Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 22:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Ja np. w gimnazjum na kompach miałem zaistalowanego Worksa. A w serwisie komputerowym do którego kumpel często chodzi bo się za bardzo na kompach nie zna instalują mu pirackiego Windowsa za każdym formatem.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-11-2006 - 23:48
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
Pirat jest to osoba, która czerpie bezpośrednie korzyści materialne ze sprzedaży nielegalnie skopiowanego oprogramowania. Ja robię to z konieczności, gdyż jak mówiłem, nie mam pieniędzy na oryginalne oprogramowanie.

Josh, przeczytaj to jeszcze raz...

Ściągając lub kupując piraty jak najbardziej czerpiesz korzyść majątkową. Office kosztuje 800 złotych, ty go masz za 15. osiągnąłeś więc korzyść majątkową rzędu 785 złotych polskich. Jesteś piratem. Witaj w klubie. Cola jest w lodówce Wink

Mike - twoja analogia jest mocno nietrafiona, bo piracąc płytę nie tyle kradniesz komuś film, ile odbierasz wytwórni i dystrybutorowi mozliwość zarobku na sobie. Innymi słowy otrzymujesz towar, za który nie płacisz (albo płacisz ułamek kwoty, jaką normalnie kosztuje). Solniczka jest na stoliku Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2006 - 09:32
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
Sinner: jak juz wskazywalem wyzej, nie pozbawiam zarobku, bo tego zarobku i tak by nie bylo. A cena filmu to tylko jedna z korzysci, jakie ciagnie wytworca z produkcji. Inne to: dochody z reklamy oraz popularnosc wytworni oraz aktorow. A tu strat nie ponosi.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2006 - 10:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
To nie jest do końca tak, że każdy, kto kupuje pirata jest biedny i nie stać by go było na oryginalną płytę. Powiedziałbym, że takich jest jednak mniejszość (bo te płytę trzeba na czymś potem odtworzyć, a sprzętu RTV już się nie kupi na bazarze za 10 PLN).
Co nie zmienia faktu, że masz towar, za który nie zapłaciłeś.

Z drugiej srony zastanawia mnie, jak by wyglądał rynek multimediów, gdyby nie piractwo komputerowe. Ciekawe, ile byśmy płacili za płyty i jak byłyby one wydawane, tzn czy mielibysmy ładne pudełka, książeczki z tekstami i zdjęciami i inne bonusy...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2006 - 13:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Ale kupując czy ściągając piraty i tak zazwyczaj nie masz pudeł ka Razz Ja mam jedno zdanie na ten temat - pirat to osoba co posiada nielegalnie płyty itp. Jedni je posiadają bo nie mają kasy na orginały, i tych raczej rozumiem, inni bo nie chcą wydawać na nie kasy - i tych potepiam (nie licząc przypadków np. z Officem który kosztuje 800zł, a pudełka i instrukcji nikt z niego raczej nie potrzebuje).

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-11-2006 - 22:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Ja też nie potępiam, tylko zwyczajniejestem fanem nazywania rzeczy po imieniu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MikeOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2007 - 21:40
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 07-01-2005



Status: Offline
No wiec obejrzalem trzecia czesc Piratow z Karaibow - i nie podobala mi sie. O_o Jakos nie zalapalem klimatu, kurcze... No i zakonczenie jest totalnie do bani. Totalnie.

_________________
Smile or Die!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-06-2007 - 11:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Do bani? Niby dlaczego? Jack stwierdził, że napisy.org trzeba zamknąć?

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2007 - 16:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Mi się bardzo podobało. Sceny z Jackiem w zaświatach wywołały u mnie spazmy śmiechu, podobnie rozmaite komentarze, towarzyskie złośliwości i małpa, celująca z flinty do papugi. Końcówka też była fajna i świetnie wyglądała w kinie.

Tylko dlaczego Mikeusz pisze o tym tutaj? Czyżby ściąnął DivX'a i oglądał na 15-sto calowym monitorku? Mr. Green
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2007 - 17:21
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Refresh napisał/a:
(nie licząc przypadków np. z Officem który kosztuje 800zł, a pudełka i instrukcji nikt z niego raczej nie potrzebuje).

żebyś sie nie zdziwił.
Office to całkiem potężny zestaw narządziowy. O ile Worda traktuje sie zwykle jako bajerancki edytor tekstu,
To juz z pozostalymi elementami pakietu nie jest tak latwo. A i tak do co ciekawszych funkcji bez pomocy sie nie dostaniesz.

Sprawa druga to że 90% użytkowników nie odczułaby różnicy po przesiadce na darmowy Open Office.

Cytat:
Czyżby ściąnął DivX'a i oglądał na 15-sto calowym monitorku?

15" w niczym nie przeszkadza (ja osobiscie na lapku ma 14" i nie mam problemow) jakość DivX'a piratów jest chwilowo cieniutka.
a tak dla rozluĹşnienia atmosfery


A co do pir

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2007 - 09:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Cytat:
15" w niczym nie przeszkadza (ja osobiscie na lapku ma 14" i nie mam problemow) jakość DivX'a piratów jest chwilowo cieniutka.

W porĂłwnaniu z ekranem kinowym dowolny monitor/telewizor to jak suchar przy torcie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Refresh
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2007 - 11:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 14-09-2005



Chyba że jest się na entej kopii pewnego filmu z przyciemnionymi brzegami w kształcie trapezu i co pewien czas uciekającym Razz (czyt. -> Gedo Senki)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LunasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2007 - 11:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 25-09-2006



Status: Offline
Sinner napisał/a:

W porĂłwnaniu z ekranem kinowym dowolny monitor/telewizor to jak suchar przy torcie.


Nie mówiąc już o tych niepowtarzalnych odgłosach popcornu, czipsów, napojów, gadania, a jak już zadzwoni komuś komórka to normalnie ekstaza.
U siebie tego nie mam :>

_________________
0x5 0xA 0xF
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SinnerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2007 - 12:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 29-11-2002



Status: Offline
Pewnie, zamiast tego jest "Kochanie, zrób mi herbatę"/"Nie widziałeś gdzieś mojej komórki?"/"*stuk-puk*Dzień dobry, Poczta Polska"/"*stuk-puk*Czy miał pan kiedyś pytania o sens Wszechświata?"/"Mamooo, a on mnie ciągnie za nogę!!"(dla posiadaczy rodzeństwa)/"Za moich czasów..."(dla posiadaczy dziadka/babci)/ hałas za oknem, dzwoniące telefony i hałasujący sąsiedzi. Doprawdy, pełen luksus Wink

Pozatym Multikino tak podkręca głośność, że tego popkornu nie słychać Rolling Eyes
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JoshuaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 11-06-2007 - 12:10
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 24-10-2005



Status: Offline
Sin-jak oglądam jakiś film na kompie po prostu mam święty spokój, nikt nie przeszkadza, nawet gdyby się paliło,to ja i tak nie zwracam na to uwagi ;]

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits