Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2007 - 23:39
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



MetAtroN napisał/a:
Udało mi się znaleźć coś ciekawego: (...)


mam je od jakiś dwóch tygodni - dość przyjazne, choć zdarzają się błędy, Rolling Eyes. docelowo do końca roku ma wyjść jeszcze zestaw trzeci, z kandziami obejmującymi materiał JLPT1, Mr. Green.

polecam wysyłkę od producenta - tania i szybka. przy zakupie obu części na raz upominać się o gratisy, Wink.

a fiszki Tuttla mają mniej złożeń, . nie wspominając o romadziach, .

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2007 - 23:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Masz na myśli te od White Rabbit?
Powiedz o nich coś więcej. Jaki materiał? Dobre wykonanie? Nie rozlecą się szybko? Gdzie kupiłeś? Też zamawiałeś u nich? Mówiąc obu części mam rozumieć Kanji 1 i 2? Jakie gratisy? ;]

Cały ból z zamawianiem czegokolwiek polega na niemożności fizycznego wzięcia książki do ręki i przejrzenia jej. Zarówno pod względem zawartości merytorycznej jak i wykonania. Osobiście lubię rzeczy, które oprócz rzetelności opracowania są także estetyczne ^^"

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 00:11
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



tak, zgubiłem swoje własne flashcards i musiałem dokupić jakiś substytut. padło na BiałegoKrólika, Wink.

wykonanie imo dość dobre, fiszki są lakierowane i w ogĂłle. no, ostatecznie mogłyby być trochę grubsze, Rolling Eyes. ale stanowczo są estetyczne - graficznie nieprzepakowane, a przy tym zawierają sporo informacji. do tej pory przejrzałem do #765 i bodajĹźe tylko dwie miały jakieś błędy merytoryczne [raz kolejność kresek, raz znaczenie złoĹźenia] {choć jak się później będę przyglądał dokładniej to moĹźe znajdę więcej, Twisted Evil}. jedyne co moĹźe zaboleć zboczonego japonofila to brak wszystkich czytań kandzi typu 明, 生, 上, 下, etc. - zbytnio ucierpiałaby pewnie przejrzystość karty, .

przy zakupie u producenta obu krzakowych zestawów dostałem dwa opakowania ochronne. miłe~~

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 00:49
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Moim zdaniem najlepsze są własnoręcznie wykonane fiszki; jest na nich wszystko, czego się zapragnie. Poza tym najwięcej zapamiętuję podczas ich tworzenia...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 01:09
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
W sumie racja z pisaniem/robieniem własnych fiszek. Ale jestem na to chyba zbyt leniwy. Z drugiej strony pełen komplet kosztuje w tej chwili ponad 200PLN, a to raczej niemało.

Aczkolwiek jeśli samemu chciałoby się zrobić fiszki podobnej jakości - solidny papier, dobrej jakości wydruk to łączny koszt pewnie zbliżyłby się do ceny zakupu i sprowadzenia gotowych.

Może poczekam aż wypuszczą 3 część kanji, zobaczę ile będą kosztować, sprawdzę jak bardzo chce mi się zaczynać naukę japońskiego i zacznę zbierać pieniądze.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 01:16
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



ano, własne są najlepsze. tylko diablo dużo czasu zajmują [znaczy jeżeli mają być sensowne]. a czasem kandzie gonią, Confused.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 01:20
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Własne mogą przydać się w późniejszym okresie, do powtarzania, powtarzania, powtarzania... Very Happy
ew. można pokusić się o przygotowanie jakiegoś szablonu takiej fiszki (tylko jakieś ramki, linijki, miejsce na krzaczki), wkomponować na kartkę A4 ile się zmieści, wydrukować i potem własnoręcznie na nich pisać - w ten sposób na pewno więcej w głowie zostanie. Problem tylko w tym, żeby jakiś dobry wzór mieć, konkretną metodę, żeby wszystkie były jednolite.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 02:12
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Zabieram z roboty notesy - reklamówki róşnych leków. Papier grubszy, niş z zeszytu i odpada wycinanie.
No, a jak brakuje czasu, to zawsze można pójść na wykład z literatury Twisted Evil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 02:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



a jak się komuś już literatura skończyła? Razz

flashcard'y powinny służyć do powtarzania, Rolling Eyes. podstawowa nauka z nich imo mija się z celem.

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 08:54
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Wbrew pozorom jaczak, to ma sens. W koncu uczysz sie i znaku i jego znaczenia, powtarzajac po wiele razy. Chociaz jest to dluzsza droga.
Supermemo z flashcardami byloby niezle Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jaczak
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 10:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 08-06-2003



do samej nauki zabójcze [jeżeli nie koniecznie] jest kombo dobra książka (podręcznik) + lepszy słownik (znakowy). na dowolnych flashcard'ach zawsze będzie za mało informacji. no chyba, że zrobi się format a4, Laughing.

a swoją drogą, to przy wkuwaniu są jakieś skróty? Shocked

_________________
hope you never grow old
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RaulOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 11:40
Admin Forum
Admin Forum


Dołączył/a: 05-01-2002



Status: Offline
Wspomniałem o supermemo. To działa. Aczkolwiek nie wiem na ile jest to przydatne przy wkuwaniu 800 kanji na egzamin z X znaczeniami na każde. Ja to stosuję do j. niemieckiego.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 14:00
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Nie ma chyba supermemo do japońskiego, w ogóle nie widziałem kursów jakiś porządnych do japońskiego. PONS wydał "Japoński w 1 miesiąc" ;] i jeszcze ESKK oferuje jakiś swój kurs, ale to wszystko co udało mi się znaleźć. Ja jako wzrokowiec powinienem zacząć naukę od alfabetu, stąd moje zainteresowanie flashcardami.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ImposOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 21:21
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 10-09-2005



Status: Offline
Fiszek.... eee flashcardów używam do powtarzania znaków w autobusach, więc szkoda mi kasy na te gotowe dostępne w internecie. Zawsze jak się jakiś uszkodzi, to dorabiam nowy...
Cytat:
a jak się komuś już literatura skończyła?

No tak, zapombniałam, że na wyższych latach jest ciężej... Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-09-2007 - 21:31
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
w sumie racja, szukam właśnie po necie, jakiś takich gotowych do wydrukowania.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits