Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2005 - 11:24
Elita forum
Elita forum

Dołączył/a: 07-01-2005

Status: Offline
Rzeklas. I dlatego lacze sie z Toba w spisku majacym na celu rozbicie w/w duetu. Misao to jedyna dziewczyna w zespole ninja Oniwaban-shu oraz jednoczesnie i najmlodsza w ekipie (16), i najsympatyczniejsza. Rzut oka:
http://www.angelfire.com/anime3/ssrkshrine/images/Misao05.jpg

Smile Jednoczesnie, jesli moge, chcialbym wyrazic swoje osobiste niezrozumienie co do Twojej fascynacji Aoshim. Moja na jego temat opinia jest taka, ze posta? Aoshi’ego to taki czysty marketing granicz?cy wr?cz z populizmem. Aoshi jest typem ma?o wyrafinowanego mi??niaka, którego dylematy ?yciowe sprowadzaj? si? do wyboru techniki ci?cia mieczem. Inteligencja jego dialogów jest na niskim poziomie, z zasady ogranicza si? on zreszt? do wydawania pomruków i do okazjonalnego wyg?aszania nad?tych komentarzy co do w?asnych mo?liwo?ci fizycznych. Jego rola w mandze sprowadza si? do samego bycia i do zape?niania etatu m?odego buntownika, którego trzeba odratowa? z odm?tów z?a i jako? tam zresocjalizowa?. Kenshin znajduje na to zreszt? dobry sposób – trzeba mu po prostu da? klapsa i pos?a? spa? bez kolacji.

Na marginesie, jak pewnie wiadomo, w drugiej „serii” mangi, Watsuki czyni pewien eksperyment i stara si? w??czy? Aoshi’ego w g?ówny nurt wydarze?. W wyniku przetasowania postaci, którym autor stara si? od?wie?y? sceneri? i akcj?, na pierwszy plan trafiaj?: Yahiko, Misao oraz w?a?nie Aoshi, który pewnego dnia po prostu budzi si? i odkrywa w sobie nieograniczone mo?liwo?ci b?yskotliwej dedukcji, bystrej wypowiedzi i ostrej puenty. Aoshi jako gigant intelektu jest jednak tak nieprzekonywuj?cy, ?e Watsuki szybko przestaje bawi? si? w udawanie, ?e kwadraty s? koliste, i ju? po kilku rozdzia?ach nasz grzywiasty milczek wraca do swej roli, czyli do wydawania wieloznacznych pomruków i do ciachania wszystkiego, w czego stron? si? go popchnie.

Razz To tyle, jesli idzie o moja tendencyjna, zaczepno-agresywna ocene...

Pozdrawiam,

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2005 - 21:48
Moderator
Moderator

Dołączył/a: 24-02-2003

Na podstawie tomików dotychczas wydanych w Polsce trudno mi wysnuwa? wnioski na temat inteligencji Aoshiego, tudzie? jej braku. Razz Prawd? pisz?c akurat nie tej cechy szukam u kandydatów na ulubione postacie p?ci m?skiej. Embarassed Twisted Evil Aoshi jest ma?omówny, tajemniczy, wysoki i przystojny. Rzuca chmurne spojrzenia spod g?stej grzywy czarnych w?osów. I do tego ?wietnie wygl?da w p?aszczu. #Love2

Przegl?da?am ostatnio stare numery Bakajca i w numerze 30 trafi?am na ciekawy artyku? autorstwa Angel Rinoa „Ruroni Kenshin oczami kobiety”, a w nim na fragment dotycz?cy Misao: Smile
Cytat:
(...)to kompletnie nie rozumiem pomys?ów na zwi?zek Misao i Aoshiego. Nie do?? ?e jest on od niej o 10 lat starszy, to jeszcze raczej rozwrzeszczana nastolatka ?rednio pasuje do wiecznie ponurego samotnika, który zreszt? wygl?da i zachowuje si?, jakby by? o 10 lat starszy nawet od Kenshina (a jest m?odszy o 3 lata). Niby mi?dzy Kenshinem i Kaoru jest jeszcze wi?ksza ró?nica wieku - 11 lat - ale po pierwsze, Himura z nawi?zk? nadrabia wiek krety?sko niepowa?nym zachowaniem, a po drugie, w Japonii wtedy wiek nie odgrywa? w tym przypadku prawie ?adnej roli. No wi?c, co jest nie tak z Aoshim i Misao? Có?... Misao by?a "Misao-chan", Kaoru za? "Kaoru-san". Misao to dzieciak, l tyle. Nikt w serii nie traktowa? jej jak kobiet?, a najlepiej dogadywa?a si? z jedenastoletnim Yahiko.

Co o tym my?lisz? A mo?e to pobo?ne ?yczenie kolejnej fanki Aoshiego? Smile

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 20:54
Elita forum
Elita forum

"Na podstawie tomików dotychczas wydanych w Polsce trudno mi wysnuwa? wnioski na temat inteligencji Aoshiego, tudzie? jej braku."

;P Tjaaa, uwierz staremu wyjadaczowi, co to niejednego Kenshina juz tlumaczyl... No, ale tak, nie jestem obiektywny... Faceci tez sa czasem zadrosni... ^_^"

"Aoshi jest ma?omówny, tajemniczy, wysoki i przystojny. Rzuca chmurne spojrzenia spod g?stej grzywy czarnych w?osów. I do tego ?wietnie wygl?da w p?aszczu. "

Innymi slowy, Twoim idealem jest maskotka-manekin, czyli taki facet od "wygladania". Smile Ty brylujesz na salonach, a on tu zawsze krok za Toba, milczy i patrzy sie wilkiem, ignoruje podrywy innych panienek, a jak ktos Cie potraci w tlumie, to on mu juz tam polamie zeberko czy dwa. Smile Dobrze mysle?

"Bakajca i w numerze 30 trafi?am na ciekawy artyku? autorstwa Angel Rinoa „Ruroni Kenshin oczami kobiety”, "

Aaaa, czytalem, czytalem, nawet korzystalem z niektorych danych piszac swoja recenzje Kenshina, te tutaj...
[ http://www.esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=2033 ]

"Co o tym my?lisz? A mo?e to pobo?ne ?yczenie kolejnej fanki Aoshiego?"

Tjaa, tu wchodzimy w temat, ktory, jak mysle, nieco bardziej pasuje do topicu "Milosc/uczucia" (tez jest tu na forum...) Przeskoczymy tam? Smile

Mowiac w skrocie, uwazam, ze jakos tak jest, ze faceci malomowni i ponurzy lubia dziewczyny zywe, energiczne i spontaniczne. To zapelnia im te luki w charakterze, jakie maja, takie towarzystwo pozwala im czuc cieplo, ktorego sami nie moga wytworzyc...

To nie jest zadna krytyka tego typu facetow. Smile To po prostu wzieta z zycia obserwacja, ze ci, ktorzy maja zimne charaktery, lubia charaktery cieple.

Czyli, sumujac - tak, w pewnym sensie, jest to takie myslenie zyczeniowe. Autorka chcialaby, by rzeczywistosc byla taka, jak ona by chciala (tak, jak ja bym chcial tego samego, gdy pisalem krytyke Aoshi'ego), i przez ten pryzmat obserwowala stan faktyczny. Aoshi i Misao w duzym stopniu pasuja do siebie, maja podobne instynkty i podobne przezycia, takie same korzenie i niemal identyczny pomysl na dalsze swe istnienie. Hmm... Smile Mowiac wprost, nie mamy lekko, starajac sie wepchnac kij w szprychy tego zwiazku...

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2005 - 12:41
Elita forum
Elita forum

Witam, i polecam uwadze nowy tekst o Kenshinie. Smile Click, read and enjoy!

http://www.esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=2153

DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2005 - 20:48
Moderator
Moderator

Przeczyta?am artyku?, mimo jego d?ugo?ci. Razz Powali?o mnie zw?aszcza pierwsze zdanie podsumowania. Dobrze, ?e tam jest, bo jeszcze kto? móg?by pomy?le?, ?e starasz si? by? obiektywny. Twisted Evil

W?a?nie przeczyta?am 5 tom Kenshina. Very Happy Historyjka o Yahiko, cho? miejscami zabwana jest wg mnie niepotrzebna. Confused Autor w 'Sekretach narodzin bohaterów' o Tsubame wspomina o wzorowaniu si? na 'wojowniczce z Saturna z pewnego anime', a potem jeszcze stwierdza 'oprócz wojowniczki z Saturna podoba mi si? tak?e wojowniczka z Marsa'. Ciekawe, czy mia? na my?li 'Sailor Moon'? Think
Stwierdzi?am, ?e 'Kenshina' mo?na podtyka? tym, którzy utrzymuj?, ?e w managach wszyscy w?a?ciwie wygl?daj? tak samo, tylko im si? fryzura zmienia, jako przyk?ad tego, ?e si? myl?. Smile

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2005 - 12:44
Elita forum
Elita forum

A dzi?ki za przeczytanie, dzi?ki... Wink
A ?e Tsubame to kserokopia Hotaru, to przecie? jak na d?oni wida?... A je?li myslisz, ?e akcja juz si? rozkr?ci?a, to zaczekaj na tom 7-my... :-] Tam to sie dopiero zaczyna...

DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2005 - 12:14
Moderator
Moderator

Siódemka pewnie wyjdzie we wrze?niu... Oby!
Ciekawi mnie jedna rzecz. Rzuci?o mi si? to w oczy przy okazji lektury tomu 6. Otó? czasami w dymkach pojawiaj? si? litery: nn... (np. str 158 u do?u) Co to ma oznacz?c? Wysi?ek? Shocked Czy w oryginale te? tak jest? Think

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-12-2005 - 02:20
Elita forum
Elita forum

A propos siodemki, to:
http://www.esensja.pl/magazyn/2005/08/iso/09_90.html
Pozdrawiam,
Mike the Writer. Wink

DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2005 - 10:39
Moderator
Moderator

Czyta?am, czyta?am, ju? jaki? czas temu. Mr. Green
Niestety Egmont przystopowa? z wydawaniem 'Kenshina' i siódemki ani widu, ani s?ychu. #evil Mo?e wyjdzie w styczniu...

MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2005 - 12:53
Elita forum
Elita forum

Wooo, to czytelnicy Esensji sa wsrod nas? Wink

NorikoNiuhuruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2005 - 16:52
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 16-12-2005

mogliby ten 7 tom w ko?cu wyda? ><' nie mog? si? doczeka? ?eby zobaczy? walk? Kenshina z Hajime w wydaniu mangowym xD [to jedna z tych niewielu scen z anime które mi si? podoba?y od strony wizualnej ;]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 11:49
Elita forum
Elita forum

I slusznie robisz, nie mogac sie doczekac. ;-P Walka Kenshin-Saito to jeden z najbnardziej dramatycznych momentow w mandze, i porownalbym go juz tylko do walki z Makoto Shishio, na koncu pierwszej serii mangi.

Wink A po siodemce przychodzi osemka, a w osemce pojawia sie, tadaaaaa, Misao! ^_____^

Innymi slowy, od siodemki zaczyna sie prawdziwy Kenshin. Wink

NorikoNiuhuruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 16:40
Nowicjusz
Nowicjusz

Dołączył/a: 16-12-2005

yea, Misao-chan xD szkoda tylko ze na horyzoncie nie wida? siódemki, wi?c co dopiero ósemki xP Je?li Egmont si? nie spr??y b?d? zmuszona ?ciagn?? dalsze tomy z netu @.@ [d?u?szy odst?p czasu bez Kenshina i ju? mi si? w g?owie przeraca o_O]

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 17:55
Elita forum
Elita forum

;-] A u nas we Wroclawiu burzujstwo i rozpusta... Mamy tomiki az do ostatniego, 26-go! All fear us, muaaahaha!

Wink No, ale dobra, Misao jest dla mnie, a kto dla Ciebie? Na kogo czekasz, by sie pojawil?

DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2005 - 10:35
Moderator
Moderator

Jakby co, przypominam, ?e Aoshi jest mój. Mr. Green I interesuje mnie, w którym tomie nast?puje jego wielki come back. Razz

Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat