Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu: Czy pan Katsura ma jakieś problemy?  PostWysłany: 26-03-2004 - 16:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Ten temacik być może powinien znaleźć się gdzie indziej, ale pomyślałam, że skoro to Waneko wydaje VGA to tu znajdę najwięcej fanów Katsury.
Otóż chodzi mi o całokształt: zetknęłam się ostatnio z DNA i trochę mnie to zastanowiło. Usiłowania gwałtu - w tym jedno w restauracji, w miejscu publicznym, dziewczyny chcące się "oddać" chłopakowi... W VGA podobne wątki: gwałt, faceci chwalący się zaliczeniem dziewczyn, łatwe dziewczyny. Czy takie są realia czy to raczej wyobraźnia autora?
W końcu seks jest dla ludzi a u nas coraz więcej coraz młodszych osób go próbuje. Ale czy rzeczywiście jest tylu brutalnych facetów i tyle głupich dziewczyn? Może w Japonii jest inaczej? W końcu tam pozycja kobiety jest jednak wciąż chyba słabsza niż u nas, choć przecież u nas też króluje szowinizm, szczególnie na rynku pracy.
Co w ogóle myślicie o tej tematyce: dobrze, że jest coś takiego pokazywane, bo służy za ostrzeżenia; niedobrze, bo zachęca czy to zupełnie obojętne - tak po prostu jest?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2004 - 17:59
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Niekoniecznie pan Masakazu ma dziwne upodobania, jest to raczej kwestia innego podejścia do seksualności, może problemy społeczne są inne albo po prostu o takich zjawiskach tam się mówi. Nie czytałem wielu tomów VGA (ledwo 3-4 nie po kolei) ale uwarzam ją za mangę ''społeczno-psychologiczną'' z lekkim zabarwieniem scfi-komedia-romans. U nas nie ma tak wielu nastolatek uprawiających prostytucję (zwłaszcza w wielkich miastach) i jednocześnie żyjących na wysokim poziomie życia. Z podobnymi scenami zetknełem się w Marsie, Garou i Fushigi Yuugi (zresztą jeden z głównych motywów- o zdradzie).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2004 - 18:18
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Różne rzeczy trafiają do różnych ludzi. Taki "I''S" , dla mnie skrajnie idiotyczna manga ukazująca swoich bohaterów zdecydowanie w złym świetle , to dla wielu niemal odbicie wspomnień kombatanckich.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2004 - 18:22
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Dla mnie pozycje jego autorstwa są śmieszne, a czasami nawet wzruszające. To jak przedstawiony jest świat i jego mieszkańcy to tylko wymysł. Przecież dobrze znamy inne anime, w ktrórych dziewczyny robią jeszcze bardziej prowokacyjne "sceny"- zazwyczaj są to komedie.
Co do jego podejścia- może by chciał, aby świat był pełen takich "dziewuszek" a tym samym, chłopców o dość "niewyszlifowanym" podejściu do płci pięknej.
Ale to tylko anime zrobione przez człowieka [może jakieś ukryte marzenia]. Przede wszystkim miło się to ogląda, bo kreseczka jest siuper Wink IMO
a jeżeli ktoś szuka czegoś głębszego (? zalezy co rozumiemy przez głębię tematu)- to oprócz miłości, tajemnicy, komedii i czasem dramatu oraz dąrzenia do celu [jaki by on nie był] w tych pozycjach znajdzie.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2004 - 18:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

rysunki są piękne - zgadzam się w 100%, ale wolałabym coś lekkiego bez usiłowania gwałtu czy gwałtu - to jednak pozostawia przynajmniej u mnie taki dyskomfort, że ciężko dobrze mi się bawić przy takiej komedii. myślę, że trochę japońskości w tym jest - przecież całkiem jeszcze niedawno dziewczyna, która zostawała sekretarką godziła się być także prostytutką, wychodzącą z szefem na przerwę do hotelu miłości.

przepraszam - które to imię a które nazwisko, bo mnie wydawało się, że nazwisko to to pisane dużymi literami... Confused

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Śpiąca z R'lehOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2004 - 21:38
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 18-02-2004

Skąd: Plugawy i mroczny kontynent Mu

Status: Offline
Nie przepadam z Katsurą Masakazu, według mnie uderza w masowe gusta zakrywając to płaszczykiem emocji, erotyki i rozterek miłosnych.
Co chwila zmienia nastawienie do głównych bohaterów, a cała historia zmierza do nieznanego miejsca. No, humor i rysunki są w porządku.

_________________
Take a look again my friend, that's a gun pointed at yo head.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2004 - 11:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
poprostu wie co trafia do ludzi owianych płaszczykiem "codziennej monotoni"- nie mówię, że do wszystkich Wink
a co do tych japońskich stosunków- przecież faceci w jp wykradają bieliznę kobitom, które ją akutar uprały, więc może podobne sytuacje mają faktycznie miejsce - kto wie; no to co jedziemy sprawdzić Wink

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MuzzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2004 - 17:25
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 13-03-2004

Skąd: Kielce

Status: Offline
coz dziela tego autora sa specyficzne i czasami wydaje mi sie schematyczne z tego wzgledu ze napoczatku prawie kazdej serii jest smiesznie i bardzo milo tak puznij powazniej
ale bardzo podoba mi sie przedstawinie przezyc bohaterow
kazdy z nich ma swoje problemy
a erotyka nadaje tylko charakteru i rozluznia momentami niekture sceny
lub chce je podkerslic jako wazne przezycie tak jak to mialo miejsce w Ai
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MoeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-03-2004 - 18:19
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2004

Skąd: Jestem nikim, z nikąd przychodzę i do nikąd zmierzam...

Status: Offline
Hm… Moim zdaniem Masakazu Katsura po prostu lubi takie „sceny” rysować i dlatego umieszcza je w swoich mangach… Trzeba jednak jeszcze zauwaĹźyć, Ĺźe mangacy często są pod presją wydawcĂłw i czytelnikĂłw. Nie mĂłwcie mi, Ĺźe niektĂłrzy nie lubią historii z erotyką.
A czy tak jest naprawdę w Japonii? Tego typu sytuacje na pewno się zdarzają, chociaż może nie tak nagminnie, jak chcieliby wmówić nam to niektórzy mangacy.
Tigra, ja się piszę na tą wycieczkę do Japonii Razz

_________________
Życie nie jast fair, a więc i ja nie powinnam tak być.
Jednak... Co by się stało ze światem, gdyby wszyscy tak myśleli...?
Ujmijmy więc to tak:
Jeśli wy będziecie fair wobec mnie, to ja będę fair wobec was.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2004 - 22:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
słuchajcie ostatnio a "MANGAzynie" był artykuł o gościu, który narysował jakąś mangę o bardzo duzym zabarwieniu erotycznym i go oskarżyli, a naszemu bohaterowi to chyba jeszcze trochę daleko do tego
Moe- to jest nas dwie ^^"

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MoeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2004 - 15:56
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 25-03-2004

Skąd: Jestem nikim, z nikąd przychodzę i do nikąd zmierzam...

Status: Offline
Ha! To kto jeszcze pisze się na wycieczkę do Japonii? Poszukujemy uczestników Razz

Widziałam ten artykuł w "Mangazynie". Tak więc wnisokuję, że z Katsurą jeszcze nie jest tak źle ^^``

_________________
Życie nie jast fair, a więc i ja nie powinnam tak być.
Jednak... Co by się stało ze światem, gdyby wszyscy tak myśleli...?
Ujmijmy więc to tak:
Jeśli wy będziecie fair wobec mnie, to ja będę fair wobec was.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2006 - 09:06
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Mangi Katsury Masakazu są cudowne.
Mam mangę video girl i kreska jest wspaniała(dziewczyn napewno Smile ) lecz fabuła jakby trochę denerwująca.Nie lubię jak mało ważne sprawy urastają do ogromnych problemów jak np pocałunek itp.
Niedługo poczytam IS ale domyślam się że tam może być podobnie z fabułą ale kreska jest piękna i ta cała erotyka napewno nie przeszkadza( no może dziewczynom się nie podoba). Bo te mangi nie są raczej dla dziewczyn (to nie moje zdanie ale ktoś tak pisał).
Takie ładne ecchi jest fajne.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2006 - 10:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Takie ładne ecchi jest fajne."

Very Happy Odpowiedz:


VGA jest fajne, aczkolwiek za dlugie - po jakims czasie autor zaczyna gonic wlasny ogon, bo brakuje mu pomyslow. Spokojnie mozna by odchodzic o 1/3 i byloby to tylko na lepiej.

Natomiast bardzo fajne sa dodatkowe historie o dwoch pozostalych Video Girls (Len i ta druga). Wink Kreska moze mniej barokowa, ale sama historyjka - bardzo fajna!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pawel_322Offline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2006 - 10:55
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 11-07-2006



Status: Offline
Smile Smile
Lecz historia z tamtą po Len się chyba jakoś nie najlepiej kończy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-08-2006 - 11:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Eee, tam... Wlasnie najlepiej ze wszystkich trzech. Wink To Len ma taki troche lzawy koniec, bo bohaterka idzie do piachu.

Ups... Spoiler... Very Happy

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits