Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 14:30
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Coach napisa/a:

Raczej kwestia buforowania. Ampol to nie jest gigant wydawniczy, i środki ma limitowane. Jak już pisałem na forum MZ, dostał po kieszeni tą podwyżką euro, która "prenumeratę poniżej kosztów" ucziniła "prenumeratą grubo poniżej kosztów". Stąd istniało zagrożenie, iż jeśli nie podreperuje się bufora, i poza dodatkowym watem wyskoczy coś jeszcze, to mangazyn zacznie mieć poważne kłopoty.


Mają do wyboru kłopoty z buforem - czymkolwiek jest - lub
kłopoty z klientami Twisted Evil List moim zdaniem to dobry pomysł bo trzeba im dac do zrozumienia że maja 2 drogi

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 18:34
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Jezeli jednak okaże się że marka jest przeciętna a dodatkowe bonusy są tylko na specjalne okazje to producent (samochodów czy pism, obojetnie) musi się liczyć ze spdakiem zainteresowania jego produktem...


Zgadza się. Jednak trzeba pamietać o tym, że promocje zawsze, ale to zawsze są ograniczone w czasie. Jakoś nie narzeka się na to , że nie mozna juz zamawiać w JPF mang za 30 złotych, kupuje się je cały czas.

Cytat:
Bo Forum za _wszystkie materialy_, w tym honoraria, placi w euro. A MZyn tylko sciemnia.


Może będą to tylko moje wyobrażenia, ale jak dysponujesz lepszymi danymi to je przedstaw. Nie wiem czy redakcji Forum płaci się pensje w euro. Bardziej ekonomicznycm rozwiązaniem byłoby, gdyby redaktorzy u nas zaopatrywali się gazety zagraniczne. A zasadniczo gazeta bazuje na licencjach.

W przypadku Mangazynu wyglada to nieco inaczej. Teksty są pisane przez naszych redaktorów, więc tutaj licencje nie są potrzbne. Jednak umieszczenie jakiejkowiek grafiki na okładce wiąże się ze zdobyciem licencji i jej opłaceniem. Płaci się za pinupy i plakaty, a najprawdopodobniej również za wykorzystanie jakiejkowiek grafiki przy opisie jakiegoś tytułu. W sytuacji kiedy pismo cieszy się dużą popuralnością, można liczyć na zyski z reklam ). Mangazyn jest jednak gazetą dla wąskiego grona odbiorców (o mniejszym nakłądzie co oznacza, że koszty trzeba rozłożyć na mniejszą ilość egzemplarzy), która nie może liczyć na wpływy na podobą skalę.

Tak przy okazji napiszę, że od 1 stycznia płaca minimalna wzrosła z 800 do 824 złotych , a ubezpieczenie zdrowotne do 8,25%.

Cytat:
Słowo "prezentować" nie oznacza dać w prezencie (sprawdziłem w słowniku). Nie ma napisane, że to jako bonus. "+" też nie oznacza bonusa - rozumiem to w taki sposób jak rozumiem komunikat operatora tel.kom. "masz 34PLN z tego miesiąca + 16PLN z poprzedniego" -- te 16 to nie żaden bonus, tylko moja kasa, która zapłaciłem i jeszcze nie skorzystałem. najbardziej obchodzi mnie suma czyli 40PL, czyli 150 stron.


Popełniasz błąd w założeniach.
Jak się weźmie do ręki numer pierwszy to mamy tam wyraźnie napisane, że gazeta ma 100 stron. I to jest, że tak powiem, "wartość bazowa". W drugim mamy napisane "100 stron + 50 stron mangi". Czyli do tego co nazywam wartością bazową coś dodano, umieszczono coś , czego wcześniej nie było. Nie napisano "od tego numeru 150 stron", ani "150 stron za tą samą cenę" z czego należy wysnąć wniosek, że było to zrobione jednorazwo. Raz dano 50 stron mangi i koniec. Zwłaszcza , że w kolejnym numerze jej nie było.

Tak samo było z numerem trzecim. Napisano "podwójna porcja Kamikaze" w stosunku do tego co było w pierwszym i drugim numerze. Nigdzie nie napisano "od tego numeru podwójna porcja kamikaze".

To BYŁY bonusy i jest to sprawa oczywista, kiedy weźmie się pod uwagę pierwszy numer.

Twoje porównanie do komórek było błędne. Bo kupowanie pisma wygląda wtedy raczej na opłacanie abonamentu. A więcej stron w gazecie to na przykład darmowe minuty czy smsy, które otrzymuje się na starcie, ale później trzeba za nie płacić.


Jeśli chodzi o prenumeratę to wydaje mi się , ze jest nieco inaczej. W kiosku Mangazyn kosztuje 12 złotych. W prenumeracie 6,66. Więc jest to swietny interes, zwłaszcza, że oprucz powrotu do normy nie ma żadnych innych zmian.
Sam mam prenumratę i takie jest moje zdanie na ten temat.


Cytat:
Jak w piątkowej wyborczej widzę napis na okładce w rodzaju "piątkowy dodatek TV", to wiem, że za tydzień też będzie, a nawet za miesiąc i rok.


Jak wypadnie święto narodowe to też ? Wiesz , że w ten akurat piątek ten dodatek się pojawi, ale nie wiesz czy na przykład za dwa tygodnie nie pokaże się on na przykład w czwartowym , albo wtorkowym wydaniu.
Masz tylko pewien nawyk.

Cytat:
Kurs Euro rośnie cały czas, a mimo to większość czasopism utrzymuje stałą cenę i objętość.


Bo większość czasopism nie jest tak uzależniona od materiałów z zagranicy.

Cytat:
do Krzycha- skora uważasz, że to nic nie zmieni, to po co się tym "zajmujesz" ?


Ponieważ niezmiernie mnie denerwuje przywiązanie do "ekonomii księżycowej". Do podejścia "skoro jesteśmy fanami to nam się coś należy". Wiele osób ma bardzo mizerną wiedzę na temat procesów ekonomicznych. Ja rozumiem , że nie wszystkich muszą interesować jak dokładnie wygląda wydawanie. Ale przydałoby się mieć jakiekolwiek podstawy, żeby nie zgłąsszać propozycji o których już na starcie wiadomo, że z jednej strony sa nie do zrealizowania, a z drugiej mogą doprowadzić firmę do kompletnej ruiny. A dążenie do doprowadzenia funkcjonujacych u nas firm do likwidacji jest niestety powszechne.
Ludzie nie chcą zauważyć, że to jest dobre dla wydawcy , jest również dobre dla nich. Jeżeli firma ma pieniądze, może organizować konkursy z drogimi nagrodami, albo wychodzić z róznymi inicjatywami - zorganizować jakiś konwent, albo wydać komiks, czy edycję specjalną. Można wtedy powiększać oferte, z którą sią do wszytkich oczywiście nie trafi, ale będą oni wystarczajaco liczni aby ucznic pomysł opłacalnym. A jak firma pieniędzy nie ma, to wydaje tylko to co konieczne, żeby sie w ogóle utrzymać na rynku, albo wprowadza różne cięcia , które się przeważnie czytelnikom nie podobają.

Tak jest teraz w przypadku waszego listu, który opiera się na kompletnie błednych założeniach. Obecny kształt pisma jest właśnie tym "prawidłowym" - czyli tak pismo wygląda i tyle będzie kosztować , jak nie bedzię w nim żadnych bonusów. Więc nie można mówić, że "cena wzrosła a objętość zmalała" bo płaciliśmy i płacimy za to samo.
Z tego też względu cała ta inicjatywa nie ma sensu - przynajmniej tak długo jak długo mamy na myśli Mangazyn o maksymalnie takiej ilości stron co teraz. Za wszystko ponad to trzeba juz będzie dodatkowo płacić.
Jeżeli pismo ma byc tańsze, to znaczy że trzeba będzie z niego coś wyciąć. Obecnie istnieje możliwość obniżenia ceny do 8 złotych. Jeśli tylko da się gorszą okładkę i wywali całe Kamikaze. Są chętni ? Została zgłoszona propozycja rozwoju Mangazynu do tego co było w 2 numerze. Tylko , że wtedy mangę dostaliśmy za friko, związane z nią koszty wydawnictwo wzieło na siebie. Więc wzorowanie się na nim jest kompletnym nieporozumieniem.

Oczywiście byłoby możliwe wsadzanie rozdziału do każdego numeru. Tylko jest jedna zasadnicza kwestia - kto ma za to zapłacić ? Czy te wszystkie osoby, które się tak chętnie dopisują do listy są gotowe wziąć odpowiedzialność za konsewncję , które byłyby związane z realizacją tych pomysłów ? Czy wtedy kosztujący (przykładowo) 17 złotych Mangazyn kupowałoby się bez zadnych zastrzeżeń ? Bo wydawnictwo obciążyłoby kosztami czytelników po to , żeby móc w ogóle prowadzic działalość i żeby fani nie póścili go z torbami.


Kolejną sprawą sa dekralację "nie będę już kupował mangazynu". To jakie podobne słowa mają sens dla wydawcy oczywiście autorów już nie intersuje. A fakty są takie, że dla stworzenia gazety trzeba ponieść rózne koszty. Nie bedę ich wypisywał, bo pod jednym z podanych przezemnie linków kwestia została przedstawiona. Im większy nakład tym koszty jednostkowe są mniejsze. Tymczasem przy obecnym nastawieniu Mangazyn jest drogi - i drogi będzie. Ponieważ ludzie nie zamierzaja zrobić kompletnie nic, żeby sytuację zmienić. Bo tylko wtedy , kiedy będzie go kupować jak najwiecej osób, cena bedzie sie mogła zmniejszyć.

Cytat:
Krzychu - powołujesz się na ankietę...


Kompletnie się nie zrozumielismy. Pisałem o ankiecie, ale miałem na myśli, że spowdowała ona rozrost Kamikaze, które piewotnie miało 15 a nie 16 stron (a ilość ta uległa podwojeniu).

Cytat:
List moim zdaniem to dobry pomysł bo trzeba im dac do zrozumienia że maja 2 drogi


Te dwie drogi to albo kosztujacy 12 złotych i mający 100 stron Mangazyn co miesiąc, albo co dwa.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 19:11
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Odnośnie VATu - jak ktoś się na tym zna, to może mi odpowie.
Jak to jest, że wszystkie (lub prawie wszystkie) czasopisma o Linuksie są objęte zerową stawką VAT. Są na liście czasopism specjalistycznych (lub jakoś tak), a na takowe jest 0% VAT. Czasopism specjalistycznych jest w Polsce kilka tysięcy (niestety nie pamiętam adresu, gdzie był ich wykaz). Czemu czasopisma mangowe nie moga się też na taką listę załapać? Są jakieś cudaczne warunki, których nie spełniają?

Czy wydawnictwo ampol wydaje coś jeszcze poza MZ? Bo na ich stronie w dziale czasopisma widnieje tylko ten jeden tytuł. Faktem jest, ze duże wydawnictwa moga sobie pozwolić na wydawanie czasopism przynoszących straty, bo mają całą masę innych tytułów przynoszących zysk i wtedy te straty są niezauważalne. Chyba wydawca powinien najpierw uzbierać trochę kasy i potem za nią rozdawać prezenty, a nie robić na odwrót i mieć nadzieję, że się zwróci.

Może gdyby przez najbliższe kilka miesięcy rozchodził się za każdym razem cały nakład, to MZ wyszedłby nad kreskę. Niestety portfelami fanów też rządzą prawa rynku i nie każdy może dołączyć się do "zrzutki na MZ", bo za tą samą cenę woli mieć coś, co uważa za bardziej warte swej ceny.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 20:08
Moderator
Moderator


Doczy/a: 24-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Jak się weźmie do ręki numer pierwszy to mamy tam wyraźnie napisane, że gazeta ma 100 stron. I to jest, że tak powiem, "wartość bazowa".
Sto stron to wartość bazowa? Ok., ale z tego w pierwszym numerze tylko 15 było czarno - białych przeznaczonych na Kamikaze. A w aktualnym numerze Mangazynu mamy 64 strony kolorowe i 32 czarno - białe. A to mi się nie podoba.

Jak na razie jestem wierną czytelniczką Bakajca. Razz W listach fani zarzucają czasopismu, że ma za mało stron. W odpowiedzi na to redakcja napisała:
Cytat:
Co do rzekomej anoreksji Kawaii, bierze się to z prostego faktu, że teraz jesteśmy co miesiąc. A im więcej (wy)chodzisz, tym bardziej chudniesz. To chyba oczywiste.
Może w Mangazynie stosują podobną zasadę, co do stron kolorowych? Think

_________________


Ostatnio zmieniony przez Dida dnia 23-04-2004 - 22:14, w caoci zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 20:31
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
Cytat:
Ponieważ niezmiernie mnie denerwuje przywiązanie do "ekonomii księżycowej". Do podejścia "skoro jesteśmy fanami to nam się coś należy".


należy nam się pewien rodzaj uczciwości- a to uczciwe nie jest (prenumerata- porównaj sobie co ludzie powinni dostać sprzed 3 numerów a co teaz będą dostawać )

Cytat:
Jeżeli firma ma pieniądze, może organizować konkursy z drogimi nagrodami

Tylko, że w konkursach nie wszyscy wygrywają, więc wolę z nich zrezygnować aby wszysy dostawali to za co płacą,a nie co 1 lub 2 osoby wygrają

Cytat:
Z tego też względu cała ta inicjatywa nie ma sensu - przynajmniej tak długo jak długo mamy na myśli Mangazyn o maksymalnie takiej ilości stron co teraz

wiesz, skoro popyt na pismo spadnie np do 50%, to będa musili się nad tym zastanowić i najprawdopodobniej wrócić do pierwowzoru.

Cytat:
Bo tylko wtedy , kiedy będzie go kupować jak najwiecej osób, cena bedzie sie mogła zmniejszyć.

no w takiej postaci jak jest teraz to chyba część z tego zrezygnuje, a jak po roku taka frekwencja się utrzyma to pismo będzie mieć problem, no chyba, że znowu np zmniejszy objętość :/

Dla mnie każda inicjatywa ma sens, może nic nie wskuramy, ale będą wiedzieć, że mamy ale i może coś da się z tym zrobić.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nika
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 21:07
Moderator
Moderator


Doczy/a: 26-08-2002

Skd: Warszawa

To nie jest żadna petycja, żaden szantaż - jak nie bedzie tak jak w numerze pierwszy to nie kupimy, nie! To jest list z naszą opnią na temat pisma, które lubimy i które chcielibysmy kupować. Jak kilka osób napisze, że interesuje ich Love Hina to pisamo daje artykuł na ten temat - dlaczego i nasz głos nie miałby być jakoś wzięty pod uwagę?

Rozrost Kamikaze tak, ale nie kosztem stron samego pisma - o tym nie było mowy! Dla mnie byłoby dobrze gdyby pismo wyglądało tak jak numer 1 nawet bez płyty (która zresztą jakaś fantastyczna nie była) i kosztowało 9,90 - za coś takiego zapłaciłam, wykupując prenumeratę.

Co do dwóch dróg: 12zł co miesiąc i co dwa miesiące to wolałabym drugą opcję, bo stać mnie na taki wydatek. 24zł to już dużo kasy i chyba wolę wydać to na co innego a ponieważ mam duszę kolekcjonera to albo będę kupować wszystko albo wcale, nie tylko wybrane numery. Zresztą mnie na świeżości newsów nie zależy, mogę poczekać aż ktoś sprzeda taniej na allegro.

Co do konkursów zgadzam się z Tigrą - tam wygrywają nieliczni. Egoistyczne? Sorki!

Ktoś tłumaczył mi w temacie o Kawajcu, że taniej wychodzi wydawanie miesięcznika niż dwumiesięcznika. Nie znam się na tym, czy to prawda?

Ponieważ wydaje mi się, że dużo argumentów Krzycha jest choćby częściowo słusznych chyba zmienię ostatnie zdanie.:
z: "Mamy nadzieję, że Mangazyn będzie ewoluował raczej w kierunku takiego kształtu, jaki miał numer drugi czyli 100 stron plus 50 stron mangi."
na: "Wydaje nam się, że jeżeli rozrost Kamikaze ma pociągać za sobą zminiejszenie się objętości kolorowej pisma to lepiej byłoby, gdyby pismo wróciło do stanu, zaprezentowanego w numerze pierwszym. Naturalnie najbardziej zachwyceni bylibyśmy, gdyby Mangazyn ewoluował w kierunku takiego kształtu, jaki miał numer drugi czyli 100 stron plus 50 stron mangi."

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 22:19
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Troszkę się wyłamię -- kamikaze bardzo mi się podoba, lubię sobie poczytać. Zupełnie bym był hepi, gdyby jeszcze dało się je jakoś sensownie wyrwać z mangazynu właściwego, wtedy wygodniej byłoby zabrać żeby w tramwaju przeczytać i nie mieć obaw, że kolorowa część MZ się pogniecie w plecaku.
Zastanawia mnie stosunek kosztu druku strony kamikaze i kolorowej strony MZ, bo papier do tego jest inny i kolorów brak. Oczywiście nie przyszedł mi do głowy "genialny" pomysł w stylu -- zgromadzić na kilku stronach wszystkie obrazki, a resztę w B&W dać z samym tekstem i podpisami "patrz obrazek 5" -- każdy powie, że to bez sensu i będzie miał rację. O stosunek cenowy pytam z ciekawości czystej. Choć pewnie się okaże, że to tajemnica handlowa.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
nika
Temat postu:   PostWysany: 23-04-2004 - 23:48
Moderator
Moderator


Doczy/a: 26-08-2002

Skd: Warszawa

to może lepiej:
Chcielibyśmy, żeby rozrost Kamikaze nie pociągał za sobą zmniejszania się objętości kolorowej pisma. Naturalnie najbardziej zachwyceni bylibyśmy, gdyby Mangazyn ewoluował w kierunku takiego kształtu, jaki miał numer drugi czyli 100 stron plus 50 stron mangi.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-04-2004 - 00:24
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
iss napisa/a:
Czasopism specjalistycznych jest w Polsce kilka tysięcy (niestety nie pamiętam adresu, gdzie był ich wykaz). Czemu czasopisma mangowe nie moga się też na taką listę załapać? Są jakieś cudaczne warunki, których nie spełniają?

Tak. Specjalistyczne = nakład poniżej 5 tysiecy sztuk.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-04-2004 - 00:54
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
Krzych Ayanami napisa/a:

Zgadza się. Jednak trzeba pamietać o tym, że promocje zawsze, ale to zawsze są ograniczone w czasie. Jakoś nie narzeka się na to , że nie mozna juz zamawiać w JPF mang za 30 złotych, kupuje się je cały czas.

Ja tylko chcialbym sie dowiedziec gdzie bylo napisane (w momencie wydawania) ze Mangazyn będzie miał 64 kolorowe i 32 czarnobiałe strony.
Osoby które opłaciły prenumerate, płaciły za coś co widziały (czy ewentualnie za cos co im obiecano).
I nie mow Krzychu ze niczego im nie obiecywano. Rownie dobrze Mangazyn moglby zmiec teraz 16 stron czarnobialego Kamikaze (tylko i wylacznie), dlatego ze wydawnictwo nie bylo przygotowane dokladanie do interesu przez dluzszy czas.

Krzych Ayanami napisa/a:

W sytuacji kiedy pismo cieszy się dużą popuralnością, można liczyć na zyski z reklam ). Mangazyn jest jednak gazetą dla wąskiego grona odbiorców (o mniejszym nakłądzie co oznacza, że koszty trzeba rozłożyć na mniejszą ilość egzemplarzy), która nie może liczyć na wpływy na podobą skalę.

Pamietam konferencje na Bace (dziwne zebym nie pamietal skoro siedzialem obok dwoch redaktorów pism mangowych Very Happy). tam Jedi mowil ze w kazdym numerze Mangazynu beda dodatki (przez co oczywiscie nie mial na mysli czesci Kamikaze, bo ta byla juz integralna czescia pisma).

Krzych Ayanami napisa/a:

Tak przy okazji napiszę, że od 1 stycznia płaca minimalna wzrosła z 800 do 824 złotych , a ubezpieczenie zdrowotne do 8,25%.

A co to ma wspolnego z Mangazynem ktory placi za dzielo a nie stale pensje? Czyli nie placi takze piszacym skladki zdrowotnej.

Krzych Ayanami napisa/a:

Jak się weźmie do ręki numer pierwszy to mamy tam wyraźnie napisane, że gazeta ma 100 stron. <and>
To BYŁY bonusy i jest to sprawa oczywista, kiedy weźmie się pod uwagę pierwszy numer.

Wyzsza cena 4 numeru oraz mniejsza ilosc stron to sa "antybonusy" za te wczesniejsze bonusy Smile Czyli czytelnicy sami zasponsorowali/beda sponsorowac sobie te "darmowe" dodatki.

Krzych Ayanami napisa/a:

Jeśli chodzi o prenumeratę to wydaje mi się , ze jest nieco inaczej. W kiosku Mangazyn kosztuje 12 złotych. W prenumeracie 6,66. Więc jest to swietny interes, zwłaszcza, że oprucz powrotu do normy nie ma żadnych innych zmian.

6,66 za numer i koszty wysylki pokrywa Mangazyn? Bo cos mi sie nie chce wierzyc.

Krzych Ayanami napisa/a:

Bo większość czasopism nie jest tak uzależniona od materiałów z zagranicy.

1. Kto z zagranicy pisze do Mangazynu? Smile
2. Po co Mangazyn kupuje papier drozszy skoro innym gazeta cena papieru sie nie podniosla (skoro nie podniosly cen Smile ?

Krzych Ayanami napisa/a:

Ponieważ niezmiernie mnie denerwuje przywiązanie do "ekonomii księżycowej". Do podejścia "skoro jesteśmy fanami to nam się coś należy".

Taki przyklad z zycia wziety.
(Niestety nazwy gazety nie pomne, moze to byla Viva).
Ktoregos razu ktos wymyslil zeby do magazynu dodac plytke z filmem na DVD. Jednorazowo. Sprzedaz magazynu wzrosla o 20%. Wszyscy byli zadowoleni i wiec dodali nastepna. W ktorym numerze jednak (z oszczednosci) plyty DVD z filmem zabraklo - efekt to 50% spadek sprzedazy. Fakt z zycia wziety i nie majacy nic wspolnego z fanami mangi i anime.
Wniosek: Jak przyzwyczajasz ludzi do "darmowek" to pozniej nie placz ze maja wymagania.

Krzych Ayanami napisa/a:

Obecny kształt pisma jest właśnie tym "prawidłowym" - czyli tak pismo wygląda i tyle będzie kosztować , jak nie bedzię w nim żadnych bonusów. Więc nie można mówić, że "cena wzrosła a objętość zmalała" bo płaciliśmy i płacimy za to samo.

20 kolorowych stron mniej to TROCHE duzo. Ciekaw jestem jak wiele osob "blednie" zalozylo ze 84 kolorowe strony beda juz zawsze. I 16 stron Kamikaze.

Oczywiscie ekonomii sie nie oszuka - wiem to doskonale. Zobaczymy jaki bedzie efekt tych wszystkich zagran. I nie widze powodu dla ktorego nie mozna przedstawic im wlasnej opinii. Ja czytam wszystkie listy od klientow.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-04-2004 - 11:00
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
raul napisa/a:
iss napisa/a:
Czasopism specjalistycznych jest w Polsce kilka tysięcy (niestety nie pamiętam adresu, gdzie był ich wykaz). Czemu czasopisma mangowe nie moga się też na taką listę załapać? Są jakieś cudaczne warunki, których nie spełniają?

Tak. Specjalistyczne = nakład poniżej 5 tysiecy sztuk.


Linux + (miesięcznik) -- 12 000 - 9 000 egz.
Linux Magazine (miesięcznik) -- 9 000 - 8 000 egz.
CHIP Special Linux (kwartalnik) -- 12 000 - 10 000 egz.
Na wszystko 0% VAT
To są dane dotyczące kilku ostatnich numerów, więc chyba nakład to nie jedyny warunek.
-----------------------------------------------
Właśnie przed chwilą znalazłem takie coś:
Cytat:
Zgodnie z art. 50 ust. 5b: "przez czasopisma specjalistyczne należy rozumieć wydawnictwa periodyczne objęte symbolem ISSN" (International Serial Standard Number) "o szeroko pojętej tematyce kulturalnej i twórczej, edukacyjnej, naukowej i popularnonaukowej, społecznej, zawodowej i metodycznej, regionalnej i lokalnej, a także czasopisma przeznaczone dla niewidomych i niedowidzących, publikowane nie częściej niż raz w tygodniu w postaci odrębnych zeszytów (numerów) objętych wspólnym tytułem, których zakończenia nie przewiduje się, ukazujące się na ogół w regularnych odstępach czasu w nakładzie nie wyższym niż 15.000 egzemplarzy."


Czyli sprawa jasna - 15 000
Niestety nigdzie się nie doszukałem nakładu MZ, ale chyba mieści się w 15 000 (pozostałe mangowe czasopisma pewnie też). Tematyka też spełnia warunki ustawy, więc dlaczego żadne czasopismo mangowe nie jest na liście specjalistycznych? Co ciekawe niektóre (a może wszystkie) mangi mają 0% VAT (chyba, że mangi są traktowane jak książki).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-04-2004 - 11:14
Admin Forum
Admin Forum


Doczy/a: 05-01-2002



Status: Offline
iss napisa/a:

Czyli sprawa jasna - 15 000

A to musieli podniesc Smile

iss napisa/a:

Niestety nigdzie się nie doszukałem nakładu MZ, ale chyba mieści się w 15 000 (pozostałe mangowe czasopisma pewnie też). Tematyka też spełnia warunki ustawy, więc dlaczego żadne czasopismo mangowe nie jest na liście specjalistycznych? Co ciekawe niektóre (a może wszystkie) mangi mają 0% VAT (chyba, że mangi są traktowane jak książki).

Nie miesci sie. W/g przyslanej oferty reklamowej Mangazyn ma w tej chwili 20 tys. nakładu. Kawaii ma o wiele wiecej.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 24-04-2004 - 13:38
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
No to niech opuszczą nakład i nie tłumaczą się że "wzrosły koszty" - bo to - jak juz udowodnił Raul, który ma chyba najwieksze z nas wszystkich doświadczenie w tych sprawach - jest bez sensu. Może wtedy uda im sie wyskrobac parę groszy na to co "urwali" z ostatniego numeru. Przynajmniej bedzie można mówić że ilością to Kawajcowi do pięt nie doskoczą, a w jesli chodzi o jakość to na odwrót... Smile

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
NoradOffline
Temat postu:   PostWysany: 25-04-2004 - 18:22
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 27-11-2003

Skd: Czeladź Siti

Status: Offline
nika napisa/a:

Wyślę ten list nawet gdyby miałoby to służyć tylko poprawie samopoczucia. Mówienie: "to się na pewno nie uda" i nie robienie niczego nie zmieni nic na 100% a zrobienie czegoś nie zawadzi - nic mi od tego nie ubędzie. To nie jest petycja - to tylko list z wyrażeniem naszej opinii.
Bardzo dobrze robisz moim zdanie, z mojej strony masz poparcie ^^'

_________________
POSTED BY NOR@D
---[ MANGA - WORLD ]---
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Krzych AyanamiOffline
Temat postu:   PostWysany: 25-04-2004 - 19:00
Pisarz
Pisarz


Doczy/a: 21-02-2003



Status: Offline
Cytat:
Ja tylko chcialbym sie dowiedziec gdzie bylo napisane (w momencie wydawania) ze Mangazyn będzie miał 64 kolorowe i 32 czarnobiałe strony.


A w któym numerze napisano cokolwiek o tym jakie będą proporcje ? Bo nie mogę znaleźć żadnego. Dlatego wydaje mi się , że twoje zarzuty są troche dziwne. Skoro nie złożono żadnych deklaracji w tym względzie, nie można powiedzieć , że nie zostały one dotrzymane.

Cytat:
Osoby które opłaciły prenumerate, płaciły za coś co widziały (czy ewentualnie za cos co im obiecano).


W żadnym numerze Mangazynu, gdzie jest mowa o prenumeracie, nie wspomniano ani słowem o tym ile gazeta będzie miała stron. ZAWSZE kupowało się ja na określoną ilość egzemplarzy. Pod tym względem nie można powiedzieć , że czytelników zrobiono w konia.

I
Cytat:
nie mow Krzychu ze niczego im nie obiecywano. Rownie dobrze Mangazyn moglby zmiec teraz 16 stron czarnobialego Kamikaze (tylko i wylacznie), dlatego ze wydawnictwo nie bylo przygotowane dokladanie do interesu przez dluzszy czas.


Jeśli obietnice (na piśmie) wyszły po za opcje w prenumeracie to proszę mi powiedzieć gdzie. Może ja ich tylko nie widzę, albo szukam nie tam gdzie trzeba ?


Cytat:
Pamietam konferencje na Bace (dziwne zebym nie pamietal skoro siedzialem obok dwoch redaktorów pism mangowych ). tam Jedi mowil ze w kazdym numerze Mangazynu beda dodatki (przez co oczywiscie nie mial na mysli czesci Kamikaze, bo ta byla juz integralna czescia pisma).


Nie było mnie tam, więc pierwszy raz o tym słyszę. Ale Kamikaze ma w nagłówku słowo dodatek, więc teoretycznie jest to prawda. Praktycznie trudno tak traktować coś, co się wlicza do wszystkich stron...

Cytat:
A co to ma wspolnego z Mangazynem ktory placi za dzielo a nie stale pensje?


Chciałem dać do zrozumienia, że znowu wzrosły koszty pracy, ale jak widzę ten argument nie ma tu zastosowania.

Cytat:
6,66 za numer i koszty wysylki pokrywa Mangazyn? Bo cos mi sie nie chce wierzyc.


Tutaj jest link do informacji o prenumeracie na stronie Mangazynu ->
http://www.mangazyn.pl/index.php?id=prenumerata#inne

Cytat:
1. Kto z zagranicy pisze do Mangazynu?


Nikt. Ale chyba wszystkie materiały (filmy, artbooki, płyty, mangi) pochodzą z zagranicy.

Kod:
Taki przyklad z zycia wziety...



I tak bywa... Wydaje mi się jednak, że ten odpływ jest uzależniony również od istniejacej konkurencji. Jezeli ktoś bedzie chciał kupić pismo kobiece z filmem a gazeta go nie zaoferuje, wtedy zmieni je na inne. Ale jeśli do wyboru jest tylko Mangazyn i Kawaii, które się ludziom raczej nie podoba, a chcą mieć w miare stałe źródło informacji, to trudno mówić , że jest w czym wybierać...

Cytat:
I nie widze powodu dla ktorego nie mozna przedstawic im wlasnej opinii. Ja czytam wszystkie listy od klientow.


To bardzo dobre rozwiązanie. Ale raczej nie w tej sytuacji. Na forum Mangazynu cały temat przewałkowano już na kilka sposóbów i sądze , ze podobny list zostanie potraktrowany jako zawracanie głowy.

Cytat:
No to niech opuszczą nakład i nie tłumaczą się że "wzrosły koszty" - bo to - jak juz udowodnił Raul, który ma chyba najwieksze z nas wszystkich doświadczenie w tych sprawach - jest bez sensu. Może wtedy uda im sie wyskrobac parę groszy na to co "urwali" z ostatniego numeru.


Niestety IggI, ale to co napisałeś jest już tylko zabawne.
7 procent z 11,99 złotego to 84 grosze. Załóżmy optymistycznie , że sprzdają się wszystkie egzemplarze (wiem , ze to nie prawda, ale musze zrobić jakieś założenia do symulacji).
Nakład 20.000 egzemplarzy przy cenie 11,99 daje w sumie 239 800 złotych.
Żeby tą samą sumę uzyskać przy nakładzie 15 000 ezgemplarzy gazeta musiałby kosztować: 239 800 / 15000 = 15,98 , prawie 16 złotych.

Innymi słowy, żeby obniżyc cenę gazety o 84 groszę , należałoby ja podnieć o 4 złote.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits