał to zrobiłbym już to dawno... prędzej uznałbym popisywanie sie twoje (posty dotyczące monitorów z tunerami i bez) ale doszedłem do w niosku że to nie ma sensu i tylko głupia dyskusja by wyszła... także nikt nie chce sie popisywać a tylko uzupełniać bo inni mogą nie wiedzieć nawet takich rzeczy...

a co do wykształcenia to jak juz tak wyliczasz to moge powiedzieć że jestem poligrafem z wykształcenia który miał praktyki w jednej z najlepszych drukarni w Polsce które polegały na uczeniu sie w niej druku a nie sprzątania jako że zaczołem studia moja nauka wciąż trwa a wykształcenie wciąż rośnie... co do bycia kimś z wyboru to jestem kolekcjonerem komiksów Very Happy i powiem tobie że to bajera rzecz która dyktuje połową mojego życia....
a co do tłumaczenia to wypowiedzi pełne na dany temat są bardzo przydatne... nie lubie tłumaczenia po łebkach bo takie tłumaczenie to nie tłumaczenie... więc jak widać każdy ma inne podejście do tłumaczenia...

Cytat:
Geez, przecież to Raul się pytał.


ale to pytanie było hmmm dziwne... powtórze sie ale do drukarni nie daje sie RGBków...

ale dobra zakończmy temat... niebyło pytania nie było sprawy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 08:42
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:

muszę Ciebie rozczarować moja wypowiedź była skirowana do Didy w formie uzupełnienia twojej wypowiedzi...


Ale nie wnosila niczego, co Didzie moglo sie w tym momencie przydac. O tym pisalem - tlumaczyc trzeba prosto. To jest najczesciej popelniany blad - spec z jakiejs dziedziny rozmawia z laikiem i nie potrafi wybrac tylko najistotnych elementow swojej wiedzy. Pytanie bylo o modele barw, a Ty wyskakujesz z pantonami. Z takiej wypowiedzi odbiorca nic nie wyniesie.

Cytat:

a co do wykształcenia to jak juz tak wyliczasz to moge powiedzieć że jestem poligrafem z wykształcenia który miał praktyki w jednej z


No wlasnie. Nie masz kwalifikacji, zeby tlumaczyc cokolwiek ludziom Smile

Cytat:

ale to pytanie było hmmm dziwne... powtórze sie ale do drukarni nie daje sie RGBków...


Jakiej drukarni? Reklama zanim trafi do drukarni idzie do redakcji.

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 11:55
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
No wlasnie. Nie masz kwalifikacji, zeby tlumaczyc cokolwiek ludziom


że co?? czy ty w ogóle wiesz co to jest szkoła poligraficzna?? no nie bo już nie ma żadnej w Polsce ze względu na nasze ministerstwo oswiaty a poza tym poligraficzne szkóły w Polsce był tylko w 6 miastach... jeżeli jesteś takim wykfalifikowanym człowiekiem w tym temacie to wytłumacz mi proces powstania reklamy w gazecie od składu do wydruku gotowej postaci?? i tym razem nie jak laikowi tylko szczegółówo wraz z opisem porcesów które zachodzą poczas druku... wybacz i nie chce ciebie obrazić w przeciwństwie ty do mnie ale będąc w drukarni nauczy łem sie jednego jest dużo informatyków którzy gadają dużo i są dobrzy w teorii a jak im sie da do złożenia daną rzecz i zrobienia wyciągu barwnego to napierdzielą kostek, napunktur i dadzą nie wiadomo jaki rozmar papieru i myślą że sa bogami w tym co robia...

w chwili obecnej nie widze już W OGÓLE potrzeby kontynuacji rozmowy z tobą bo zdanie o tobie mam juz wyrobione a niektóre plotki i opinie znajomych o tobie są jednak trafne... teraz juz wiem o co im chodziło... ale to jest tak że jak sie nie przekonasz na sobie to nie uwierzysz... dzięki za rozmowe i powodzenia

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 12:14
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
Cytat:
No wlasnie. Nie masz kwalifikacji, zeby tlumaczyc cokolwiek ludziom


że co?? czy ty w ogóle wiesz co to jest szkoła poligraficzna??


A czy ja mowie, ze nie znasz sie na poligrafii????????????? gdzie tak napisalem???? Mowie tylko, ze nie znasz sie na tlumaczeniu ludziom. Rozumiesz? Masz problemy z komunikacja, co zreszta widac ze sposobu i stylu w jaki konstruujesz posty. Jakbys nie mogl oddechu zlapac.

Cytat:

w chwili obecnej nie widze już W OGÓLE potrzeby kontynuacji rozmowy z tobą bo zdanie o tobie mam juz wyrobione a niektóre plotki i opinie znajomych o tobie są jednak trafne... teraz juz wiem o co im chodziło... ale to jest tak że jak sie nie przekonasz na sobie to nie uwierzysz... dzięki za rozmowe i powodzenia


Czy twoi znajomi tez maja problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu? Nie zdziwilbym sie. A moglbys powiedziec, o kogo chodzi? Ciekaw jestem, czy w ogole kiedykolwiek mnie spotkali, czy tak sobie tylko p*.

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 13:48
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
przykro mi ale nie jestem osobą kompetentną do tłumaczenia więc nie zdołam tobie powiedzieć co kto co mówi na czyjś temat poza tym jeszcze mi nie odbiło by mówić co kto mówił... Wrocław nie jest aż tak dużym miastem możesz popytać i w ogóle umiesz tłumaczyć więc sobie poradzisz Wink temat zakończony...

ja nie umiem tłumaczyć a ty jesteś guru tłumaczenia także usuwam sie w cień swojej nędznej wiedzy którą nie umiem przekazać...

PS(one) przepraszam jeżeli trafiłem w jakiś temat który nie lubisz... czemu tak sądze hmm może to przez tą gwiazdke... nie chciałem ciebie urazić albo zdenerwować...

PS2 zakończmy ten temat ok... napisz tego swojego ostatniego posta w koncu zawsze musisz mieć swoje ostatnie zdanie i po sprawie...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 14:50
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:
przykro mi ale nie jestem osobą kompetentną do tłumaczenia


Ciesze sie, ze doszlismy do porozumienia.

W sumie to dziwny jestes. Zamiast sie obrazac, miales szanse sie czegos nauczyc.

BTW, jedyna osoba z Wroclawia ktora mnie jako tako zna to Mirai. Jesli ktos inny cos o mnie mowi, to jest albo przyglupim plotkarzem, albo zwyklym bucem.

BTW2, Raul wroci w niedziele to posprzata watek Smile

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 15:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 21-10-2002



Status: Offline
kto tu sie obraza?? bez przesady nieźle by trzeba było narozrabiać bym sie obraził... doszedłem do wniosku że ta rozmowa do niczego nie prowadzi i moze tylko doprowadzić do niepotrzebnej kłutni...

ale takie ostatnie pytanie czego miałbym sie nauczyć?? moze są rzeczy których mógłbym sie nauczyć ale wybacz napewno nie od ciebie... oj przepraszam sa jednak rzeczy które mógłbym sie od ciebie nauczyć ale wiesz co sądze że nigdy w życiu by mi sie nie przydały a wręcz mogły by zaszkodzić

poza tym do plotek mam sceptyczne nastawienie i wali mnie ocena innych o innych lecz gdy ona sie potwierdza to wtedy człowiek wierzy...

w sumie zgadzam sie z tobą chyba tylko w jednym ten temat trzeba posprzątać Very Happy

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michioOffline
Temat postu:   PostWys³any: 02-07-2004 - 16:32
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 13-04-2002



Status: Offline
Magnus napisa³/a:

ale takie ostatnie pytanie czego miałbym sie nauczyć??


Tego, co caly czas ci probuje wytlumaczyc - ze jak sie cos wyjasnia laikowi, to mowi tylko o istocie sprawy. A nie zasypuje szczegolami, ktore mu nic nie powiedza. Dobry informatyk powinien umiec rozmawiac o sprawach technicznych z ludzmi, ktorzy o nich nie maja pojecia. Zreszta kazdy spec powinien umiec zrobic cos takiego. Pytanie bylo proste i twoj wywod o pantanoch byl zupelnie bez sensu. Rozumiesz juz?

Sluchasz debilnych plotek, a potem sie do mnie nastawiasz. Nie zrozumiales o co mi chodzilo i juz wiesz swoje. Do dupy z taka dyskusja.
Raul!

_________________
g.r.m.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits