Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2004 - 14:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Właśnie. Poczekamy, zobaczymy... Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2004 - 19:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Kiedyś była mowa o tym że do na nasze konta pocztowe są wysyłane wirusy, i że takie wiadomości są też wysyłane z naszych kont bez naszej wiedzy.
Od pewnego czasu prowadzę śledztwo w tej sprawie, i okazało się że pod mój adres też się ktoś podszywa, i wysyła robale do innych, nie wspominam już o tym że na dzień dostaję około 4 wiadomości z wirusami w załączniku (ten kto myśli że nie wiem że jest tam wirus, i że będę na tyle naiwny że otworzę załącznik, albo jest ostatnim kretynem, albo gdy rozdawali mózgi, to się nie załapał). Tak więc z przyczyn oczywistych blokuję adres szczota.pl@xl.wp.pl. Proszę nie korzystać z tego adresu, a jeśli do was przyjdzie jakiś mail który został wysłany z tegoż adresu, to nie radzę go otwierać, i miejcie świadomość że nie ja go wysłałem (mimo że przyszedł z mojego konta). Ja sam nie wysyłam już żadnej poczty z tego konta. Reszta moich adresów internetowych jest aktywna, ale aby nie powtórzył się ten problem, usunąłem przycisk email z moich okienek. Jeśli ktoś będzie chciał mój adres, to wystarczy napisać na pw.
Jeśli do was przychodzi mnóstwo obcojęzycznych maili z załącznikiem, to możliwe że do kogoś też przychodzą takie maile z waszym adresem w polu Od. Radzę wam usunąć przycisk email z forum, aby uchronić się przed taką niespodzianką.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BlackOmen
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2004 - 09:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 09-02-2004

Skąd: Olsztyn

Wirusy to pol biedy gorzej bylo jk jeszcze dostawalo sie tone jakis durnowatych reklam :/ dlatego moj mail na wp juz sluzy tylko do tego aby mial konto na WP Kontakt i aby jeszcze informacjie z IAG do mnei przychodzily (no i oczywiscie codzienna porjca garfielda =) )
Swoja droga ktos wie czy dobra jest panda tytanium?? Bo lasnie sciagnalem i nie wiem czy zainstalowac ja zamiast Nortona 2004 PL Razz

_________________

Naprzemienna gra czerni i bieli, bieli i czerni
ma w sobie celowość i formę prawdziwej sztuki.
Ma w sobie żywotność duszy i harmonię muzyki.

"Meijin", Yasunari Kawabata o Go
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer ICQ 
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-04-2004 - 13:17
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
LiveUpdate Nortona rządzi!
Radzi sobie z wirami ktĂłrych nie rozpoznaje sys antywirowy na plusnecie...
Zresztą i tak jest bez sensu z tym antywirem bo kasuje załacznik ale mejla (z jednym słowem albo pustego) do którgo załaczono wirusa, nie skasuje...
Blah Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2004 - 13:33
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



BlackOmen napisał/a:
Wirusy to pol biedy gorzej bylo jk jeszcze dostawalo sie tone jakis durnowatych reklam :/ dlatego moj mail na wp juz sluzy tylko do tego aby mial konto na WP Kontakt i aby jeszcze informacjie z IAG do mnei przychodzily (no i oczywiscie codzienna porjca garfielda =) )
Swoja droga ktos wie czy dobra jest panda tytanium?? Bo lasnie sciagnalem i nie wiem czy zainstalowac ja zamiast Nortona 2004 PL Razz

Panda Platinum 7 w teście Komputer Świata dostała 5,30 punktów podczas gdy Norton AntyVirus 2004 miał ocenę końcową 5,07, tak więc Panda jest lepsza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2004 - 16:53
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Chciales chyba npisac, ze WEDLUG Komputer Świata Panda jest lepsza :P

Ja tam nie wiem, zawsze mialam problem z Aktualizacjami pandy, a Norton mi to robi w tle i tyle :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2004 - 18:36
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



ja jestem na McAfee i jakoś się nie narzekam, Wink

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gilma[tm]Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-04-2004 - 22:00
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 25-01-2002

Skąd: Ś-ca

Status: Offline
Yakumo napisał/a:
The Bat, Eudora, Pegasus... albo Linux ;)

Zdaje sie, ze to malo, no chyba ze jednak nie udalo mi sie zlapac i tylko ogladam nieudolne proby wbicia sie do mnie na kompa ;)

_________________
komus psychiatre? http://psychiatra.strona.pl ;D
a może coś dla kota? albo dla psa? http://www.ujadanko.pl :)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 12:00
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Pytanie do Szczoty...
Jak radzic sobie z dialerami (Dialer_A) jesli zainstalowały się do katalogu RESTORE, mozna go po prostu usunąć?

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 17:37
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Katalogi systemowe winblowsa (ale chyba tylko XP i nowszych) mają taką waletę (tudzież zadę), że co w nich jest, to po skasowaniu powraca (czasem), więc trzeba z nich wywalać w trybie awaryjnym.
Czy RESTORE to katalog przywracania systemu (dawno z win nie korzystałem i nie pamiętam), bo jak tak, to zawsze można przez oczyszczanie (czy porządkowanie) dysku wywalić punkty przywracania.
A poza tym Ad-Aware 6 stosować jest dobrze.
No i jest jeszcze skaner online Symanteca i Mks.
Pożegnanie się z IE też zmniejsza ryzyko załapania dialera.

Teraz dopiero zauważyłem, że to pytanie do Szczoty, ale że nie chce mi się tylu literek marnować, to przyjmijmy, że to napisałem ot tak sobie, a nie jako odpowiedź Wink

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 21:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

to było pytanie do wszystkich
niestety skaner mks vira jak najbardziej wykrywa dialera w pliku w katalogu Restore, ale jako pliku systemowego nie można go usunąć - po prostu się nie da. ponieważ nie mamy połączenia z netem przez tel. nie obawiamy się rachunku, ale wredny dialer ustawia nam dziwne strony startowe itd. chcielibyśmy się go pozbyc, ale bez format c:

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 21:43
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Moj tata ma ten problem, ale w paskudnej wingrozie ME (moim zdanim najgorsz windows z jakim sie spotkalam - spotkalam sie z piecioma...) i jak na razie nie odkrylismy z Herbertem wyjscia do dosa - CALKOWITEGO wyjscia. A bez niego tych pliczkow sie NIE usunie. W 98 nie mialam takich problemow, DOS, usuwanie i po sprawie... Bleeee, wezcie ode mnie tego ME :P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 21:46
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

no my właśnie mamy ME

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 21:48
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No i to jest BLAD :P ja bym dawno zmienila na kompie taty, gdyby nie to, ze wypadaloby zrobic format (w pliczkach restore jest ponad 40 przeroznych wirusow, trojanow i dialerow. Ostatnio bylo 147, jesli sie nie myle. Cukierkowo, nie?) ale to sa tam dokumenty taty - i z tym jest problem, bo jak cos zginie, to w firmie bedzie nieciekawie :P Moj tata nigdy sie nie nauczyl robienia kopii zapasowych. Podlaczenie go do internetu to byll imho DUZY blad. To jak dac dziecku zapalki ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 22:59
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
TRYB AWARYJNY!!! - przy starcie F8 wcisnąć (czasami żeby w odpowiednim momencie trafić to najlepiej sobie w niego trochę postukać) i jak lista wyboru się pojawi, to wybrać tryb awaryjny albo lepiej tryb awaryjny z obsługą sieci jak się chce wtedy ze skanera online skorzystać.
Można też dystkietkę startową zrobić i z niej kompa odpalić, a wtedy jest DOS (albo raczej pseudo DOS).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits