Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-03-2005 - 11:24
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Rzeklas. I dlatego lacze sie z Toba w spisku majacym na celu rozbicie w/w duetu. Misao to jedyna dziewczyna w zespole ninja Oniwaban-shu oraz jednoczesnie i najmlodsza w ekipie (16), i najsympatyczniejsza. Rzut oka:
http://www.angelfire.com/anime3/ssrkshrine/images/Misao05.jpg

Smile Jednoczesnie, jesli moge, chcialbym wyrazic swoje osobiste niezrozumienie co do Twojej fascynacji Aoshim. Moja na jego temat opinia jest taka, ze postać Aoshi’ego to taki czysty marketing graniczący wręcz z populizmem. Aoshi jest typem mało wyrafinowanego mięśniaka, ktĂłrego dylematy Ĺźyciowe sprowadzają się do wyboru techniki cięcia mieczem. Inteligencja jego dialogĂłw jest na niskim poziomie, z zasady ogranicza się on zresztą do wydawania pomrukĂłw i do okazjonalnego wygłaszania nadętych komentarzy co do własnych moĹźliwości fizycznych. Jego rola w mandze sprowadza się do samego bycia i do zapełniania etatu młodego buntownika, ktĂłrego trzeba odratować z odmętĂłw zła i jakoś tam zresocjalizować. Kenshin znajduje na to zresztą dobry sposĂłb – trzeba mu po prostu dać klapsa i posłać spać bez kolacji.

Na marginesie, jak pewnie wiadomo, w drugiej „serii” mangi, Watsuki czyni pewien eksperyment i stara się włączyć Aoshi’ego w główny nurt wydarzeń. W wyniku przetasowania postaci, ktĂłrym autor stara się odświeĹźyć scenerię i akcję, na pierwszy plan trafiają: Yahiko, Misao oraz właśnie Aoshi, ktĂłry pewnego dnia po prostu budzi się i odkrywa w sobie nieograniczone moĹźliwości błyskotliwej dedukcji, bystrej wypowiedzi i ostrej puenty. Aoshi jako gigant intelektu jest jednak tak nieprzekonywujący, Ĺźe Watsuki szybko przestaje bawić się w udawanie, Ĺźe kwadraty są koliste, i juĹź po kilku rozdziałach nasz grzywiasty milczek wraca do swej roli, czyli do wydawania wieloznacznych pomrukĂłw i do ciachania wszystkiego, w czego stronę się go popchnie.

Razz To tyle, jesli idzie o moja tendencyjna, zaczepno-agresywna ocene...

Pozdrawiam,

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-03-2005 - 21:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Na podstawie tomików dotychczas wydanych w Polsce trudno mi wysnuwać wnioski na temat inteligencji Aoshiego, tudzież jej braku. Razz Prawdę pisząc akurat nie tej cechy szukam u kandydatów na ulubione postacie płci męskiej. Embarassed Twisted Evil Aoshi jest małomówny, tajemniczy, wysoki i przystojny. Rzuca chmurne spojrzenia spod gęstej grzywy czarnych włosów. I do tego świetnie wygląda w płaszczu. #Love2

Przeglądałam ostatnio stare numery Bakajca i w numerze 30 trafiłam na ciekawy artykuł autorstwa Angel Rinoa „Ruroni Kenshin oczami kobiety”, a w nim na fragment dotyczący Misao: Smile
Cytat:
(...)to kompletnie nie rozumiem pomysłów na związek Misao i Aoshiego. Nie dość że jest on od niej o 10 lat starszy, to jeszcze raczej rozwrzeszczana nastolatka średnio pasuje do wiecznie ponurego samotnika, który zresztą wygląda i zachowuje się, jakby był o 10 lat starszy nawet od Kenshina (a jest młodszy o 3 lata). Niby między Kenshinem i Kaoru jest jeszcze większa różnica wieku - 11 lat - ale po pierwsze, Himura z nawiązką nadrabia wiek kretyńsko niepoważnym zachowaniem, a po drugie, w Japonii wtedy wiek nie odgrywał w tym przypadku prawie żadnej roli. No więc, co jest nie tak z Aoshim i Misao? Cóż... Misao była "Misao-chan", Kaoru zaś "Kaoru-san". Misao to dzieciak, l tyle. Nikt w serii nie traktował jej jak kobietę, a najlepiej dogadywała się z jedenastoletnim Yahiko.

Co o tym myślisz? A może to pobożne życzenie kolejnej fanki Aoshiego? Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2005 - 20:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
"Na podstawie tomików dotychczas wydanych w Polsce trudno mi wysnuwać wnioski na temat inteligencji Aoshiego, tudzież jej braku."

;P Tjaaa, uwierz staremu wyjadaczowi, co to niejednego Kenshina juz tlumaczyl... No, ale tak, nie jestem obiektywny... Faceci tez sa czasem zadrosni... ^_^"

"Aoshi jest małomówny, tajemniczy, wysoki i przystojny. Rzuca chmurne spojrzenia spod gęstej grzywy czarnych włosów. I do tego świetnie wygląda w płaszczu. "

Innymi slowy, Twoim idealem jest maskotka-manekin, czyli taki facet od "wygladania". Smile Ty brylujesz na salonach, a on tu zawsze krok za Toba, milczy i patrzy sie wilkiem, ignoruje podrywy innych panienek, a jak ktos Cie potraci w tlumie, to on mu juz tam polamie zeberko czy dwa. Smile Dobrze mysle?

"Bakajca i w numerze 30 trafiłam na ciekawy artykuł autorstwa Angel Rinoa „Ruroni Kenshin oczami kobiety”, "

Aaaa, czytalem, czytalem, nawet korzystalem z niektorych danych piszac swoja recenzje Kenshina, te tutaj...
[ http://www.esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=2033 ]

"Co o tym myślisz? A może to pobożne życzenie kolejnej fanki Aoshiego?"

Tjaa, tu wchodzimy w temat, ktory, jak mysle, nieco bardziej pasuje do topicu "Milosc/uczucia" (tez jest tu na forum...) Przeskoczymy tam? Smile

Mowiac w skrocie, uwazam, ze jakos tak jest, ze faceci malomowni i ponurzy lubia dziewczyny zywe, energiczne i spontaniczne. To zapelnia im te luki w charakterze, jakie maja, takie towarzystwo pozwala im czuc cieplo, ktorego sami nie moga wytworzyc...

To nie jest zadna krytyka tego typu facetow. Smile To po prostu wzieta z zycia obserwacja, ze ci, ktorzy maja zimne charaktery, lubia charaktery cieple.

Czyli, sumujac - tak, w pewnym sensie, jest to takie myslenie zyczeniowe. Autorka chcialaby, by rzeczywistosc byla taka, jak ona by chciala (tak, jak ja bym chcial tego samego, gdy pisalem krytyke Aoshi'ego), i przez ten pryzmat obserwowala stan faktyczny. Aoshi i Misao w duzym stopniu pasuja do siebie, maja podobne instynkty i podobne przezycia, takie same korzenie i niemal identyczny pomysl na dalsze swe istnienie. Hmm... Smile Mowiac wprost, nie mamy lekko, starajac sie wepchnac kij w szprychy tego zwiazku...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-04-2005 - 12:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Witam, i polecam uwadze nowy tekst o Kenshinie. Smile Click, read and enjoy!

http://www.esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?id=2153

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-05-2005 - 20:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Przeczytałam artykuł, mimo jego długości. Razz Powaliło mnie zwłaszcza pierwsze zdanie podsumowania. Dobrze, że tam jest, bo jeszcze ktoś mógłby pomyśleć, że starasz się być obiektywny. Twisted Evil

Właśnie przeczytałam 5 tom Kenshina. Very Happy Historyjka o Yahiko, choć miejscami zabwana jest wg mnie niepotrzebna. Confused Autor w 'Sekretach narodzin bohaterów' o Tsubame wspomina o wzorowaniu się na 'wojowniczce z Saturna z pewnego anime', a potem jeszcze stwierdza 'oprócz wojowniczki z Saturna podoba mi się także wojowniczka z Marsa'. Ciekawe, czy miał na myśli 'Sailor Moon'? Think
Stwierdziłam, że 'Kenshina' można podtykać tym, którzy utrzymują, że w managach wszyscy właściwie wyglądają tak samo, tylko im się fryzura zmienia, jako przykład tego, że się mylą. Smile

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-06-2005 - 12:44
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A dzięki za przeczytanie, dzięki... Wink
A że Tsubame to kserokopia Hotaru, to przecież jak na dłoni widać... A jeśli myslisz, że akcja juz się rozkręciła, to zaczekaj na tom 7-my... :-] Tam to sie dopiero zaczyna...

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-08-2005 - 12:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Siódemka pewnie wyjdzie we wrześniu... Oby!
Ciekawi mnie jedna rzecz. Rzuciło mi się to w oczy przy okazji lektury tomu 6. Otóż czasami w dymkach pojawiają się litery: nn... (np. str 158 u dołu) Co to ma oznacząc? Wysiłek? Shocked Czy w oryginale też tak jest? Think
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-12-2005 - 02:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
A propos siodemki, to:
http://www.esensja.pl/magazyn/2005/08/iso/09_90.html
Pozdrawiam,
Mike the Writer. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2005 - 10:39
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Czytałam, czytałam, już jakiś czas temu. Mr. Green
Niestety Egmont przystopował z wydawaniem 'Kenshina' i siódemki ani widu, ani słychu. #evil Może wyjdzie w styczniu...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-12-2005 - 12:53
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Wooo, to czytelnicy Esensji sa wsrod nas? Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NorikoNiuhuruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-12-2005 - 16:52
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 16-12-2005



Status: Offline
mogliby ten 7 tom w końcu wydać ><' nie mogę się doczekać żeby zobaczyć walkę Kenshina z Hajime w wydaniu mangowym xD [to jedna z tych niewielu scen z anime które mi się podobały od strony wizualnej ;]

_________________
http://kokoro.fora.pl ->> jakby ktoś chciał to moze zajrzeć ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 11:49
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
I slusznie robisz, nie mogac sie doczekac. ;-P Walka Kenshin-Saito to jeden z najbnardziej dramatycznych momentow w mandze, i porownalbym go juz tylko do walki z Makoto Shishio, na koncu pierwszej serii mangi.

Wink A po siodemce przychodzi osemka, a w osemce pojawia sie, tadaaaaa, Misao! ^_____^

Innymi slowy, od siodemki zaczyna sie prawdziwy Kenshin. Wink

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NorikoNiuhuruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 16:40
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 16-12-2005



Status: Offline
yea, Misao-chan xD szkoda tylko ze na horyzoncie nie widać siódemki, więc co dopiero ósemki xP Jeśli Egmont się nie spręży będę zmuszona ściagnąć dalsze tomy z netu @.@ [dłuższy odstęp czasu bez Kenshina i już mi się w głowie przeraca o_O]

_________________
http://kokoro.fora.pl ->> jakby ktoś chciał to moze zajrzeć ^^
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-12-2005 - 17:55
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
;-] A u nas we Wroclawiu burzujstwo i rozpusta... Mamy tomiki az do ostatniego, 26-go! All fear us, muaaahaha!

Wink No, ale dobra, Misao jest dla mnie, a kto dla Ciebie? Na kogo czekasz, by sie pojawil?

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-12-2005 - 10:35
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Jakby co, przypominam, że Aoshi jest mój. Mr. Green I interesuje mnie, w którym tomie następuje jego wielki come back. Razz

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits