Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
VegOffline
Temat postu: BAA tom 2  PostWysłany: 31-01-2004 - 11:36
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
Niom, jak Wam sie podoba tomik??? Wedlug mnie sweitny, i lepszy od pierwszego - lubi watek z Yugo. No i Makaku pokazany jak dzieciak w kanalach.

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2004 - 13:58
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
mi bardzo- racja wątek miłośći/przyjaźni Ality z Yugo jest fajny, jednak bardziej mnie interesuje Ido i to miasto; i jeszcze kilka innych rzeczy czy np Alita nie pochodzi z tego miasta ?

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2004 - 15:41
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
No przeciez chyba bylo, ze znalazl ja w odpadkach z Zalemu, nie?? O_o (albo mi sie cos takiego wydawalo-nyo)

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2004 - 17:08
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Ido znalazł ją na wysypisku, ale czy było tam powiedziane, że to z miasta ?
Veg- nie wiem jak Ty, ja idę przeczytać go jeszcze raz, to chyba będzie najlepsze rozwiązanie Smile

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VegOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-02-2004 - 14:20
Elita forum
Elita forum


Dołączył/a: 25-01-2003



Status: Offline
ja nie mam czas jeszcze raz czytac, poza tym Alite teraz Herb meczy, nie mam w domu :) Cos mi sie tak wydaje, ze z Zalemu... Poza tym, w Miescie Zlomu takie rzeczy chyba ciezko wyrzucic, tam to sie zbiera a co sie da, a nawet Ido byl wielce zdziwiony, ze znalazl taki bajer :D

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2004 - 12:07
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Uuu! Ale Alita zrobiła Zapana, ta tważ odpadła mu niczym maska. Widać było mózg...z językiem. Ble. Ale tomik jest świetny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Śpiąca z R'lehOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2004 - 13:37
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 18-02-2004

Skąd: Plugawy i mroczny kontynent Mu

Status: Offline
Słyszała ja że BAA to cyberpunk, ale czy nie powino to się raczej dziać w świecie korporacyjnym? Do tego w niedalekiej przyszłości. Bo jest Zalem, wielkie zapuszczone miasto, ale to raczej jakieś SF.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2004 - 15:14
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
Alita jest to cyberpunk- tak mnie wyuczono Razz

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2004 - 19:52
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Korporacje to nie jedyny wyznacznik c-punku. To implanty, sieć, miasto moloch w którym dzień niewiele różni się od nocy, a zginąć można kupując bułki w kiosku pod domem. Świat przyszłości, ale bez przyszłości. Duże znaczenie ma klimat. Ale tak naprawdę nie ma żadnej definicji. Na dyskusje co jest, a co nie jest c-punkiem nie starczyłby osobny topic, a i tak do niczego byśmy nie doszli. Nie wszystko musi być w każdym c-punku. Przykładem niech będzie Akira (niektórzy mówią, że to nie jest c-p). Jak się człek naczyta (filmów jest wbrew pozorom niewiele, gdyż większość to zwykły chłam) porządnego c-punku, to sam potem już to czuje.
A na koniec najważniejsze. Jak szufladkować, to tylko w dwie szufladki -- podoba mi się albo nie. Bo jakie ma to znaczenie do jakiego gatunku coś się zalicza. Kto powiedział, że c-punkowiec nie może cytać shojo i na odwrót. Przynależność do danego gatunku powinna mieć charakter tylko i wyłącznie informacyjny (i to w dużym przybliżeniu).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2004 - 20:55
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
BAA może wydawać się dość ,,fantastyczna''. Zalem to anty-utopia, nie wiadomo dlaczego obecny stan się utrzymuje, co było kiedyś, ani co jest poza miastem złomu. To nie Gibsonowskie piekło w rodzaju Chiba City czy Megapolis Boston-Atlanta tylko oryginaly pomysł, prawa i scecyficzny sposób życia. To raczej nie shojo, tylko ,,zwykły'' wątek romansowy, zresztą bardzo mi się spodobał. Od dawna nie czytałem tak dobrze wyważonej fabularnie mangi.Nie mogę się doczekać co będzie później.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2004 - 14:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
kiedyś był taki program na bodajże Ale Kino czy Cinema (nevermind) i tak pewien człowiek (a właściwie kilku- nevermind) robiło generalny przegląd filmów z pogranicza s-f, fantastyki, cyberpunku i tym podobnych. Co mnie najbardziej ucieszyło to fakt, że pokazali tam też nasze kofane anime jak Akira, GITS, BBA i coś tam jeszcze.

a wracając do BAA to jest tego mało- za mało mangi.

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
YaqzaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2004 - 02:10
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 11-03-2004

Skąd: Ra-doom

Status: Offline
Ja ze swojej strony zapraszam do czytnięcia recki drugiego tomu "Ality" pióra Agnieszki Połomskiej- klikajcie tutaj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-03-2004 - 22:25
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Ta recenzja...jest beznadziejna. Poważnie. Autorka zarzuca drugiemu tomowi że Alita nie ma zamiaru walczyć nieustanie z ,,złoczyńcami'' z miasta złomu. TO właśnie jest plus, a nie jakieś nieustające bijatyki. Zażuca też że ,,Może Jugo to złodziej i morderca, ale po ciężkim dzieciństwie i z wielkimi marzeniami. Nic tylko zrozumieć i wybaczyć. Także Makaku, mechaniczny robak i psychopatyczny pożeracz mózgów zostaje usprawiedliwiony. W pierwszym tomie robił niezłe wrażenie, będąc świetnie skonstruowaną, ohydna postacią. Niestety, w najnowszym komiksie już w początkowych scenach zamiast kontynuować przerwany w dramatycznym momencie pojedynek, opowiada łzawą historię swego życia." Po pierwsze Yugo był tylko złodziejem, był równie bezwzględny jak otaczający go świat, ale nie był zły. Po drugie, Makaku był psychopatą, był zły aż do szpiku kości, ale do jasnej ciasnej zło nie bierze się z sufitu. Jakby był zwykłym rozwalającym wszystko potworem to było by fajnie, prawda? Makaku mścił się bez sensu aż spotkał Alitę, pragnął odrobiny zrozumienia, może miłości. ,,Poprzedni album zaciekawił mnie sprawnym ukazaniem scen rozlicznych walk. Alita i jej przeciwnicy spisywali się na medal w stereotypie łowcy i zwierzyny łownej.'' Tu nie chodzi o zwykłe mordowanie się, ta manga ma troche większe ambicje. Co do przesłodzonych scenek pomieszanych z brutalnością, to mi się akurat podobały. Taki czarny humor, Alita ścina kolesiowi łeb komentując to z kawaii uśmieszkiem ,,hopp, 100.000 do worka". Straszne.. Ciekaw jestem jakie autorka miała nadzieje co do tej mangi. Bo chyba spodziewała się wesołej wyżynki, może ty mi powiesz Yaqza?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kiyubiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2004 - 22:17
Młodsza elita forum
Młodsza elita forum


Dołączył/a: 31-01-2004

Skąd: warszawa, polska, europa, świat kuli, droga mleczna, wszechświat, przestrzeń, więcej przestrzeni....

Status: Offline
Zastanawiam się jakie plany miał Vector co do Yugo. Alita i Yugo nie zostawiają na nim suchej nitki, jest jasne-on jest zły bo okłamał. Może niekoniecznie, Vector nie miał żadnej możliwości obrony.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DidaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-04-2004 - 17:28
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 24-02-2003



Status: Offline
Vector chciał wykorzystać różne zdolności Yugo np. do zjednywania sobie ludzi, no i powierzyć mu jakiś kanał dystrybucji (przynajmniej tak twierdził, a może tak naprawdę chodziło o części organiczne dla Zalemu Razz ). Mnie bardziej ciekawi, co właściwie Ido czuje do Ality. Smile
W ogóle właśnie przeczytałam drugi tomik. Very Happy Świetny! Uwielbiam wątki miłosne. Mam nadzieję, że Makaku zniknął na dobre. Jest obrzydliwy. W ogóle w mandze sporo jest obrzydliwości. Ten mózg z językiem...

_________________
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits