Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
nika
Temat postu: VGA7  PostWysłany: 06-02-2004 - 01:32
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

szczerze to jestem trochę zdziwiona, że jeszcze nie było tu takiego tematu, bo moim zdaniem jest co komentować. tomik mocno drastyczny. czy może mi ktoś wyjaśnić zachowanie kolegi T.?!? bo nie ogarniam. to miała być jakaś wyrafinowana gra, bo dla mnie to on jest zwykły [autocenzura, autocenzura, autocenzura]. czy naprawdę Moemi nic sie nie stało czy to zabieg naszej cenzury? a w ogóle to jestem zirytowana już tą serią, która powinna się skończyć na drugim tomie. ile jeszcze pokrzywdzonych kobiet i facetów z problemami wda się w toksyczne związki?!? zdaje się, że tomów jest conajmniej drugie tyle, więc sporo... #Mad

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu: Re: VGA7  PostWysłany: 06-02-2004 - 09:02
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
nika napisał/a:
czy naprawdę Moemi nic sie nie stało czy to zabieg naszej cenzury?

Cenzury juz japonskiej. Tak na prawdę to ona została ..........
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 15:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

skoro to prawda to autor jest niezłym @#$%& ponieważ oprócz jednej sceny Moemi zachowuje się jakby się tylko mocno wystraszyła - nie wiem, może w kolejnym tomie będzie się inaczej, ale uważam, że sugerowanie, iż gwałt jest jedynie czymś nieprzyjemnym jest naganne [eufemizm]. samo przeżycie usiłowania byłoby dużo bardziej traumatycznym przeżyciem, choć na pewno każda kobieta inaczej by to znosiła. nie dziwię się cenzurze japońskiej.

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 20:43
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Y , tego... nie pogrążajmy się w utopii Smile Raul , jakieś świadectwa , że to _wycięła_ japońska cenzura? Bo w obecnej wersji nie widać , żeby jej coś zdążyli zrobić.

A Takashi jest niewinny - to jego "kolesie" się pod niego podszyli telefonując do Moemi (której , na ich szczęście , akurat nie było w domu). Jednak Yota o tym nie wie.

BTW. Dla mnie gorszy od kolegi T. jest ten [autocenzura , autocenzura , autocenzura] tłumacz. Na widok ilości literówek , błędów gramatycznych , wyrazów typu "szwędał" i Takashiego , który w połowie tomu jest Akashim , postrzelić się można z łuku. Na miejscu WANEKO zwolniłbym p. Łukasika z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 21:47
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Raul: ja czytalam n forku Waneko, ze ocenzurowany byl 3 i 5, z czego 3 trafil do nas nieocenzurowany. A dalej juz podobno niczego cenzurowanego i rysowanego jeszcze raz przez Katsure nie bylo. (podobno)

Kolega T. moze i jest niewinny, ale zacowuje sie mimo wszystko, jak to okresila Nika, jak &^%&&&^$%&%. No bo bez przesady! Nawet do niej nie podszedl jak Yota niosl ja na plecac. Nawet sie wczesniej nie upewnil, czy jest w domu, nie zadzwonil, nie mowiac juz o tym, ze powinien zadzwonic zeby jej powiedziec ze odwolane. Po calej syrtuacji ani jej nie odwiedzil, anie znowu nie zadzwonil. Ogolnie rzecz biorac, zachwouje sie jakby mial ja totalnie gdzies......... No i po co sie tak upieral, czemu nie chcial pozwolic isc Yocie????

A jak Wam sie podoba blad i erratka? ja juz slicznie przykleilam i jest luz ;P

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-02-2004 - 22:39
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Veg napisał/a:
Raul: ja czytalam n forku Waneko, ze ocenzurowany byl 3 i 5, z czego 3 trafil do nas nieocenzurowany. A dalej juz podobno niczego cenzurowanego i rysowanego jeszcze raz przez Katsure nie bylo. (podobno)

Odpowiadając od razu Radagajsowi - dowiem się w sobotę jak to jest. AFAIR w japońskim pierwszym wydaniu "COŚ" jest. Czy jest sama scena, czy po prostu z kontekstu to wynika to niestety nie pamiętam.
Wolałbym się mylić. Lubię Moemi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nika
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2004 - 11:25
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 26-08-2002

Skąd: Warszawa

nawet jeśli T. nie był w to zamieszany to jego zachowanie było paskudne. w ogóle od początku go nie lubiłam - po prostu fantastyczny kumpel, żeby w ten sposób traktować dziewczynę, która go kocha. uważam, że nawet jeśli chciał pomóc Yocie to nie powinien był wykorzystywać jej uczuć, nie można pogrywać ludźmi. "będę starał się ją pokochać" - co to za toksyczne brednie?!? albo kogoś się lubi, dobrze się z nim czuje i to przeradza się w miłość albo nie - nie można się postarać, zmusić. zresztą jak wyglądają jego starania po tym co się stało Moemi?!?
a co do tłumacza to się zgadzam - literówki były rażące i to szwędanie się też mi się rzuciło w oczy

_________________
gdyby ktoś przypadkiem chciał czegoś od mnie to mailem proszę - niestety raczej nie będzie mnie już więcej na forum
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 18:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
A czy ktoś dostał tak ładnie przycięty tomik jak ja???
Bo u mnie jest kilka katek zagiętych jak się je rozprostuje to wychodzą (i to jeszcze krzywo) poza inne...
Bosh ja nie wiem co to Waneko przez tyle czasu robi? Kiedyś się mogli wymigiwać mówiąc że to drukarnie robią opóźnienia. Teraz kiedy drukarnie mają dobrą to też tylko przesówają terminy, no jeszcze bym się tak nie czepiała gdyby to było dobrze zrobione, ale to dosłownie wygląda jak robione na kolanie 5 min przed oddaniem do drukarni, te wszystkie błędy i ta odwrócona strona ehhh...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 18:54
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Ja tak nie mam.

Ale fakt faktem, dali plame z tymi literowkami i ta strona....

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 19:10
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

iola napisał/a:
Bosh ja nie wiem co to Waneko przez tyle czasu robi?


Jeździ po wszystkich możliwych targach/konwentach/kiermaszach , pisze do MANGAMIXu i stara się podtrzymywać wśród fanów swoją reputację czadowych , bliskich sercu fana gości. Na profesjonalizm na wzór JPFowego i porządnego tłumaczenia jak widać nie starcza im już czasu.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
iolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2004 - 15:51
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-08-2002



Status: Offline
Już bym wolała żeby przesatali jeździć na niektóre konwenty i w tym czasie robili mangi. Jpf przecież jeździ na duże konwenty i mu na wszystko czasu starcza...

_________________


- Nawet obcym należy się godny pochówek...
- To nie są obcy i zostaną tak jak leżą

-----The last of the Mohicans------
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2004 - 18:25
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Właśnie - na DUŻE konwenty. A nie na zbiorowisko pięciu fanów pod trzepakiem , brutalnie powiedziawszy.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2004 - 11:24
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
muchahcahc, a ja mam tomik w porzadku, a 30 strone to sobie moge w lustrze poczytac(wyslali mi ta pierwsza partie-spier******, nawet mi nie dali luzem tej 30 strony), super Waneko rulezzzzzzz Twisted Evil

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2004 - 15:01
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Radagajs napisał/a:
Właśnie - na DUŻE konwenty. A nie na zbiorowisko pięciu fanów pod trzepakiem , brutalnie powiedziawszy.

O ile pamietam byli tylko na Asuconie. (z tych na ktorych ja bylem).
Wypadaloby zeby byli przynajmniej na kilku jeszcze, ktore bynajmniej nie sa zlotem pieciu fanow.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radagajs
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2004 - 15:05
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 23-03-2003

Skąd: Warszawa

Natomiast u nas (tj. w Warszawie) są na wszystkich imprezach , od zupełnie maleńkich i lokalnych do większych i bardziej prestiżowych. Yuricon 1 i 2... (maleńki konwent na najwyżej 100 fanów) , X-Mas Nippon Show , wszystkie możliwe Targi Książki , etc. etc.

_________________
Lailai Shugogetten!

I do not read that Potter slash.
I do not like it, Call-me-Trash.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits