Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
YakumoOffline
Temat postu: Kino azjatyckie  PostWysłany: 26-01-2004 - 19:42
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 11-02-2002



Status: Offline
sciagnalem taki oto film, japonska produkcja wyglada na nowa (co smieszne, byl opisany 'japanese matrix', moze dlatego sie skusilem)... ale ale, film niezly, polaczenie SF, komedii i ... efektow z Matrixa Wink
mam kopie z chińskim dubbingiem i angielskimi napisami, lol
ktos widzial ? jak sie nazywa aktorka grajaca to mloda dziewczyne z przyszlosci ?

btw, juz sobie ostrze zeby na 'Lost in Translation', kiedy to wchodzi do kin ?

aha, i jeszcze jedno ktos wie (lub widzial) cos o filmie 'Full Metal Yakuza" ?

_________________
Yakumo

'Revenge is a dish best served cold'
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-01-2004 - 20:01
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
ja widzialem ten wynalazek i jest to pomieszanie matrixa z mis imbecyl 2 plus gumisie Laughing Cienizna ze hej....

btw-Lost In Translation nie jest taki dobry na jaki sie zapowiada-taki obyczaj, troche pokazana kultura japonczykow i nic wiecej, bardziej sie skupiono na glownym bohaterze i tej dziewczynie.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dyrcieOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2004 - 14:10
Czytelnik
Czytelnik


Dołączył/a: 13-03-2003



Status: Offline
Ja widziałem Returnera i badzo mi się podobał!
Bardzo fajna muzyka,niezła gra aktorów, niezłe efekty specjalne, fajny kosmita:) i nawiązania do Matrixa (np. pościg na autostradzie albo bullet time). Fabuła bardzo mi się podobała! Nie zauważyłem żadnych większych niedociągnięć.
Nie to co Matrix. To wyższa szkoła jazdy! (biorę pod uwagę tylko Reaktywcję i Rewolucje, jedynka jest jeszcze lepsza)

Co do Musy znam jednego kolesia który to oglądał i bardzo mu się ten film podobał. Może uda mi się od niego załatwić...

_________________
JAPONIA RULEZ!!!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TIGRAOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-01-2004 - 16:30
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-08-2003

Skąd: Odchłań duszy

Status: Offline
ostatnio jak wybraliśmy się z MLeS do Empiku w Centrum, to właśnie gadaliśmy apropo tego filmu. Wchodzimy na 3 piętro, idziemy w DVD i oczy nam wyszły- normalnie na półeczce leży sobie płytka, a my szok- normalnie, tego tam bym się nie spodziewala. Fakt, że draństwo koszktowało ok 100zł (i chyba zero dodatków, ale było).

_________________
Każdy ma gorszy dzień...
MĂłj trwa od roku...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lam
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 21:18
Nowicjusz
Nowicjusz


Dołączył/a: 29-02-2004

Skąd: Lublin

Widziałem "A tale of two sisters", film bardzo mi się podobał, klimatyczny, bałem się go sam dooglądać ._.
Returner mi się nie podobał, ale to kwestia gustu Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 21:46
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
A Tale of Two Sisters nie podobało mi się. Strasznie nudny jak dla mnie. Grozy zero. Końcówka trochę film ratowała, ale uważam, że to zmarnowany pomysł (bo ten akurat był dobry).
A Full Metal Yakuza jest całkiem całkiem. Śmieszny, troszkę krwawy (ale nie za bardzo), poza tym stanowi ciekawe nawiązanie do Frankensteina i Robocopa. Jestem na tak Smile
O returnerze napiszę innym razem, bo jeszcze nie obejrzałem (ale to tylko kwestia czasu).

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagnusOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-02-2004 - 22:56
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 21-10-2002



Status: Offline
Cytat:
A Full Metal Yakuza jest całkiem całkiem. Śmieszny, troszkę krwawy (ale nie za bardzo)


ja wiem czy śmieszny?? to bardzo poważny film, opowiada po poswięceniu, zemście i Błahahahahahahaa sorki nie wytrzymałem... film jest "głupi" (ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i przyznam że w towarzystwie jest jeszcze lepszy bo jest co komentować (co nie ISS)

Natomiast co do filmów z Azji to czy ktoś oprócz mnie i ISS'a widział film "VERSUS" (podobno alternatywny tytuł to "Yakuza versus Zombie")... film należy do gatunku jak by to nazwać komicznego gore... jak ogladaliśmy go na spotkaniu grupy fanzinowej to wszyscy leżeli ze śmiechu bo film jest "głupi" (znowu w pozytywnym znaczeniu)

co do FMY i VS stanowczo stawiam znaczek jakości Very Happy ale ostrzegam ulubione kino grupy Fanzinu 071 jest specyficzne no i napewno nie dla dzieci Razz

_________________
Mój "mały" internetowy spis komiksów
My DA
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2004 - 16:34
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Przedwczoraj widziałem "Alive" Ryuhei Kitamury. Jest to film s-f, oparty na mandze pod tym samym tytułem (chyba, że pamięć mi figle płata). Oto króciutki opis początku (to prawie zupełnie sam począteczek, ale na wszelki wypadek filtr antyspoilerowy):
Cytat:
Facet skazany na śmierć (za zabicie kilku osób) siada na krzesełku, obok za szybą jest kilka osób, POWER ON...POWER OFF zdejmują facetowi wszelakie opaski, głowa mu opada, ale tylko na chwilę. Gość za szybą wygłasza krótka mowę w rodzaju "oficjalnie juz nie żyjesz blabla". Facet z krzesła dostał możliwość wyboru: żyć lub umrzeć. Gość za szybą mówi, że na jego miejscu wybrałby śmierć, ale oczywiście nasz bohater robi inaczej. Później budzi się w "pokoju" (bo trudno to tak nazwać) razem z innym mordercą. Zero kontaktu z otoczeniem, bez tv, radia książek, bez wychodzenia, ale poza tym mają wszystko co zechcą. To był początek, a dalej już tylko ciekawiej. (Nie bijcie, ale nie mam talentu do opowiadania)

Mi się film trochę na początku skojarzył z Cube'm, ale jest dużo lepszy. Kolory są bardzo stonowane, a muzyka pasuje do filmu. Miejscami film jest trochę schizowaty, ale to działa na plus. Trupów mało, więc prawie każdy może oglądać. Dziwne moce też są. Polecam!
Może ktoś też widział, to opisze bardziej składnie niż ja.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SheitanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2004 - 17:38
Pisarz
Pisarz


Dołączył/a: 19-07-2003



Status: Offline
a widzieliscie ichniejsza wersje(znaczy sie japonska) american pie? To sie nazywa Sex Is Zero, i jak dla mnie to nieudana kalka amerykanskiej wersji, bo oprocz watku komediowego na sile wciskali dramat.

_________________
I really should get a decent signature
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-03-2004 - 20:15
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Amerikan paje mnie nie bawią, więc Sex Is Zero nawet nie próbowałem ściągać. Ale nie o tym chciałem napisać.
Przed chwilą obejrzałem Returnera i chcę stanowczo zaprzeczyć, że niby to jest japanese matrix. Poza unikaniem kul z Matriksa tam nic nie ma (nawet płaszcz inny). To jest ni mniej ni więcej tylko alternatywna wersja E.T. I wg mnie jest to całkiem udany film. Jestem na tak Smile

For Yakumo: Ta aktorka to Ann Suzuki.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2004 - 00:06
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Kolejna reanimacja topicu (choć ten miał jeszcze wyczuwalny puls).
Dzisiaj (już wczoraj) obejrzałem sobie koreański horror "Phone". Ruszył mną bardziej niż Ringi czy Darkwater, ale od zawału byłem daleki. Najbardziej skrótowy opis: jakaś kobieta słyszy w komórce dziwne rzeczy i dzieją się w związku z tym dziwne rzeczy Very Happy . Nawet dobrze mi się oglądało, ale jestem jeszcze trochę zdezorientowany, bo chronologia jest zakręcona jak słoik z dżemem, a nikt i nic w filmie nie informuje w którym momencie następuje zmiana czasu. Jak ktoś lubi horrory i "podróże w czasie" to polecam.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Azjatyckie kino w gazecie telewizyjnej  PostWysłany: 23-03-2004 - 20:02
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
W dodatku TV do piątkowej Wyborczej jest kilka artykułów dotyczącyh azjatyckich filmów. Czytał ktoś?

Okej, znalazłem sznureczki:
Sztuka walki bez walki
Alfabet sztuk walki
Sztuki walki w amerykańskich serialach
Fenomen kina z Hongkongu
Sztuki walki w polskim kinie
Capoeira na wizji (z Azjatyckim kinem ma chyba niewiele wspĂłlnego, ale teĹź sztuka walki)


Wiem, że to już środek telewizyjnego tygodnia, ale jak ktoś TV nie ogląda, to i w program nieczęsto zagląda.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: Tetsuo  PostWysłany: 05-04-2004 - 12:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jakiś czas temu obejrzałem obie części Tetsuo. Nie będę pisał o czym to jest, bo pewnie każdy wie, a jak nie to na IMDB chyba jest opis.
Chodzi mi tylko o to, że jeżeli ktoś obejrzał pierwszą część i się nie spodobała, to proponuję chociaż spróbować zobaczyć drugą. Tetsuo II ma nawet jakąś fabułę i w miarę sensownie wszystko się toczy (w przeciwieństwie do Tetsuo I).

A swoją drogą jedynka jest paskudna.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: DVD  PostWysłany: 16-06-2004 - 10:27
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Asian movies - reanimacja (może zostanę lekarzem).

Nie mam czasu na oglądanie, ale ostatnio przeglądam jakie fimy azjatyckie (i okołoazjatyckie) można dostać w naszych sklepach na DVD.

Tsui Hark's Vampire Hunters (Łowcy Wampirów, The Era of Vampire) - Empik ~90PLN, IMDb
Merry Christmas, Mr. Lawrence (Wesołych Świąt pułkowniku Lawrence)- MediaMarkt ~30PLN, Empik ~40PLN, IMDb
Dark Water - Empik, MediaMarkt ~40PLN, IMDb, info dystrybutora
Enter the Dragon (Wejście Smoka) - MediaMarkt ~45PLN, IMDb, info dystrybutora
Ame Agaru (scen. Akira Kurosawa) - MediaMarkt ~40PLN, IMDb
Ran - MediaMarkt ~55PLN, IMDb, info dystrybutora
Umi wa miteita (The Sea Is Watching, Morze się przygląda) - MediaMarkt, IMDb
Ying xiong (Hero) - MediaMarkt ~60PLN, IMDb, info dystrybutora
Ringu (Ring, Krąg) - IMDb. info dystrybutora
Ringu 2 (The Ring 2, Krąg 2) - IMDb, info dystrybutora
The Last Samurai - MediaMarkt ~80PLN, Empik ~90PLN, IMDb
The Animatrix - MediaMarkt ~95PLN, Empik ~110PLN, IMDb
Hana-Bi - MediaMarkt ~37PLN, IMDb
Samuraje i Kowboje - Empik ~35PLN
Kung Pow: Enter the Fist - MediaMarkt ~37PLN, Empik ~40PLN, IMDb


Ceny dotyczą Wrocławia.
Obszerną bazę DVD można znaleźć na http://e-dvd.pl


Uzupełniłem co nieco. Właściwie to chyba większość dostępnych DVD u nas.
Może ktoś jeszcze coś dopisze, to będzie można porównać ceny i wybór tytułów na terenie Polski.

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
issOffline
Temat postu: The Eye 2  PostWysłany: 04-07-2004 - 23:04
Moderator
Moderator


Dołączył/a: 16-02-2004



Status: Offline
Jak mówiłem tak uczyniłem -- obejrzałem wreszcie jakiś film.

The Eye 2
Film jest produkcji chińskiej, a gatunkowo zalicza się do horrorów i datowany jest na rok bieżący (czyli 2004).
Związek z pierwszą częścią jest niemal żaden, więc bez najmniejszego uszczerbku dla zrozumienia fabuły można go obejrzeć nie znając "The Eye".
Nie wiem jak opowiedzieć o tym filmie nie spoilerując za bardzo, więc lepiej wymienię walory.
"The Eye 2" całkiem skutecznie trzyma w napięciu. Trupów jest zaledwie kilka, co stanowi zaletę dla tych, co się nie znają na gore. Krwi i scen szokujących jest bardzo mało (tak mi się wydaję). Muzyka skutecznie podtrzymuje wspominane wcześniej napięcie. Krótko mówiąc film dla całej rodziny.

Jest jednak jedno, ale bardzo poważne "ale". Film stanowczo nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, bo te zapewne filmu w całości nie obejrzą i potem będą je dręczyć głupie myśli (które by przeszły na koniec filmu, do którego jak już mówiłem pewnie nie dotrwają).
Natomiast gdy ktoś ma myśli samobójcze, to być może odrzuci pomysł skakania z budynku. Determinacja głównej bohaterki mnie powaliła.

Zresztą co ja będę pisać. Obejrzyjcie i już!

_________________
Gdyby ktoś chciał założyć konto na Dropboksie to ten (<--) link daje dodatkowe 0.5GB Tobie i mi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2007 The PNphpBB Group
Credits