Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2005 - 20:30
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

Veg, mnie wyszedł Shishio... co ja mam powiedzieć?!?
co do oavek - mnie się one nie podobają ani wizualnie ani klimatycznie, co do serii TV znudziła mi się w pewnym momencie

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 06:04
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Kto mowi, ze Kenshin jest kiepski, naraza sie na moj zarzut... niewyrafinowanego smaku. ;P Tja... Ale jestem otwarty na argumentacje (siostro, skalpel!). Dla mnie Kenshin jest o dziesiec poziomow nad Berserkiem i o dwa nad Blade of Immortal. Przede wszystkim - ma jakies tam przeslanie, i to nawet takie pozytywne (pamietacie jeszcze, co to jest?Smile )...

A choc niewolnicom mowimy stanowcze "tak!", to jednak - Misao to za wysoki level na takie potraktowanie. Smile Z szacuneczkiem trzeba.

_________________
Smile or Die!


Ostatnio zmieniony przez Mike dnia 08-01-2005 - 18:47, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 10:35
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja po porstu ani w mandze, ani w serii TV nie odnalazlam ani szczypty klimatycznosci, realizmu. Moge ogladac/czytac jak taka-sobie historyjke - nie porusza mnie. "Jakies tam przeslanie" to w sumie wszytko ma.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 11:09
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ale mówisz o: postaci/mandze/serii TV/oavkach czy w ogólności? bo to są trochę różne rzeczy. jeśli mówisz o mandze to zgodzę się, ze jest lepsza od mangi Berserk, która jest dla mnie obrzydliwa. natomiast anime Berserk do pewnego momentu jest dla mnie dużo lepsze od serii TV Kenshina
a co do niewyrafinowanego smaku to nie każdy smakosz musi lubić to samo danie...

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 18:56
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Jasne, ze tak, i ze wiele rzeczy to kwestia smaku. Ale jesli ktos mowi, ze worek po zbozu jest bardziej gustowny, niz garnitur Pierre Cardin, to mozna chyba zaryzykowac teze, ze istnieje cien szansy na to, ze jednak niekoniecznie jest wlasnie tak... ;P

Kenshin to manga rysowana przez Japonczyka - na temat Japonii. Berserk to manga o Europie, rysowana przez faceta, ktory o Europie wie tyle, ile ja o rachunku rozniczkowym... Wnioski - juz na starcie jest roznica, a potem jest juz tylko wieksza... Veg - poczekaj, az poczytasz tom 7-my Kenshina! Wywalisz wtedy (hopefully) wszystkie berserki za okno. Wink

Dobra... Tak OT, to gdzie moge zalozyc temat o najfajniejszych bohaterkach mangowych?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 19:39
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

obawiam się, że taki temat już istnieje, ale ręki sobie za to uciąć nie dam
co do Berserka - nie wiem czy to manga o Europie, raczej o pewnym umownym świecie fantazy - od biedy mogę się zgodzić na: "o wyobrażeniach autora na temat średniowiecznej Europy", ale nie wiem skąd upór w porównywaniu tych dwóch mang, one nie są przecież podobne; w sumie można porównać Berserka z KKJ, bo tam też jest motyw średniowiecznej Europy a to nie byłoby chyba na miejscu; ja akurat jestem przeciw, bo nie cierpię mangi Berserk a lubię Kenshina i nie widzę zbytnich podobnieństw między tymi mangami - mam nadzieję, że w Kenshinie nigdy nie natknę się na scenę gwałtu przez demona-konia i tym podobne okropieństwa

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 19:50
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Nie napotkasz, zapewniam. Smile A czemu porownuje tak uparcie? Bo obie mangi maja watki historyczne, a ja, jako fanatyk-pasjonat, nie moge przejs obok tegoobojetnie. A juz *na pewno* nie moge nie skrytykowac ahistorycznosci Berserka (i przy okazji pochwalic troske, jaka wykazal w tym temacie autor Kenshina).

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2005 - 20:49
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Mike to wytłumacz im co i jak bo nie wszyscy mogą więdzieć co do Berserka i Kenshina i ich odwołań do historii... będzie wtedy jaśniej... czemu porównujesz i dlaczego berserk to Europa a nie jakieś tam fantasy Razz

co do bohaterek jest temat chyba ulubiona postać z anime czy coś takiego .... użyj wyszukiwania masz przecież u góry... wpisz ulubiona/ulubiony/ulubione cos znajdziesz bo temat jest ale dawno nikt nic nie pisał chyba tam

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2005 - 12:53
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Mike napisał/a:
Veg - poczekaj, az poczytasz tom 7-my Kenshina! Wywalisz wtedy (hopefully) wszystkie berserki za okno. ;)


Nie wywale, bo nie posiadam ;)

Jakos cienko widze ten 7my tom, zwazywszy na fabule anime... Mnie nie interesuja realia historyczne za bardzo, nie wnikam w nie, mnie interesuje tylko "polot" - a Kenshina imho cienko sie oglada... Nielatwo byloby mi sie wciagnac w ta serie.

(OAVki ciagle pomijam, post dotyczy serii TV/mangi)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2005 - 15:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"wytłumacz im co i jak bo nie wszyscy mogą więdzieć co do Berserka i Kenshina i ich odwołań do historii"

Berserka wyjasniam w osobnym temacie, a co do Kenshina - to oczekujcie Kolejnego Wielkiego Tryumfu Pulkownika (KWTP) ;P Jest duza szansa na to, ze moja recenzja Kenshina ukaze sie w Esensji. :) To sobie poczytacie, hie hie...

"Jakos cienko widze ten 7my tom, zwazywszy na fabule anime..."

No tak, Ty juz jestes zaspoilerowany serialem... What a waste... Zaluj. Ale coz, moze jak znasz jakiegos hipnotyzera, to popros o format odpowiedniego fragmentu twardego dysku... ;P

"mnie interesuje tylko "polot" - a Kenshina imho cienko sie oglada..."

Oglada cienko (przeciez mowie, kurcze...), ale czyta - wspaniale! #_#

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-01-2005 - 16:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
KWTP - to sie nazywa skromność Very Happy <croconion voice on> młehehehe <crconion voice off> ale oni jeszcze nie wiedzą z kim rozmawiają Wink

ale co do kenshina to jednak i tak za duzo gagów komediowych jest (wiem powtarzam sie) bardziej by mi sie podobał ten tytuł gdyby był nastawiony na powage a walki... niech sobie będą jakie sa mnie nie przeszkadzały aż tak

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-01-2005 - 16:31
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Magnus, moze Cie ucieszy: Twoja krytyke (za duzo wcinek komediowych) uwzglednilem w miejscu, gdzie opisywalem wady mangi. Smile Obok tego szedl tez punkt, ze K. jest jednak za dlugi - 28 tomow to lekka przesada...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2005 - 13:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Tomik 4 już jest. Very Happy Właśnie go przeczytałam. Po pierwsze, znowu zmienili "tłumaczenie" oro. Shocked Tym razem na ari. Czemu to ma służyć? #evil Wrażenia ogólne: pozytywne, zwłaszcza z powodu obecności Aoshi #Love2 . Wreszcie ktoś w moim typie, do obśliniania. Wink

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2005 - 15:51
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Dida, a co powiesz na mala spolke z ograniczona odpowiedzialnoscia? Ty wez sobie Aoshiego, a ja zgarne zwolniona w ten sposob Misao. Smile And everybody's happy! Muaaahaha!

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-03-2005 - 14:52
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Mike, czemu nie. Smile
Tylko, kto to jest Misao? Jakaś ukochana Aoshiego, która pojawia się w dalszych tomach? #evil Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits