Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Autor Wiadomo
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 12:31
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
jeżeli chodzi o moje kolekcjonowanie to to nie tylko stoi niektóre leżą Wink

poza tym są różnego rodzaju kolekcjonerstwa... ja np staram sie mieć jak najstarsze w oryginalnym języku... tak o to dorobiłem sie komiksów z lat 69-80.. komiksy starsze nie tylko odemnie Smile mam ich troche ale też nie pogardzam nowymi... ogólnie kolekcjonuje wszelkiego typu komiksy i też chce mieć przynajmniej po 1 komiksie w danym języku... jakoś idzie... narazie mam około z 10 państw...

poza tym nie sądze że kupowanie by stało jest burżujstwem... choć jakieś 90% mojej kolekcji jest w miare zrozumiałym dla mnie języku.. a że czasem zdarzały sie komiksy w mniej zrozumiałym języku to nie odmawiałem sobie przyjmowania... bo kto np odmówi jak dostaje Asterixa z 74 roku wydanego w Luxemburgu Wink sam rocznik mówi za siebie Very Happy

no i jak sie nie zna danego języka to mozna spróbować poszukać skryptów które zdarzają sie na sieci...

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VegOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 13:01
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja tam daaaaawno temu uparlam sie, ze uzbieram wszystkie mangi wydane po polsku w tomikach :) Ale jak mi wpadla w lapki okazji kupienia japonskiej mangi w Londynie, to przeciez nie moglam nie kupic, nie? :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 13:08
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
Nie mówie ze zbieranie komiksów to burżujstwo...
ZBIERANIE KOMIKSÓW BY STAŁY to według mnie schlebianie modzie ktorej sie nie rozumie i jest zalosne same w sobie...
HAWK, jak mawia Jaczak

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VegOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 13:12
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ale jak mozna zbierac cos, czego sie nawet nie czyta, tylko stawia na polce??? Jak ktos mangi nie lubim, to chyb oczywiste, ze nie zbeira i na polce nie stawia. No a jak lubi, to i jakis tomik w nieznanym jezyku oko cieszy :)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 13:21
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
To jak zbierać znaczki po to, żeby stały potem w dwóch szafach zakurzone klasery. Nie otwiera się ich, bo znaczki się poniszczą, ale można się pochwalić, że ma się ileś tysięcy znaczków. Totalna głupota moim zdaniem. Ja jakoś specjalnie to nie zbieram nic (z kasą różnie, jak mam, to kupię), ale to, co mam nie leży na widoku (czasem nawet w szafie). Mangi mam tylko po polsku, ale mam japońska gazetę. Do tego skryptów nie robią, ale kiedyś sam ją przeczytam (jak się z lenistwa wyleczę).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 14:02
Moderator
Moderator


Doczy/a: 21-10-2002



Status: Offline
co do pokazywania kolekcji na półce hmmm ja miałbym z tym problem Wink choć nie mówie że nic nie stoi ... są tam dwie półki ale to zaledwie jakaś 1/8 kolekcji... moje perełki są schowane w folii które są włożone do koszulek w segregatorach Very Happy mało kto je widuje... choć przyznam sie też że mało komu pokazuje moja kolekcje.. polskie wersje są na wierzchu ale te oryginalno językowe starocie są schowane i niedostępne dla śmiertelników Wink choć jak ktoś chce to pokazuje Razz ... co do czytania to przeczytałem około 80% mojej kolekcji ... jak są podziórawione historie (co zdarza sie w amerykańskich komiksach) to już raczej nie czytam bo nie chce sie denerwować a by zkompletować serie to raczej mało prawdopodobne... ale jeżeli jest to możliwe to czytam jeżeli nie to nie czytam... ale jak sie siedzi w tym ponad dekade to jak sie nie rozumie tekstu to czasem mozna to wyczystać z obrazków... ale to też zależy od rysowników...

kurde przez ten temat naszły mnie refleksje... pomyśleć że to już tyle trwa... i tyle co sie zrobiło by mieć dane komiksy... hmmm... jak to było jak sie dostało pierwszy komiks, pierwszy zagraniczny komiks, amerykański...

a czy wyobrażacie sobie co byście robili gdyby nie wasze hobby?? ja nie mam pojęcia... to juz tak weszło w moje zycie że stało sie codziennością Wink

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
VegOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 14:08
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 25-01-2003



Status: Offline
ja bym nie miala pojecia na co wydawac moja kase :P Powaznie, nie mialabym ZIELONEGO pojecia :PPPp

_________________
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 14:20
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
gdybym nie wydawały kasy na mangi- wydawała bym ją na książki Razz
(niedaleko pada jabłko od jabłoni) Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 14:31
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Książki kupuję prawie tylko w Taniej Książce (chyba, że tam nie ma, a mi jakaś naprawdę potrzebna jest np. związana z komputerami), większość kasy idzie na płyty i części do kompa, a co zostanie to na mangi. Co ja poradzę, że jestem uzależniony, tfu.. nie jestem, ja tylko bardzo lubię komputery (swój szczególnie).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 20-02-2004 - 19:44
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
Nie skąd nie jesteś uzależniony (zapewne). Tłumaczą się tylko winni Very Happy

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
issOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-02-2004 - 09:14
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-02-2004



Status: Offline
Przecież się nie tłumaczę. Teraz też wcale się nie tłumaczę, że się nie tłumaczę, tylko...yyy...no właśnie co?

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
LouiseOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-02-2004 - 11:23
Czytelnik
Czytelnik


Doczy/a: 01-02-2004

Skd: Pabianice

Status: Offline
Ja nie wyobrażam sobie życia bez komiksów. To by było jak odwyk. Komiksy towarzyszą mi od maleńkości (inna sprawa, ze na początku były to jakieś zeschizowe historie, których jeszcze wtedy nie rozumiałam albo Kaczor Donald Embarassed), potem przyszedł czas na zachodnie i na mange i tak już zostało. Sama mangą interesuję się już przeszło 12 lat. Fakt na początku nie kupowałam mang, bo nie było skąd. Kiedy pierwsze zaczęły pojawiać się w Polsce, to się je dostawało spod lady (za ogromne czasem kwoty). I wtedy nie miał mi kto tłumaczyć, do netu też miałam mały dostęp. Wiec to było zwykłe kupowanie i stawianie na półkę. Ale nie uważałam, żebym robiła żle kupując komiksy w językach, których nie rozumiem. Kupowałam komiksy po angielsku, a też musiało upłynąć trochę czasu, zanim się nauczyłam tego języka, żeby zrozumieć ich treść. Podobnie było z wydaniami niemieckimi. A z japońskimi, to już pisałam jak jest. I trudno jest tu mówić, że ktoś kupuje komiks i on sobie potem stoi na półce nikomu niepotrzebny. Bo przecież, tak jak chociażby w moim przypadku, ten ktoś może się nauczyć języka czy znaleźć inny sposób na translację i potem zrobi użytek z tego zakurzonego dzieła.
Zresztą tak jak pisał Magnus sporo rzeczy da sie wyłapać z kontekstu.
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
IggIOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-02-2004 - 12:57
Elita forum
Elita forum


Doczy/a: 30-09-2002

Skd: Don'tgonearthe Castle!

Status: Offline
iss napisa/a:
Przecież się nie tłumaczę. Teraz też wcale się nie tłumaczę, że się nie tłumaczę, tylko...yyy...no właśnie co?


Zapewniasz sobie stosowne* alibi


_______________
*rózniące sie od niestosownych, w stylu: "Ja tego nie zrobiłem! Czterech ludzi potwierdzi że wczoraj grałem z nimi w brydża!"

_________________
Usunięto obrazki - złamanie regulaminu
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-02-2004 - 13:47
Moderator
Moderator


Doczy/a: 16-08-2003

Skd: Odchłań duszy

Status: Offline
alibi hehe dobre Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
Mój trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysany: 21-02-2004 - 16:26
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Doczy/a: 04-07-2003



Status: Offline
a ja sie zajmuje czytaniem tego co West mi przyniesie, co pozyczy od Veg, czyli tego co kupi. a sam jakbym cierpial na nadmiar gotowki to pewnie kupowalbym duzo, lubie i czytac i kolekcjionowac.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email  
Odpowiedz z cytatem Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj si, by sprawdzi wiadomoci Zobacz nastpny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits