Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Autor Wiadomo¶æ
nika
Temat postu: List do Mangazynu  PostWys³any: 21-04-2004 - 09:05
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

Słuchajcie mam taką myśl, żebyśmy może razem napisali do redakcji Mangazynu - nie wiem, co sądzicie na ten temat? Poniżej dam swój tekst i czekam na opinie, poprawki, ewentualnie głosy, kto by się pod tym podpisał (jak ktoś się podpisuje to niech napisze swój nick - imię i nazwisko oraz adres email, można też znajomych, ale bez Adama Małysza proszę)

Droga Redakcjo!
Prosicie, żeby dzielić siÄ™ z Wami uwagami odnoÅ›nie Waszego pisma. Ja oraz moi przyjaciele postanowiliÅ›my zwrócić siÄ™ do Was, ponieważ jesteÅ›my zaniepokojeni ostatnimi zmianami, które zaszÅ‚y w Mangazynie. Mamy nadziejÄ™, że to, co zostaÅ‚o zaprezentowane ostatnio nie bÄ™dzie ostatecznym ksztaÅ‚tem pisma, które swoim pojawieniem sprawiÅ‚o nam takÄ… radość. Chodzi przede wszystkim o to, że cena Mangazynu wzrosÅ‚a, natomiast jego objÄ™tość zmalaÅ‚a – uważamy, że 12zÅ‚ to nieco wygórowana kwota za to, co zostaÅ‚o zaprezentowane ostatnio, szczególnie w momencie, kiedy pismo przechodzi na cykl miesiÄ™czny. Podobne zastrzeżenia dotyczÄ… Mangazynu Ekstra – wzrost ceny i spadek objÄ™toÅ›ci. Do tego ostatni numer pozbawiony odcinka mangi nie prezentowaÅ‚ siÄ™ zbyt atrakcyjnie – czarno-biaÅ‚e obrazki z anime i rozmazane fotografie nie zachÄ™caÅ‚y do kupna. Dlatego szczególnie zaniepokojeni zmianami sÄ… ci z nas, którzy wykupili prenumeratÄ™ i nie podejmujÄ… przez to samodzielnej decyzji odnoÅ›nie zakupu danego numeru. Mamy nadziejÄ™, że Mangazyn bÄ™dzie ewoluowaÅ‚ raczej w kierunku takiego ksztaÅ‚tu, jaki miaÅ‚ numer drugi czyli 100 stron plus 50 stron mangi.
Z serdecznymi pozdrowieniami

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum


Ostatnio zmieniony przez nika dnia 28-06-2004 - 17:59, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 12:52
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Mam pomysl. Niech osoby ktore popieraja to co napisala Nika po prostu napisza ze zgadzaja sie uzyc ich nicka badz imienia i nazwiska a Nika ewentualnie napisze to w mailu (z linkiem do tego tematu). BEdzie to inaczej wygladalo jesli podpisze sie 10-20 osob Smile
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 14:06
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Polecam zapoznanie siÄ™ z tym, i jeszcze tym tematem.

Niestety , cała ta inicjatywa nie ma sensu.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 15:58
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-08-2003

Sk±d: OdchÅ‚aÅ„ duszy

Status: Offline
a mi się wydaje, że to ma sens. Ijeżeli Nika będzie robiła coś takiego/ jakieś pisemnko/ to ja z chęcią się podpiszę Wink

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 17:22
Admin Forum
Admin Forum


Do³±czy³/a: 05-01-2002



Status: Offline
Krzych Ayanami napisa³/a:

Niestety , cała ta inicjatywa nie ma sensu.

Po zapoznaniu sie stwierdzam ze jak najbardziej ma sens. To wydawnictwo narzucilo zrobienie z gazety miesiecznika wiec czemu by nie napisac ze ten pomysl (wraz z pozostalymi) sie fanom nie podoba.

Nic nie chce mowic, ale Mangazyn przesadzil z uatrakcyjnianiem na poczatku. Za duzo tych dodatkow i teraz chca wyjsc z kasa na prosta. Ale popelnili conajmniej dwa bledy - podniesli cene a pozniej obnizyli ilosc stron. Zobaczymy czy im sie miesiecznik nie odbije czkawka. Miejmy nadzieje ze jakos stana na nogi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 17:53
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja tam sie podpisuje rekami i nogami.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 18:36
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
Swój stempelek również dołożę.
Co za dużo, to niezdrowo -- raz na dwa miechy wystarczy. Z kolei od przybytku głowa nie boli -- ilość stron mogłaby się utrzymać na poprzednim poziomie.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 18:52
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 24-02-2003



Status: Offline
I ja chętnie się przyłączę. Smile
Jak dla mnie Mangazyn co dwa miesiÄ…ce w takiej formie jak nr 2 to jest to.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Herbert WestOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 22:36
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 29-01-2003

Sk±d: Kraków, dawna stolica Polaków!

Status: Offline
Witajcie ponownie!

Krzychu, muszę polemizować. Po pierwsze, to czy inicjatywa ma sens czy nie okaże się tylko wtedy, gdy spróbujemy. Po drugie - jeżeli fani zaprotestują to wydawnictwo MUSI coś zrobić, nie ma mocnych. Pomyśl - będąc wydawcą zaryzykujesz utratę czytelników? W przypadku protestu kilku czy kilkunastu osób oczywiście wydawca moze mieć go gdzieś. Ale jeżeli osób uzbiera sie dużo? Kilkaset? Nie wiemy o innych tego typu inicjatywach.

Podpisuję się rękami i nogami.

_________________
Dynamite, the product of Nitroglycerin and Saltpeter, can be attached to doors and containers of all kinds. Imagine the surprised thief who opens your boudoir and finds that he's strangely missing his hand! Brilliant!
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 22:45
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 30-09-2002

Sk±d: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Blah
rekami, nogami
i ogonkiem

PS. Dopisz jeszcze by zwolnili korektora(-kę) co dał wydrukowac że
"taki a taki film pojawi sie w polskich kimach"... jak zwolnia to się nauczy nie kimać... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
chobi
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 22:46
Elita forum
Elita forum


Do³±czy³/a: 14-05-2003

Sk±d: 707

Ja także chcę się w tym udzielić =^^=
A nuż to coś da?
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email Odwied¼ stronê autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWys³any: 21-04-2004 - 22:47
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 26-08-2002

Sk±d: Warszawa

czy mam podpisać ten list nickami? chciałam dodać imię i nazwisko - jeśli się zgadzacie to wyślijcie mi swoje dane na priva albo gg. jeśli macie jakichś znajomych w podobnej sytuacji to zachęćcie ich do dopisania się tu. mam zamiar poczekać jeszcze trochę i wysłać maila plus linka do tej strony.
Raul, dopisujesz siÄ™? a Ty Krzychu?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-04-2004 - 00:36
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Krzychu, muszę polemizować. Po pierwsze, to czy inicjatywa ma sens czy nie okaże się tylko wtedy, gdy spróbujemy. Po drugie - jeżeli fani zaprotestują to wydawnictwo MUSI coś zrobić, nie ma mocnych. Pomyśl - będąc wydawcą zaryzykujesz utratę czytelników? W przypadku protestu kilku czy kilkunastu osób oczywiście wydawca moze mieć go gdzieś. Ale jeżeli osób uzbiera sie dużo? Kilkaset? Nie wiemy o innych tego typu inicjatywach.



Tylko , że widzisz... To jest próba, jak ja to mówię , dla poprawy własnego samopoczucia. Szans na realizację i spełnienie przedstwianych warunków nie ma, no ale miło brać w tym udział. Złudzenia zawsze wyglądają lepiej od ponurej rzeczywistości.

Mangazyn nie może oferować gratisów bez końca i w każdym numerze. No bo ile - ale tak naprawdę - gazeta miała stron bez bonusów ?
Numer pierwszy - 100. Nie otrzymnaliśmy nic oprucz standardu.

Numer drugi - 100. Tutaj mieliśmy 86 stron głównego pisma, 14 stron Kamikaze i 50 bonusowej mangi.

Numer trzeci - 100. W tym numerze otrzymaliśmy dodatkowe strony w Kamikaze (ankieta też zrobiła swoje), dzięki którym ten dodatek był dwa razy większy.

Wszystko co otrzymaliśmy w gazecie oprucz przepisowych 100 stron było bonusem, który mial pismo wypromować w naszym środowisku. Za który zresztą nie płaciliśmy, bo wydawnictwo brało koszty na siebie. W międzyczasie trzeba było podnieść cenę ze względu na wysoki kurs euro i zapowiedź podatku od druku (tak przy okazji: możesz Raul powiedzieć jaka jest obecenie sytuacja ze stosownymi przepisami ?). Ale wiele osób od razu się przyzwyczaiło do dodatków i sytuacja obecnie jest jaka jest.
Było naiwnością uważać, że w każdym numerze będzie jakiś prezent.
I zamiast jojczenia nalezałoby docenić to co otrzymaliśmy wcześniej.

Z wymienionych powodów podobna petycja, powoływanie się na drugi numer to szczyt absurdu. Bo obecny ma prawie tyle samo stron co wspominany. A jeśli ktoś miałby ochotę jeszcze na mangę to przypomnę, że zeszyty (któych format był najbardziej zbliżony do umieszonej mangi) Evangeliona w swoim czasie kosztowały 5,95 złotego.
Czy podwyżka ceny o jakieś 4 złote na numerze naprawdę wchodzi w rachubę dla osób , które chciałby mieć 150 stronnicową gazetę ?


Odpowiadając na twoje pytanie dotyczące utraty czytelników. Jeśli byłoby to opłacalne - oczywiście , że tak. Gdyby okazało się , że zyski po przejściu na okres miesięczny są większe niż gdy gazeta wychodziła co dwa, wtedy nie byłby to liczący się problem. Podobnie jest teraz. Nawet kilkudziesięciu narzekajacych fanów nie ma znaczenia, jeśli okaże się że decyzja była słuszna.
W naszej sytuacji musiałby zrezygnować ponad połowa czytelników ,a to jest mało realne.

Fani zagłosują portfelami i za 3-4 miesiące będzie wiaodmo jak to będzie wygladać.



Nie podpisuje się pod podobną propozycją bo wiem , że i tak nic nie zmieni.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-04-2004 - 06:49
Moderator
Moderator


Do³±czy³/a: 16-02-2004



Status: Offline
1. Jeśli chodzi o VAT, to podwyżki na zapas kojarzą mi się z naszym rządem. Zwykłe wyciąganie kasy.

2. Jeśli pierwsze 10000 samochodów z fabryki będzie w wersji full-wypas, to oczekuję, że kolejne też takie będą. A jeżeli było zaznaczone, że kolejne numery MANGAzynu, będą dużo gorsze, to zbyt drobnym druczkiem jak dla mnie, bo nie zauważyłem. To gra w stylu - wyrobić sobie markę, a potem płynąć na jej fali jednocześnie schodząc z jakością towaru na psy. To nie jest dobry pomysł.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ Wy¶lij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWys³any: 22-04-2004 - 07:22
Pisarz
Pisarz


Do³±czy³/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
1. Jeśli chodzi o VAT, to podwyżki na zapas kojarzą mi się z naszym rządem. Zwykłe wyciąganie kasy.


Przynajmniej cześciowo podwyżka była jak najbardziej uazasadniona.
W ciągu zaledwie kilku tygodni euro podrożało o kilkadziesiąt groszy. A drukarnia za papier, czy w ogóle za materiały rozlicza się z europejskimi kontrachentami własnie w euro. Więc cena pójść w góre musiała. Również za licencję na grafiki wykorzystywane na okładkach czy w ogóle w gazecie trzeba płacić i tutaj zmiany kursów też musiały znaleźć swoje odbicie.

Zresztą nie tylko Mangazyn podrożał. Cena Forum poszła w góre o złotówkę czyli 25%.

Cytat:
2. Jeśli pierwsze 10000 samochodów z fabryki będzie w wersji full-wypas, to oczekuję, że kolejne też takie będą. A jeżeli było zaznaczone, że kolejne numery MANGAzynu, będą dużo gorsze, to zbyt drobnym druczkiem jak dla mnie, bo nie zauważyłem. To gra w stylu - wyrobić sobie markę, a potem płynąć na jej fali jednocześnie schodząc z jakością towaru na psy. To nie jest dobry pomysł.



Czy ja mówię do ściany ? Jak kupujesz samochód to masz podaną objętość silnika, wyposażenie dodatkowe - czy są poduszki powietrzne, blokada kierownicy, klimatyzacja. Więc porównanie jest bardzo nietrafione.

Po za tym na okładce było napisane "podwójne Kamikaze, + 50 stron mangii" - więc nie rób z siebie ofiary, bo napisane było, tylko , że ci nie chciało się czytać. A teraz odstawiasz przedstawienie, że nie , nikt o tym nie wspominał, chociaż tekstów na okładce poprostu nie można było nie zauważyć. W końcu lepiej odstawiać ślepego, niż zdać sobie sprawę z faktu, że nikt obietnic o tym , że dodatki zawsze będą, nie składał.
 
 Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶æ  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wy¶wietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj siê, by sprawdziæ wiadomo¶ci Zobacz nastêpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits