Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
LouiseOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 20:53
Czytelnik
Czytelnik


Do³±czy³/a: 01-02-2004

Sk±d: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
chyba trzeba by pomysleć dlaczego są one zabronione prawem i że to wcale nie jest takie głupie.


Mój kumpel kiedyś powiedział, że "łykał by nawet witaminę C, gdyby była prawnie zabroniona". Może po prostu trzeba się zastanowić nad tym, czy to co zakazane najbardziej nie pociąga?

_________________
"Czasem zastanawiam się czy nie skończę jako trofeum na czyjejś ścianie." - Noguchi "AvP"
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 20:53
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Skoro mowa o związkach w którysch jest róznica wiek... może nie wieku a raczej pokoleń, to czytałem ostatnio opinie czytelników pewnego magazynu który zamieścił "historię romansu" ucznia (14lat) i nauczycielki (35 lat). Znalazłem tam pytanie: czy gdyby płeć bohaterów zamienić to czy artykuł nie miałby tresci: ALARM! Nauczyciel pod czterdziestkę molestuje czternastolatkę! Wykastrować pedofilów!? Twisted Evil

Nika ma świętą rację. Człowiek osiąga dojrzałość (fizyczna i psychiczną) z wiekiem lat osiemnastu. Jeżeli potem ktos mu bedzie zabraniał seksu, miłości do kogokolwiek (i jakiejkolwiek ten ktoś niebyłby płci) można go spokojnie wyśmiać. Ale do ukonczenia tego magicznego okresu słuchajcie lepiej rodziców i prawa. Razz

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-08-2004 - 22:41
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Moja Droga Niko (MDN) - związki między krewnymi do któregośtam stopnia (bodajże drugiego) i powinowatymi są prawnie zabronione ze względu na tak zwaną "przyzwoitość publiczną". Inną sprawą w przypadku krewnych jest duże ryzyko, ze ewentualne dzieci będą ciężko chore - ale mówiliśmy zdaje się tylko o miłości nie wspominając nic o dzieciach.

Związki rodzic - dziecko czy rodzeństwo, nawet za obopólną zgodą są przez większość społeczeństwa uznawane za dziwne conajmniej, a najczęściej - jak przez Ciebie - za naganne. Według mnie jednak nie zawsze tak musi być. Dziwne - moze i tak. Naganne? Czy ja wiem - nie wg mnie. Ja nie potępiam, ale oczywiście pod warunkami.

A co do zabronienia prawem - to nie zawsze jest takie znów miarodajne - w niektórych stanach USA zabroniony prawem jest seks oralny. Jestem pewien, ze ludzie uchwalający to prawo nie wzięli sobie tego ot tak, z sufitu, ale mieli swoje, jak najbardziej racjonalne przesłanki.

Louise może mieć trochę racji. Nie wiem, czy wiecie, ale np pedofilów dzieli się na 3 rodzaje ( ja bym ich wszystkich na szafot...). Pierwszy to tacy, którzy czują pociąg do dzieci i tyle. Drudzy, tzw zastępczy, nie potrafią nawiązać kontaktu z dorosłym, więc kierują się na dziecko bo bezbronne itp. Trzeci rodzaj z kolei to tacy, którzy chcieli zasmakować czegoś nowego, zakazanego, z czystej ciekawości.

IggI - owszem, zamienienie ról w opisywanym przez Ciebie artykule wywołałoby taką burzę, to nie ma się nawet co zastanawiać.

Ale piszesz o osiągnięciu dojrzałości fizycznej i psychicznej z wiekiem lat 18 - wybacz, ale nie mogę sie z tym zgodzić. Dojrzałość wobec prawa - owszem. Fizyczną? Niektórzy znacznie wcześniej, inni znacznie później. Przecież nawet piętnastolatek może zostać ojcem! A psychiczna to w ogóle - niektórzy kolesie z mojej klasy w wieku lat 18 - 19 zachowują się jak szczyle i chamy z podstawówki, nie mają za grosz zasad czy zdrowego rozsądku. A z niektórymi 14 - 15 -stolatkami można pogadać jak z dorosłymi, wrażliwymi ludźmi. Ale fakt faktem, że przed osiemnastką za tykanie tego co zakazane grozi "paragrafik". Czy to znaczy jednak, że np ludzie w wieku 17 lat nie mogą przeżyć pięknej miłości, bo są na nią za mało dojrzali (abstrahuję tutaj od zakazanych związków, mówię ogólnie)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 04:37
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
Ale piszesz o osiągnięciu dojrzałości fizycznej i psychicznej z wiekiem lat 18 - wybacz, ale nie mogę sie z tym zgodzić.

Czemu?

Cytat:
Dojrzałość wobec prawa - owszem. Fizyczną? Niektórzy znacznie wcześniej, inni znacznie później. Przecież nawet piętnastolatek może zostać ojcem!

Co nie znaczy że przestanie rosnąć, podobnie jak zresztą dziewczyna w wieku lat 10-11. Ludzki kościec według encyklopedii przetsaje rosnąc wraz z 18-19 wiosną.

Cytat:

A psychiczna to w ogóle - niektórzy kolesie z mojej klasy w wieku lat 18 - 19 zachowują się jak szczyle i chamy z podstawówki, nie mają za grosz zasad czy zdrowego rozsądku. A z niektórymi 14 - 15 -stolatkami można pogadać jak z dorosłymi, wrażliwymi ludźmi.

Właśnie, z niektórymi... im bliżej osiemnastki tym więcej jest takich z którymi można spokojnie pogadać... a 18latki zachowujące sie jak szczyle... dopiero idziesz na studia... tam to dopiero zobaczysz dziecinne zachowania... Po prostu boimy sie zmiany trybu życia, dzieciństwo to opieka rodziców, a dorosłość oj... Kiedy rozmawiam z ludzmi w moim wieku bez studiów od razu widac ogromną różnice w tym jak widzą świat i innych...

Cytat:
Ale fakt faktem, że przed osiemnastką za tykanie tego co zakazane grozi "paragrafik". Czy to znaczy jednak, że np ludzie w wieku 17 lat nie mogą przeżyć pięknej miłości, bo są na nią za mało dojrzali (abstrahuję tutaj od zakazanych związków, mówię ogólnie)


Piekna miłość jest całkiem mozliwa i bez seksu... Kto twierdzi inaczej niewiele wie na temat miłości jakotakiej.
Zresztą jesli 17stolatek mógłby z 14sto latką na pewno podniosłyby sie głosy 20 i 40sto latków że czemu młodszemu wolno a im nie? Przeciez chca przezyć "piękną miłość".

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 08:25
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

cały czas mówimy o seksie. niestety nie wymyślono jeszcze 100% środka antykoncepcyjnego, więc dzieci też muszą wchodzić w grę. co za tym idzie istnieje ryzyko, że urodzą się potworki. uważam, że dla swojej przyjemności człowiek nie ma prawa "karać" swoich dzieci. może i jestem pod wpływem ekologicznych anime, ale sądzę, że skoro natura tak to wymysliła to nie powinno się jej przeciwstawiać - tu nie chodzi juz tylko o prawo.
co do USA to troche nie rozumiesz filozofii tamtejszego prawa. czy słyszałeś może o wyrokach skazujących za opisane przez Ciebie przestępstwo? bo ja nie. nikt przy zdrowych zmysłach go nie stosuje a takie zastosowanie najpewniej skończyłoby się jego uchyleniem. został taki kwiatek, bo nikomu on zasadniczo nie przeszkadza a odpowiednie wyroki sądowe wyznaczyły już sposób postępowania.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 11:36
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Cytat:
Ale piszesz o osiągnięciu dojrzałości fizycznej i psychicznej z wiekiem lat 18 - wybacz, ale nie mogę sie z tym zgodzić.

Czemu?

Z powodów opisanych przeze mnie niżej - dojrzałość NIE jest wyznaczana przez granicę wieku. Nie przekonasz mnie. Zbyt wiele wyjątków od tej reguły widziałem, z resztą, jak sądzę, sam jestem jednym z nich :P

Cytat:

Co nie znaczy że przestanie rosnąć, podobnie jak zresztą dziewczyna w wieku lat 10-11. Ludzki kościec według encyklopedii przetsaje rosnąc wraz z 18-19 wiosną.


Owszem, ale są ludzie którzy rosną do np 20stego roku życia. Są też tacy, którzy zatrzymują się na 17stym. Gdyby wszyscy zatrzymywali się na 18 - przyznałbym Ci rację.



Cytat:
Właśnie, z niektórymi... im bliżej osiemnastki tym więcej jest takich z którymi można spokojnie pogadać... a 18latki zachowujące sie jak szczyle... dopiero idziesz na studia... tam to dopiero zobaczysz dziecinne zachowania...


IggI - mi nie chodzi o wygłupianie się, a o niedojrzałość. Brak odpowiedzialności, stosunek do płci odmiennej. Przecież i ja nie raz i nie dwa robiłem z siebie idiotę, z resztą wiesz, bo i w rozmowach z Tobą, i tu, na Forum też. Nie o to mi chodziło.

Cytat:
Cytat:
Ale fakt faktem, że przed osiemnastką za tykanie tego co zakazane grozi "paragrafik". Czy to znaczy jednak, że np ludzie w wieku 17 lat nie mogą przeżyć pięknej miłości, bo są na nią za mało dojrzali (abstrahuję tutaj od zakazanych związków, mówię ogólnie)


Piekna miłość jest całkiem mozliwa i bez seksu... Kto twierdzi inaczej niewiele wie na temat miłości jakotakiej.


Tutaj mnie zastrzeliłeś. Gdzie w moim poście wspomniałem o seksie? O.o Piszę o uczuciu, do którego trzeba dojrzeć i dorosnąć, seks wchodzi w skład, ale nie jest konieczny.

Nika napisa³/a:
uważam, że dla swojej przyjemności człowiek nie ma prawa "karać" swoich dzieci.


I ja tak uważam. Dlatego wspomniałem, ze dziecko takiej pary może urodzić się ciężko chore.

Cytat:
może i jestem pod wpływem ekologicznych anime, ale sądzę, że skoro natura tak to wymysliła to nie powinno się jej przeciwstawiać - tu nie chodzi juz tylko o prawo.


Jeżeli wg Ciebie natura tak wymyśliła, to pokaż mi gatunek zwierząt gdzie nie zachodzi rozmnażanie między spokrewnionymi osobnikami! Chociaż jeden, rozmnażający się płciowo. Ja takiego nie znam.

Cytat:

co do USA to troche nie rozumiesz filozofii tamtejszego prawa. czy słyszałeś może o wyrokach skazujących za opisane przez Ciebie przestępstwo?


Możliwe, że nie rozumiem. O takich wyrokach nie słyszałem, to fakt. Słyszałem jednak o prawie, z którego śmiałem się chyba z 15 minut. Poza tym prawo amerykańskie nie kojarzy mi się najlepiej - a konkretniej kojarzy mi się z pozwami o odszkodowania. W ogóle Amerykanie to nie najmądrzejszy naród ;) Ale - celem przytoczonego przeze mnie przykłądu było tylko ukazanie, ze prawo ustanowione przez człowieka może być idiotyczne. Koniec, kropka.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 23-08-2004 - 20:00
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
IggI - mi nie chodzi o wygłupianie się, a o niedojrzałość. Brak odpowiedzialności, stosunek do płci odmiennej. Przecież i ja nie raz i nie dwa robiłem z siebie idiotę, z resztą wiesz, bo i w rozmowach z Tobą, i tu, na Forum też. Nie o to mi chodziło.


Ja nie mówie o robieniu z siebie idoty, mówię o całkowitej nieodpowiedizalności jaka wykazali sięe coponiektórzy z moich kolegów na studiach. Może najlepiej będzie ci to tak pokazać... Kiedy pierwszego października bedizesz miał chwilke zanotuj sie ilu jest studentów na twoim roku... Za rok zrób to samo... Różnica będzie ogromna... gwarantuję ci...
Jeśli człowiek w ten sposób traktuje nauke, to jak będize traktował rodzinę?

Cytat:
Tutaj mnie zastrzeliłeś. Gdzie w moim poście wspomniałem o seksie?

poprawka to ty mnie zastrzeliłeś...

Ale już wyjaśniam...
O tu...
Cytat:
Ale fakt faktem, że przed osiemnastką za tykanie tego co zakazane grozi "paragrafik". Czy to znaczy jednak, że np ludzie w wieku 17 lat nie mogą przeżyć pięknej miłości.


Prawo nigdzie nie zabrania ci kochać kogokolwiek... Paragraf zabrania seksu (wszystkich jego form i wszystkich związanych z nim czynności) z nieletnimi...

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-08-2004 - 15:02
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
IggI napisa³/a:
Ja nie mówie o robieniu z siebie idoty, mówię o całkowitej nieodpowiedizalności jaka wykazali sięe coponiektórzy z moich kolegów na studiach.


Hmm, chyba skończyli osiemnaście lat. I co, w świetle tej postawy, którą opisałeś, nazwiesz ich dojrzałymi?

Cytat:

Cytat:
Tutaj mnie zastrzeliłeś. Gdzie w moim poście wspomniałem o seksie?

poprawka to ty mnie zastrzeliłeś...

Ale już wyjaśniam...
O tu...
Cytat:
Ale fakt faktem, że przed osiemnastką za tykanie tego co zakazane grozi "paragrafik". Czy to znaczy jednak, że np ludzie w wieku 17 lat nie mogą przeżyć pięknej miłości.



Mój bład. Wczoraj spałem 3,5 H :P Byłem troszkę nieprzytomny co, jak widać, nie przeszkodziło mi zrobić z siebie idioty :P Dzięki za wychwycenie i sorry za błąd.

Cytat:

Prawo nigdzie nie zabrania ci kochać kogokolwiek... Paragraf zabrania seksu (wszystkich jego form i wszystkich związanych z nim czynności) z nieletnimi...


Ano, brakuje jeszcze, żeby prawo zabraniało miłości :P Ale - pytanie. Czy ten paragraf zabrania seksu dorosłego z nieletnim, czy między nieletnimi też? Pytam abstrahując od dyskusji - jak już pisałem (mam nadzieję ;P) miłość może istnieć bez seksu :)

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 24-08-2004 - 15:33
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

ależ masz 100% racji - milość bez seksu nazywa sie rodzicielską, siostrzaną lub braterską a ja jestem jak najbardziej za... Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-08-2004 - 19:09
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
O przyjacielskiej zapomnialas ;)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 24-08-2004 - 19:23
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

czyli tzw. platońskiej... Razz

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 24-08-2004 - 23:43
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Niech Wam będzie, Nimfomanki jedne :P Może istnieć przez czas określony :P

Tak z 5 minut ;P


IggI, help me! The girls are raging!

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-08-2004 - 11:30
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Sorry mon, can't do a thing
besides it was me who posted the one about platonic love (forgetting to log-out Nika first).

Jezeli chodzi o miłość... to pomijając mój obecny związek, rozpoczety (lub raczej reanimowany) juz dość długo po osiągnieciu przeze mnie pełnioletności, wszystkie inne (wczesniejsze) wydają mi się... błache....

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 27-08-2004 - 23:05
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Wiesz, mój dojrzewa z nami - a innego nigdy nie miałem. Ale chciałem na początku powiedzieć tyle, że związek dwóch szesnasto czy siedemnastolatków to nie musi być szczenięca, głupia miłość. Może byc tak samo piękna, i nieiwele mniej, lub nawet wcale nie mniej dojrzała od naszej czy Waszej - ale fakt, że im młodsza para tym mniejsze prawdopodobieństwo, a i wśrod czterdziestolatków zdarzają się szczyle nie rozumiejące miłości...

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 28-08-2004 - 01:03
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Cytat:
fakt, że im młodsza para tym mniejsze prawdopodobieństwo

Jedynie na to chciałem zwrócić uwagę tobie i całej reszcie... niezaleznie od ich wieku.
Gwoli szczerości powinienem jeszcze dodać że prawdopodobnie żadne z nas nigdy nie bedzie mogło na 100% szczerze powiedziec że wie już wszystko o miłości.

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits