Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2004 - 21:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Najczęściej to wirus wpada do kogoś z wizytą w mailu (najczęściej jako załącznik, który trzeba kliknąć, choć są takie, które są ukryte w treści maila i przy odpowiednio łagodnych opcjach w Outlooku same się uruchamiają). Później on sobie przegląda książkę adresową i wysyła się do innych, a jako adres nadawcy ma albo adres tej osoby, którą odwiedził, albo inną osobę z książki adresowej.
Czyli na przykład Zenek miał Twój adres w swojej książce adresowej. Wpadł do niego wirus i wysłał się do kogoś z tej książki np. do Zochy, a jako adres nadawcy użył Twój adres (który miał z tej książki). Serwer pocztowy Zochy skanuje pocztę na wirusy. Zobaczył maila z wirusem, więc go odesłał tam skąd przyszedł (ale nie do końca, bo nagłówek był zmieniony i wskazywał na Ciebie). W ten właśnie sposób dostałaś maila zwrotnego od serwera Zochy.
Albo wirus rozsyła sie do każdego z książki z jego własnym adresem jako nadawca i udaje, że jest takim zwrotem jako powyżej opisany.

NIEZNANYCH ZAŁĄCZNIKÓW NIE OTWIERAĆ
DZIWNYCH MAILI NAJLEPIEJ NIE CZYTAĆ
POCZTĘ NAJLEPIEJ SPRAWDZAĆ NA SERWERZE PRZEZ WWW
i zmienić program pocztowy, bo najczęściej ofiarą jest Outlook

Otwieranie takich załączników może spowodować, że potem wasz komputer będzie rozsyłał wirusy (i znajomi się poobrażają Wink.
Jeżeli temat maila jest w obcym języku, to jest duże prawdopodobieństwo, że to taka właśnie paskuda (albo znajomi co inglisza używają, nigdy nic nie wiadomo na pewno, choć pewniej to pierwsze).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dr-saperOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2004 - 07:20
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 29-02-2004

Skąd: Będzin

Status: Offline
Cytat:
Ad. a) W XP jest (i guzik to daje, bo żeby normalnie pracować trzeba mieć konto typu administrator, konto usera nadaje się najwyżej dla pani Krysi z recepcji, ale ona też pewnie potrafiłaby nabroić)

Normalna praca.. co przez to rozumiesz? AFAIK tylko aplikacji nie da sie instalowac z czestych rzeczy.

pozatym odradzalbym urzywanie IE lub chociaz wylaczenie ActiveX. Pozwala on na sciagniecie i zainstalowanie dowolnego programu bez wiedzy uzytkownika.

_________________
ph33r t3h cute ones
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 07:50
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



czyli mam rozumieć że:
a) jak dostaję dziwny zwrot to niekoniecznie muszę mieć wiarusa?
b) jak ktoś dostaje dziwnego maila z mojego adresu to niekoniecznie jest to wiarus ode mnie?

i pytanie gratis: czy incredimail ma te same wady co outlook?

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 08:33
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
odp: a), b)-->ping pong Very Happy Laughing

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 12:31
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Jakieś dziwadło ciągle wysyła do mnie wirusa z różnch adresów, i myśli że dam się nabrać #evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 13:21
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

ja nie chcę snuć teorii spiskowej, ale dziwne jest to, że wszyscy na forum mają takie problemy a inni moi znajomi nie. mam problemy z kontem, którego używam rzadko, ale które było moim kontem forumowym - może ktoś z forka ma robala albo jakiś dowcipniś wziął je sobie z forum, żeby rozsyłać wirusy? czy Wam też atakuje to konto, które pokazujecie na forku?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 16:18
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Jeśli chodzi o te wirusy wychodzące z naszego kąta, ale nie wiadomo jak, gdzie i kiedy, to jak pisałem dostaję czasem pocztą wirusy z różnych adresów. Kiedyś napisałem pod dany adres że wysłał mi wirusa, a właściciel tego konta tego samego dnia odpisał mi:

„Witam.

Wirus zapewne zostal wyslany z falszywym - niestety moim
adresem nadawcy.

Najlepiej jesli poprosi Pan administratora swojego serwera
pocztowego,
aby ustalil skad na prawde nadeszla do Pana zawirusowana przesylka
( mam na mysli adres IP).

Pozdrawiam, XXXXXX.”

Na końcu specjalnie umieściłem xsy, aby nie zdradzać tego pechowca.
Tak więc możliwe że ktoś jakimś sposobem włamuje się na nasze konto pocztowe, i wysyła z niego wirusy. Ja mam około 9 domen, i 3 skrzynki. Jedna, główna skrzynka jest na koncie płatnym, więc jestem pewien że o to konto mogę się nie martwić. Zresztą z głównego konta nigdy nie dostałem wirusa. Wirusy przychodzą do mnie z konta pomocniczego (na spam) na WP. Jeśli ktoś zacznie wysyłać wirusy z któregoś z moich pomocniczych kont, to zablokuje takie konto. Tak więc jeśli przyjdzie niby ode mnie wirus, to powiadomcie mnie o tym z którego konta.
Na kompie na pewno nie mam wirusĂłw, bo regularnie testuje go swoim antywirusem, antyhakerem, antytrojanem, antydialerem, i antywirusami online (sporo tego „anty”). Podobną gĂłrę zabezpieczeń zastosuje na swoim serwerze, w mojej przyszłej sieci.
Ale na przykład kumpel ciągle mnie woła że komp mu się rozwalił przez wirusa. Kiedyć przyszedłem do niego aby wyleczyć jego kompa, to znalazłem na dysku kilkanaście różnego typu śmiecia netowego (wirusy, dialery...). Ale on ma stałkę, tak więc nie ma się co dziwić.
Co do tych kont, to wirusy przychodzą tylko na jedno z pomocniczych kont, na adres prezentowany na forum!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 21:54
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

czym się różnią te wszystkie "anty" - szczególnie antydialery, hakery i trojany? i czy mógłbyś zapodać link do takich skanerów online, jeżeli są darmowe?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 22:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Najlepszy tego typu skanet online to http://skaner.mks.com.pl/
Ponadto dobry jest teĹź skaner Pandy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 22:15
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja ze 2 razy mialam OWAZNY problem z wirusami, a pare racy mialam mniejsze problemy - z glupimi pliczkami, ktore nie pozwalaly mi czegos zrobic i po usunieciu i po wjesciu do netu pchaly sie znowu na dysk (na to samo miejsce i pod ta sama nazwa - jakie to nieinteligentne ;P) i jak zwykle do autostartu w msconfigu. Rozwaizalam to tak, ze po zlokalizowaniu wrednych pliczkow usuwalam z dosa i podstawialam puste pliki textowe z taka sam nazwa i rozszezrzeniem, tyle ze ukryte i tylko do odczytu :D Prymitywne, (a co, sama wymyslilam ;P) ale o dziwo w 100% skuteczne (przynajmniej u mnie :)

Teraz mam xpka, (brak dosa, bleeee ;P gdzie jest msconfig?!!! ;) i Nortonka Antywiruska :) i od tego czasu ZERO wirusow, a komp chodzi caly czas w necie :) Takze co jak co, ale Nortona to ja polecam, nawet blastera nie mialam.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 22:26
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

korzystam z mks czy on wykrywa teĹź te dialery, trojany i hakery?
Veg czemu Cię nie ma na czacie?

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 22:27
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Trojany na pewno.

[mam pewne pronblemy, ale na pewno BEDE - spozniona...]

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Brush
Temat postu:   PostWysłany: 05-03-2004 - 23:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-10-2002



Teraz jest sporo darmowych, bardzo dobrych programĂłw np. Avast!
Mają funkcje takie jak płatne programy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2004 - 01:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jeszcze raz dodam - Ad-Aware 6
nika: Obalę Twoją teorię spiskową. Ja dostaję najczęściej wirusy na konto, którego nigdy nie podawałem w necie, a maila z niego wysyłałem co najwyżej kilka razy. Jescze na onet czasem mi przychodzą. Ale na pozostałe konta tylko spam. A na to, które widnieje na forku nie przychodzi mi ŻADEN syf. Jest to konto płatne, ale filtry wszelakie mam wyłączone (a mimo to jest to najczystsze konto).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 08-03-2004 - 01:23
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

tak, ale jesteś stosunkowo młodym członkiem naszej społeczności...
nikt nie obali spiskowej teorii studenki nauk politycznych! Twisted Evil

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits