Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MetAtroNOffline
Temat postu: Ksiązki do nauki  PostWysłany: 02-02-2004 - 15:36
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Kupiłem dziś ksiązkę:
"Gramatyka japońska, podręcznik z ćwiczeniami, tom I"
Autorzy: Romuald Huszcza, Maho Ikushima, Jan Majewski
Koszt: 30PLN
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Japońskiego

Nie jest to podrecznik podstawowy, wymaga juz niejakiej znajomosci jezyka. Narazie przejrzalem pobieznie. Dalsze informacje jak poczytam wiecej.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gotenks
Temat postu:   PostWysłany: 02-02-2004 - 15:56
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 10-03-2003

Skąd: NeoHell

Też chciałem sobie sprawić tą książkę, ale niestety nakład się wyczerpał Confused Zamiast tego zamówiłem "Mówimy po japońsku" LINK. Jeszcze nie dostałem, ale czekam z niecierpliwością...

Poza tym mam:
Minirozmówki japońskie
Słownik minimum japońsko-polski i polsko-japoński
Słownik znaków japońskich

Wszystkie pozycje zakupiłem tu

Niestety nie mam czasu na jako taką naukę... Ale co się odwlecze to nie uciecze Cool

_________________
LOVE & PEACE

Droga do raju
wyścielona jest jasnymi
płatkami śliwy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-04-2004 - 19:50
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
w mojej ksiegarni pojawila sie druga czesc wyzej wspomnianej ksiazki. cena w dalszym ciagu rozsadna bo 32PLN za podobna objetosc wiec chyba nadal sie oplaca. musze teraz tylko skads wykombinowac pieniadze :>

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-04-2004 - 01:14
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Boshe jakie delikatne tłumaczenie: Mówimy po japońsku
(Complete Idiot\'s Guide to Conversational Japanese)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-06-2004 - 16:52
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
ostatnio znalazlem w ksiegarni nowa pozycje. dla kompletnych laikow. jak przegladalem ksiazke nie zauwazylem ani jednego japonskiego krzaczka Very Happy wszystko napisane tak jak sie wymawia. niestety nie jestem w stanie podac blizszych szczegolow co do tytulu ani autora bo ksiazki nie kupilem. zainteresowanych odsylam do Veg bo ona jest szczesliwa jej posiadzaczka Smile dodam jeszcze ze do ksiazki dolaczany jest kompakt z siakims stuffem Very Happy zasadnicza wada ksiazki jest jej cena - 60 PLN to dosc zaporowe, przynajmniej jak dla mnie. nie zapoznalem sie dokladniej z jej zawartoscia, mam tylko nadzieje ze jest warta swojej ceny, bo predzej czy pozniej ja kupie Twisted Evil

jak znajde cos jeszcze to bede pisal

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-06-2004 - 19:51
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
To jest wlasnie to Mowimy po japonsku, krzaczki sa, ale na koncu - ucy glownie wymowy i pisowni w romaji. Dobr dla poczatkujacych, zaczelam ja przerabiac :) Do calosci dolaczona plytka.

mam tez ta za 30 zlotych (tom 1szy jedynie) ale ona jest w duzo mniej przystepnej formie napisana niz Mowimy... Dlatego nie kupilam drugiego tomu - jak przerobie Mowimy... i 1szy tom okze sie zjadliwy, to kupie.

Poza tym mam jeszcze slownik japonsko-polski (taki wielki :) i minirozmowki japonskie.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-06-2004 - 12:54
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
a ja bede musial sobie kupic 2 i 3 czesc tej ksiazki o ktorej pisalem wczesniej, ale to juz wyzsza szkola jazdy, ale tak czy siak sie przyda

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2004 - 15:37
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
mam czesc druga jeszcze tylko trzecia. ksiazka w takiej samej cenie jak poprzednia, czyli 32PLN. za taki podrecznik to raczej niewiele, jak widac dofinansowanie daje wiele. uklad ksiazki taki sam jak czesci poprzedniej. duzo, duzo teorii a na samym koncu cwiczenia do zrobienia. klucz do cwiczen znajdzie sie w czesci trzeciej. jak bede mial to napisze. moze w koncu znajde czas i zaczne sie uczyc??

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dj_bulawaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-01-2005 - 19:31
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 06-09-2004

Skąd: węgierska gĂłrka

Status: Offline
A ja mieszkam na zadupiu Smile południe polski (węgierska górka) i u mnie nie ma nic!!!!!! nie narzekam, ale mogłoby być lepiej. księgarni nie ma w pobliżu jest ale kiszkowata. net mi odcieli pisze od kumpla.... zamamwiam na ESKK i się śmieję. mam nadzieję że się czegoś nauczę!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KamiruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2005 - 15:26
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 20-03-2005



Status: Offline
Ja tez na zadupiu mieszkam:) A co do "Mówimy po japońsku" , ksiażka jest naprawde ok. A co do ceny trzeba wiedziec gdzie kupić Razz I słowa japońskie nie są napisane tak jak je sie czyta tylko po prostu w transkrypcji, w romaji.
Kiyubi co do tłumaczenia tytułu to ja zwątpilem, bo mi sie kojarzy tak jak Tobie SmileSmile Ale w przedmowie jest przetlumaczony jako "Mówimy po japonsku-podrecznik dla osób inteligentnych";/ To pewnie jakas gra słów. Może pasuje "Kompletnie łatwy/prosty(w odbiorze?) podręcznik do nauki języka japońskiego"?? Tak czy siak podręcznik był chyba pierwotnie wydany w USA, więc to"brutalne" tłumaczenie o którym myślimy ma nawet sens Wink
Mam pytanie, ile słowników do japońskiego wydano w naszym kraju?? Podobno 7, ja tylko z dwoma się spotkalem;/ I który najbardziej polecacie???
Pozdrawiam wszystkich i życzę cierpliwosci przy nauce japońskiego Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2005 - 22:41
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
bylem sobie w Traffic'u z Tigra i znalezlismy ksiazke do kaligrafii. format A4, papier kredowy, duza ilosc stron, nie pamietam dokladnie ile :> cena 115 Twisted Evil swietna ksiazka Wink

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jolipaOffline
4 Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2005 - 10:12
Debiutant
Debiutant


Dołączył/a: 01-05-2005



Status: Offline
Czesc. Jestem zainteresowany nauką Japońskiego. Potrzebował bym Autora i wydawnictwo książki dla "zielonych". Prosze napiszcie na PW albo GG. Z góry dzięki. Razz

_________________
Yozora o miage hitori houkiboshi o mita no.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AionOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-12-2005 - 21:34
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 13-11-2005



Status: Offline
Ja zamówiłem na razie "Język japoński dla początkujących." i
"Pismo Japońskie. Metody transkrypcji." Obie autorstwa Ewy Krassowskiej-Mackiewicz
Z tej strony http://www.sklepjaponski.com/index.php
Jeszcze nie przyszły ale jak będą to napiszę coś więcej Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MetAtroNOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2007 - 15:55
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 04-07-2003



Status: Offline
Udało mi się znaleźć coś ciekawego:

Specjalne kartki do nauki kany i kanji. Łącznie obejmuje 3 pozycje:
2 części kanji - ~280 fiszek w pierwszym zestawie za 22$ + 739 w drugim za 48$
1 część kana - niestety nie pisze ile sztuk, cena 18$

Całość dostępna na stronie producenta:
whiterabbitpress.com
Oraz na amazon.com

Jeszcze jedno, bo może nie wszyscy wiedzą Wink Jak wiadomo w języku polskim pozycji do nauki języka japońskiego nie ma za wiele, ale większość tutaj chyba zna dość dobrze język angielski. Otóż istnieje możliwość zamawiania książek anglojęzycznych (i nie tylko) przez empik.com i bezpośrednio w salonach. Jak przed chwilą sprawdzałem wyszukiwanie w katalogu zagranicznym zwraca całkiem sporo ciekawych pozycji. Dobre jest to, że zamawiając książki z zagranicy nie płacimy za przesyłkę - książkę odbieramy bezpośrednio w wybranym przez nas salonie.

Wracam do poszukiwań ^^

Dowiedziałem się jeszcze jednej rzeczy - mianowicie o koszt przesyłki fiszek od producenta. Normalna wysyłka (2-4 tygodni) 13.72$ lub przyspieszona (1 tydzień) 17.68$ Ja osobiście mam ochotę zamówić sobie chociaż część - kana i może kanji 1. Jeśli znalazłoby się więcej chętnych można by jakoś zorganizować wspólną wysyłkę. Wyszłoby na pewno taniej - osoba zamawiająca musiałaby tylko po odbiorze rozesłać do poszczególnych ludzi, koszt zapewne mniejszy niż 17$ przy zamówieniu indywidualnym. W razie czego mógłbym się podjąć tego zadania, mam możliwość płacenia kartą VISA.

_________________
Hear me, my chiefs. I am tired. My heart is sick and sad. From where the sun now stands, I will fight no more...

Chief Joseph of Nez Perce,1877
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-09-2007 - 23:05
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Ja tylko powiem, Ĺźe mam takie fiszki z firmy Tuttle Publishing (O takie) -- Kana i dwa z czterech zestawy kanji. W kaĹźdym jest po 448 kart.
Ogólnie fajna sprawa, tylko muszę się w końcu zabrać do nich. W kanie z jednej strony jest znak i przykładowe wyrazy z nim, a na drugiej stronie wymowa, kolejność kresek i tłumaczenie wyrazów. W kanji jest znak, przykładowe złożenia, znaki z których się on składa (z tłumaczeniem), ilość kresek i numery w słownikach, a na drugiej stronie kolejność kresek, tłumaczenie znaku i złożeń.

Poza tym fajną książką (a raczej serią) wydaję się być "Japanese for busy people", koniecznie kana version.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits