Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sorata Arisugawa
Temat postu: Blood in Manga, czyli ci co kochaja krew w mangach.  PostWysłany: 22-02-2004 - 12:55
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-09-2003

Skąd: Czestochowa

No więc założyłem ten temacik z myślą o ludziach takiech jak ja, którzy kochają krew w mangusiach. Czy to nie piękne jak ktoś np. przebija go na pół. Taki piękny kolorek krwi się tam pojawie. Ten temacik takrze jest dla Masochistów i Psychoooooooo, ale ja niestety niejestem ani tym ani tym . Crying or Very sad

_________________
Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 13:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
E, tego? Jaki znowu kolorek? Przecież to czarny lub jego odcień. Jak krwi nie ma, to też się on pojawia.
Chyba, Ĺźe masz kolorowe lub co gorsze kolorujesz mangi.

- ciach - moderator J

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-02-2004 - 14:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
no u mnie też w mangach raczej czerwień nie wystepuje Wink

co do krwi to nie lubie jej w komiksach... jakoś do mnie nie przemawia...

natomiast co do anime to jest mi obojetna...

jeżeli juz ma jej być dużo to tylko w czarnych komediach coś w stylu starych dobrych filmów P.Jackona czy S. Raimiego... choć Troma też sobie nieźle radzi... ale takie filmy to tylko raz na jakiś czas oraz w większej grupie by sie pośmiać niż tym zachwycać

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IthilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 13:17
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 07-12-2002

Skąd: Opole

Status: Offline
Ja na krew właściwie nie zwracam uwagi; ponadto wychodzę z założenia, że im większe jej ilości, tym mniejsze robią wrażenie. W filmach skrętem kiszek reaguję jedynie na sceny w stylu powolneeego przejeżdżania komuś ostrzem noża po skórze. Od razu się krzywię i dreszcz mnie przechodzi, bue. Shocked

if

_________________
Przynoszę pecha...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 16:07
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
o sory, krew w mangach jest (!) na kolorowych wstawkach Smile hehe
a w anime jak najbardziej, ale musi być z wyczuciem i smakiem (mniam mniam); najbardziej mi sie podobało w NS Smile, a tak lekka krew grypy A to w Yami no Matsuei i takich kilku innych, nyo Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 16:10
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Ja nie lubię jeśli ilość krwi jest przesadzona (np. tak jak w "X'ie" nieraz kobitki "wylewają" z bohatera kilka litrów krwi przy jednym ruchu), lub tryska bez sensu, ale jeśli jest jej jakaś odrobina to dodaje realizmu.
Uważam że taką mangą gdzie jest to dobrze rozmieszczone jest np. Eden (jest tam brutalność i krew, ale jak czytam tą mangę to mam wrażenie, że wszystko to jest naturalne bez żadnej przesady)

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 18:38
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 01-02-2004

Skąd: Pabianice

Status: Offline
Cytat:
tak jak w "X'ie" nieraz kobitki "wylewają" z bohatera kilka litrów krwi przy jednym ruchu), lub tryska bez sensu


Prawda, prawda Smile No albo w takim Hellsingu (anime i mandze), gdzie bez sensu leja się hektolitry krwi Shocked A pamięta ktoś stare anime Fist of the North Star? Tam to się dopiero krew lała.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie np Mugen no Juunin bez krwi. Przecież w scenach pojedynków Manjiego z innymi nie może zabraknąć krwi. Niby jest jej tam dużo, ale jakoś tak doskonale pasuje do całości Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-02-2004 - 18:42
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
W X krew odgrywa często znaczenie symboliczne, lub pojawia się w wizjach np. Kotori- ,,moja głowa'' przez parę kartek...
Za to w Skrzydłach Serafima jest taka przesadzona i obrzydliwa scena w której android stojąc za facetem wyciąga mu bijące serce i kładzie sobie na dłoni. A on wszystko widzi. Ble.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 11:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Louise napisał/a:
Cytat:
tak jak w "X'ie" nieraz kobitki "wylewają" z bohatera kilka litrów krwi przy jednym ruchu), lub tryska bez sensu


Prawda, prawda :) No albo w takim Hellsingu (anime i mandze), gdzie bez sensu leja się hektolitry krwi 8O A pamięta ktoś stare anime Fist of the North Star? Tam to się dopiero krew lała.

Z drugiej strony nie wyobrażam sobie np Mugen no Juunin bez krwi. Przecież w scenach pojedynków Manjiego z innymi nie może zabraknąć krwi. Niby jest jej tam dużo, ale jakoś tak doskonale pasuje do całości :lol:


Wszyscy zawsze mowia, ze w Hellsingu mnostwo krwi i w ogole, a ja serie widzialam kilka razy i kurcze nie zauwazylam jakiejsc przesdanej ilosci :PPP

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2004 - 12:18
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 30-09-2002

Skąd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Widziałem tylko anime i musze sie zgodzic z Veg...
Może opiszącemu chodziło o ujecia samej tylko lejącej sie krwi...
Tak to jest dopuszczalne... tylko u Prachetta ("The TRUTH" RULEZ!) jest wampir-abstynent pijący tylko i wyłącznie kako... Twisted Evil

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
HitomiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2004 - 11:56
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 10-07-2003

Skąd: Tymczasem przenoś moją duszę utęsknioną do tych pagĂłrkĂłw leśnych, do tych łąk zielonych...

Status: Offline
hmm, krew jest nawet w porzadku, ale obrzydzaja mnie 'flaki', mozgi itp. U_U'
#Silly

_________________
Odwieczna tęsknota za wędrówką
Szarpie łańcuchem przyzwyczajeń.
I znĂłw z zimowego snu
Budzi się we krwi dziki zew.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 00:21
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Mnie krew nie przeszkadza. Moze a wlasciwie byc powinna, bo przeciez jak sie komus raczke upitoli to cos tam siknie, nieprawdaz?? Ale nie lubie jak krew zaczyna tryskac z czlowieka jak nie przymiezajac woda z myjki cisnieniowej. Wszystko z umiarem, dobrze umieszczona krew dodaje smaczku Smile Tutaj przytocze taki maly przyklad. Ale nie z anime tylko z filmu, dokladnie z "Oszukac przeznaczenie". Jedna z bohaterek ginie tam potracona przez autobus, rozpedzony dodam, wiec mozna sobie wyobrazic co z niej zostalo - budyn. Ale to nie zostalo pokazane w filmie. To co widzimy to najpierw wlasnie te dziewczyne wchodzaca na jezdnie, potem jak autobus ja "przechwytuje" a potem tylko pare kropli krwi rozpryskujacych sie na twarzy osoby ktora stala przed nia na chodniku. Niewiele ale jaka wymowa!! To chyba jedna z moich ulubionych scen smierci, jesli mozna to tak nazwac.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 01:11
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Mnie niesamowicie wkurzają sceny śmierci w blade of the immortal, mało jest tam osób które giną w inny sposób niż pocięcie na kawałeczki... takie rzeczy sprawiły że nie wiem czy sięgnąc po drugą część... Najgorszy był chyba widok głowy pociętej w kształt buddyjskiego symbolu słońca (czyli sfastyki, ale nie wiem czy to odpowiednia nazwa bo wkurza mnie że naziści użyli to swojego symbolu, podobnie też krzyż celtycki).
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 08:04
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
no niesetety, swastyka juz zawsze sie bedzie "kojarzyc" i wiele na to nie poradzimy, pentagram tak samo. za gleboko to utkwilo w ludzkich lbach. a c odo samych scen smierci w filmach to niezle byly jeszcze tez "Cube" ale tam tez byl motyw z ludzkimi "puzzlami".

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-10-2004 - 16:43
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Jak tego faceta pocieło na kawałeczki...brrr... ale świetna scena Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits